Skocz do zawartości
kuruś

Abit Nf7 (s) = Problemy, Złote Rady, Itp. Cz. 3

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście Bootujesz z dyskau SATA(musi byc ustawione w biosie) a nie HDD0

podczas instalacji musisz wsadzic do stacji dyskietke ze sterami od SATA(silicon image)

dyskietka byla dolaczana wraz z plyta

zaraz na poczatku instalacji jest pytanie o instalacje innych sterów RAID, dysku czy jakos tam, chyba wciska sie F6 jak dobrze pamietam(bo abit juz sprzedany) a reszta wg instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne pod topic:

Czy zakladal ktos z was RAID 0 na 2xATA podlaczone przez Serillel ? Podobno wszystko smiga jak na normalnych SATA...

Teraz szukam na forum jakichs postow w w/w tematyce, ale bylbym wdzieczny za kontakt kogos kto testowal to u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne pod topic:

Czy zakladal ktos z was RAID 0 na 2xATA podlaczone przez Serillel ? Podobno wszystko smiga jak na normalnych SATA...

Teraz szukam na forum jakichs postow w w/w tematyce, ale bylbym wdzieczny za kontakt kogos kto testowal to u siebie.

 

Ja tak mam i wszystko bangla bez problemow B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobię mały offtopic ale nie mam wyboru zależy mi bardzo na czasie. Muszę dziś albo najpóźniej do jutra kupić płytę pod Socket A. Nie ważne czy nowa czy uzywana. Z tego co zdążyłem poczytać to Nf7 to świetny wybór ale może są jakieś inne propozycje warte uwzględnienia?? OC wchodzi w grę. Docelowy sprzęt to Sempron 2800+ Mobile, 2x 512 Ram Kongston i Gforce 6800 128M, zasiłka Chieftec 420W.

Jeszcze raz przepraszam za OT (padł mi komp, znaczy się płyta i nie mam gdzie na szybko poczytać o socket A) ale mam nadzieję że podpowiecie mi coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pasuje do działu "co kupić", może jakiś moder przeniesie ;)

 

Wracając do pytania - NF7 jest najllepszym wyborem na socketA. Szukaj NF7-S v2.0 (lub też bez "S", wtedy nie ma sounstroma i jeszcze paru innych bajewrów), za to wystrzegaj się NF7-S2 - czarna owca w rodzinie NF7 :) Moge jeszcze polecić AN7, IMO niczym nie odbiega od NF7, a nawet ma większy zakres napięć dla pamięci :], lecz jest trudniej dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zdobyłem ostatnio używanego Abita NF7 rev 2.0 z biosem Merlina 2.0.01C z 09.09.04. Przerzuciłem na niego wszystko co miałem na Epoxie 8RDA+. Czyli Athlona T-bred B 1700+ z odblokowanym mnożnikiem, który chodził rock stabilnie na FSB 200MHz i mnożniku 11x (razem 2200MHz). Oraz TwinMOSy (2x512), na epoxie wszystko chodziło bdb, ale musiałem zmienić płytkę. I teraz mój problem: na Abicie nie wycisnę więcej niż 160 MHz FSB. Powyżej Gold Memory wiesza mi się przy 34%, a Windows jest niestabilny. Sprawdzałem to też na Patriotah XBLK i to samo. Podnosiłem napięcia procesora, RAMu, puszczałem procesor na 1400MHz i FSB 200 i nic. Podkręciłem proca za pomocą mnożnika 13.5x160 i chodzi stabilnie na 2150MHz tylko to FSB kuleje. Podobno w tym biosie co mam od Merlina jest softowy L12 mod czyli problemu nie powinno być... więc co jest nie tak?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli puszczasz proca i ram synchronicznie to jest to naprawde dziwna sprawa.........moze któreś wejście ramu jest lekko uszkodzone. pamięci puszczałeś w dualu czy bez? a sprawdzałeś tylko jedną kość we wszystkich 3 slotach? bo ja stawiam na pamięci, niemożliwe żeby abit nie uciągnął FSB 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli puszczasz proca i ram synchronicznie to jest to naprawde dziwna sprawa.........moze któreś wejście ramu jest lekko uszkodzone. pamięci puszczałeś w dualu czy bez? a sprawdzałeś tylko jedną kość we wszystkich 3 slotach? bo ja stawiam na pamięci, niemożliwe żeby abit nie uciągnął FSB 200

Pamięci na tym Abicie idą na 200MHz sprawdzałem asynchronicznie w dualu, ale procesor wyżej niż 160MHz nie pójdzie. Dlatego zastanawiam się czy ma to coś wspólnego z L12 modem niby bios to ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien na bios Merlina i wtedy posprawdzaj.

bonciu...........przeczytales chociaz??? przeciez ma bios Merlina :mur:

 

ale wlasnie L12 mod jest po to by osiągać wysokie FSB :unsure:

bardzo dziwna sprawa........pozatym ten abit niezabardzo lubi asynchro, najlepsza wydajnosc jest dla synchro fsb z mem

ja swoich hynixów wogóle nie moglem puścić na żadnym innym dzielniku na tej plycie, szly tylko synchronicznie

czyzby plyta byla przegrzana???

