Skocz do zawartości
tpalarczyk

Agp Ciągle Na Czasie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ta 7900GT na AGP kosztowała nie więcej niż 150zł więcej od wersji PCI-E to bym sie zastanowił. Jeśli ją wypuszczą to pewnie będzie kosztowała nie 300$ a minimum 400$ albo i więcej.

I taniej wyjdzie przesiasc sie na platforme PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie, Nvidia nie zgodzila sie na nadanie nazwy 7900GT, tak samo jak nie zgodzila sie na nadanie nazwy 7800GT dla produktu Gainwarda.

7900GT na agp ma sie nazywac Gainward Bliss Golden Sample 7800GS+ 512 i jest juz w sprzedazy.

 

EDIT: Ciagle malo wiadomo na temat tej karty, pewne jest ze ma wydajnosc i spec rowna 7900GT.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to tylko Gainward bedzie robil te karty, ale moge sie mylic.

BTW: Tylko u nas Bliss 7800GS jest az tak drogi, na Slowacji mozesz go dostac za ~1250zl, w szwecji co prawda za 1600 ale tam troche inaczej zarabiaja ;)

 

7800GS+ mozna juz kupic w Wielkiej Brytani za 330-360 Funtow (cena z Vat).

 

Btw: Cena karty (300$) byla chyba podawana w USA, tam moze i tyle kosztuje. W EU ostatnio jest przelicznik (na sprzet glownie) 1 USD = 1 Euro co nie zmienia i tak faktu ze cena jest wieksza niz 300 Euro :mur:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh kiedy to sie skonczy czy niemozemy sie pogodzic ze nie tylko karta jest najwazniejsza i czasami warto kupic nowe mobo i przy okzji normalna grafike ?

Tyle że do mobo są często poprzypisywane programy typu OEM np. windows, a wtedy sprawa nie jest już taka prosta, oczywiście można słać błagania o przeniesienie licencji, bo płyta padła, a rodzice, babcia, rodzeństwo, kotek i paprotka są chorzy itp. Czasami nawet odnoszą skutek ;)

 

W jeszcze gorszej sytuacji są posiadacze procków na s.A, czy też starszych platform intela, z ciągle jeszcze dobrymi prockami athlon2500+/pentium2,5GHz i szybszymi, które często po oc, nie mają się czego wstydzić przy dzisiejszych konstrukcjach. Nowy sprzęt jest niewiele szybszy ( dla mnie dużo szybszy oznacza 2x w tym samym pułapie cenowym), stary niewiele warty i trzeba wywalić furę kasy, w sumie za nic.

 

Tak więc kupno GF7600GT AGP, będzie całkiem dobrym rozwiązaniem, te 100-200zł jeszcze można z w.w. powodów dołożyć, lecz nad droższymi konstrukcjami należało by było się się już zastanowić, no chyba że ktoś jest maniakiem AGP :)

 

Z tego co widzę wszystko można w prosty sposób za pomocą mostka przerobić na AGP :) podejrzewam że jego konanie, będzie jeszcze trwało z rok-dwa, potem będą już dostępne tylko jakieś zabytki tak jak dzisiejsze karty na PCI.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dobra połowa ludzi siedzi na agp a to oznacza duża kase wiec producenci beda walczyli o ten segment.ceny zaporowe ale tak to jest jesli nie chce sie zmienic kompa pod pci-e .koncerny tylko zacieraja rece walac takie ceny na agp.lepiej troche pokombinowac i sie jeszcze wstrzelic zeby dobrze sprzedac stary konfig i dołozyc te 300-400USD przeznaczone na nowy wynalazek pod agp do nowego zestawu widzac jak ceny serii np uzywanych 7800 leca na łeb.

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto będzie zmieniał platwormę nie będzie brał AGP tylko przyszłościowe PCI-E.

Wielu ludzi decydując się na zmianę karty zmienia całego kompa - aby już mieć PCI-E.

Niedługo już news'ów o AGP nie będzie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielenie o szopenie, juz poltora roku temu to slyszalem i co ? i nadal slysze newsy.

 

Baardzo duzo jest osob posiadajacych a64 + nf3 + dobry konfig. Owszem mozna w takim przypadku tanio przejsc na pci-e ale dostanie sie plyte o gorszej wydajnosci, no chyba ze chcesz zabulic ladne pieniadze za mobo.

 

Btw: Co maja napisac posiadacze P4 2,8-3,6Ghz na s 478? U nich jest jeszcze gorzej nic nie zabieraja na nowa plyte, a przeciez P4 ~3Ghz jest jeszcze calkiem ladnym cpu.

