Skocz do zawartości
tpalarczyk

Agp Ciągle Na Czasie?

Rekomendowane odpowiedzi

Delikwent pieruńsko drogi, ale w końcu ma te 512MB i jest gainwardem. Niemniej jest nie opłacalny w zakupie, za te 500zł różnicy w stosunku do PCI-E to każdy by był wstanie zmienić platformę, nawet ja ;)

 

Natomiast przy prawdopodobnej różnicy 100-200zł w przypadku 7600GT na AGP, w maju nawet nie będę się zastanawiał i z miejsca kupię tą kartę, by pograć sobie w miarę przyzwoicie do stycznia/lutego (w testach w obku odnotowano nawet x2 przyrost w stosunku do 6600GT), a wtedy pobiegnę szybciutko do sklepiku po taniutkiego już conroe'a, choć mam ciągle nadzieję że AMD jednak z AM2 coś wykrzesze, wsadzę kartę z DX10, 4GB Ram, zainstaluje Vistę, po dwóch dniach wrócę do XP-ka :P i wydajność łeb mi urwie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co maja napisac posiadacze P4 2,8-3,6Ghz na s 478? U nich jest jeszcze gorzej nic nie zabieraja na nowa plyte, a przeciez P4 ~3Ghz jest jeszcze calkiem ladnym cpu.

No wlasnie. W przypadku s.478 wszystkie idzie do wymiany, bo tej platformy nie da sie rozbudowac. Chociaz jakbym sie uparl to moglbym:

1) dodac drugi 1 GB ramu

2) 6800GT -> na tego Gainwarda na AGP

3) CPU 2.6 GHz -> 3.2 GHz Prescott (zakladajac ze bym go gdzies znalazl).

I to w zasadzie byloby max co mozna wycisnac z s.478.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzasz tego Gainwarda płyta na i875 najlepeij abit jakieś pamięci które moga uciągnąć 250 FSB i wiecej no i proc 2,8 wzwyż podkręcasz i masz za...... sprzęt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wielu probowalo... ze slabym skutkiem. Poza tym ja mam Asusa P4C800 i nie mam zamiaru zmieniac go na IC7. No a poza tym - nadchodzi era dwurdzeniowcow. Kiedys bedzie trzeba sie przesiasc. Jest jakas plyta dla proca 2-rdzeniowego, do ktorej bede mogl wladowac swoj ram i grafike ? Obojetnie czy Intel czy AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gs powinny być już w czerwcu w sprzedaży , być może będzie opóżnienie do lipca

 

7600gt raczej się nie pojawi na agp , IBM zaprzestał produkcje mostków Hsi na zlecenie nvidii - oznacza to jedno Nvidia zaprzestaje produkcje kart na agp

 

jeżeli nie widziałeś , tutaj jest test 7600gs na agp

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gs powinny być już w czerwcu w sprzedaży , być może będzie opóżnienie do lipca

 

7600gt raczej się nie pojawi na agp , IBM zaprzestał produkcje mostków Hsi na zlecenie nvidii - oznacza to jedno Nvidia zaprzestaje produkcje kart na agp

 

jeżeli nie widziałeś , tutaj jest test 7600gs na agp

 

Nie widziałem ... dzięki ... miałem nadzieję na GT i to może 7900 - ot - to ma/miała być moja ostatnia karta na AGP i starczyć na lata ... teraz muszę coś poczytać o tym GS'ie ... są jakieś przewidywania co do ceny ? będzie bardziej opłacalna niż Ati X800GTO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ceny będzie na poziomie od 120-150$ , w Polsce w granicach 600zł

Czyli cenowo na poziomie X800GTO ... hmmm ;-)

Jak rozumiem na nic z wyższej półki nie ma juz co liczyć ? /o 7800GS nie mówię, na AGP-w stosunku do wydajności - ceny ma kosmiczne .../

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest pełny 7800gt na agp , ale cena kosmiczna , 512mb też troche podbiło cene karty(ok 1650zł)

no taaak ... to akurat widziałem ;-) ale jak piszesz cena trochę ... hmm przegięta ... to już bym chyba wolał zmienić "platformę" ... no cóż wykorzystują ludzkie przyzwyczajenia ... choć jeśli ktoś 2 lata temu złożył sobie "topowy" komputerek na AGP to teraz mu szkoda pewnie zmieniać i na taką kartę się może skusić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gt raczej się nie pojawi na agp , IBM zaprzestał produkcje mostków Hsi na zlecenie nvidii - oznacza to jedno Nvidia zaprzestaje produkcje kart na agp

Co ma piernik do wiatraka? IBM zaprzestał produkcji bo nvidia miała już pewnie wystarczające zapasy. Z HSI kożystało/kożysta/będzie kożystać od groma kart nie tylko 7600GT, z tego co wiem chip 7600GS też raczej nie ma natywnego AGP ;) Zresztą zawsze jest nadzieja że jakiś szalony producent np. palit, wsadzi do GSa przyzwoite DDR3 i po oc będziemy mieli normalne GT :) Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko spomniałem o Hsi(to nie było odnośnie 7600gs/gt) , bo zaprzestanie produkcji tego mostka oznacza jedno

Oznacza że za rok pewnie nowej karty na AGP już pewnie się nie dostanie, a gf serii 7 i Radeony X1xxx będą pewnie ostatnimi kartami na AGP :( ale w miedzyczasie może jeszcze coś ciekawego się pojawi.

