Skocz do zawartości
limerro

Epox 8RDA+ - pierwsze wrazenia

Rekomendowane odpowiedzi

EPoX 8RDA+ nForce2 Modding Guide

 

VR-Zone has posted a modification guide to the EPoX 8RDA+ nForce2 Motherboard with instructions on overclocking such as VDD, VDDR and VBT mods that will greatly improve the board's overclockability where you can reach good stability up to 240Mhz FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec, to ciekawe bo jak pisalem to w pronoxie nie bylo a w gralu mowlili luty, jak wyzej odpisalem ze beda niedlujgo napisal mi gosc "rzeczywiscie" :-). Na szczescie znajommy matki mi prawdopodobnie wezmie plyte w pronoxie. Ktos pytal ile kosztuje, chyba 429 netto czyli jakies 530 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie dylematy heheh a mi grafa i RAM przyszly nasza kochana Pocztą Polską w dwa dni i przyniosl mi pan z Poczty do wlasnych lapek - czyli KURIER ale POCZTY POLSKIEJ :)

koszt 3 krotnie mniejszy od oplaty za kuriera z Servisco itp :)

a co do shipppingu w US to jest ale tylko w wybranych stanach :) a z wysylka poza granice US jest dosc duzy problem , no chyba ze sie ma znajomych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.ussa.com Kiedyś jak kupowałem RADKA 8500 to z przesyłką i podatkiem wyszło mi jakieś 200 zł mniej. Ale teraz jak patrzę po cenach to bez rewelacji. Ale jest to jeden z niewielu sklepów z USA wysyłających bez problemu do Europy. W tydzień po złożeniu zamówienia miałem kartę w domu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahhhhhhhh

mam juz wymarzonego mojego epoxa..... mam nawet juz WB na mojego antka.... teraz nudze starszych o pompke do niego.....dzis dopiero otrzymalem mojego epoxa i jescze nie krecilem.... nawet jeszcze nie przejzalem funkcji tej plytki.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmmm....

 

Dziwi mnie tylko jedna rzecz 8O

 

wg. wszelkich dostepnych informacji plytka ta niema wyjscia cyfrowego :? :!: tak :?: :?: :?:

 

Wiec w takim razie co to jest za zlacze SPDIF na plytce :?: bo u mnie jest ... Plytka rev 1.1

 

W instukcji jak byk stoi ze w zestawie powinien byc nawet sledz z wyjsciem cyfrowym ... 8O choc raczej wyglada na optyczne :wink:

Zlacze znajduje sie przy krawedzi, miedzy 3 a 4 slotem PCI 8O

 

Juz nic normalnie nie kumam 8O :D 8O :lol: ciekawe tylko czy to zlacze jest aktywne :wink:

 

Niech ktos mi to wytlumaczy :wink: Czyzby plytki w rev. 1.1 mialy juz pelnego SoundStorma :?: :twisted: :?: niemozliwe :wink:

 

Echhhh plytka jest zaje... :) Epox Wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuję z FrazPc

"[...]Specyfikacja Sound Storm obejmuje sześć wyjść analogowych i minimum jedno wyjście cyfrowe. Jak zapewne zauważyliście w przypadku prezentacji płyty Leadtek K7NCR18D a także zauważycie w prezentacji płyty ASUS A7N8X, brak wyjścia cyfrowego jest jednoznaczne z brakiem pełnowartościowego układu NVIDIA Sound Storm APU. W przypadku EPoX 8RDA+, producent sprytnie zmanipulował zasady licencjonowania Sound Storm. Do konstrukcji włączono mostek MCP-T ze zintegrowanym kontrolerem NVIDIA APU ale nie zastosowano wyjścia cyfrowego. Jako że umowa licencyjna mówi tylko o zakazie wykorzystywania nazwy Sound Storm, gdy na płycie nie ma wyjścia cyfrowego, nic nie stoi na przeszkodzie aby umożliwić wykorzystanie wszystkich możliwości Sound Storm bez używania jego nazwy (oczywiście należy brać na poprawkę brak obsługi Dolby Digital z tytułu braku wyjścia cyfrowego). EPoX zatem wyróżnia się pod tym względem spośród pozostałych producentów i właśnie dlatego, to na 8RDA+ padł mój wybór. Ostatnie testy potwierdzają bowiem, że NVIDIA APU jest godnym przeciwnikiem nawet Creative Sound Blaster Audigy 2 a już tym bardziej pierwszej wersji Audigy[...]"

