Skocz do zawartości
LukeSky

Czy Naprawdę Potrzebne Jest Złącze Dvi W Lcd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jak napisałem w temacie czy napewno jest potrzebne złącze DVI w LCD?

Mam akurat proponowany monitor na niezłych warunkach, ale za to bez tego złacza i dlatego się pytam zorientowanych w temacie.

 

W całym interncie jest BUM na to żeby monitor miał DVI

 

ale...

 

Mój kolega ma dwa złącza D-Sub oraz DVI i mi powiedział, że lepszy obraz ma na wejściu D-Sub...

Ma ponoć jakiegoś Samsunga jak się nie mylę. Drugi kolega zaś powiedział, że praktycznie nie ma różnicy.

 

Gdzieś czytałem też w necie, że DVI sprawdza się naprawdę tylko jedynie gdy karta graficznie jest słaba, przy lepszych już nie ma różnicy.

 

A co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przychylę do opinii że na dobrym DSUB obraz nie jest zauważalnie gorszy od DVI... w poprzednim monitorze i miałem DVI i go używałem, w obecnym tylko DSUB i... różnicy dla mnie nie ma.

 

Pewnie tak długo jak nie zaczne szukać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszych opini wynika, że to praktycznie nie ma różnicy :)

 

Monitor będzie na karcie GIGABYTE GF 6600GT 256MB

Jak myślicie, dobrze będzie wyglądał obraz na D-SUB?

 

Najlepiej jakby wypowiedzieli się użytkownicy tej karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazna jest przedewszystkim jakosc kabla DSub. Podam dla przykladu, ze jakos rok temu kupilem monitor 21'' HP P1110 i podlaczylem go kablem od poczciwego philipsa 15''. Zdenerwowalem sie strasznie, bo obraz byl rozmyty, widmo od kazdej czcionki na ekranie. Poswiecilem godzine czasu na wycieczke do komputronika, kupilem kabel 1.2m DSub z dwoma filtrami na koncach przewodu. Kabel gruby, o srednicy dobre 12 mm. Wszystkie problemy z ostroscia i jakoscia obrazu na HP zniknely.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazna jest przedewszystkim jakosc kabla DSub. Podam dla przykladu, ze jakos rok temu kupilem monitor 21'' HP P1110 i podlaczylem go kablem od poczciwego philipsa 15''. Zdenerwowalem sie strasznie, bo obraz byl rozmyty, widmo od kazdej czcionki na ekranie. Poswiecilem godzine czasu na wycieczke do komputronika, kupilem kabel 1.2m DSub z dwoma filtrami na koncach przewodu. Kabel gruby, o srednicy dobre 12 mm. Wszystkie problemy z ostroscia i jakoscia obrazu na HP zniknely.

Eureka..!! Wiesz, monitory 17to i wiecej calowe podłacza sie własnie grubszym przewodem. Wiec nei rozchodzi sie o jakosc przewodu a jego typ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radku 9700 owszem roznicy nie bylo miedzy wyjsciami analogowym i cyfrowym (pomijajac oczywiscie ,ze cyfrowe jest wygodniejsze obraz zawsze na miejscu, nie wymaga zadnych kalibracji polozenia itd ).

Natomiast jakosc obrazu z d-suba na zintegrowanym x300 jest zauwazalnie gorsza.

 

Zreszta uwaga odnosnie jakosci kabla odnosi sie tez do dvi. Jesli ktos chce uzywac kabla za 10 z allegro to rownie dobrze moze kupic monitor z analogowym wejsciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, grunt to dobry kabel. W pracy mam low-endowy 17" tylko z D-Sub i po zmianie kabla zniknęły cienie za czcionkami i pionowymi liniami. Jeśli masz zamiar przejść z CRT na LCD, to myślę, że zwykły najtańszy 19" (są już za jakieś 900 zł) bez DVI i tak zrobi wielkie wrażenie (na plus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, grunt to dobry kabel. W pracy mam low-endowy 17" tylko z D-Sub i po zmianie kabla zniknęły cienie za czcionkami i pionowymi liniami. Jeśli masz zamiar przejść z CRT na LCD, to myślę, że zwykły najtańszy 19" (są już za jakieś 900 zł) bez DVI i tak zrobi wielkie wrażenie (na plus).

No wiadomo że jednak co LCD to LCD ma swoje "minusiki" ale też wielkie plusy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stały u mnie przez pewien czas 2 sztuki P19-2, jeden podłączony przez DVI, drugi przez D-Sub do X800GTO i różnica była zdecydowanie widoczna. Kable dołączane do monitora, ekranowane z obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zagadką, w którą stronę ta różnica.

Na dvi jest oczywiście wyraźniejszy. Na tych samych ustawieniach jest trochę różne odwzorowanie barw, szczególnie białego, ale to dvi czyli złącze cyfrowe jest wzorem i na d-sub są po prostu przekłamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...