Skocz do zawartości
kunio2003

Dźwięk 5.1 Działa Na Avi, W Dvd Zamienia Kanały :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chyba najbardziej odpowiednie forum dla mojego problemu to właśnie to. Mam problem z dźwiękiem w filmach DVD. Nieważne czy dźwięk jest w formacie DD5.1 czy DTS - zawsze mam zamienione parami kanały: prawy tył z subwooferem oraz lewy tył z centralnym. Dodam że Creative AudioHQ podczas testów dobrze wykrywa głośniki i filmy .avi też chodzą poprawnie (w centralnym są dialogi przeważnie).

 

Mam SB Live! 5.1 i zestaw głośników Creative Inspire 5.1 5100 (czyli brak wbudowanych dekoderów DD i DTS) - czy jest jakiś programik, który umożliwia przekierowanie ręczne kanałów? (nie uśmiecha mi się przekładanie kabelków w zależności od tego czy oglądam avi czy dvd). Używam WinDVD 7.0 Platinum i jest tu taki korektor w którym można sterować kanałami (wyciszanie). W czasach kiedy używałem PowerDVD tego problemu nie zauważałem, bo tam nie można podejrzeć konkretnego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to wina windvd... u mnie zauwazylem ze takze zamienial kanaly

sprobuj jeszcze zmienic stery od karty dzwiekowej na kxproject moze tam bedzie dzialalo... zreszta w kx mozna bezproblemowo zmieniac kanaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jeszcze zmienic stery od karty dzwiekowej na kxproject moze tam bedzie dzialalo... zreszta w kx mozna bezproblemowo zmieniac kanaly

Dzięki - stery już mam. Gdzie się zmienia te kanały w Kx?

Poza tym mam wrażenie że na Kx subwoofer działa trochę inaczej. W testach głośników wcale się nie odzywa, ale na filmach np. wydobywają się z niego dźwięki, dziwne.

Edytowane przez kunio2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...