Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy powazny problemik z plyta glowna Abit NF7 oraz bartonem 2800+ a mianowice komp sie uruchamia, zapisuje ustawienia biosu, wszystko ok dopoki zaczyna sie ladowac windows, wtedy obraz staje i trzeba robic twardy reset. Kolejna rzecz to ze przy probie sformatowania poprzez plyte instalacyjna wszystkie pliki sie kopiuja az do komunikatu "trwa uruchamianie systemu windows" (chodzi o ten ekran przed wyborem partycji na ktorej ma byc zainstalowany windows), po tym obraz rowniez staje i pomaga twardy reset.Trzecia rzecz ze kiedy ustawie botowanie z dyskietki chcac sflaszowac biosa nastepuje sytuacja jak wyzej.

Dziwne jest to ze kiedy przelozymy procesor do plyty kolezki (tj. gigabyte ga7va bodajze) to sie elegancko wszystko u niego uruchamia, z kolei jego procesor (athlon 2200+) do naszej plyty rowniez nie ma problemow.

 

Zero pomyslow dalej...

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remek, zadam Ci jedno pytanie... jaki masz zasilacz? to jedyne, co przychodzi mi do glowy, ale mysle, ze moze to byc jego wina. mocniejszy proc = wieksze zapotrzebowanie na energie. dla pewnosci sprobuj moze odpalic zestaw na jakims innym dobrej marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prubowałem różne biosy , obniżałem fsb do 100 , i nic to nie dawało ,zawsze gdy chciłem ustawic mnożnik większy niż 12,5 komp nie wstawał , ma ktoś jakis pomysł dlaczego tak sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prubowałem różne biosy , obniżałem fsb do 100 , i nic to nie dawało ,zawsze gdy chciłem ustawic mnożnik większy niż 12,5 komp nie wstawał , ma ktoś jakis pomysł dlaczego tak sie dzieje?

 

 

najlepiej zrobic dwa takie same posty w innych tematach :mur: to wycisnij max pamieci a mnoznik zostaw w spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobic dwa takie same posty w innych tematach :mur: to wycisnij max pamieci a mnoznik zostaw w spokoju

a jak kolega chcesz zrobic >3GHz i memki ma za slabe, to mnoznik >12.5 sie przydaje przyklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi potrzeba wyższy mnożnik bo pamiąkie niezabardzo chca latac, coprawda tylko 3v na nie dawalem bo nie mam moda ( skrenca mnie na myśl wyciagania mobo zdejmowan wc i skladani odnowa wszystkiego) , a procek obiecujący, 2700 przy napienciu kolo 1,8 ( około bo nie mierze miernikiem) , więc jezeli do sie ustawic wyższy mnożnik niz 12,5 to byłbym wdzięczny gduby mi ktoś napisal co zrobic zeby zadziałało , jak nie wkoncu trzeba bedzie tego v-moda na ramy zrobic czego sie troche obawiam bo nigdy nie lutowałem elektroniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko:

 

Ustawiłem w biosie kolejno: VCore 1.8V, pamięci 2,9V, NB 1,7; magistrala leci maksymalnie na 220FSB, pamięci są w Dualu ale nie ma to znaczenia bo w singlu działają identycznie. Mnożnik na procku zablokowany więc mogę dziaać jedynie magistralą. Bios D26 2.0.0.5C 01 czyli CPC OFF.

 

Można osiągnąć w jakiś magiczny sposób wyższe FSB? Zwiększenie VCore nic nie daje, pamięci i NB mam ustawione na maksymalne napięcia.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za kilka cennych rad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi mam takie: 3,3,3,11

 

Spróbuję trochę poluzować i raz jeszcze sprawdzić. Z napięciem kombinowałem w każdą stronę i nic to nie dało. Przy napięcie 1.6 na NB Win nie ładował się przy obecnym FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci mają niby CL 2.5 ale na tych timingach nie działają stabilnie, Prime po kilku chwilach zwraca błąd. Wyższych nie mogę już ustawić.

 

Czytałem też, że Apic ma być wyłączone i tak też wczoraj zrobiłem. Powiedzcie mi jeszcze co to jest FSB Speed Spectrum? Mam to ustawione na 0.50%, może trzeba inaczej? Jestem już skołowany :huh:

 

Aha, temperatura proca 52st w idle do max 60st w stresie; mobo 39-42st.

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB Speed Spectrum - powoduje plywanie fsb=zmniejsza stabilnosc disenable ma byc, tempy- duzo jak na stress do 50 obniz i walcz dalej przy takich tempach to sie nie dziwie ze napiecie nie pomaga

jestes tutaj nowy wiec bede taki dobry ;]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...nf7++kompendium

polecam czytanie 1 postow w takich topicach na przyszlosc moge nie byc taki wyrozumialy ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki wielkie za wyrozumiałość.

 

Z tego co się domyślam z pierwszego wersy Twojej ostatniej wypowiedzi chodzi o to, że Spread Spectrum ma być Disable czyli wyłączone, a temperatury mam za wysokie i mam zmniejszyć do 50st. Popraw jeśli się mylę bo naprawdę ciężko mi to rozszyfrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mylisz sie, zadbaj o chlodzenie mostkow i mosfow i masz otwarta droge do sukcesu ;] przy odrobinie szczescia :)

powodzenia

przepraszam za styl poprzedniej wypowiedzi jednak dzisiaj juz jestem troche wypompowany ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kazdym razem gdy stawiam system na dysku SATA, musze wsadzac jakas glupia dyskietkie SILICON IMAGE czy jakos tak, bez tego ani rusz :mur: , czy da sie ro jakos ominac, Bo mam zamiar wyalic stacje dyskietek i nie wiem czy sobie poradze przy instalacji systemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrować sterowniki od kontrolera z systemem za pomocą nLite ;)

A to da się tak???

 

Masz jakieś info/opis? (może być po angielsku) bo jakoś google ze mną nie chciało współpracować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mylisz sie, zadbaj o chlodzenie mostkow i mosfow i masz otwarta droge do sukcesu ;] przy odrobinie szczescia :)

powodzenia

przepraszam za styl poprzedniej wypowiedzi jednak dzisiaj juz jestem troche wypompowany ;)

W takim razie biorę się za chłodzenie, czytałem (!) na pierwszej stronie w kompendium że nie zaleca się zastosować złotego Zalmana na SB. Teraz mam tam założony mały radiatorek i jest gorący jak cholera, parzy przy dotknięciu więc jest niewystarczający. Możecie mi polecić coś co będzie pasowało?

 

Na mofsety chyba starczą zwykłe radiatorki na pamięci, takie które mają wymiary 10/10 mm? Jeśli coś jeszcze to proszę o uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to da się tak???

 

Masz jakieś info/opis? (może być po angielsku) bo jakoś google ze mną nie chciało współpracować!

Tutaj masz sterowniki:

http://rapidshare.de/files/24300479/SiI3x1...Driver.rar.html

Tutaj program:

http://nuhi.olmik.net/new/nlite1.0fi.exe

 

Zgrywasz sobie cały system z płyty do folderu. Potem uruchamiasz program i pokazujesz mu gdzie jest system, zaznaczasz później, aby zintegrował sterownik i później zrobił obraz systemu. Intergrujesz w trybie tekstowym i robisz obraz. Potem go nagrywasz na płytę i normalnie system się instaluje bez dyskietki. Gdyby coś nie jasne było - pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xanagaz

Wielkie dzięki, ale dzisiaj już nie mam głowy do zabawy (za późno) Przetestuję jutro i napiszę co mi wyszło ;-) i najważniejszy czy działa...

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...