 

Jezeli 7900GT ma byc ostatnia karta na agp (zreszta mowiono to juz o 6800) to co? ehhh napprawde juz n-ta ilosc razy slyszalem ze newsow o kartach na agp nie bedzie a nadal sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polowa ludzi posiada agp ? :lol: polowa to moze ale z tfika,j ogolnie zapewne 80% pcetow jeszcze korzysta z agp wiec nie wierze zeby nagle odeszlo w nie pamiec, pozatym jesli przestana sie pojawiac nowe modele to jeszcze wiele jest na rynku grafik na ktorych da sie spokojnie pograc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto będzie zmieniał platwormę nie będzie brał AGP tylko przyszłościowe PCI-E.

Wielu ludzi decydując się na zmianę karty zmienia całego kompa - aby już mieć PCI-E.

Niedługo już news'ów o AGP nie będzie :]

właśnie, tylko trzeba tą platforme zmieniać. Byłem zmuszony zmienić kompa w grudniu 2004, kiedy PCI-E dla AMD był nieosiągalny, a grafiki niewydajne i drogie. Dziaj zmieniać to co mam tylko po to, żeby mieć "przyszłościową" grafikę jest bez sensu.

 

Co do cen kart agp... podejrzewam, że różnica pomiędzy nimi, a tymi na PCI-E nie będzie rosła. Dla producenta, który się decyduje na produkcję nowego modelu kart (odrębna linia produkcyjna) też jest na rękę, że karty sie sprzedają.

 

PS. Ja na przykład z niecierpliwością czekam na 7600GT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo latwo bedzie wymienic mobo z agp na pcie co tez w tym tygodniu mam zamiar uczynic :)

Najlepsze to jest to,ze zaplace tylko 9 zl a wymienie to na to oraz to na to Fajnie nie? 9zl to rzeczywiscie majatek :) Ta wymianka to w zasadzie tylko doplacenie roznicy ceny z mobo :D Wystarczy pokombinowac troszq i juz mozna miec towar nowy za uzywany :D

Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh po pierwsze nie wszystkim chce sie bawic w cos takiego, po drugie jezeli juz kupowac mobo z pci-e to nie z nforcem4-4x, po trzecie nie wszyscy maja mozliwosc "kombinowania".

 

Po czwarte i najwazniejsze, jezeli ktos nie chce sie przesiadac na pci-e to nie musi, czemu wy ciagle piszecie zeby sprzedawac mobo i kupowac z pci-e. Zreszta nie wszystkim to sie oplaca, np s478, do wymiany jest wszystko, albo jak napisal Benito Barton+dobra karta na agp.

 

Nie wmawiajcie na sile ludzia aby zmieniali mobo bo pci-e jest bardziej przyszlosiowe i wydajniejsze :mur: guzik prawda, jezlei chodzi o SLI/CF to tak ale jezeli o pojedyncza karte to nie.

 

Przepustowosc AGPx8 nie jest jeszcze wykorzystana w 100%.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby nie z NF4-4x? Jednym z argumentów na przesiadke na PCI-E jest po prostu o wiele nizsza cena kart, pewnie taki 7600GT na agp bedzie ze 100-150zł drozszy co daje około 1k pln, a za tą cene mozna miec 7800GT na pcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak długo będę czekał na posty o treści "już nie będzie newsów o s939/754" po wejściu AM2? Sam mam Bartona z R9800 na płycie z nForce2 i na razie ani myślę zmieniać platformy. Kręcę podzespoły ile mogę i czekam na przełom w stosunku do mojego sprzętu. A zmianę grafy na 7800Gs lub tego Blissa biorę pod uwagę. Jednak jak na razie mój R9800 radzi sobie przyzwoicie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh po pierwsze nie wszystkim chce sie bawic w cos takiego

Za 9 zl to kazdy by sie bawil,jakby mial taki skok wydajnosci

po drugie jezeli juz kupowac mobo z pci-e to nie z nforcem4-4x

A co to takiego nf 4-4x? Jakie niby bede mial ograniczenia? Po mojemu ustawie wszystko w kazdej jednej pojedynczej opcjulce w biosie dokladnie tak jak mam w tej chwili i jedyna roznica jaka widze miedzy ta plyta a moja jest slot pci-e zamiast agpx8.Jesli sie myle to mi wyjasnijcie co to takiego?

Przepustowosc AGPx8 nie jest jeszcze wykorzystana w 100%

Tez tak caly czas mowilem, ale okazalo sie,ze nawet R9800pro jest ograniczony przez mozliwosci agp a 7800gs to juz zupelna kiszka.Jakbym mial ta karte co mam teraz na pcie to pewnie bym wycisnal na niej w 3dm2k5 z 7K.

