Skocz do zawartości
Link_mc

Przewidywanie Pogody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , od małego irytuje mie pytanie jaka będzie jutro pogoda ! a wierzyc telewizyjnym pogodą to ja za bardzo nie lubie.

Dlatego macie jakieś swoje sposoby na "wyniuchanie" pogody ? Bo przykładowo kiedy widzicie że mrowisko zaczyna działac niestabilnie tzw. mrówy zaczynają wariowac i w stresie masowo wchodza do mrowiska to wtedy na bank będzie mocna ulewa , tak samo jak ptaki zaczynają nisko latac to czują wilgoc powietrza a jak jest wilgotno to robaczki zaczynaja z ziemi wychodzic a ptaki je zjadają. Macie jakieś swoje zwiastuny , odczucia , myśli jak przewidywac pogode ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz niuchac pogode, a nie wierzysz stacjom meteorologicznym :]

Dobry kawal.

1. Nie uzywaj fastum.

2. Korzystaj z WAP. Nad morzem 3 lata temu korzystalem i wiem, ze jet dokladniejsza niz w TV czy w radiu.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chcesz nam powiedzieć że wolisz biec co dzień na łąkę i patrzeć na mrówki, ptaki i koniki polne zamiast włączyć po prostu pogode w TV? :) Ja nawet na to nie patrzę... Jak mam gdzieś wyjsc to uzywam okna w celu oszacowania warunków atmosferycznych w zależności od których dobieram strój :)

 

A jesli już planuję jakiś wyjazd czy cos.. to włączam www.. patrze na pogodę na cały tydzień ... rozbieżności jakieś będą ale na pewno z samego słońca nie będzie padał śnieg... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah.. podejdzcie do tego z dystansem a nie tak że ohh.. Telewizja zła , Internet zły itd. Okej luz , pogode zawsze można tam sprawdzic , za oknem również , czasem odpowiedzi wasze mie szokują , ale z pewnoscia muszą byc jakies naturalne wykrywacze pogody.

Mrówy , rybki , ptaszki he he , przecierz to wszystko jest do zabawy a nie na poważnie. Big up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedys bedac w gorach kupilem sobie taka chatke. Jest w niej figurka goralki i gorala. Zamocnowane jest to na scignie jakirgos zwierzecia (nie pameitam jakiego). Zachowuje sie to jak barotmetr. Jesli pogoda bedzie zla to z domku wychodzi baba, a jak ma byc ladnie i slonecznie to facet. :D

Dziala w 70% :P

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognoza pogody z tv czy radia zawsze w ucho wpadnie, ale mam parę sprawdzonych sposobów.

Poranna rosa (wiosną, latem) - murowana pogoda na cały dzień.

Jeśli słońce mocno, ostro przypieka - pewnie będzie padało za kilka, kilkanaście godzin.

Jeśli słońce zachodzi na czerwono, następnego dnia będzie wiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • imho rosa występuje codziennie na trawie..
  • było lato pare lat temu że słońce dopiekało non stop i jakoś deszczu nie było...
  • słońce zazwyczaj zachodzi na czerwono gdyż atmosfera zmienia jego kolor... + im więcej chmur na horyzoncie tym bardziej czerwone
jakieś powiązania może i są ale wątpię, że jest to regułą... Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaskółki latają nisko...?

;]

 

Prognozy pogody w TV, sprawdzają się na tyle rzadko, że nawet nie warto ich oglądać... ;]

W skrajnych przypadkach włączam TVN Meteo :o

 

Aleee kiedys miałam takiego kotka, kupionego nad Bałtykiem =) Jak miało padać to był różowy, jak miało być ciepło to niebieski a jak śnieg to fioletowy ;] hehs.. 2 tygodnie działał bezbłędnie [nooo, powiedzmy...]

ale po 2 tyg ZRÓŻOWIAŁ na stale [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Dokladnie. Kiedys wracalem od znajomego, ktory mieszka na drugim koncu miasta, jakies 5km ode mnie. Sloneczko, cieplutko, ogolnie spoko pogoda. Wracam do siebie autobusem, wjezdzam na osiedle, a tu spadl grad wielkosci rozdmuchanej kukurydzy :rolleyes: :) U niego natomiast dalej identyczna pogoda jak przed wyjazdem od niego. Takze przewidywanie pogody mozna sobie do kieszeni wsadzic... ;)

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie.

