Skocz do zawartości
sebx

Gskill (value) Z Allegro Jak Się Sprawują ?

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=184052&st=210

 

masz tu jeden test tych pamiątek... bez zmiany ALPH chodzą do 240mhz... [ stable SPI32MB ] ciekawe ile by sie dalo z nich wycisnac na plytce ktora oferuje zmiane alph...

 

jezeli chodzi o BP... [ bp - plytka przystosowana do wyższych napięc ] to akurat w przypadku tych pamiatek z allegro jest na nich wygrawerowany takowy napis i tak je mozna poznać...

raczej nie dużo więcej :-P różnica jakiś ~ 5 MHz max :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a nie wiecie na jakich kostkach moga byc adaty wiem ze to sa remarki ludzie mowia ze to tccc ale przeca tccc smigały na 3-3-3-X raczej a moje 2.5 wolą zmiana timow na wyzsze nie daje im lepszego o.c tak jak i wyzsze vdimm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=184052&st=210

 

masz tu jeden test tych pamiątek... bez zmiany ALPH chodzą do 240mhz... [ stable SPI32MB ] ciekawe ile by sie dalo z nich wycisnac na plytce ktora oferuje zmiane alph...

 

jezeli chodzi o BP... [ bp - plytka przystosowana do wyższych napięc ] to akurat w przypadku tych pamiatek z allegro jest na nich wygrawerowany takowy napis i tak je mozna poznać...

 

No w tym wątku są opisane takie same pamiątki jak do mnie dotarły :-) . Zobaczymy ile wyciągną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zaczynam relację - pamięci zainstalowane , cooler CPU oczyszczony

i procek przesmarowany pastą Arctic Silver 5 :-)

 

Pierwsza dobra wiadomość pamięci są Brain Power PCB rev 808 !!! (dałem 261.5 zł na Allegro ....) . Od razu widać i czuć inną jakość - płyta główna Asrock 939SLI32 rev. 1.02 ,bios 1.00 - wykrywa na default pamięci jako DDR400 ,inne które miałem DDR333 (Goodram, TwinMos , Seitec) a wszystkie nominalenie były DDR400 .

 

Testy robię Everest Ultimate Edition 2006 2.80.534 .

 

Na początek standard - Sempron 3000+ @1800 Mhz , RAM 200 Mhz 2.5-3-3-6 1T DualChannel : (wszystkie ustawienia biosu AUTO)

 

odczyt z pamięci : 5770 MB/s

zapis do pamięci : 5002 MB/s

memory copy : 4567 MB/s

czas oczek. pam.: 56.7 s

 

Czyli nie źle :-)

 

SANDRA 2005.10.10.69

 

Benchmark Results

RAM Bandwidth Int Buff'd iSSE2 : 4745 MB/s

RAM Bandwidth Float Buff'd iSSE2 : 4701 MB/s

 

Potem uzupełnię o wyniki podkręcania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy pójdą wyżej od moich. Dziwne wyniki z Everesta - u mnie dużo niższe na standardzie były:

Odczyt z pamięci 4588MB/s

Zapis do pamięci 1468MB/s

Czas oczekiwania pamięci 84,4ns

 

a po OC:

5497MB/s

1837MB/s

66,8ns

 

Może temu że masz Sempa a ja jakby na to nie patrzył leciwego już P4 - ale jeszcze daje rade :D

W Sandrze wynik bardzo zbliżony na standardzie a po OC jest na screenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy pójdą wyżej od moich. Dziwne wyniki z Everesta - u mnie dużo niższe na standardzie były:

Odczyt z pamięci 4588MB/s

Zapis do pamięci 1468MB/s

Czas oczekiwania pamięci 84,4ns

W Everest można porównywać wyniki tylko z tej samej wersji programu , no i jakby nie patrzeć mam trochę nowszy technologicznie sprzęt - z pobieznych testów wychodzi ,że pamięci na timinga standard i bez podwyższenia napięcia osiągaja max . ok. 230 MHz ale czeka mnie jeszcze trochę zabawy :-) . Mam słabego procka raczej robi bez podwyższenia napięcia tylko ~ 2.3 Ghz :-( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpalałem 2x1024 na std timingach (2.5,3,3,6) na 230 i było OK - pewnie mógłbym poopróbować wyżej ale nie mam czasu na razie na zabawę. Na co dzień uzywam 225MHz 1T. Są na brain powerach 808 więc potencjał powinny mieć... (choć same chipy są brandowane przez g.skill)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...