Ale do jednego sie zgadzam, ze 80% ludzi malo tego,ze jeszcze ma AGP,to jeszcze srednia krajowa to jakies ledwe 10K w 3dm 2k1

Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo latwo bedzie wymienic mobo z agp na pcie co tez w tym tygodniu mam zamiar uczynic :)

Najlepsze to jest to,ze zaplace tylko 9 zl a wymienie 2102309[/snapback]

Ehhh po pierwsze nie wszystkim chce sie bawic w cos takiego, po drugie jezeli juz kupowac mobo z pci-e to nie z nforcem4-4x, po trzecie nie wszyscy maja mozliwosc "kombinowania".

 

Po czwarte i najwazniejsze, jezeli ktos nie chce sie przesiadac na pci-e to nie musi, czemu wy ciagle piszecie zeby sprzedawac mobo i kupowac z pci-e. Zreszta nie wszystkim to sie oplaca, np s478, do wymiany jest wszystko, albo jak napisal Benito Barton+dobra karta na agp.

 

Nie wmawiajcie na sile ludzia aby zmieniali mobo bo pci-e jest bardziej przyszlosiowe i wydajniejsze :mur: guzik prawda, jezlei chodzi o SLI/CF to tak ale jezeli o pojedyncza karte to nie.

 

Przepustowosc AGPx8 nie jest jeszcze wykorzystana w 100%.

 

 

nikt tu nie namawia tylko sugeruje ze mozna przejsc na nowsza wydajniesza platforme nie wydajac mnustfa kasy. poprostu troche ruszyc głowizną... co do nf4-4x to czemu nie kupowac?jaka jest roznica w wydajnosci od pelnego nf4? mniejsze ht ktorego sie w wydajnosci nie odczowa i brak sratatata II?płytka z nf4-4x jest idealnym rozwiazaniem szybkiego przejscia na PCI-e bo tania a róznice cenowa miedzy full nf4 mozna przeznaczyc np...na grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to takiego nf 4-4x?

Pierwszy "rewizja" nforca 4

 

Jakie niby bede mial ograniczenia? Po mojemu ustawie wszystko w kazdej jednej pojedynczej opcjulce w biosie dokladnie tak jak mam w tej chwili i jedyna roznica jaka widze miedzy ta plyta a moja jest slot pci-e zamiast agpx8.Jesli sie myle to mi wyjasnijcie co to takiego?

Moim prywatnym zdaniem jezeli juz zmieniac to na cos lepszego, a co do nf4-4x to mam z nim niezbyt mile wspomnienia, ale to bardzij wina mobo chyba a nie az w takim stopniu chipsetu.

 

Tez tak caly czas mowilem, ale okazalo sie,ze nawet R9800pro jest ograniczony przez mozliwosci agp a 7800gs to juz zupelna kiszka.Jakbym mial ta karte co mam teraz na pcie to pewnie bym wycisnal na niej w 3dm2k5 z 7K.

Nie no boki zrywac.

 

Widziales testy porownawcze agpx4 i agpx8 na 6800Ultra? Powiem w skrocie roznica wynosila gora 5%, dlatego sie pytam jakim ograniczeniem agpx8 bylo dla 9800pro?

Jezeli przepustowosc magistrali zostalaby osiagnieta (twoim zdaniem) przy 9800PRo to w takim razie jak moglbys zwiekszyc wydajnosc PC w grach przez OC? Zauzmy, że podkrecisz karte o ilestam i ze tak podkrecona karta przetwarza obraz 20% szybciej, dane do obrobki dostarczane sa przez AGP, jezeli ograniczeniem dla 9800Pro bylo agp8 to w jaki sposob mozna zwiekszyc jej wydajnosc przez oc? Bo rozumiem że agp zapycha sie i nie jest w stanie dostarczyc wystarczajaco szybko odpowiedniej ilosci danych do przetworzenia przez Gpu.

 

Zgdza sie?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.zgadzam sie...

nikt tu nie namawia tylko sugeruje ze mozna przejsc na nowsza wydajniesza platforme nie wydajac mnustfa kasy. poprostu troche ruszyc głowizną... co do nf4-4x to czemu nie kupowac?jaka jest roznica w wydajnosci od pelnego nf4? mniejsze ht ktorego sie w wydajnosci nie odczowa i brak sratatata II?płytka z nf4-4x jest idealnym rozwiazaniem szybkiego przejscia na PCI-e bo tania a róznice cenowa miedzy full nf4 mozna przeznaczyc np...na grafike

