Skocz do zawartości
karololszewski

Top Gear

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek: Subiektywne oceny wcale nie są bez sensu!!! Zobacz testując takie Ferrari np. Enzo czy F430 obietywnie to to są auta, które właściwie do niczego się nie nadają. Mają małe bagażniki (albo wcale) spalają hektolitry paliwa, są drogie, kosztowne w utrzymaniu i tak by można wymieniać w nieskończiność. Obiektywnie kompletnie nie ma sensu inwestować w takie auto, sam chyba przyznasz. Kiedy jednak górę wezma tu emocje to takie F430 jest autem marzeniem: szybkie, piekne, ekstrawaganckie, jadące jak po szynach, wzbudzające podziw i zazdrość sąsiadów i tak by można wymieniać bez końca:) I moim zdaniem właśnie tak powinno testowac się auta. I tylko tak!!! Oczywiście możesz nie zgadzać się z moim zdaniem, do czego masz pełne prawo;p Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej irytuje podejście "xxx jest idealny ale db9 i tak jest lepszy bo jest brytyjski". Niby nie ma się co dziwić bo to w końcu program dla brytyjczyków. Tak samo teksty typu "porsche is for cocks". Eh gdybym tego Clarksona spotkał to bym sobie z nim porozmawiał :blurp: :lol:

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teps86: tak i tu skupny sie na postach bart3d i und3r :) Niestety, w tym programie mozna sobie wyrabiac percepcje.. co bedzie, jak bo dlaczego to juz wiadomo :)

 

Gdyby nie był to taki luzny program uznał bym go za brytyjski badziew. Jedyną atrakcja byłoby ogladanie ładnych autek :)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamietacie jak Jeremy ustawil obok siebie Db-9, Vanquisha S (czy jak on sie tam zwie) i jeszcze jednego Astona poczym stwierdził, ze naprawde bardzo sie cieszy, ze 3 najlepsze samochody swiata powstaly w Wielkiej Brytani :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamietacie jak Jeremy ustawil obok siebie Db-9, Vanquisha S (czy jak on sie tam zwie) i jeszcze jednego Astona poczym stwierdził, ze naprawde bardzo sie cieszy, ze 3 najlepsze samochody swiata powstaly w Wielkiej Brytani :lol:

Kilka odcinkow potem Hamond powiedzial ze za kilka miesiecy zostanie wydany nowy Jaguar, a jak wszyscy wiemy Jaguar wydany po Astonie zawsze jest lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Clarkson jest nacjonalistą, ale nie do końca - na przykład nienawidzi Roverów. Może ktoś za to oglądał odcinek 01x01 i pamięta jak Clarkson nielubiący zbytnio francuzów zakochał się w Berlingo?? Lubię oglądać program, bo goście mówią wprost co im się nie podoba, w odróżnieniu od innych programów, gdzie mamy filmiki reklamowe dostarczone przez producentów. Niestety trzeba pamiętać, że angole mają zdecydowanie inne spojrzenie na świat niż polacy - jednym to się podoba, innym nie. Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku masz absolutną racje że jeśli na horyzoncie pojawia sie co ś made in Uk to jest to "best car ever". Pewnie gdyby Polacy też robili jakieś fajne bryki a na pewno pokroju Astonów czy Jagów. To każdy polski dzioennikaż motoryzacyjny rozpływał by sie nad nimi. Chociaz może się mylę bo my to raczej krytykujemy wszystko... Oni faworyzują swoje auta bo czują się jao Brytyjczycy z nimi związani. Według mnie to taki rodzaj patriotyzmu trochę jest:) Podsumowując jkikolwiek stosunek do przedstawianych aut mieli by prowadzący to chyba jeszce nikt nie zaprzeczył w tej dyskusji że lubi oglądać ten programu! Mnie tez czasami irytują niektóre elementy ale Panowie nic nie jest doskonałe, nie? Top Gear jest bardzo udanym programem i kropka. Z resztą waro go ogladać choćby dla klimatu i humoru. Słyszałem o wielu dziewczynach (z jedna nawet sam oglądałem:)), które nie interesowały się motoryzacją ale ten program rozbawiał je do łez a w dodatku mozna popatrzeć sobie na super bryki! Szkoda że podobnych programów, z podobnym podejściem do aut nie ma w naszych kablówkach więcej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapominajmy że w TopGear bardzo chwalą naszą pandę B) z drugiej strony dawno temu Clarckson zjechał równo z ziemią FSOł polones, ale mu się nie dziwię ;)

