Skocz do zawartości
Grzechu

Zestaw 5.1 vs kolumny+wzmacnaicz

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Dobry subwoofer jest drozszy od dobrej kolumny (...)

Święta prawda... dlatego subwoofer zrobiłem sobie samodzielnie. Skrzynka ma 50dm3 (bass-reflex), a głośnik (30cm średnicy) to tanie badziewie (80zł) kupione na wolumenie. Kiedyś wymienię go na jakiegoś porządnego magnata i ponownie zestroję obudowę (obecnie rezonans mam na 35Hz). Końcówka mocy do suba ma 100W w sinusie - niby nie za wiele, ale podczas zabawy z generatorem podczas strojenia obudowy wykończyła mi już jeden głośnik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruce chyba sam jesteś z plastiku :) A co do we/wy to mi wystarczy optyczne wyjście które moja hifi ma :) Zamiast tyle wypieprzać na sprzęt grajacy wystarczy mi mój (60W) i do tego nawed kasy zostanie.Do mojego małego pokoju wystarczy.Przecież nie mieszkam na jakiejs hali.Za reszte kasy bym se kupił pożądne WC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu mówiB o jakims tanim sprzecie, a wy wyjechaliscie z Hi-Fi.

Niewiele osob na to stac. Ja mam creative 5.1 i jestem zadowolony. To nie ma grac glosno i meczyc sasiadow, tylko dawac przestrzenny efekt. Wczesniej mialem podlaczona wierze Sony RX80 i bylem zadowolony. Teraz mam 5.1 i jest o wiele lepiej. Tyle ze ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruce chyba sam jesteś z plastiku :) A co do we/wy to mi wystarczy optyczne wyjście które moja hifi ma :) Zamiast tyle wypieprzać na sprzęt grajacy wystarczy mi mój (60W) i do tego nawed kasy zostanie.Do mojego małego pokoju wystarczy.Przecież nie mieszkam na jakiejs hali.Za reszte kasy bym se kupił pożądne WC!

60 watt to moze on ma :) pmpo albo jak sie zsumuje dopuszczalna moc wszystkich kolumn :)) zreszta to nie moc decyduje w przypadku glosnikow o glosnosci

Jedynie w przypadku wzmacniacza decyduje o tym :)

Ale postawie skrzynke browaru ze mala unitra 2x15 watt rozlozy na lopatki twoje 60 watt czegostam :)

 

A co do wielkiej ilosci kasy ktor niby my wyrzucamy w bloto to uswiadomie was

Kolumny 300 wzmacniacz troche czasu 2x 10 zl za potencjometry i 60 gr za bezpieczniki :)

razem 320,60 i mam zestaw ktory proponowane tu miedzy innymi creativy przewyzsza pod kazdym wzgledem :)

 

dla fanow mocy wyrazanej w watt polecam artykulik ktory odgrzebalem kiedys w necie :P

 

 

Wstępniak.

 

W tym artykule chciałbym przedstawić Wam, jak łatwo ludzie dają się nabrać na sprytne (i często kłamliwe) chwyty producentów wzmacniaczy, a w szczególności - producentów radio odtwarzaczy samochodowych. Analizując to co "wyprawiają" producenci doszedłem do wniosku, że nawet markowe firmy (praktycznie wszystkie) pozwalają sobie na dowolne traktowanie określeń mocy (w dodatku istnieje kilka standardów w określaniu mocy, jak np. DIN 45500, IEC, IHF, FTC, EIAJ, które są sobie nierówne w większym lub mniejszym stopniu). Czy więc faktycznie samochodowe 4x40W to 4x40W?

 

Przez teorię do prawdy.

 

Wiadomo, że końcówka mocy to zwykły tranzystor, przez który płynie "zwykły" prąd. Zatem możemy poszukać w książce od fizyki (ja miałem akurat w I klasie LO:) dwa proste wzorki na natężenie i moc.