Wszystkie te sposoby teraz zbierz wydrukuj i spal!!

Dziś rano wszystkie znane mi sposoby (TV, radio, ptaki, mrówki, rybki, brat) wskazywały że kroi się pogoda jak żyleta. Jak mnie dopadł na Jurze monsun to kurtka przeciwdeszczowa z Gore-tex'u przemokła a w autach powłączały się alarmy. DALEJ MAM WODE W USZACH!! Jakbym złapał tego Zubilewicza co w czwartek fikał po ekranie i mówił że będą przelotne opady to bym go wykąpał w wannie-efekt podobny.

Miałem wrócić w środe a jak widać jestem dziś. Przelotnie lało na jurze Krakowsko-Częstochowskiej non-stop.

Prognoza pogody jest jak toto-lotek-przewidywalny dla wybranych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem góralem, ale wychowywałem się wśród nich, i nie mam stałego IP po którym można by mnie było namierzyć w celu dokonania zemsty ;) , mogę spokojnie wam zdradzić pewien sekret. Wszyscy wiedzą że górale zawsze wiedzą jaka będzie pogoda, ale to nie wynika z ich ponad naturalnych możliwości tylko zwyczajnie będąc na jakiejś górce ma się możliwość obserwacji atmosfery niemal jak z balonu meteorologicznego, wiadomo jaka jest siła i kierunek wiatru, jaka jest temperatura, no i widać o wiele dalej, można bez problemu dostrzec odległe na kilkadziesiąt-kilkaset km fronty atmosferyczne, dostrzec specyficzne układy chmur a przede-wszystkim wnioskować po przeźroczystości atmosfery. Pozatym będąc blisko przyrody faktycznie można niemal ze 100% skutecznością przewidzieć możliwą zmianę pogody, np. jak żrą niemiłosiernie muchy i inne robactwo to napewno będzie za parę godzin lać... mógłbym napisać tu całą magisterkę z góralskich metod przewidywania pogody, ale z moich doświadczeń wynika że krótko terminowo sprawdzają się doskonale i bardziej na nich polegam niż na IMGW. Prognozy długo-terminowe (ponad pięć dni) to i u jednych i u drugich bajki.

Dziś rano wszystkie znane mi sposoby (TV, radio, ptaki, mrówki, rybki, brat) wskazywały że kroi się pogoda jak żyleta. Jak mnie dopadł na Jurze monsun to kurtka przeciwdeszczowa z Gore-tex'u przemokła a w autach powłączały się alarmy. DALEJ MAM WODE W USZACH!!

Widocznie niezbyt dokładnie się przyglądałeś. Znane mi "góralskie metody" czyli wilgotność rodzaj chmurek itp. oczywiście mocno ograniczne przez nie zabardzo górzysty charakter Łodzi i okolic, mimo porannej pogody "jak żyleta" jasno mi dały do zrozumienia że w żadną jurę nie ma co się dzisiaj pchać, a też miałem ją w planach :P Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na weather.com dobrze rzeczy pokazuja.. bardzo dokladna pogoda z godziny na godzine podawana

tutaj warszawa dla przykladu (warta patrzec na Chance Precip - jaki procent ze bedzie padac)

http://www.weather.com/outlook/travel/busi...topnav_business

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za przewidywanie pogoda sie już więcej nie biorę;]

 

Dzisiaj, a wlasc. wczoraj przewidziałam słooooneczne popołudnie idealne na wyjazd do kina :)

 

A było hmm... troszq deszczowo ... dokładniej raz po prostu-deszczowo (juz na samym poczatku) a drugi raz (jak juz wyjezdzalismy) bardzo-bardzo-bardzo-i-jeszcze raz bardzo deszczowo + burza ;]

 

Ale i tak było fajniusio - udany wyjazd :*

 

hehes jutro/ ekhmm dzisiaj w poludniowej Wielkopolsce ma być super-hiper slonecznie - idealna pogoda na wyjazd do lasu/parku :D

Kto jedzie?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadnij do mnie ze zgrzewą browarów ja mam las blisko :P

 

a tak w temacie to zawsze przed grą w paintballa kumpel sprawdzał pogode na jakieś stronce gdzie były zdjęcia satelitarne NASA i inne takie [ciach!]ły, ja jakoś nigdy nie mogłem sie połapac w tych wszystkich cyferkach i mapach co tam były pokazane...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadnij do mnie ze zgrzewą browarów ja mam las blisko :P

Bede w piatek niedaleko ;]

Ale bez browarów [abstynencja:D]

Moze byc?