 

Przekopałem sieć i nie znalazłem żadnej informacji że nie będzie 7600GT na AGP, nie wiem skąd to info wziołeś :? Choć w sumie jest to całkiem możliwe, bo wydajnościowo byłby tuż koło drogiego GF7800GS, a cenowo na poziomie tylko ciut wyższym niż 6800GS, więc obie karty straciły by rację bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., więc obie karty straciły by rację bytu.

I o to mi chodzi ;-) a tak na poważnie przecież koszt produkcji 7800 i 7600 GT nie jest chyba znowu tak różny więc to raczej kwestia tylko i wyłącznie polityki ...

Swoją drogą wciąż mam nadzieję, ze będzie tak jak piszesz ... takie 7900GT spokojnie by mi staczyło na 3, 4 lata a potem to i tak trzeba by zmienić wszystko ... a może i PCI-E do tego czasu będzie przestarzałe ? ;-)

 

 

PS> Poczytałem o tym 7600GS i w "normalnej" sugerowanej przez nvidie wersji to chyba nie warto ... momentami wolniejsza od X800GTO ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momentami?? Jejq jak na gto na 16 potokow zmodowanej mozna 7,2 k w 2005 wyciagnac a na takim 7600gs to chyba raczej nie. Czekam jeszcze na kase z allegro i sie nawet nie zastanawiam biegne i nabywam 800gto bo w tej cenie to nic innego z podobnymi mozliwosciami u nv nie znajde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momentami?? Jejq jak na gto na 16 potokow zmodowanej mozna 7,2 k w 2005 wyciagnac a na takim 7600gs to chyba raczej nie. Czekam jeszcze na kase z allegro i sie nawet nie zastanawiam biegne i nabywam 800gto bo w tej cenie to nic innego z podobnymi mozliwosciami u nv nie znajde.

Biorąc pod uwagę, że konfig mamy prawie identyczny ... (A64 3000 Venice ; Gigabyte K8NS-Pro 939, 2x 512 MB ...) nie pozostaje mi nic innego jak uwierzyć na słowo, że zbadałeś sprawę dogłębnie ;-) ...

Szkoda mi tylko, że w X800 brakuje "nowych standartów" ... za jakiś czas to może być problem ... ;-( może jednak pojawi sie jakaś "ztuningowana" 7600GS na DDR'ach3 ... albo Ati X1800GTO na AGP :-) ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to odpowiedni dział, niemniej jedyny topik o AGP ogólnie :)

TwojePC podało takie info:

ATI RV560 także w wersji AGP

Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 09:24

 

Według informacji podanych przez serwis The Inquirer ATI nie zapomina o użytkownikach poszukujących kart graficznych w wersji AGP - pod kodowym oznaczeniem Torpedo 2 kryje się karta z układem RV560, przeznaczona dla magistrali AGP i korzystającą z mostka Rialto. Układ ten będzie dysponować prawdopodobnie 8 jednostkami ROP, 24 jednostkami Pixel Shader i 4 Vertex Shader. W modelu Torpedo 2 układ graficzny będzie pracować z prędkością 450 MHz a 256 MB pamięci GDDR3, korzystających ze 128-bitowej szyny, ma być taktowane zegarem 650 MHz DDR. Do dyspozycji będą także dwa wyjścia DVI oraz wsparcie dla technologii AVIVO. Pierwsze karty mogą trafić do sprzedaży w październiku.

RV560 - MNIAM! - GF7600GS nie ma szans :P

Do pełni szczęścia brakuje tylko RV570 - 12 potoków, 36 jednostek Pixel Shader i 6 jednostek Vertex Shader :D

 

No właśnie, co z GF7600 na AGP? Już powinien się powoli pojawiać :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to odpowiedni dział, niemniej jedyny topik o AGP ogólnie :)

TwojePC podało takie info:

 

RV560 - MNIAM! - GF7600GS nie ma szans :P

Do pełni szczęścia brakuje tylko RV570 - 12 potoków, 36 jednostek Pixel Shader i 6 jednostek Vertex Shader :D

 

No właśnie, co z GF7600 na AGP? Już powinien się powoli pojawiać :|

Bardzo dziękuję za informację ... tylko czy wytrzymam do pażdziernika ? ;-)) (chociaż ta 128 MB szyna ...),

chyba, że w międzyczasie X800GTO ... tylko czy tą kartę można później przełoży do strego kompa opartego na Athlonie XP1700+ ?? na tamtej płycie jest tylko AGP x4 ale nie wiem jak z napięciami ???

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest już pierwszy 7600GS AGP click, pojawiły się też Leadteki 7600GT AGP click :)

Bardzo dziękuję za informację - widzę, ze trzynasz rękę na pulsie ...

Teraz tylko pytanie kiedy i za ile ? /mam na myśli oczywiście wersję GT /

Jak to zwykle bywa - ile po takim "press info" karty pojawiaja się w Polsce ? ... oczywiście mam na myśli "normalną" sprzedaż - nie pojedynczo importowane sztuki za grubą kasę ...

I jeszcze jedno - wszędzie jest opis AGP x8 - jak rozumiem tego typu karty nie będą pracować na AGP x4 ? - inne napięcia ?

 

 

Swoja drogą ciekawe czy kiedyś wypuszczą na AGP 7900GT ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...