Ustalmy więc, że napięciem (U) będzie napięcie pobierane z akumulatora naszego samochodu, a opór głośnika ® ustalmy na standardowe 4 Ohm i możemy zacząć liczyć. Zatem natężenie takiego prądu będzie równe I = U/R, czyli jak łatwo policzyć I = 3A. Teraz znając natężenie możemy policzyć moc P = U*I, co wychodzi na P = 36W. Jednak jest to założenie bardzo idealizacyjne. Ponieważ każdy wzmacniacz nie przetwarza całej energii na moc (jakiejś pół tego "oddaje" w formie ciepła i traci przy spadku sprawności samych tranzystorów), z tego możemy łatwo stwierdzić, że maksymalna moc jaką może dać nasze radyjko będzie się wahała na jakieś 16W (!!!). Co Wy na to? Czytałem test kilkunastu "dopałek" samochodowych o mocach podawanych przez producentów na poziomie 200 - 300W. Po pomiarze okazało sie że miały moce w przedziale 40 - 60 W :) No ale jesli wziąć pod uwagę że moc głośników samochodowych też jest grubo przesadzona np. głośnik 30cm średnicy ma 1500W ;)... jak się zestawi wzmacniacz "300W" z głośnikiem "300W" to akurat jedno do drugiego pasuje... A szczęśliwy posiadacz cieszy się że ma np. w aucie aparaturę 4000W HeH... I nie da się mu wytłumaczyć że taka moc rozwaliłaby szyby na kawałki a pobór prądu przy 12-voltowym zasilaniu (ok 340 A) rozwaliłby akumulator w ciągu kilku sekund.

 

Jak rozumieć pojęcie moc?

 

Niestety jest to prawdą i jeśli widzicie na odtwarzaczu wielkie literki 4z coś tam więcej niż 16W to znaczy, że albo producent was kłamie, albo podaje sobie tak zwaną moc muzyczną nie mająca nic wspólnego z mocą sinus końcówki mocy, a moc muzyczną można traktować bardzo dowolnie. Skąd to się bierze? Według mnie nie ma ujednoliconego pojęcia MOC i każdy producent inaczej ją pojmuje (często na niekorzyść kupującego). W swych pomiarach producenci także zapewniają jak najlepsze warunki działania urządzenia, które nigdy nie wystąpią w rzeczywistości. Zatem jakie są pojęcia mocy?

 

MOC SZCZYTOWA (PMPO) - najdziwniejsze określenie mocy, nie mające żadnego wytłumaczenia w teorii (po prostu;), a co za tym idzie - bardzo różna od rzeczywistej. Niektórzy producenci robią sobie jaja i podają sumę mocy wszystkich kanałów. Jeśli mamy ich 4 o mocy np. 30W. To nagle nasze radyjko ma 120W mocy (heheh;). Nigdy nie wierzcie napisom typu PMPO=1500W - to jest największe kłamstwo (ból, że wielu się na to nabiera).

 

MOC MUZYCZNA (MUSIC POWER) - moc maksymalna wzmacniacza, jaką może dać w ciągu bardzo krótkiego momentu (ułamki sekund). Jako, że nie ma dość precyzyjnej definicji, również ciężko jest uznać to określenie za precyzyjne i zgodne z rzeczywistością. Jednak daje nam chociaż ogólne rozeznanie o naszym wzmacniaczu lub głośniku.

 

MOC SINUSOIDALNA (RMS/SINUS POWER) - ciągła moc wzmacniacza jest dobrze zdefiniowana przez normy Hi-Fi. Mierzona jest przy doprowadzeniu do wejścia końcówki mocy sygnału sinusoidalnego i uznawana jako moc maksymalna danego urządzenia przy zniekształceniach nie przekraczających wartości granicznych określanych przez producenta lub normy Hi-Fi. Tę wartość można uznać praktycznie za miarodajną wartość mocy urządzenia.

 

MOC CIĄGŁA (CONTINOUS POWER) - moc, jakiej wzmacniacz może dostarczyć w sposób ciągły bez przegrzewania się i przy minimalnych zniekształceniach określonych przez producenta lub normy Hi-Fi. Przykładowo niektóre normy określają te wartości na czas pracy min. 10 min przy temp. otoczenia 15-30 stopni i współczynniku zniekształceń nie przekraczającym 1%.

 

Jak to się ma do wzmacniaczy domowych?

