Skocz do zawartości
LPKorn3324

Konto Ekonto W Mbanku

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie nie wiem czy to jest dobry dział jakby co weźcie przenieście do właściwego.

 

Więc postanowiłem założyć sobie konto w jakimś banku. Oczywiście miałem konkretne wymagania co do niego i tak:

 

- NAJWAŻNIEJSZE: możliwość płacenia przez internet

- możliwość sprawdzania stanu konta/przelewów na konto itp w domu siedząc przed kompem

- fajnie jakby była możliwość wyrobienia karty płatniczej (nie wiem czy brak owej nei wykluczałby pierwszego myślnika ale na bankach itp sie nie znam :D)

- możlwie niskie koszty "eksploatacji" czyli założenia konta, opłat za konto, koszty przelewów i wszelkie rzeczy jak wyrobienie karty płatniczej, wirtualnej itp

 

 

teraz rzeczy na jakie nie zwracam wagi:

 

 

-oprocentowanie konta czy jak to się nazywa- nie zamieżam na nim oszczędzać

-ilość dostępnych bankomatów/wpłatomatów - głównie zamieżam korzystać z internetu stąd w bankomatach/wpłatomatach będę pojawiał się rzadko

 

W ten sposób poszukałem trochę na necie i znalazlem jak dla mnie odpowiednią (chyba) ofertę w mBANKu, --> mRACHUNEK --> eKONTO

 

w tym momencie właśnie zwracam się do osób, które posiadają ww konto w tym banku, czy mogły by się podzielić wrażeniami z użytkowanai konta oraz poprawić to co napiszę poniżej, a będzie błędne.

 

Na stronei mBanku znalazłem następujące dane jakie mnie interesowały

 

- możliwość płacenia przez internet "eKARTĄ " której wyrobienie kosztuje 25 zł i jest aktualna przez rok

- pełen dostęp do opcji przelewów na konta w mBanku i poza przez internet

- darmowa karta płatnicza visa electron

- założenie konta/opłaty za nie (prowadzenie rachunku?) nic nie kosztuje

 

 

I to by było na tyle teraz mam pytanie co do procesu zakładania konta bo z wiadomych przyczyn nie wiem jak to wygląda:

 

-czy ten formularz jaki znajdę na ich stronei w pełni pozwoli mi założyć konto? wraz z np zamówieniem karty płatniczej i wirtualnej?

- ile czasu minie zanim będę miał już założone konto, będę miał wszystkei karty, po prostu ile czasu mija zanim będę mógł normalnie korzystać z niego.

 

Byłbym niezwykle wdzięczny na pomoc/uwagi/spostrzeżenia itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie konto polecam

poza wpsiywaniem za kazdym razem gdy robisz przelewe hasła jednorazowego nie znalazłem większych minusów

Huh? Wolałbys bez haseł? To jest plus wlasnie nie minus :P . IMHO hasła jednorazowe są znacznie wygodniejsze niż token. Najlepiej jest zamowic jednorazowo kilka list, zeskanowac je i zgrac na pendrive'a/cd/dyskietke i potem tylko ctrl+c ctrl+v :) . A co do mbanku to imho lepszej oferty spełniającej Twoje wymagania nie znajdziesz. Mam tam konto i naprawde nie ma na co narzekac.

 

EDIT:

W kwestii zakladania konta... (Jak coś źle powiem to poprawcie, bo dawno zakładalem i nie pamietam dokładnie.)

Musisz wysłać im skan dowodu (jak nie masz dowodu to musisz załozyc konto na opiekuna) + formularz, potem jeszcze przydzwonią potwierdzić - cala procedura trwa pare tygodni.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eKonto- Wygodne, bezproblemowe, bez opłat.

 

Polecam jak najbardziej. Przelewy na inne konta to 50gr. bankomatów WBK jest coraz więcej i nie mialem jeszcze problemów z wypłaceniem pieniędzy. Można ustawic tak że w sklepach mozna płacic karta bez wpisywania PIN. Jeszcze raz polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolal bym takie urzadzonko zamiast kartki z haslami tokem sie to chyba nazywa jak w pko :) bardzo przydatny gadzet :) no i najgorsze to ze mi w kazdym bankomacie wpierdala po 5 zl za transakcje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Poznaniu z tego co widziałem nie ma problemu z wypłąceniem kasy jeżeli chodzi o rozmieszczenei bankomatów.

 

Wielkie dzięki wam Panowie (jak i na forum idg.pl) rozjaśniliście moje wątpliwości- złożyłem wniosek pół godziny temu.