 

Co do testów to są dokładnie takie jak powinny być, samochody są oceniane wg. cech które najczęściej zauważamy w codziennej jeździe, oraz są dokładnie dopasowane do charakteru auta, do rodzinnego kombi ma wleźć jak najwięcej bagażu, tani samochód ma być tani, ale zdatny do jazdy, a samochód sportowy ma się doskonale spisywać w zakrętach.

Program owszem jest wyreżyserowany, ale podejrzewam, że ponad ustalanie kolejności i rodzajów "skeczów" rola reżysera jest ograniczona, w przeciwieństwie do większości prezenterów trójca z top gear jest bardzo spontaniczna, owszem komentarze co do samochodów są często czytane, ale to co wygadują na żywo napewno nie, nawet to że się nie gapią w jeden punkt na to wskazuje.

 

Co do chipnotyzowania chomika, to pewnie bujda na resorach, chłopaki jaja sobie robili, co nie umniejsza tego że kładłem się na podłodze ze śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie najbardziej podobal text, jak Clarkson jadac jakims roverem zachwycal sie elementami wyposazenia w pewnym momencie powiedzial cos w styu "jeszcze troche i znajde przyzad do wyjmowania kamykow z konskich kopyt" ... :lol: angielski humor syci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program owszem jest wyreżyserowany, ale podejrzewam, że ponad ustalanie kolejności i rodzajów "skeczów" rola reżysera jest ograniczona, w przeciwieństwie do większości prezenterów trójca z top gear jest bardzo spontaniczna, owszem komentarze co do samochodów są często czytane, ale to co wygadują na żywo napewno nie, nawet to że się nie gapią w jeden punkt na to wskazuje.

Kazdy program tego typu jest w duzej mierze rezyserowany. Chyba nikt nie mysli, ze taki Clarckson wsiada se do samochodu i nawija na freestajlu ;) . Przygotowuje sobie wczesniej co ma powiedziec, jak zapomni to zawsze mozna nagrac jeszcze raz :) . Ogolnie ten program jest bardzo udany imo, jednak czasami zjadą jakis samochod za kompletnie nieistotne "wady", co moze irytowac. No i mogliby testowac wiecej wozkow o przystepnej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mogliby testowac wiecej wozkow o przystepnej cenie ;)

A właśnie moim zdaniem nie powinni!!! To jest jeden z największych atutów tego programu że jeżdżąw nim Enzo, Veyronem i tym podobnymi brykami, a nie puszczeją przygotowane przez producentów słodkie filmiki kręcone gdzieś w Kalifornii. Od testów Golfów, 307-ek, Punto są takie programy jak Automaniak. Top Gear może sobie pozwolić na takie a nie inne auta i niech to wykozystują!!! O zwykłych autach można przeczytać a każdym "Auto Świecie" a o super samochodach raczej nie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o teksty, to rzeczywiście potrafią powalać. Chociażby pewien test. "Kilku wieśniaków zamknęło się w szopie na kilka tygodni z narzędziami i powstało TO" - i tutaj wyjeżdża Dodge Viper. A później "spalaniu paliwa towarzyszy spalanie nadwozia".

 

Jeśli zaś chodzi o oceny samochodów, to mi one bardziej pasują niż oceny polskie. Np. ostatnio M. Wojciechowska uznała, że "przód Hondy City jest jeszcze do zaakceptowania, ale tył już nie". Ja mam totalnie odmienne zdanie. Przód jest straszny, ale tył jest bardzo ładny.