 

ale mam taką uwagę, czy po przelozeniu proca odrazu dales wyzsze napiecie i czestotliwosc?

bo mialem juz takie przypadki z moim bartkiem 2500xp, ze przy duzych zmianach napiecia i czest. szedl mi niecale 2,2Ghz......powstawało coś w rodzaju przepięcia albo czegoś podobnego i wyzej nie chcial już lecieć, musiałem wtedy wyciągać płytę i proca z kompa i to wszystko rozładować........po ponownym złożeniu i juz umiejetnym(stopniowym) podkrecaniu.....proc odzyskał swe właściwości i krecil sie bez problemów do.......prawie 2,5GHz !!!!!

może ktoś sie z tego śmiać.......ale identyczne zjawisko mialem juz z obecnym Venice'm, cuda się z nim działy a nawet juz myslalem ze uwalilem proca(rozne literki i cyferki pojawialy na czarnym ekranie sie zamiast bootowania kompa)...ale po zrobieniu tego co z bartonem........znów mi smiga venice na 2,7Ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby plyta byla przegrzana???

Raczej nie, standardowe chłodzenie zamieniłem na lepsze z wiatraczkiem.

ale mam taką uwagę, czy po przelozeniu proca odrazu dales wyzsze napiecie i czestotliwosc?

bo mialem juz takie przypadki z moim bartkiem 2500xp, ze przy duzych zmianach napiecia i czest. szedl mi niecale 2,2Ghz......powstawało coś w rodzaju przepięcia albo czegoś podobnego i wyzej nie chcial już lecieć, musiałem wtedy wyciągać płytę i proca z kompa i to wszystko rozładować........po ponownym złożeniu i juz umiejetnym(stopniowym) podkrecaniu.....proc odzyskał swe właściwości i krecil sie bez problemów do.......prawie 2,5GHz !!!!!

może ktoś sie z tego śmiać.......ale identyczne zjawisko mialem juz z obecnym Venice'm, cuda się z nim działy a nawet juz myslalem ze uwalilem proca(rozne literki i cyferki pojawialy na czarnym ekranie sie zamiast bootowania kompa)...ale po zrobieniu tego co z bartonem........znów mi smiga venice na 2,7Ghz :)

Jak zainstalowałem proca pierwsze sprawdzałem wszystko na standardowych ustawieniach później, walnąłem mu ze 133 na 200MHz FSB + ciut większe niż standardowo napięcie na proca... mam właśnie zamiar wszystko rozebrać, złożyć powtórnie i zacząć od początku. Do sprzętu trzeba mieć cierpliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, standardowe chłodzenie zamieniłem na lepsze z wiatraczkiem.

 

Jak zainstalowałem proca pierwsze sprawdzałem wszystko na standardowych ustawieniach później, walnąłem mu ze 133 na 200MHz FSB + ciut większe niż standardowo napięcie na proca... mam właśnie zamiar wszystko rozebrać, złożyć powtórnie i zacząć od początku. Do sprzętu trzeba mieć cierpliwość :)

oOo ze 133 na 200....w ten sposób można zabić proca tak samo jak dawać gwałtownie wyższe napięcie......ja staram się jechać co 200MHz na moim obecnym Venice, czyli 1,8Ghz/2/2,2...itd....chociaż jak resetuje się bios do ustawien nominalnych nawet z mocno podkreconego kompa to nigdy jeszcze mi sie nic nie stalo :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oOo ze 133 na 200....w ten sposób można zabić proca tak samo jak dawać gwałtownie wyższe napięcie......

Ale później jechałem od 133 stopniowo co 10MHz aż doszedłem do 160 i dalej nic.

ja staram się jechać co 200MHz na moim obecnym Venice, czyli 1,8Ghz/2/2,2...itd....chociaż jak resetuje się bios do ustawien nominalnych nawet z mocno podkreconego kompa to nigdy jeszcze mi sie nic nie stalo :unsure:

Też miałem Venica, teraz mam Opterona@2,7GHz, a Socket A kręcę na boku dla brata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale później jechałem od 133 stopniowo co 10MHz aż doszedłem do 160 i dalej nic.