 

Ktoś pisał, iż całość trwa kilka tygodni- czy aż tak długo? W mailu dostałem info że za pare dni ma sie kurier skontaktować w celu ustalenia terminu kiedy ma pojawić sie z papierami więc troszke mnie dziwi ponoć tak długi czas oczekiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MBank ma bardzo dobre konta - mój ojciec ma tam firmowe i osobiste. Ja mam w Volksvagenie - płacę co prawda 5zł za miesiąc, ale mam za darmo wszystko - kartę, przelewy (tylko wypłąty z bankomatu poniżej 400zł kosztują 1.5zł). Do tego jest token - znacznie wygodniejsze od kodów, czy smsów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo najwiekszy minus mBanku to to, ze nie ma gdzie wplacic za free kasy na konto. Np w Inteligo idziesz do PKO, wplacasz za darmo i po 3 godzinach kasa na koncie..

No to moze byc problem czasem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo najwiekszy minus mBanku to to, ze nie ma gdzie wplacic za free kasy na konto. Np w Inteligo idziesz do PKO, wplacasz za darmo i po 3 godzinach kasa na koncie..

A próbował ktoś wpłacać kase w bankomacie WBK? Ja osobiście karty nie posiadam, słyszalem tylko ze jest taka możliwość. Jak wkładasz karte, to jest napisane wpłata czy wypłata.

Konto w mBanku mam juz od jakiegoś czasu, nie narzekam, na hasła jednorazowe także. Wysłałem formularz, po kilku dniach przyszły papiery. Wypełniłem + skan dowodu, odesłałem, poczekałem kilka dni i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam to konto wg. mnie rewelacja. Jestem z Poznania wiec bankomat(w szczegolnosci WBK)jest na kazdym kroku, nawet mam bankomat 50 metrow od domu :D. Jesli chodzi o wplacania bez prowizji to sa przeciez wplatomaty, ktorych w poznaniu jest 3(sw. Marcin, M1, Kingcross),a kasa jest ksiegowana w godzinke po wplaceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polece konto w millenium.

 

Prowadzenie za free, przelew do banku millenium za free do innego za 0,5 zl, wplacasz na swoje konto za darmo bankomatow pelno. Wygodny system kodow dwa haselka i wszystko

 

Swietne konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarówno Inteligo jak i mBank.

 

Dla mnie Inteligo lepsze - po pierwsze punkt który przemawia za Inteligo - w bankomatach PKO BP masz wypłaty bez prowizji. TO przeważyło i dlatego konto mBanku poszło w odstawkę.

 

Koszty utrzymania zerowe, wszystko cacy i ładnie się załatwia - możliwości konfiguracji duże - jeśli nie większe niż w mBanku - zmiana PINU karty via net, saldo via SMS oraz masa masa innych dobrych.

 

Jeszcze raz - wg. mnie wygrywa Inteligo i to sporo !

www.inteligo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mow za siebie costi. Czasem jest okres, w ktorym nie mam nic na koncie. Podsumowujac dla nie zarabiajacych najlepszy jest mbank!!

dokładnie, te 5 zeta było główną wadą która zadecydowała, że odrzuciłem inteligo. nie zawsze na koncie będe te 100 zł a tak nie mam w mbanku ograniczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

W kwestii zakladania konta... (Jak coś źle powiem to poprawcie, bo dawno zakładalem i nie pamietam dokładnie.)

Musisz wysłać im skan dowodu (jak nie masz dowodu to musisz załozyc konto na opiekuna) + formularz, potem jeszcze przydzwonią potwierdzić - cala procedura trwa pare tygodni.

Sporo od tego czasu co zakladales sie zmienilo :> MBank juz nie korzysta z uslug Poczty Polskiej ze wzgledu na tempo, wynajeli do tego Firme Kurierska. Wypelniasz podanie o konto na www, po kilku dniach dzwoni do ciebie kurier i umawia sie z toba na konkretny dzien i godzine. Podczas spotkania porownoje twoje dane z dowodu z tymi na umowie, prosi cie o trzy podpisy, przekazuje ci wszystkie dokumenty i gotowe :> Niestety rozsylaniem kart platniczych nadal Poczta Polska sie zajmuje, ale z tego co wiem rowniez firma kurierska sie ma tym zajac w niedalekiej przyszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz ale 1,5 roku temu od złożenia wniosku na www do otrzymania ekarty minęło około miesiąc... Nikt jeszcze nie mówił nic o kartach więc... zwykła karta płatnicza płaska nic nie kosztuje. 25 zł to cena za wirtualną karte płatniczą... W Polsce z tą wirtualną raczej nie wiele zrobisz, za samolot raczej płacić nie będziej jak nie planujesz na koncie więcej niż 100 zł. To w zasadzie jedyna jej funkcja wszystkie inne można zastąpić mtransferem.

Aha. Chyba że korzystasz z eBay i kupujesz za granicą płacąc PayPalem! Wtedy taka wirtualna karta jest genialna bo przelew paypelem za granice jest darmowy.

Normalnego przelewu nie zrobisz za granice to pewna wada.

Jestem zadowolony z Mbanku. Mają porządną obsługę klienta...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...