Skocz do zawartości
limerro

Epox 8RDA+ - pierwsze wrazenia

Rekomendowane odpowiedzi

Limerro, mam takie pytanko: Za parę dni będę miał taka płytę i myślę sobie o tym grzejącym się SB. Mam "zbędny" cooler CrystalORB i teraz nie wiem co lepsze:

1. Zdjąć z NB radiator i założyć go na SB, a na NB założyć tego CrystalORB-a

2. Na NB zostawić radiator tak jak jest (oprócz posmarowania srebrną pastą), a CrystalORB-a założyć na SB

?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem nie spojrzalem ze masz 8RDA+.

 

p.s. apropos tego programu USDM takie samo gowno jak sisoft sandra zle czyta temp. z CPU :(

Ja gdzies wyczytalem ze ta plyta odczytuje temperature procesora z jednej z nozek procka, to znaczy gdzies w sockecie jest umieszczony czujnik temperatury. Przewaznie na plytach czujnik umieszczony jest wewnatrz gniazda tak ze go widac, a w epoxie go niema, wiec gdzies w koncu musi byc.

 

Ja sie troche bawilem ta plytka i udalo mi sie uruchomic komputer, na 200x10, a mam procka A XP1700+ a0, przy napieciu 1.925. Wykonalem testy w sisoftsandrze, potem odpalilem q3 i komputer sie zwiesil. Ale to wina procka bo to za duzo dla niego juz.

 

Probujac odpalic plytke na jak najwyzszym fsb, to post przechodzil przy fsb=220 MHz. Chwile potem sie wieszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limerro, mam takie pytanko: Za parę dni będę miał taka płytę i myślę sobie o tym grzejącym się SB. Mam "zbędny" cooler CrystalORB i teraz nie wiem co lepsze:

1. Zdjąć z NB radiator i założyć go na SB, a na NB założyć tego CrystalORB-a

2. Na NB zostawić radiator tak jak jest (oprócz posmarowania srebrną pastą), a CrystalORB-a założyć na SB

?????

moja rada zdjac ten radiator z Northbridge - odkleic to szajstwo na ktorym sie trzyma - posmarowac pasta termoprzewodzaca i zalozyc z powrotem :) tylko skoluj sobie te plastykowe koleczki mocujace w jakims sklepie bo po zdjeciu i wlozeniu ponownym juz tak nie dociskaja radiatora.

radiator ten nie nagrzewa sie znacznie i wg mnie calkowicie wystarcza do stabilnej pracy zreszta porownaj sobie jego gabaryty z innymi radiatorami na NB w plytach na NForce2 - Leadtek dal takie male gownieko ze az strach i dziala stabilnie - gorzej juz przy OC :)

 

teraz druga sprawa czyli Southbridge:

 

Na Forum Fumfel podal temat Zalmana NJ - radiatorek ten najlepiej dac na NB i SB :)

aczkolwiek pomysl z Crystal Orbem tez nie jest zly (tyle ze halasuje) - zamontowalbym go wlasnie na mostku poludniowym a nie polnocnym :)

 

czyli opcja 2 :) acha ten na radiator pod Southbridge to lepiej posmarowac wg mnie pasta silikonowa bo srebrna zamaze Ci cale oznaczenie i pozniej bedziesz mial problem z doczyszczeniem oznaczenia chipsetu - ale to bardziej kwestia estetyki niz chlodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limerro, mam takie pytanko: Za parę dni będę miał taka płytę i myślę sobie o tym grzejącym się SB. Mam "zbędny" cooler CrystalORB i teraz nie wiem co lepsze:

1. Zdjąć z NB radiator i założyć go na SB, a na NB założyć tego CrystalORB-a

2. Na NB zostawić radiator tak jak jest (oprócz posmarowania srebrną pastą), a CrystalORB-a założyć na SB

?????

moja rada zdjac ten radiator z Northbridge - odkleic to szajstwo na ktorym sie trzyma - posmarowac pasta termoprzewodzaca i zalozyc z powrotem :)

radiator ten nie nagrzewa sie znacznie i wg mnie calkowicie wystarcza do stabilnej pracy :)

 

teraz druga sprawa czyli Southbridge:

 

Na Forum Fumfel podal temat Zalmana NJ - radiator na chipset firmy Zalman - powinien wystarczyc do chlodzenia Southbridge :)

aczkolwiek pomysl z Crystal ORbem tez nie jest zly (tyle ze tne halas) - zamontowalbym go wlasnie na mostku poludniowym a nie polnocnym :)

 

czyli opcja 2 :) acha ten na radiator pod Southbridge to lepiej posmarowac wg mnie pasta silikonowa bo srebrna zamaze Ci cale oznaczenie i pozniej bedziesz mial problem z doczyszczeniem oznaczenia chipsetu - ale to bardziej kwestia estetyki niz chlodzenia ;)

No i z czipsetu blisko do sciezek jak bycos kapnelo to...:/.