Czyli tylko ta roznica,brak obslugi SATA II ktory jest nieoplacalny :P Fajnie :D A dlaczego nieoplacalny? Bo jedyne dyski ,w ktorych odczulbym tak naprawde jakas roznice miedzy swoim to scsii i raptor.Ten pierwszy jest praktycznie nieosiagalny i za maly,a ten drugi nie dosc,ze kosztuje 400zl ,rozmiarem podobnie tak jak ten pierwszy nie grzeszy,to jeszcze pierdzi jak te stare dyski na PIO i ATA33, a w dodatq przy 1.5 gb ram taki dysk jest niepotrzebny a z kolei jesli kogos nie stac na taka ilosc ramu to nie stac go tez na taki dysk a jak stac to i tak nie zobaczy sensu w jego kupnie.Dzis jak juz to kazdy bierze dyski na SATA I,ktore jest idealnie szybkie a wiekszosc i tak uzywa klasycznych dyskow na IDE.SATA2 jeszcze ma taka wade,ze trza wgrywac cos z jakiejs dyskietki by zalozyc partycje,bawic sie z tym bez sensu i w dodatku zadko kiedy takie oprogramowanie jest dolaczone do mobo a jak nie ma to trzeba dostepu do neta by je wczesniej zrobic,a nie zrobi sie jak nie ma systemu,a z reszta nie kazdy wie jak gdzie i jak tego szukac w necie i tak kolko sie zamyka,bezsensu. W tym momencie wrecz ultra strasznie chcialbym szybkiej odpowiedzi czym niby jest ten nf4-4x nie rozniacy sie od zwyklego nforce'a

Widziales testy porownawcze agpx4 i agpx8 na 6800Ultra? Powiem w skrocie roznica wynosila gora 5%, dlatego sie pytam jakim ograniczeniem agpx8 bylo dla 9800pro?

Jezeli przepustowosc magistrali zostalaby osiagnieta (twoim zdaniem) przy 9800PRo to w takim razie jak moglbys zwiekszyc wydajnosc PC w grach przez OC? Zauzmy, że podkrecisz karte o ilestam i ze tak podkrecona karta przetwarza obraz 20% szybciej, dane do obrobki dostarczane sa przez AGP, jezeli ograniczeniem dla 9800Pro bylo agp8 to w jaki sposob mozna zwiekszyc jej wydajnosc przez oc? Bo rozumiem że agp zapycha sie i nie jest w stanie dostarczyc wystarczajaco szybko odpowiedniej ilosci danych do przetworzenia przez Gpu.

 

Zgdza sie?

Ok,mozliwe,ze tu mam trefne info,(chybas zle nie przyjal mojego komentarza - peace) ale powiedz mi prosze,co to jest ten NF4-4x prosze powiedzcie mi

Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu daj spokoj ja sie zgadzam z Toba i z BENITO. A ten kto pisze o zapchanym laczu AGP to niech sobie zobaczy testy 6600 gt Agp i pcie. I niech przstanie takich glupot opowiadac. Ja tam mam w domu Barton 2500@2400mhz, 2 giga ramu i starego radka 9600 pro. Nie zamierzam sie bawic w przechodzenie teraz na pcie bo po prostu to jest bez sensu dla mnie. Praktycznie zaczelo sie odliczanie do wyjscia Conroe. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mowia ze AMD dostanie niezle po tylku (cena i wydajnoscia). Teraz sam sie rozgladam za karta na agp i sa rozne wyjscia (modowlane 6800, palit 6800 gs, radki x800 gto, 7600 gt w maju) Oczywiscie karty typu BLISS nawet pod uwage nie biore ale zawsze cos mozna wybrac. Posiedze na tym kompie jeszcze do jesieni i sie sytuacja wyjasni. A potem kompa z ta karta co teraz kupie zostawie sosiostrze niech gra sobie w simsy. Nie widze problemu.

 

Podsumowujac AGP odchodzi w przeszlosc ale nie tak szybko jak wieszczyli nam to marketingowcy. I napewno kupno karty samej, taniej mnie wyjdzie niz zmiana mobo procka i grafy. Ja nie mam mozliwosci kombinowania jak co poniktorzy. A to ze prze procek "slaby" troche bede mial mnije klatek to osobiscie to olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biore tak szybko rzeczy dosiebie :wink: peace :]

Tak jak napisalem wczesniej nforce4-4x , max HT 800. Niby nic wielkiego ale ja podswiadomie zamienialbym (jak juz) na cos wydajniejszego. Skad ta niechec? Mialem 4 plyty gigabyta z tym chipem, 3 z nich wrocily do serwisu bo ciagle swirowaly, glownie dlatego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biore tak szybko rzeczy dosiebie :wink: peace :]

Tak jak napisalem wczesniej nforce4-4x , max HT 800. Niby nic wielkiego ale ja podswiadomie zamienialbym (jak juz) na cos wydajniejszego. Skad ta niechec? Mialem 4 plyty gigabyta z tym chipem, 3 z nich wrocily do serwisu bo ciagle swirowaly, glownie dlatego ;)

Interesuje mnie tylko czy na tamtym epoxie ustawie wszystko dokladnie tak jak mam teraz,wiecej mi nie trzeba bo bede mial na poczatq 7800GT Leadteka a za jakis czas Radka X1800XT 512MB takze karty nadrobia wydajnosciowo Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...