 

i już k... nie wiem czy to wyjście SPDiF jest czy go nie ma ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na plycie u mnie jest no chyba ze mi sie przeoczylo :)

a co do wyjsc to chodzi o wyjscie na penlu tylnym tzn zlacze pod gotowy kabelek i to jest wtedy zgodne ze specyfikacja:)

Epoox ma piny same na plycie ale to chjyba bez roznicy przynajmniej technicznie bo prawnie to napewno nie i o to Epoxowi chyba chodzilo zeby nie placic NVIDII za licencje ehehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji pierwszych wrazen to sluchajcie tego lola :D

1. zalanczam plyte wszystko dziala spox procek sie kreci spoko temperaturka wypas :). ok. godziny 22.00 mysle ogladne sobie film :) zapyszczam Femme Fatal a tu jaki lol mnie spotkał :D Film działa 3 razy szybciej ;) sekundy nie ida 1,2,3,4 tylko 1,2,3,6,9,14,20 lol ! instalowalem wszystkie sterowniki do DivX-a i nic dalej tak samo. Wrescie mysle sprawdxze to pod windowsem ME ;p [Wszystko sie działa pod Win 98], i udalo sie pod windowsem Me wszystko dziala jak ta lala :P wiec to chyba sterowniki, okaze sie ! dzisiaj wlasnie sciagam nowe :). A btw. powyzesze objawy dzialy sie na standardowych sterownikach z CD dolonczonej do plyty nForce ver 1.15.

 

2. gdy zrobilem kolejna reinstalek z Win ME na Win 98 SE to leca mi szybciej i mp3 :D :D :D i filmy :)

 

Mam nadzieje ze to sie zmieni po instalavji nowych sterowników :)

Dam znac jak skoncze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mam!

 

Fajna ;-) 

 

ale co za idiota wymyślił gniazdko zasilania prawie na środku płyty, a gniazdo proca na skraju.

 

Jak ja tam zmieszczę Typhoona!?

dokladnie gniazdo zasilania nie jest umieszczone wnajbardziej dogodnym miejscu jak i gniazda IDE prawie na samym dole plyty :evil: musialem tasmy na dluzsze wymieniac :evil: co do gniazda proca to przekrecilbym je o 90* i wszystko byloby ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mam!

 

Fajna ;-) 

 

ale co za idiota wymyślił gniazdko zasilania prawie na środku płyty, a gniazdo proca na skraju.

 

Jak ja tam zmieszczę Typhoona!?

a jak ci dzialaja filmy i mp3 na sterownikach 1.15 :) ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mp3 działają oki

 

filmów jeszcze nie próbowałem.

 

Walcze z reintalacją systemu ;-[

 

(nie mogę uaktualnić definicji virusów z Nortona !!!!) poszukam jakiegoć cracka - sorka

 

a może ten antywirus od Epoxa zamiast?

 

muszę jeszcze pociągnąć nowy bios

 

nowe drivy i może o 23.00 nareszcie w coś zagram ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na plycie u mnie jest no chyba ze mi sie przeoczylo :)

a co do wyjsc to chodzi o wyjscie na penlu tylnym tzn zlacze pod gotowy kabelek i to jest wtedy zgodne ze specyfikacja:) 

Epoox ma piny same na plycie ale to chjyba bez roznicy przynajmniej technicznie bo prawnie to napewno nie i o to Epoxowi chyba chodzilo zeby nie placic NVIDII za licencje ehehe ;)

limerro,

 

tylko jak to połączyć?

tzn. który kabelek idzie na masę (obudowę) a który na bolec?