 

a tak w temacie to zawsze przed grą w paintballa kumpel sprawdzał pogode na jakieś stronce gdzie były zdjęcia satelitarne NASA i inne takie [ciach!]ły, ja jakoś nigdy nie mogłem sie połapac w tych wszystkich cyferkach i mapach co tam były pokazane...

Biedny Kax... ;] ajjj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce mieć pogode na bierząco w zasięgu wzroku to sobie może zainstalować samurize z odpowiednią wtyczką ;)

 

[abstynencja:D]

:blink: Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Jeszcze jedno takie bezczelne spojrzenie ;]

Przeginasz:p

 

Co by było na temat :P

Znalazłam gdzies w necie

 

Dobrą pogodą poprzedzi:

Obfita, chłodna rosa wieczorem i o świcie, świadcząca o korzystnych zmianach temperatury. Zimny wieczór, noc i ranek po ciepłym dniu.

Nadciągające ze wschodu chmury, które dość szybko się rozpraszają.

Wysoka aktywność zwierząt, w szczególności ptaków i owadów.

Cicha i jasna noc, rankiem wiatr, który w ciągu dnia wzrasta, a pod wieczór cichnie

w nocy obfita rosa lub szron dym ulatuje z kominów w górę w formie słupa złota lub różowa zorza

 

Brzydką pogodę zwiastują:

Niebo zaciągnięte cienką powłoka chmur, przez które słońce prześwieca jak przez dym.

Pojawienie się ciemnych, kłębiastych chmur na niebie.

Silne wiatry z kierunków północno, zachodniego i zachodniego.

Brak rosy rano i wieczorem.

Pojawiające się ciemne kłębiaste chmury.

Krwistoczerwony zachód słońca.

Całkowity bezruch powietrza, ale wcale nie musi być duszno.

Efekt halo, czyli delikatnej obwódki wokół słońca i księżyca.

Mała aktywność zwierząt.

Ptaki masowo lecące z otwartych przestrzeni do np. lasu.

Delikatne chmury w postaci włókien lub pasków. Jest to tzw. objaw daleki, takie chmury nie zasłaniają słońca i ogólnie jest bobrze i ciepło, ale za jakieś 3, 4 dni będzie lać.

Ciepłe noce i niewielkie różnice w temperaturze dnia i nocy.

Nisko latające ptaki

Silnie świecenie gwiazd

Przy pogodzie bezwietrznej dym ścielący się po wodzie

Tęcza rano lub przed południem

 

Nic tylko przepowiadac pogodę :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co do przewidywania wiem tylko jedno:

pada, leje, deszcz, śnieg, grad - oznacza iż zara bede wqr***** ze aż tak ładnie i dobrze kolokwium napisałem...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehes jutro/ ekhmm dzisiaj w poludniowej Wielkopolsce ma być super-hiper slonecznie - idealna pogoda na wyjazd do lasu/parku :D

Kto jedzie?:>

jak narazie prognoza sprawdza się w 100%, czyli z tym przewidywaniem wcale nie jest tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie prognoza sprawdza się w 100%, czyli z tym przewidywaniem wcale nie jest tak źle :)

No baaa... zawsze wiedziałam ze mam do tego talent ;]

Jedziemy,jedziemy,jedziemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sasiada gorala - a pdobno Oni na pogodzie sie znaja.... z tym ze ten goral to bardziej lubi sie zalac gorzalka niz w chmury patrzec a przepowiedziec to przepowie i owszem kiedy bedzie jaka pogoda, a dokladniej o ktorej bedzie Pogoda Dla Bogaczy* ;]

 

 

*serial w TV jakby ktos nie wiedzial :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa branżowe wierszyki. Na wodzie sprawdzają się w 100%, w mieście czasem ciężko zaobserwować.

 

Kiedy czerwień o zachodzie wie marynarz o pogodzie.

Kiedy słońce krwawo wschodzi, w marynarzu bojaźń rodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...