 

Też miałem Venica, teraz mam Opterona@2,7GHz, a Socket A kręcę na boku dla brata :)

no wlasnie, 'pozniej'.....wazne ze za drugim razem dales duzy skok i to był moment przełomowy :rolleyes:

małymi skokami podkręca się za każdym razem!!!!

pozatym nie jest powiedziane ze masz ten sam efekt co u mnie z bartonem, moze to wina czegos innego, ale sprobowac trzeba wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyłem złożyłem, przesmarowałem jeszcze raz radiator na chipsecie i nic... to samo, nie idzie więcej niż 160MHz, dla pewności włożyłem proca do Epoxa 8RDA+ (częściowo niedomaga) i bez problemu poszedł na FSB 200MHz (11,5x200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo o wymiane na nowsza wersje :blink:

to ze ma Merlina to wiem ale ma stara wersje, niech sprobuje z nowszym np ktoryms z D27

Właśnie na to wpadłem wczoraj w nocy B-) i zmieniłem bios tylko nie na Merlina, ale na ostatni oficjalny i poszło wszystko jak trzeba powyżej 160MHz... tylko przy 200MHz TwinMosy zaczęły sypać błędami w Gold Memory :mur: , widać zaczęły się gryźć z płytą ponieważ Patrioty chodziły ju bezbłędnie. W TwinMosach pomogło ustawienie CL na 3.0... czy na 100% dopiero się przekonam jak na razie dwa cykle Gold Memory OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na to wpadłem wczoraj w nocy B-) i zmieniłem bios tylko nie na Merlina, ale na ostatni oficjalny i poszło wszystko jak trzeba powyżej 160MHz... tylko przy 200MHz TwinMosy zaczęły sypać błędami w Gold Memory :mur: , widać zaczęły się gryźć z płytą ponieważ Patrioty chodziły ju bezbłędnie. W TwinMosach pomogło ustawienie CL na 3.0... czy na 100% dopiero się przekonam jak na razie dwa cykle Gold Memory OK.

ehh....ja myslalem ze pierwsza rzecza jaką zrobiles to była wymiana biosu na inny :rolleyes: i dopiero jak to nie pomogło to pisałeś na forum........upiekszyłem sobie sprawę B-)

 

PS U mnie najlepszym biosem był Trats na 1T, chodził mi lepiej niz ten Merlina i większe FSB na nim osiągałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest następujący:

 

Objekt: Athlon 2000+ XP-M

 

Pacjent: Abit NF7-S rev.2.0

 

Mobo ma wgrany bios: TaiPan 0.1 25.09.04 by -=Merlin=-

 

Na mosfety puszczony jest wiatrak, zrobiony jest vdimm-mod

 

Nie moge przekroczyć fsb 235, nawet gdy pamięci dam na dzielnik, czyżby procek nie mógł więcej? Temperatury ostatnio z otwartym oknem nie przekraczały 20*C. Napięcie na procku daje już maksymalne czyli 2,3V to sporo, wiem, ale nie chce aby cokolwiek procesor blokowało, nie mam pomysłów jak przekroczyć te fsb 235. Mnożnik ustawiam na 10,5. Z mnożnikiem 10 procesor nie wstaje na wyższe niż 235 fsb, z mnożnikiem 11 nie wstaje prawie wogóle

 

nie chciałem dawać do tematu ekstremalnego OC bo nie uważam takiego problemu za ekstremalny, no może te napięcie dosyć duże ale cuż

Edytowane przez gras666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Softowy g... warty ;] Włóż druciki w socket, jak nie będzie działać, to wtedy się pytaj, a tak pozatym to moze sie poprostu mobo kończyć, abity demonami wysokiego FSB nie były z grubsza (sa wyjątki), a pozatym jeszcze VDD moda zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Softowy g... warty ;] Włóż druciki w socket, jak nie będzie działać, to wtedy się pytaj, a tak pozatym to moze sie poprostu mobo kończyć, abity demonami wysokiego FSB nie były z grubsza (sa wyjątki), a pozatym jeszcze VDD moda zrób.

ale kto mówi że nie było normalnego, sprawdzałem z softowym i było lepsze fsb więc zostawiłem, zastanawiam się nad biosem i vdd modem, co do moda ołówek czy rezystor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...