Skocz do zawartości
PFK

Problem Z Bootowaniem 2.6.16.9

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno strzelilem upgrade kernela z 2.4.27 na 2.6.16.9, i po kompilacji pojawily sie dziwne problemy... po wlaczeniu nowego kernela system zawiesza sie na 'Starting the hotplug evens dispatcher: udevd'. Po tym komunikacie nie pojawia sie nic, czekalem 30min i mi sie znudzilo, nie wiem za bardzo co robic... udev jest tylko pod 2.6.x, a ja na 2.4.27 mialem devfs bez zadnych problemow. Dodam ze obecnie uzywam Debiana, a uzywac nowego kernela raczej musze(zapis na NTFS, lepszy support USB, do tego dochodzi lepsza wspolpraca z moja plyta glowna... zlacze agp i karte mi wykrywa prawidlowo bez zadnych specjalnych sterownikow, na 2.4.27 bawilem sie 2 tygodnie zanim mi sie udalo). Dorzucilem konfig jednej z pierwszych kompilacji(zrobilem z 5, ale wszystkie sie wywalaja na tym samym bledzie), jesli ktos jest zainteresowany.

config_2.6.16.90420.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz zainstalowanego udev'a? ;]

Z tego co mi wiadomo to udev sie automtycznie instaluje na kernelach 2.6.x jesli nie zaznacze ze chce devfs w configu(a nie zaznaczalalem), ale poszukam na googlu wiecej i dam znac czy to cos pomoze(troche moze mi to zajac, bo mam caly weekend zawalony).

Edytowane przez PFK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...