Skocz do zawartości
karololszewski

Top Gear

Rekomendowane odpowiedzi

HE ? gdzie wy to oglądacie :| jakieś linki może na PW for me :)

 

a i powiedzcie mi który to odcinek co teraz leci na tvn turbo ? ostatnio byli w stanach (przemierzali stany w trzech amerykańskich samochodach)

 

już wiem na tvn turbo leciał teraz:

Top Gear - Season 9, Episode 3

"The Top Gear crew heads to America for a road trip from Miami to New Orleans to see if it’s better to buy a cheap car and then sell it rather than renting a car. Lots of antics, competitions, and the likes."

;)

Były już linki w tym temacie ale główny to www.finalgear.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaki czas mialo to bmw ktore przewiozlo Clarksona na koniec po torze ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej becie już gdziesz czytałem, jak dziennikarza wsadzili na fotel pasażera, za kierownicę dali jakąś laske i później kazali im pobić jej czas, nie udało się po czym powiedzieli że komputer zrobi identyczny i zrobił, to jest jakiś system który nei dość że jedzie wyznaczonym torem "ghost'a" to jeszcze może operować gazem, hamulcem w ten sam sposób.

Ciekawi mnei czy gdyby mu pokazać np. drift, albo bączka to czy też by to powtórzył.

Ogólnie za to szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, ze taki system w dzisiejszych czasach to nie trudno zrobić. Przykład?

Roboty produkujące różnorakie częsci elektroniczne, są wystarczająco szybkie i bardzo precyzyjne.

 

pozdrawiam

Tak, ale roboty, o których mówisz wykonują powtarzające się algorytmy. W przypadku tego BMW sytuacja zmienia się co chwilę, więc komputer musi przerobić trochę sygnałów, aby samochód jechał po odpowiednim torze. Nie jest to zwykła symulacja na komputerze. Należy na bieżąco korygować dane pochodzące z czujników, a to już nie jest takie proste. Dlatego wyrazy szacunku należą się twórcom tego pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam, odcinek 9 bardzo fajny, mnie rozwalił tekst Jezzy gdy porównywał Ascari A10 z tym Daihatsu Materia, w jednym ujęciu powiedział (o Daihatsu): "In a straight line at 85 MPH it'll easily overtake the Ascari when it's doing 70".

Test fiata 500 w wykonaniu May'a całkiem udany choć mało informatywny, podczas wyścigu w Budapeszcie niezłe były ujęcia tych gostków śmigających na rowerach.

Gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę imo najsłabszy fragment programu, mogli zamiast tego dać więcej tego wyścigu Brit Cars - najlepsza część programu, miło z ich strony, że potraktowali w zasadzie całkiem poważnie ten wyścig i widać było, że się starali. Oczywiście nie obyło się bez żartów, np:

http://pic.phyrefile.com/2007/12/09/rainbowjames2.JPG

http://img144.imageshack.us/img144/7558/vlcsnap181365sd9.png

Podsumowując, zdecydowanie udany odcinek, chociaż trochę szkoda, że nie było wiadomości :)

 

PS

Nie spodziewałem się, że to Ascari wykręci taki czas na torze, spodziewałem się, że będzie szybkie ale nie myślałem, że pobije CCX & Zondę F :blink:

 

Edit: @Sysak, jeśli mnie pytasz, o którym mówię to oczywiście, że o tym z 9.12 co widać z treści posta, jeżeli miałeś na myśli Fidla to nvm :)

Edytowane przez masterpeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o najnowszym z 9.12 czy tym poprzednim? Anyway najnowszy odcinek 10x09 był moim zdaniem absolutnie genialny. Załoga top gear Jeremy, James, Hammond i Stig wybrała się na 24 godzinny wyscig na Silverstone w... stuningowanym BMW 330d e46. IMO odcinek trzyma w napięciu jak żaden do tej pory. Naprawdę fajna akcja Tylko jedna zecz mi nie przypadła do gustu w tej części: Porównanie Acari A10 z jakimś tam daihatsu "bo producent kazał testować tańsze auta" ja rozumiem, że w TG chcą jak zawsze błyszczeć poczuciem humoru, ale bez przesady... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek był super. Wszystko było na miejscu. Napięcie wzrastało wraz z rozwijaniem się akcji. Fajnie, że ich team liczył cztery osoby, czyli wszyscy "prezenterzy" brali w nim udział. Również Stig. Fajny moment był jak pytali się ludzi, który z nich ma wystartować jaki pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w następnym odcinku? :)

In a display of German firepower not seen since the Bismarck, we pit the BMW M3, Mercedes C63 AMG and Audi RS4 against each other in a quest to find the king of the V8 super saloons.

 

Richard builds himself the best radio-controlled car in the world, while James takes a considered look at the car designed to drag Jaguar kicking and screaming into the 21st century - the XF.

 

And, with it being our last show of 2007, it wouldn't be complete without the massively influential Top Gear Awards.

 

Plus, our Time Lord in a reasonably priced car is Dr Who star David Tennant.

 

Sunday 23 December, 8pm BBC Two

 

Repeated at midnight on Tuesday 25 December

 

http://www.bbc.co.uk/topgear/show/nextepisode.shtml

Brzmi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top gear przede wszystkim jest widowiskowe, wyreżyserowany program telewizyjny w którym udajemy, że jesteśmy spontaniczni. Ale mimo wszystko jest zabawny więc go oglądam. Może was to zdziwi, ale lubię też serial młodzieżowy na ZigZapie - Degrassi. Strasznie mnie wciągnął..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...