Skocz do zawartości
limerro

Epox 8RDA+ - pierwsze wrazenia

Rekomendowane odpowiedzi

1. gniazdo zasilania polozone jest niezbyt szczesliwie - w sumie to nie wiadomo jak ulozyc wiazke kabli od zasilacza ; ja polozylem ja na bocznej czesc coolera :-/

 

2. southbridge MCP-T jest bardzo goracy , wrecz parzy !!! dziwie sie czemu producent nie zamontowal radiatora - male przegiecie.

co jednak nie odbija sie na pracy ukladu - spadku transferu czy pogorszeniu jakosci dzwieku - przynajmniej narazie ie zauwazylem takich oznak - wgralem nowy BIOS ktory troche powinien poprawiac ten stan rzeczy , ale jakos wiekszego efektu nie zobaczylem i bestia jest nadal goraca.

 

3. radiator na northbridge SPP przyklejony "guma do zucia" - musialem sciagnac go , wpierw jednak wyciskajac plastykowe koleczki przytrzymujace go - troche to zmudne bylo ; etap czyszczenia z gumy zajal tez troche czasu. posmarowalem pasta silikonowa , wbilem na nowo koleczki i hula sobie - niemniej koleczki musze wymienic, bo nie dociskaja w pelni radiatora do ukladu.

 

4.zlacza FDD i obydwa IDE sa polozone w dolnej czesci plyty niestety a powinny byc w srodkowej - w przypadku coolera w przedniej dolnej czesci obudowy kable blokuja caly przeplyw powietrza no i zaslaniaja karte Debug Port :-/

 

5. dzinks mocujacy karte AGP jest wg mnie bez sensu - maly i sprawia wrazenie kruchego - zatrzask na plycie Gigabyte 7VAX jest o niebo lepszym rozwiazaniem.

 

6.brak panelu zlacz wyjsc cyfrowych audio - owszem zlacze na plycie jest ale panelu juz producentowi nie chcialo sie dodac :P

 

7.blaszka na tylny panel zlacz jest niezbyt dobrej jakosci - troche sie nameczylem zakladajac ten glupi cover

 

8.nie moglem zrobic upgrade'u BIOSu pod DOSem (mialem standardowy BIOS z chyba 11/12/2002 ) - awdflash nie flashowal pomimo ze dawalem yes a wszystko dobrze wykonywalem (pokazywal sie komunikat MAC afe i liczba jakas ) ; dopiero flashowanie pod WIn XP programem Winflash dolaczonym do plytki CD ze sterami dalo rezultaty :)

w stosunku do standardowego nowy BIOS przyniosl wiele zmian:

- opcja SMART (ktora byla domyslnie wlaczona wczesniej)

- CPU Warning

- likwidacja jednej zkladki z karta LAN (w sumie byly 2 choc fizycznie tylko 1 na plycie istnieje)

- wiecej opcji ustawien pamieci

- b. wazne przynanjmniej dla mnie - blokada dzwieku beep podczas startu kompa - na sluchawkach to uszka rozsadza brrrrrr

 

i to chyba narazie wszystkie minusy jakie zauwazylem, mozna jeszcze wspomniec o malej opieszaloasci Epoxa w dostarczaniu sterownikow - sciagnalem ze strony Leadteka najnowsze (dzieki Vegita za link) .

 

to pora na plusy:

 

1. swietna wydajnosc i stabilnosc jak narazie:)

komp fruwa ze tak powiem a mam tylko 128 mb ram ddr 266 (win XP )

na Gigabyte 7VAX i tych samych podzespolach nie czulo sie takiej lekkosci pracy :)

 

2. dzwiek - b.dobry z duza iloscia detali i przestrzeni (oj duzo przestrzeni :)) posluchalem pare kawalkow Satcha z plyty Crystal Planet i takiej lekkosci brzmienia Live napewno nie ma :) jesli chodzi o instrumenty to skrzypce wg mnie brzmia bardziej naturalnie niz na Live i z wieksza wyrazistoscia brzmienia:) ogolnie troche efektow jest w tym ustawienie Dolby Surround na wyjscie analogowe:) + gotowe ustawienia EQ ktore powoduja dosc radykalna zmiane brzmienia - co kto lubi aczkolwiek mysle ze mogli je troche bardziej dopracowac :) troche sie trzeba przyzwyczaic do brzmienia, ktore jest jednak inne niz w SB Live - troche mi brakuje basu i czarnej glebi brzmienia no ale nie mozna miec wszystkiego. wkrotce poslucham na zestawie glosnikow 4.1 i przekaze doznania :)

 

3. niezly BIOS z duza iloscia ustawien+ funkcja flashowania BIOS bez uzycia dyskietki startowej zasluguja na uznanie:) karta Debug dziala jak nalezy aczkolwiek narazie na szczescie nie przydaje mi sie - za to ladnie swieci czerwony wyswietlacz - moderom bud lubiacym swiatelka powinno sie spodobac :)