 

BTW a jak to jest z gwarrancja jak sobie odkleisz ta gume do zucia i zapodasz normalna paste??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez :)

o ile NB ma takie okragle lotnisko koloru srebrnego na srodku chipsetu i ma jeszcze malutka krawedz dookola - jak " Patelnia" w S-cu :) ,co ulatwia rozprowadzenie pasty, to SB juz takiego czegos nie ma niestety i pasta z latwoscia moze wyplynac na sciezki polaczeniowe i plyte ; nie wiem jak z tymi pastami z dodatkami srebra, ale pewnie moga spowodowac zwarcie :/

 

co do gwarancji to nie wiem ale ja nie nalozylem tej pasty cwierc tony zeby sie wylewala na krawedzie i byla widoczna :)

wszystko wyglada tak jak bylo przy kupnie - zreszta radiator nie padnie na plycie hehe ;)

a jak padnie chipset to plyta nie wstanie a jak nie wstanie to pewnie od reki wymieniaja na nowa bo naprawa i tak sie nie oplaca :)

a w ogole skoro producent daje otwory na chlodzenie SB i NB to dopuszcza wg mnie taka modyfikacje zrobiona przez usera plyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Gral`u napisali ze plyty beda na poczatku lutego albo w polowie 8O 8O 8O !!!!!!!!. Za to w pronoxie beda w srode :-), tak napisal mi gosc. Matka ma jakiegos znajomego z działalnoscia gospodarcza :) zwiazana z informatyka to prawdopodobnei on mi ja wezmie. O tyle dobrze :-) Jest jakas nadzieja...hehe to tak BTW ;-)

 

ps. cena 427 zł netto. To wychodzi 520 brutto, nie najgorzej :P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać wymiary tej płytki: wys i szer. bo jakoś na stronie producenta nie ma :(

Jest jak twoja MSI.
No to dobrze, bo ta moja <span style="color:red;">[ciach!]</span>a obudowa jest troszke przykrótka :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do posiadaczy Epoxa !!!

jaki kod pokazuje Wam debug card po zabootowaniu systemu ??

Z tego co pamiętam to FF (fszystko fporzo:))

rzeczywiscie FF sie pojawia jak jest juz wszystko zaladowane, a kod 81 jest ostanim kodem informacyjnym, czyli jak dojdzie do tego momentu, to jest ok ze sprzetem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rządź mistrzu rządź :-). Ale wczoraj dostalem maila od gral'a ze plyty u nich beda na poczatku lutego albo w polowie (juz na pewno) tak podobno mowil producent. Napisalem ze to dziwne bo mnie napisali co innego ze beda w srode. I dzisiaj znow gral napisal "rzeczywiscie" :-). hehehe - rządź dalej :-) tylko nie wiem jak dlugp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na sklep Grala i jest ze plyta jest dostepna -albo zbieraja zamowienia albo rzeczywiscie maja na stanie :)

tak czy siak zycze powodzenia kupujacym - mialem jednak fuksa ze dorwalem to mobo :)

a teraz czekam na Hercules 8500 LE i 256 ddr 333 Twin Mos - to dopiero bedzie jazda ihaaaaaaaaaaa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na sklep Grala i jest ze plyta jest dostepna -albo zbieraja zamowienia albo rzeczywiscie maja  na stanie :)

tak czy siak zycze powodzenia kupujacym - mialem jednak fuksa ze dorwalem to mobo :)

a teraz czekam na Hercules 8500 LE i 256 ddr 333 Twin Mos - to dopiero bedzie jazda ihaaaaaaaaaaa :)

heh, wiesz, ze ja myslalem, zeby kupic to samo? ;D

nie chce mi sie czekac na 8rga+, wiec chyba zakupie 8rda, albo 8rda+, do tego 256MB TwinMOS 333 oraz wlasnie te grafike :D

tylko powiedz mi, ile ona kosztuje, bo nie wiem, czy mi starczy :( i czy warto dla tego dzwieku doplacac 80 prawie zlotych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...