Skocz do zawartości
jacusix

Labelflash / Lightscribe

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając allgero, proline i benchmarka z zamiarem zakupu jakiejś wypalarki DVD natrafłem na ciekawą opcje w nagrywarkach z którą sie jeszcze nie spotkałem. Jest to system LabelFlash wyłącznie dla nagrywarek NEC-a i LightScribe w LG, Samsungach i innych. Z tego co się mniej/wiecej zoriętowałem lepsza jest metoda stosowana w nagrywarkach NEC-a więc dlatego zamierzam wykosztować się na nią choć taka nagrywarka wcale nie jest droższa od innych nie obsługują tego trybu. Tak mysle i myśle... co z tym dalej?? Czy ta technologia wypalania na płytach obrazków dalej nie ruszy?? Bo wkońcu co można z tego jeszcze wymyślić?? No może wypalanie obrazków na płytach CD bo narazie można tylko na DVD (oczywiście specjalne płyty DVD). Raczej na kolorowo nie będzie można wypalać czegoś takiego (chyba) bo rysunek przecież wypala laser. A do kolorowych rysunków na płytach jest specjalna drukarka. Więc jaka przyszłość tej technologii?? Jak sądzicie, wyjdzie coś lepszego??

 

 

Porównanie technologii Labelflash i Lightscribe znajdziecie tu:

http://proline.pl/shop.php?id=news&subid=t...lash_1136206701

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wypalac na CD i DVD. Inna sprawa to dostepnosc nosnikow. Lighscribe jest wiecej, bo wiecej firm wypuszcza te nosniki. Dostepne sa zarowno nosniki cd jak i dvd.

 

Co do Labelflash, to chyba tylko jedna firma na dzien dzisiejszy wypuszcza nosniki labelflash - Fujifilm i chyba tylko dvd, bo nie widzialem dotychczas zadnych cd :)

 

Tu znajdziesz prawdziwe porownanie:

 

http://cdrlab.pl/article_wstep_2874_LightS...LabelFlash.html

 

a tutaj test najnowszego nosnika LS v1.2

http://cdrlab.pl/article_wstep_3002_LightScribe+v1.2.html

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i z tego co zrozumiałem :

Lightscribe:

- można wypalać tylko od strony etykiety,

- strona etykiety koloru beżowego a wypalona grafika koloru ciemnoszarego,

- dosępne płyty DVD i CDR,

- Nośniki w cenie ok. 3zł. 1 szt. CDR i 4,5zł. 1 szt. DVD,

- większy wybór napędów,

Labelflash:

- W Lightscribeypalanie grafik z dwóch stron płyty,

- strona etykiety koloru niebieskiego (tylko takie widziałem) a wypalona grafika koloru błękitnego, od strony zapisu wypalona grafika wygląda jak znak wodny,

- dostępne jednynie płyty DVD,

- droższa cena nośników DVD ok 6,5zł 1 szt.,

- tylko nagrywarki NEK

 

Jedno czego nie rozumiem czy na płytach LightScribe v1.2 (poprawka :) ) będzie można wypalać grafiki 5-cio kolorowe czy same płyty będą w 5 kolorach??

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie można wypalać w pięciu kolorach - będą płyty o różnych odcieniach

sam miałem LS w LG, teraz mam NECa z LF i powiem szczerze, że ani to, ani to niczym nie zachwyca

chociaż LF zauroczył mnie tym, że można wypalać obrazki po stronie danych, to jest taki jeden fajny bajer

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a z tego co ja wiem to LS lepszy kontrast posiada, tansze nosniki, latwo dostepne. LF preciwnie i do teog to wypalanie etykiet po stronie dancyh to bzdura jest bo jesli nagramy plyte od poczatku do konca to nic si enieda wypalis od spodu, wypalanie od spodu dzial tylko na obszarze nienagranym!! czyli jak angramy sobie polowe plyty to mozemy sobie kawalek czegos wypalic od spodu czyli jak dla mnei troche kiepsko i glownie bajer dla lepszej sprzedawalnosci produtku. wybral bym LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko teraz wszedl nowy soft do ls ktory sobie mozna apdejtowac i zwieksza to mocno kontrast rysowanych obrazkow oraz umozliwia drukowanie na plytach o podkladzie czerwonym niebieskim i jeszcze jakims i podobno zostal skrocony czas zapisu. a co do tych 20 minut to chyba tak nie do konca ja zadrukowalem grafika cala plyte w najlepszej jakosci z bardzo duza iloscia szczegolow i trwalo to 35 minut. ale chyba nie robimy tego na chandel na rynku tylko dla siebie wiec jesli takie wydruki i dostepnosc nosnikow jest lepsza w LS to chbya jednak warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie tym ostatnio i uwazam ze to jest chory pomysl. Plyty dvd drogie, efekt okropny. Duzo lepsze rozwiazanie to drukarka np. Canon IP4200 + plyty do nadruku. Wychodzi jak z drukarni zwlaszcza na plytach photo quality. Koszt zabawy tez mniejszy a efekt 100 razy lepszy. Nie wspominajac juz o czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...