 

4. tasmy FDD oraz IDE z zatrzaskami mocujacymi do zlacz i "metkami" tez mi sie spodobaly - szkoda jednak ze pozalowali na okragle kable :-/

 

 

narazie to tyle moich uwag -jak sie cos zmieni albo cos zauwaze to pewnie dopisze:) acha pisze to bardzo pozno wiec moze sie gdzies pomylilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zauwazyles dziury naookolo southbridge?, wymarzone miejsce na zalmana nb32j :), u mnie juz siedzi :), a ja wole czestsza aktaulizacje biosow niz sterownikow :), i tak jest jest juz biosik c31 oficjalny (od jakiegos czasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerr gdzie w koncu kupiles ta plytke?  8O  bo ja nadal nie moge znalezc :-(

Chociazby TU TU TU

 

:D

A nie widzisz napisu "brak"??

To jest płyta-widmo n arazie :?.

Patrz na poprawioneko posta. Napisalem co i jak.

OK, ale skąd wziął tą płytę limerro że już ją ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo wolałbym kupic gdzies tutaj w okolicy, a nie przez net (to raczej ostateczne rozwiazanie, chociaz obawiam sie ze jak tak dalej pojdzie to bede musial z niego skorzystac :-( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo wolałbym kupic gdzies tutaj w okolicy, a nie przez net (to raczej ostateczne rozwiazanie, chociaz obawiam sie ze jak tak dalej pojdzie to bede musial z niego skorzystac :-( )

Poczekaj, a napewno pojawia sie w Katowicach(a myslalem ze w Gdansku nie ma nowosci ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo wolałbym kupic gdzies tutaj w okolicy, a nie przez net (to raczej ostateczne rozwiazanie, chociaz obawiam sie ze jak tak dalej pojdzie to bede musial z niego skorzystac :-( )

Poczekaj, a napewno pojawia sie w Katowicach(a myslalem ze w Gdansku nie ma nowosci ;))

Qrde, a w szczytnie to ja nie kupię zadnego epoxa :(. MSI, asus i cała reszta ale nie epoxy :( aaa co za wieś :) W olsztynie też pewnie jejnie znajdę :/ Druga wiocha..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, a napewno pojawia sie w Katowicach(a myslalem ze w Gdansku nie ma nowosci ;))

Chyba zartujesz :-). Tutaj nie ma normalnego sklepu kompterowego, jedyne co to MSI itp...od biedy jak sie uprzesz kupisz ASUS`a a epox`a? :-) buaahaha jak pytalem to mowili ze mieli duzo problemow z epoxami , wiec nie sprzedaja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. swietna wydajnosc i stabilnosc jak narazie:)

komp fruwa ze tak powiem a mam tylko 128 mb ram ddr 266 (win XP )

na Gigabyte 7VAX i tych samych podzespolach nie czulo sie takiej lekkosci pracy icon_smile.gif

Czyli płytka działa bez problemu z jednum modułem pamięci tyle że nie pracuje wtedy w dualu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to chyba narazie wszystkie minusy jakie zauwazylem, mozna jeszcze wspomniec o malej opieszaloasci Epoxa w dostarczaniu sterownikow - sciagnalem ze strony Leadteka najnowsze (dzieki Vegita za link) .

chodzi tobie o te stery ?

ftp://ftp1.leadtek.com/mb/K7NCR18X/1.15//...CR18_wxp115.exe

Bo tylko te znalazlem na ich stronie :wink:

To sa te stery z 25.12.02 ... :?:

 

Dziwne ... nawet na stronie Nievidiii sa starsze... z 20.10.02

 

W porownaniu do sterow ze strony Epoxa, to sa one strasznie odchudzone 8O Napewno nic w nich nie brakuje :wink: :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zauwazyles dziury naookolo southbridge?, wymarzone miejsce na zalmana nb32j :), u mnie juz siedzi :), a ja wole czestsza aktaulizacje biosow niz sterownikow :), i tak jest jest juz biosik c31 oficjalny (od jakiegos czasu)

 

ja mam c31.15 (beta o ile mi wiadomo takze jeszcze nowszy :)

co do dziurek to jak place za plyte a producent lekcewazy tak grzejacy sie uklad i zal mu zamontowac radiatorek podobny do tego na northbridge to cos nie tak z ta dbaloscia o produkt i klienta :/ Epox dal tu [gluteus maximus] na calej linii :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerr gdzie w koncu kupiles ta plytke?  8O  bo ja nadal nie moge znalezc :-(

hehe no tak historia tej plyty nie jest znana nikomu - kupilem u znajomej ktora bierze towar z hurtowni Pronox - Katowice :) i jeden egzemplarz cudem w sobote sie znalazl - rev .1 .0 dodam. Nowa dostawa ma byc w przyszlym tygodniu - narazie Pronox dal tylko cene tej plyty na www i bynajmniej jej nie ma. Po ogledzinach okazalo sie ze plyta z Pronoxu nie ma stickera Pronoxu i jej numer seryjny nie istnieje w bazie danych heh czuje sie jakbym mial plyte widmo :) podejrzenia padly na jakiegos serwisatna z Pronoxu ktory pewnie wzial sobie plyte do testow spragniony nowosci i niezapomnianych wrazen z jazdy wyczynowym Epoxem :)