 

Tu jest także wielki "bałagan". A no np. z życia wzięte (nie czytaj jeśli lubisz firmę Technics;) - przy testowaniu swojego subwoofera użyłem dwóch wzmacniaczy - Unitra Toska (2x30W) i Technics (4x100W) class A (czyli prawie najlepsza). Jakie było moje rozczarowanie, kiedy podłączyłem oba wzmacniacze. Technics przy Unitrze wypadł dość blado. Jego basy były płytkie i ledwo "wyciągalne", co w porównaniu z głębokim basem Toski doprowadziło mnie do śmiechu. Ale to jeszcze nie koniec. Oba wzmacniacze ustawiłem na pół mocy (potencjometr na 12-stej) i muszę stwierdzić, że moja Unitra (choć stara, ale jara:) dawała więcej basu niż 100 watowy Technics. Po prostu ta firma bardzo dowolnie traktuje pojęcie MOC (a już na pewno pojęcie BASS!:)...

 

Podsumowując.

 

Nigdy nie dowiesz się czegokolwiek prawdziwego o wzmacniaczu, dopóki go nie podłączysz i nie posłuchasz. Dla mnie całkiem dobrze wypadł Marantz (no i zarazem Philips) i Pioneer, jeśli chodzi o wzmacniacze domowe. W światku Car-Audio ogólnie wzmacniacze traktuje się już bardziej poważnie i jeśli są znanej, markowej firmy - nie musimy się bać, że jego dane są nieprawdziwe. Ogólnie to trzeba słuchać, słuchać i słuchać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo :>

 

co do optycznego, to dla mni zadna rewelka :>

bo dobry swiatlowod ksoztuje 100zl za 30 cm, a ja kompa mam polaczonego 3 metrami zwyklego cyfrowego coaxiala, dzwiek niewiele gorszy, a cena nizsza baaaaaaaaardzo :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurna jakie nie dowiarki :) .60 wat ma ale nie PMPO.Kumpel obok ma właśnie wzmaczniacz unitry ale niewiem ile wat i kolumny 60 wat i grają tak samo jak moje :) Bruce niepodniecam się tym wyjściem cyfrowym bo i tak mi jest niepotrzebne :) .Ja tylko się cieszę że mam surround'a i mi styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurna jakie nie dowiarki :) .60 wat ma ale nie PMPO.Kumpel obok ma właśnie wzmaczniacz unitry ale niewiem ile wat i kolumny 60 wat i grają tak samo jak moje :) Bruce niepodniecam się tym wyjściem cyfrowym bo i tak mi jest niepotrzebne :) .Ja tylko się cieszę że mam surround'a i mi styka.

ja mialem kiedys duzego thomsona...napisae bylo 2x100W i faktycznie glosny jak sku***** na polowie nie moglem wytrzymac, ale..... powyzej polowy, to juz sie nei zwiekszala glosnosc :P

no moze troche :P

a jezeli wytrzymales w pokoju, jak niby 60W miniwieza dzialala na amx, to to nie ma 60W!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bruce, miałem kiedyś takie kolumienki tonsila, jakie dałeś na zdjęciach, tylko chyba większy model - scherzo350. do tego kiedyś cały miesięczny zarobek w rzeszy przeznaczyłem na dwa monobloki denona (nie pytajcie ile to ma poweru) a jak odpaliłem muzę w akademiku, to kumpelom w pokoju obok słoik spadł z półki :lol: no ale szczerze mówiąc głośnośc to był ich jedyny atut, w ciągu 3 lat 4 razy wymieniałem gwizdki a z dnia pudła garścią mogłem wybierać trociny z płyty wiórowej :lol:

teraz mam trochę lepściejsze angielskie kolumienki, mniejsze ale ten dźwięk - od sześciu lat nie chcę go zmieniać.

 

co do tematu, to w kwestii niskich nakładów na dźwięk do kompa to imho samsung 5100 jest całkiem przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo :>

 

co  do optycznego, to dla mni zadna rewelka :>

bo dobry swiatlowod ksoztuje 100zl za 30 cm, a ja kompa mam polaczonego 3 metrami zwyklego cyfrowego coaxiala, dzwiek niewiele gorszy, a cena nizsza baaaaaaaaardzo :>

zreszta kiedys juz bylo chyba nawet o tym na forum

Ze jak mamy wejscia i wyjscia optyczne to producenci wkladja tanie przetworniki ktore znieksztalcaja dzwiek i powoduja zaklucenia

 

A co do kolumn unitry 60 watt to nie wiem jakie to byly ale sa na 100 % lepsze od tych z mini wiezy

