Skocz do zawartości
SABUR

Lan 140m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie odlegołości. Chcialbym sie polaczyc z dwoma sasiadami, ktorzy maja juz lan. Do tego celu bede potrzebowal ok 140m kabla, ktory bede musial... wkopac w ziemie. Bede potrzebowal jakiejs dodatkowej ochronki?? kabel bedzie przebiegal pod slupem wysokiego napiecia...

 

w siecie bylby oczywiscie switch.

 

jak myslicie, sprzedawca w sklepie zgodzi sie na taki manewr, ze kupie od niego te 140m kabla i jesli siec nie zadziala to odda mi np 90% ceny, ktora zaplacilem?? on i tak pozniej spieniezy kabel

 

albo inny wariant. Jesli powstalaby siec to planowalibysmy prawdopodobnie jakiegos neta zalozyc. Ja obecnie kozystam z radiowki i wlasnie moglbym ja wykorzystac do stworzenia sieci tylko co bedzie nam wowczas potrzebne?? acces point ze switchem zalatwi sprawe?? tylko pewnie drozej to wyjdzie..

 

jak myslicie,co jest lepsze??

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te dwa punkty oddalone od siebie "widzą sie" bez przeszkód (ani drzew, budynków i innych "zasłonek") to robiłbym to na WI-FI - 2 x AccesPoint + 2 x antena kierunkowa - bez kopania i bez kabli. Słupy wysokiego napięcia nie powinny przeszkadzać ponieważ działają na innej częstotliwości. Koszt to ok. 500- 600 złociszy - na Allegro zapewnie tanej znajdziesz

Kable to koszt dużo niższy ale nie obyło by sie (prawdopodobnie) bez wzmacniacza aktywnego gdzies w połowie tych 140 m (aczkolwiek czsami wystarczy sam kabel ). Osłonki na skrętke w sumie nie trzeba ale gdybys wsadził ją w peszle to miałbys pewność że nic mu sie nie stanie - pamietaj także o mozliwości przerwania kabla przez inne ekipy budowlane albo remontujące w tym miejscu

Edytowane przez hassanbey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kablem może zadziałać pod warunkiem że będzie to pożądna skrętka i dobre karty sieciowe (polecam 3com) i/lub switche, chociaż mi udało się max pociągnąć 120 metrów (więcej nigdy nie było mi potrzebne). Lub jak zaproponował hassanbey WI-FI z antenami kierunkowymi, chociaż na taką odległość wystarczą panele. Osobiście wolałbym pocignąć kabel, mniej problemów typu słaby sygnał, próby włamań, zawieszające się AP'ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz na jednym osiedlu u mnie w city zakladalem przewieszke nad ulica i kawalkiem parku na drugi blok , od skrzynki do skrzynki bylo ponad 180m, w skrzynkach 2 swiche planety http://allegro.pl/item98291385_planet_fsd_...10_100mbps.html

a kabel to zwykla skretka madex-a, zero strat pakietow i necik oraz siec hula do dzis dzien, jak kabel kopac to proponuje kabel wsadzic do peszli, do gruntu przydalby sie kabel z odgromnikami i uziemic do czegos

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odleglosc mojego domu do sasiada wynosi w lini prostej ok 110m ale jesli bym kladl kabel to musze zrobic male zaokroglenie bo jest tam pewna dzialka ktorej nie chce ruszac.

 

Jesli chodzi o wi-fi to powiem tak: ja mam antene i karte radiowa i jeden z sasiadow ma taki sam niemal zestaw wiec do kupna pozostalby AP ale wlasnie ile?? jeden czy musza byc dwa??

O to ze bedzie ktos podsluchiwal sie nie boje bo nie ma nikogo zdolnego do tego w okolicy ;)

na jaki realna predkosc moge liczyc?? miedzy naszymi domami nie ma zadnych przeszkod no chyba za powietrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na kablu 100 metrów od serwera i nie mam żadnego kłopotu

inny użytkownik sieci jest na ~180 metrów i czasami były problemy ale po przestawieniu szybkości sieci na 10mb/s nie ma żadnych problemów.

 

@SABUR

Jak dobrze rozumiem to chcesz zrobić tak że będziesz udostępniać tego neta sąsiada i od nich za to kasować a zarazem nie masz stałego dostępu do netu (czytaj dsl, neo) a masz jeden ip który dostałeś od dostawcy to czasami jak dostawca na serwerze ma jakieś lepsze zabezpieczenia to możesz przypadkiem nie dać rady tego rozdzielić. Chyba że dostawca wie o wszysttkim to nie ma problemu (zakładam że nie wie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SABUR

Jak dobrze rozumiem to chcesz zrobić tak że będziesz udostępniać tego neta sąsiada i od nich za to kasować a zarazem nie masz stałego dostępu do netu (czytaj dsl, neo) a masz jeden ip który dostałeś od dostawcy to czasami jak dostawca na serwerze ma jakieś lepsze zabezpieczenia to możesz przypadkiem nie dać rady tego rozdzielić. Chyba że dostawca wie o wszysttkim to nie ma problemu (zakładam że nie wie :wink: )

 

Ja i moj sasiad mamy neta realizowanego za pomoca radiowki ale jesli powstalaby siec to zostalby prawdopodobnie zalozony jakis dsl.

 

jestem ciekaw czy mozna wykorzystac posiadane anteny tak jak to wyzej opisalem i czy bedzie sie to kalkulowalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...