Żeby posłuchać bezsensownych argumentów i ocen to trzeba sobie włączyć kilka razy Automaniaka, Rentgen lub Zakup kontrolowany - nie zgadzam się z 95% ich ocen. Najgorsze wg mnie jest ich poczucie stylu i piękna. Całą telewizją rządzi ktoś, dla kogo ideałem piękna jest Peugeot 206 i Golf 5. Dla mnie to jedne z brzydszych modeli - moimi ideałami są Alfa Romeo: Brera/159/159SW. Najgłupszym wg mnie argumentem (minusem), jakim używają prezenterzy to "smutne wnętrze". Dla mnie dużym minusem jest właśnie kolorowa, "pstrokata", krzykliwa tapicerka - auto na poziomie 5-latka. W Top Gear znacznie mniej jest przypadków, gdy mam odmienne zdanie na temat jakiegoś wozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy program tego typu jest w duzej mierze rezyserowany. Chyba nikt nie mysli, ze taki Clarckson wsiada se do samochodu i nawija na freestajlu ;) . Przygotowuje sobie wczesniej co ma powiedziec, jak zapomni to zawsze mozna nagrac jeszcze raz :) .

Podejrzewam że to wygląda raczej w ten sposób, że Clarckson freestajluje sobie w samochodzie z godzinę, albo i dłużej a potem montuje się z tego pięciominutowy teścik, oraz dogrywa czytany z kartki komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to wygląda raczej w ten sposób, że Clarckson freestajluje sobie w samochodzie z godzinę, albo i dłużej a potem montuje się z tego pięciominutowy teścik, oraz dogrywa czytany z kartki komentarz.

Tak też moze byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim -> konkretne fury + swietny angielski dowcip i za to po prostu kocham ten program...

 

No i za to w jaki sposob te fury testuja... :lol: Nie ma porownania u nas jakby dostali takiego SLR-a na testy to by nim max 50km/h po miescie jezdzili i to jeszcze w pelnej obstawie . A w Top Gear pelna pi**da , baczki itp...

 

Z tego co pamietam to chyba Hamond popsul raz jakis samochod ale juz do konca nie pamietam o co chodzilo... :lol: No i te wyrezyserowane wstawki w stylu bobslej vs Lancer Evo :wink: Kazdy wie , ze to jest naciagane ale jak pieknie sie na to patrzy [;

 

Test nowego Swifta -> u nas sprawdzali go na miescie , pytali sie ludzi o zdanie itp itd... Typowe lanie wody . Top Gear -> "Zagrajmy Swiftami w hokeja :lol: "

 

Co tu duzo mowic , jest to program motoryzacyjny , ktory nawet moja zonka z mila checia oglada :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie widziałeś, jak zrobili wyścig skutera śnieżnego i "wszędołaza" (buggy z mocnym silnikiem i dość dużymi, szerokimi kołami) po jeziorze. Najnormalniej w świecie samochód ważący 1.5 tony jechał po wodzie.. ale skuter wygrał (też jadąc po wodzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

Orientuje się ktoś, czy istnieje możliwość dostania poszczególnych sezonów TopGeara w formacie cyfrowym? Ktoś tutaj pokazywał linki, więc może jest więcej? A, jakby coś "nie tego" to na PM zapraszam =].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam takie trochę dziwne pytanie: która seria leciała ostanio w TVN Turbo? Pytam, bo obecnie lecą powtórki bardzo starej serii, a ja bym chętnie zobaczył coś nowego i nie wiem, którą ciągnąć. Np. test Alfa Romeo 159 opisany na stronce Top Gear/BBC (czy gdzieś w Necie).

 

BTW: To, co (chyba) leci w BBC Prime to powtórki czy najnowsza seria?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: To, co (chyba) leci w BBC Prime to powtórki czy najnowsza seria?

To jest Top Gear Xtra idzie na troche innych zasadach, raczej powtórki. A co Hammonda to wyraźnie powiedzieli, że został zachipnotyzowany poza sceną....

 

A pamięta ktoś jeszcze Testosteron to było dopiero coś :ploom: :banana: :lol2:

Edytowane przez Morf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...