Przyklad - altony 75 watt maja bass o srednicy 25 cm gdze prawdopodobnie cala twoja kolumna nie ma takiej szerkosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzet tak stary jak ja :P 2 kolumny unitry 40W znamionowej 8Ohm w obudowie wiekszej niz altusy 150 mojego kolegi :twisted: co ciekawe jest tam zastosowane dosyc ciekawe rozwiazanie mianowicie:z 2 znajdujacych sie w 1 kolumnie membran głosnikow basowych jedna jest aktywna (magnes cewka i wszystko a druga pasywna,sama membrana (kolumna nie ma bass reflexu 8O ) i wszystko to jest zamkniete powiedzmy :wink: hermetycznie . Na dodatek mam to podpiete do wzmacniacza teleton produkcji niemieckiej ktory ma solidne 2x23W i powiem wam ze wymiata to tak ze sasiadce z pietra ponizej paprotka spadla z parapetu ze dwa razy :twisted: . Dzwiek przy tym jest barwny z glebokim mocno wyczuwalnym na ciele basem a i soprany sa w miare .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o ktore kolumny ci chodzi kolega ma identyczne i naprawde ladnie grajawiem o ktore kolumny ci chodzi kolega ma identyczne i naprawde ladnie grajawiem o ktore kolumny ci chodzi kolega ma identyczne i naprawde ladnie graja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzet tak stary jak ja :P 2 kolumny unitry 40W znamionowej 8Ohm w obudowie wiekszej niz altusy 150 mojego kolegi  :twisted: co ciekawe jest tam zastosowane dosyc ciekawe rozwiazanie mianowicie:z 2 znajdujacych sie w 1 kolumnie membran głosnikow basowych jedna jest aktywna (magnes cewka i wszystko a druga pasywna,sama membrana (kolumna nie ma bass reflexu  8O ) i wszystko to jest zamkniete powiedzmy  :wink: hermetycznie . Na dodatek mam to podpiete do wzmacniacza teleton produkcji niemieckiej ktory ma solidne 2x23W i powiem wam ze wymiata to tak ze sasiadce z pietra ponizej paprotka spadla z parapetu ze dwa razy  :twisted: . Dzwiek przy tym jest barwny z glebokim mocno wyczuwalnym na ciele basem a i soprany sa w miare .

Hmm... czy one maja moze wymiary 36x36cm i glosnik ma rozmiar 185mm (od mocowania do mocowania)? Jezeli tak to mam identyko i nie wiedzialem ze ten 2 glosniczek to sama membrana :?

Jak tak to mam identyczna ale ten maly gosniczek to nie jest membrana tylko to jest glosnik (rozbieralem i widac kabelki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o ktore kolumny ci chodzi kolega ma identyczne i naprawde ladnie grajawiem o ktore kolumny ci chodzi kolega ma identyczne i naprawde ladnie grajawiem o ktore kolumny ci chodzi kolega ma identyczne i naprawde ladnie graja

 

w piatek kupje nowe kolumienki jamo, nie znam typu, bo tylko je widzialem i slsyzalem.........ale pochwale sie an forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z oldskulowych wzmacniaczy polecam TOSCA 303, trzeba tylko zamontować gniazda cinch bo ma stare DINy.

 

Jeśli macie stary dobry wzmacniacz (naprawdę dobry nie jakiś Technics) to można zrobić upgrade do kina domowego (5.1) dokupując "przedwzmacniacz z dekoderami Dolby i DTS np. Yamahy.

 

kumpel za moją namową tak zrobił i teraz z zachwytu nie wie w co ma mnie całować ;-)

 

Miał zaj... audiofilski wzmacniacz Meridiana, ale zachciało mu się Haimat KINo, chciał to cudo sprzedać, aby wejść w jakiegoś Denona. Na szczęście udało się.

 

Do stereo gra normalnie starym Meridianem, a jak się kinuje to aktywuje Yamahę.

 

Stare wielkie altusy 140 to było to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Miał zaj... audiofilski wzmacniacz Meridiana, ale zachciało mu się Haimat KINo, chciał to cudo sprzedać, aby wejść w jakiegoś Denona. Na szczęście udało się.

 

Do stereo gra normalnie starym Meridianem, a jak się kinuje to aktywuje Yamahę. 

