Skocz do zawartości
lori129

Caldera Openlinux A Mandriva...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym przenieść kawałek pracy na linuxa i jest problem z obsługą urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark X5150. Wiem, że MandrakeLinux(jeszcze nie było mandrivy) nie obsługiwał tego sprzętu, a niechce na darmo ściągać wielu dystrybucji i sprawdzać czy działa i mam pytanko czy to urządzenie będzie obsługiwane ??

 

Pytanie nr.2:

Na stronie producenta znalazłem sterowniki do Caldera OpenLinux - będą one kompatybilne z jakąś inną dystrybucją ??

 

P.S Zastanawiam się nad przejściem na MandrivaLinux (głównie zależy mi na prostym interfejsie, aby rodzice mieli łatwiej :razz:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie czasem do jabłuszek ten plik ? a na dole znalazłem toto:

http://www.lexmark.com/publications/pdfs/p...ivers/en/ug.pdf

 

PS moze Caldera ma jakomś wtycke od jabłek ? - nie wiem. (no jak caldera ma to moje gentoo tez musi miec :):):) )

Edytowane przez bartmarian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem. Wogóle dziwni informatycy pracują w lexie. Był napis "Unix/Linux" a pod napisem "Caldera OpenLinux" więc weszłem, ale przeczytałem w description pliku, że dla Mac OS 9x / 10x i wcisnąłem szczegóły, a tam pisze, że Caldera OpenLinux/ Mac OS. Kompletnie niewiem o co chodzi, a drukarka(skaner zresztą też) przydałaby mi sie pod leniuchem, bo na winde bym niemusiał wchodzić - jak narazie jedyna dla mnie przeszkoda :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z CUPS, znaczy się próbowałem wybrać jakąś drukarke, ale dalej nic niedrukowało. Jednak ściągnę MandrivaLinux i dopiero będę szukał i testował w praktyce, bo widze, że mizernie coś to wygląda. A języki drukowania to nie bardzo rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się naczytałem to Lexmarki obsługują PCL5, PCL6. Ale na oficjalnej stronie lexmarka nawet nie ma szukarki i informacji o produktach wycofanych, więc trzeba wierzyć w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jasne, to pewnie z tąd mogą rodzić się mity :-) przecie to post z przed dwóch lat, www.cups.org nie spał w tym czasiem swoją drogą dobrze że post nie ma 10 lat :-) ja bym na Twoim miejscu zainstalował mandarynkę albo susła (albo opensusła) i popatrzył z różnymi sterownikami - tu mi się przypomina jakiś xero-drukarek minolty, miał nie działać pod linux - śmiga, instaluję klientom różne rzeczy w biurach pod linux, jak dotąd z kilkunastu panasoników, minolt, hp (no to chyba nie za dobry przyklad hehe) działa każda, no o ile jest zasilanie...

Ja bym próbował i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...