Skocz do zawartości
JacekN8

Płyta Pod S754 Z Pci-e

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wymieniał karte graficzną na GeForce 7600GS i musze zmienić płyte bo mam AGP i jaką płyte kupić??? Płyta musi być dobra do podkręcania całego sprzętu, tak żeby mój venicek wyciągnął na niej 2700MHz tak jak na asusie z sygnatury. Cena do 280zł, co polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI infinity jest ale niedostępna :mad: .

Mi własnie stronka apolla przestała działac , wiec nie moge sprawdzic ;) Ale jezeli jest juz niedostepna to troszke padaka bo sam ją mialem kupywac lada dzień.... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta dobra. A co do kart, to wiadomo ze dwie wypadają lepiej niz jedna, tylko pozostaje kwestia czy kupić dwie słabsze czy jedną a mocniejszą. A i tak pozatym, jezeli chcesz kupowac mobo za 440pln to lepiej juz na 939 coś kup, bo za tyle mozna miec DFI/EPoXa na 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo mam procesor pod 754 i jakoś 939 mnie nie pociąga, wolałbym już poczekać i kupić AM2, bo na Radeonie 9600 idzie jeszcze dość dobrze sobie pograć. Może wogóle nie ma sensu wymieniać tej płyty, tylko wymienić proca, mobo, grafe i ram jak wejdzie AM2??? Bo to słaby sprzęt to nie jest i jak na teraz wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie tego epoxa 8npa7i i grafe 6600ge galaxy, niedługo, ale jeszcze sie zastanowie czy za dużo nie strace... może poczekam na nową platforme.

Dobry zestaw ;) Miałem wczesniej tą karte, chyba najlepszy stosunek cena/jakość. A na nową platformę nie ma sensu czekać, bo na początku ceny beda kosmiczne pewnie, a wzrost wydajnosci mały. Zresztą czekac mozna wiecznie bo ciągle ma być cos nowego, takze jak sie ma pieniadze na nowy sprzet - to się kupuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, może lepiej nie zmieniać płyty bo nie ma sensu, tylko kupić galaxy 6600ge na AGP??? a karte wymienie jak bede zmieniał platforme. Pytanko, jest różnica wydajności miedzi galaxy 6600ge między AGP a PCI-E ???? Ceny są identyczne.

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, może lepiej nie zmieniać płyty bo nie ma sensu, tylko kupić galaxy 6600ge na AGP??? a karte wymienie jak bede zmieniał platforme. Pytanko, jest różnica wydajności miedzi galaxy 6600ge między AGP a PCI-E ????

Jezeli obie karty będą miały te same taktowania to NIE. Ja bym wymienił juz mobo na PCI-E bo bardziej przyszłosciowe, no ale wybór nalezy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

bierz epoxa 8npa7i :-P ma swietne chłodzenie , dobre mozliwosci o/c htt 340Mhz i wiecej , dobre napiecia i wogole jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak WDK ma racje. Na 2,7Ghz musi być min. 1.6V, chodzi na 1,575 ale sie wiesza, na większym jest spoko. Napiszcie jeszcze jakie jest max htt w asusie??? Niby mi wystarczało 270MHz, ale lepiej wiedzieć.

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje sie na asusa, jakoś wierze w te płyty i przywiązałem sie do mojego k8n-e którego sprzedaje... z powodu głupiego agp :angry: .

 

bierz epoxa 8npa7i :-P ma swietne chłodzenie , dobre mozliwosci o/c htt 340Mhz i wiecej , dobre napiecia i wogole jest spoko :)

Potwierdzam, HTT 375 na seryjnym wiatraczku i bez zmiany napięcia.

 

Na asusie można dać 1,65V Vcore, w epoksie tylko 1,55, a widzę, że teraz JacekN8 ma 1,6V ustawione.

Owszem można, ale TRZEBA mieć cpu z C'n'Q. Zresztą na EPoXie mozna włozyc druciki w socket i mieć np. 1.55v + 0.15v co daje 1.7v.. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem można, ale TRZEBA mieć cpu z C'n'Q. Zresztą na EPoXie mozna włozyc druciki w socket i mieć np. 1.55v + 0.15v co daje 1.7v.. ;>

Płyta ma być przecież do A64. O drutowaniu nie wiedziałem, w takim wypadku to epox wydaje się korzystniejszym rozwiązaniem w ogólnym rozrachunku. Oprócz oc jest bardziej bezproblemowa. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna mała uwaga jeszcze: na 8NPA7I jest beznadziejna dźwiękówka ALC655. Wiem co piszę, bo miałem 8KRAI z ALC 655, ALC 850 jest o niebo lepsza. Do 8NPA7I sobie trzeba po prostu dokupić osobną kartę dźwiękowa, jak się ma jakieś wymagania.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Jedna mała uwaga jeszcze: na 8NPA7I jest beznadziejna dźwiękówka ALC655. Wiem co piszę, bo miałem 8KRAI z ALC 655, ALC 850 jest o niebo lepsza.

dla tego co w zyciu nie słyszał nic lepszego od integry nie bedzie roznicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wreszcie która płyta jest lepsza. Potrzebuje 1.6V bez dodawania żadnych drutów. Jednak zdecyduje sie na asusa k8n4-e. Wiecie może czy jak kupie k8n4-e to dają kontrolery USB i Midi na śledziach??? czy tylko z deluxe???

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...