tak czy owak po ogledzinach i testach plyta jest jak narazie ok i smiga jak zloto jak mawia moj kolega:) jedyny minus to jak wspomnialem goracy Southbridge :-/ no ale zamontuje coolerek na niego :)

i to chyba tyle :) niestety Szymonie musisz poczekac na te plyte - ale pewnie bedzie w nastepnym tygodniu i pewnie rev.1.1 - chco nic to nie wprowadza nowego - Southbridge nadal sie grzeje jak sie grzal :-/

o ile dobrze zrozumialem text na portalu o nForce2 to w drugiej edycji (czyli chyba 1.1) plyty wstarczy sam zmieniony BIOS aby uzyskac V Mod czyli nie trzeba grzebac w plycie a tym samym nie straci sie gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. swietna wydajnosc i stabilnosc jak narazie:)

komp fruwa ze tak powiem a mam tylko 128 mb ram ddr 266 (win XP )

na Gigabyte 7VAX i tych samych podzespolach nie czulo sie takiej lekkosci pracy icon_smile.gif

Czyli płytka działa bez problemu z jednum modułem pamięci tyle że nie pracuje wtedy w dualu??

pracuje z jednym modulem ok :)

 

z dwoma narazie nie testowalem - moze przelknie dwa moduly 256 roznych firm zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.posmarowalem pasta silikonowa , wbilem na nowo koleczki i hula sobie - niemniej koleczki musze wymienic, bo nie dociskaja w pelni radiatora do ukladu.

Zamienil stryjek siekierke na kijek :P. Trza bylo srebrna pasta machnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no tak historia tej plyty nie jest znana nikomu - kupilem u znajomej ktora bierze towar z hurtowni Pronox - Katowice :) i jeden egzemplarz cudem w sobote sie znalazl - rev .1 .0  dodam. Nowa dostawa ma byc w przyszlym tygodniu - narazie Pronox dal tylko cene tej plyty na www i bynajmniej jej nie ma. Po ogledzinach okazalo sie ze plyta z Pronoxu nie ma stickera Pronoxu i jej numer seryjny nie istnieje w bazie danych heh czuje sie jakbym mial plyte widmo :) podejrzenia padly na jakiegos serwisatna z Pronoxu ktory pewnie wzial sobie plyte do testow spragniony nowosci i niezapomnianych wrazen z jazdy wyczynowym Epoxem :)

tak czy owak po ogledzinach i testach plyta jest jak narazie ok i smiga jak zloto jak mawia moj kolega:) jedyny minus to jak wspomnialem goracy Southbridge  :-/ no ale zamontuje coolerek na niego :)

i to chyba tyle :) niestety Szymonie musisz poczekac na te plyte - ale pewnie bedzie w nastepnym tygodniu i pewnie rev.1.1 - chco nic to nie wprowadza nowego - Southbridge nadal sie grzeje jak sie grzal  :-/

o ile dobrze zrozumialem text na portalu o nForce2 to w drugiej edycji (czyli chyba 1.1) plyty wstarczy sam zmieniony BIOS aby uzyskac V Mod czyli nie trzeba grzebac w plycie a tym samym  nie straci sie gwarancji :)

no to nie dobrze :-((( nadal jestem w pupie :-). Na szczescie ostatecznie :-) przymierzac sie bede pod koniec stycznia lub poczatek lutego hehe, mam nadzieje ze do tego czasu juz wszyskto bedzie na miejscu :-(. Ale i tak pewno bede musial kupic w necie bo w tych badziewiackich sklepach w Katowicach kupa jest :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... limmero mowiles ze south bridge cie parzy specjalnie schylilem sie i sprawdzilem :lol: i zdziwiles mnie bo on u mnie jest zaledwie letni a napewno nie parzy!!! co prawda mam z boku budy wiatrak 80x80 ktory dmucha na karte garficzna wiec moze rozproszone powietrze leci na SB :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zamierzam wlasnie zmieniac sprzęt i mam jedną rozterkę :(

Czy opłaca się brac tego EPOXA czy moze lepiej duzo bardziej wyposazonego GIGABYTE GA-7vaxp który i tak jest tańszy o 60zł :)

Prosze o pomoc

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zamierzam wlasnie zmieniac sprzęt i mam jedną rozterkę :(

Czy opłaca się brac tego EPOXA czy moze lepiej duzo bardziej wyposazonego GIGABYTE GA-7vaxp który i tak jest tańszy o 60zł :)

Prosze o pomoc 

 

THX

szczerze to bralbym epoxa no chyba ze nie zalezy ci na o/c a zalezy np.: na raidzie or smth like that

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...