 

BTW jak to zrobię zrzucę wszystkie cyfrowe taśmy na twardy i wypalę ze 100 płyt :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji pierwszych wrazen to sluchajcie tego lola :D

1. zalanczam plyte wszystko dziala spox procek sie kreci spoko temperaturka wypas :). ok. godziny 22.00 mysle ogladne sobie film :) zapyszczam Femme Fatal a tu jaki lol mnie spotkał :D Film działa 3 razy szybciej ;) sekundy nie ida 1,2,3,4 tylko 1,2,3,6,9,14,20 lol ! instalowalem wszystkie sterowniki do DivX-a i nic dalej tak samo. Wrescie mysle sprawdxze to pod windowsem ME ;p [Wszystko sie działa pod Win 98], i udalo sie pod windowsem Me wszystko dziala jak ta lala :P wiec to chyba sterowniki, okaze sie ! dzisiaj wlasnie sciagam nowe :).  A btw. powyzesze objawy dzialy sie na standardowych sterownikach z CD dolonczonej do plyty nForce ver 1.15.

 

2. gdy zrobilem kolejna reinstalek z Win ME na Win 98 SE to leca mi szybciej i mp3 :D :D :D i filmy :) 

 

Mam nadzieje ze to sie zmieni po instalavji nowych sterowników :)

Dam znac jak skoncze :)

nie dziala dalej :)

i zmienilem winde na me :/ zmienil bym na xp ale mi dysk padł ;/

a nic wiecej na 1.6gb nie da rady zrobic ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na plycie u mnie jest no chyba ze mi sie przeoczylo :)

a co do wyjsc to chodzi o wyjscie na penlu tylnym tzn zlacze pod gotowy kabelek i to jest wtedy zgodne ze specyfikacja:) 

Epoox ma piny same na plycie ale to chjyba bez roznicy przynajmniej technicznie bo prawnie to napewno nie i o to Epoxowi chyba chodzilo zeby nie placic NVIDII za licencje ehehe ;)

limerro,

 

tylko jak to połączyć?

tzn. który kabelek idzie na masę (obudowę) a który na bolec?

 

BTW jak to zrobię zrzucę wszystkie cyfrowe taśmy na twardy i wypalę ze 100 płyt :-)

kabelek nie idzie na mase obudowe ;)

na budzie zawsze jest jakies napiecie ;)

poza tym wyrozniamy 2 masy- analogowa i cyfrowa - nie powinny sie laczyc razem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze więc powiedzcie w zestawie powinien byc ten śledź z dodatkowymi wyjściami (jest w instrukcji) czy go być nie powinno, bo niewiem czy reklamować

nie , sledziow niema na nasz rynek ...

tak jak i okraglych kabli,

...a juz sie napalilem ze takie dostane jak przeczytalem jakas recenzje na "zachodnim" serwisie.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na plycie u mnie jest no chyba ze mi sie przeoczylo :)

a co do wyjsc to chodzi o wyjscie na penlu tylnym tzn zlacze pod gotowy kabelek i to jest wtedy zgodne ze specyfikacja:) 

Epoox ma piny same na plycie ale to chjyba bez roznicy przynajmniej technicznie bo prawnie to napewno nie i o to Epoxowi chyba chodzilo zeby nie placic NVIDII za licencje ehehe ;)

limerro,

 

tylko jak to połączyć?

tzn. który kabelek idzie na masę (obudowę) a który na bolec?

 

BTW jak to zrobię zrzucę wszystkie cyfrowe taśmy na twardy i wypalę ze 100 płyt :-)

kabelek nie idzie na mase obudowe ;)

na budzie zawsze jest jakies napiecie ;)

poza tym wyrozniamy 2 masy- analogowa i cyfrowa - nie powinny sie laczyc razem !

obudowa - źle to ująłem

 

Który kabelek do rdzenia ( ti w środku cincha), a który na zewnętrzny pierścień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...