 

Stare wielkie altusy 140 to było to!

ee, temu jakiemuś denonowi zdarza się robić sprzęt, co wymiata niejedną snobistyczną budowę z garażowej manufaktury :lol:

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku zamiana miał się tyczyć wysokiego Meridiana (dual-mono) na Denona za ca 12 tys.

Więc zamieniłby stryjek Athlona na kijek

 

Nie ujmując nic Denonowi, bo robi fajne jogurty ;-)

 

Meridian już nie robi nic w garażu, bo kupili nowe polonezy caro. Teraz wszystko skręcają imigranci w piwnicy.

;-)

 

A poważniej znalazłem w necie, że meridian wypuścił taki sam procesor jak Yamaha, ale boję się kumplowi powiedzieć bo mi łeb ukręci. Jest snobem maksymalnym i jakby się dało to tę Yamahę zamurowałby pod parkietem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Creative Megaworks THX 550. Głośniki kosztowały mnie 1800zł i jestem z nich całkiem zadowolony - Subwoofer grzmi jak trzeba, a i satelitki dają dobry i głośny dźwięk.

 

Oczywiście amplituner + 4/6 drewnianych kolumn dałoby znacznie lepszy efekt, ale nie miałebym gdzie tego zmieścić i zapewne nigdy nie wykorzystałbym max głośności.

 

Na dowód, że zestaw jest ok mogę podać sąsiadkę, która już pierwszego dnia po zakupie głośników przyszła z pretensjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Creative Megaworks THX 550. Głośniki kosztowały mnie 1800zł i jestem z nich całkiem zadowolony - Subwoofer grzmi jak trzeba, a i satelitki dają dobry i głośny dźwięk.

 

Oczywiście amplituner + 4/6 drewnianych kolumn dałoby znacznie lepszy efekt, ale nie miałebym gdzie tego zmieścić i zapewne nigdy nie wykorzystałbym max głośności.

 

Na dowód, że zestaw jest ok mogę podać sąsiadkę, która już pierwszego dnia po zakupie głośników przyszła z pretensjami.

LUDZIE!

 

CZY WY WYDAKECIE TAKIE PIENIADZE, ZEBY W<span style="color:red;">[ciach!]</span>I.AC SASIADOW???

MUZYKA MA BRZMIEC LADNIE!

NIE MA BYC GLOSNA!

CO Z TEGO, ZE BEDZIE GLOSNA, JAK NEI USLYSZYSZ NP TONOW SREDNICH????

POWTARZAM:

ZESTAW MA GRAC LADNIE, A NIE GLOSNO!

NO CHYBA, ZE ROBICIE DYSKOTEKE W DOMU :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że autor nie poto zadał pytanie by opisywać sprzęt Technics-a. Biorąc pod uwagę środki jakimi dysponuje i może nie koniecznie duży pokój odsłuchowy (tak jak jest w moim przypadku) sądzę , że Zambra 5.1 może być nie najgorszym rozwiązaniem. Sam posiadam ten zestaw i w pomieszczeniu gdzie mam kompa sprawuje się rewelacyjnie. Przysłuchiwałem się Zambrze i Creativ-owi 5100 w Media Markt i bez wątpienia zestaw Media Tech-a znacznie wyprzedził Creativ-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że autor nie poto zadał pytanie by opisywać sprzęt Technics-a. Biorąc pod uwagę środki jakimi dysponuje i może nie koniecznie duży pokój odsłuchowy (tak jak jest w moim przypadku) sądzę , że Zambra 5.1 może być nie najgorszym rozwiązaniem. Sam posiadam ten zestaw i w pomieszczeniu gdzie mam kompa sprawuje się rewelacyjnie. Przysłuchiwałem się Zambrze i Creativ-owi 5100 w Media Markt i bez wątpienia zestaw Media Tech-a znacznie wyprzedził Creativ-a.

Autor (od wczoraj juz 18-letni) :wink: zadal pytanie zeby dowiedziec sie co jest lepsze: zestaw 5.1 czy kolumny+wzmacniacz - do 370zl. Z odpowiedzi wynika ze lepsze bedzie to drugie rozwiazanie i zgadzam sie z Brucem ze to nie ma grac glosno tylko ladnie wiec klamka zapadla - jutro lub we wtorek ide kupic wzmacniacz za 190zl z komisu z systemem Dolby Surround :D firmy Uniwersum czy siakos tak i kolumienki 2x80W lub 2x100W - oczywiscie najpierw testy odsluchowe potem wykladam kase.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi nawet te z zestawami za 4000zl :lol:

Jak dla mnie watek moze byc dalej rozwijany, moze dowiem sie czegos wiecej tzw. co i jak?

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że autor nie poto zadał pytanie by opisywać sprzęt Technics-a. Biorąc pod uwagę środki jakimi dysponuje i może nie koniecznie duży pokój odsłuchowy (tak jak jest w moim przypadku) sądzę , że Zambra 5.1 może być nie najgorszym rozwiązaniem. Sam posiadam ten zestaw i w pomieszczeniu gdzie mam kompa sprawuje się rewelacyjnie. Przysłuchiwałem się Zambrze i Creativ-owi 5100 w Media Markt i bez wątpienia zestaw Media Tech-a znacznie wyprzedził Creativ-a.

Autor (od wczoraj juz 18-letni) :wink: zadal pytanie zeby dowiedziec sie co jest lepsze: zestaw 5.1 czy kolumny+wzmacniacz - do 370zl. Z odpowiedzi wynika ze lepsze bedzie to drugie rozwiazanie i zgadzam sie z Brucem ze to nie ma grac glosno tylko ladnie wiec klamka zapadla - jutro lub we wtorek ide kupic wzmacniacz za 190zl z komisu z systemem Dolby Surround :D firmy Uniwersum czy siakos tak i kolumienki 2x80W lub 2x100W - oczywiscie najpierw testy odsluchowe potem wykladam kase.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi nawet te z zestawami za 4000zl :lol:

Jak dla mnie watek moze byc dalej rozwijany, moze dowiem sie czegos wiecej tzw. co i jak?

Pozdrowka

no to widze, ze moja praca nie poszla na marne :P

nie kupujesz zestawu 5.1, gratuluje! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz od dwóch lat jade przy kompie na FPS 1500 Cambridge SoundWorks. Jak do komputera w zupełności wystarczają bo wysokie są dobre a i bas potrafi "pobuczeć". Ale w dużym pokoju w chacie mam wzmachol unitry i do tego altusy 140 i jak bas <span style="color:red;">[ciach!]</span>lnie (głośność wcale nie na maksa) to drzwi w szafkach w kuchni (pomieszczenie bezpośredni obok) zaczynają drżeć :). I o to chodzi !

PS: Wiem że ta wypowiedź nie była potrzebna ale musiałem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzmacniacz technicsa SU-Z650 (2x70W lub 4x60W) i kolumny (a wlasciwie tylko glosniki bo budy sam robilem) Tonsila (200W). Wszystko super gra napewno lepiej niz jakies 5.1 za 200 zł. W drugim pokoju tez mam wzmacniacz technicsa SU-VX720 (2x140W lub 4x110W) a do tego kolumny Altusa 200W. Sasiedzi nademna maja grubo. Juz pare raze na policje dzwonili ze zakłócam porządek.

 

Pozdro

 

-el' Presidente-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sąsiedów i tym podobnych zjawisk to mam jednego takiego który potrafi np w sobote od 9 rano wierrcać sie w naszą ściane działową :twisted: !!!(mieszkam w szeregowcu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do kompa to polecam Creativy bo sam mam (jeszcze Cabridge soundworks).

Do 400 zł to masz te

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3673

a powyżej te

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2006

Te które podałem to OEMy ale sądze że tak się znacznie bardziej opłaca. Możesz też pójść w Logitechy

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5168

ale nie wiem jak grają. Ja skłaniabym się do tych drożych Creativów ale decyzja należy do ciebie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze ne o glosnosc chodzi a moje doswiadczenia z subwoofer test podalem tylko dla przykladu - ze takie kolumienki pozeraja wiekszosc tanich a nawet dosyc drogich subow

Ale musi byc ustawiona mimo wszystko pewna glosnosc optymalna aby bylo pozna poczuc dynmike dzwieku w moim przypadku jest to 3 na skali :)

Co do subwoofer test - nie slucham takiej muzyki ale nie moge od czasu do czasu oprzec sie checi sprawdzenia zestawu jak sobie radzi z takimi czestotliwoscimi a radzi sobie swietnie

Filmow tez nei ogladam na max glosnosci tylko na tej trojeczce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...