Skocz do zawartości
Michi

Wybór Wiatraka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To ja może tak prosto z mostu... Mam 100zł jaki wiatrak na procesor mam kupić?

słyszałem o tych freezerach... dobre są one?? czy może coś z pentagramu?? pomóżcie nie mam zbyt wiele czasu na zastanawianie sie:)

 

z góry dzieki :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezery (przedewszystkim te pod A64) są najlepsze jeżeli chodzi o relacje cena/wydajność

Pentagramy nie mają heatpipeów i są o wiele słabsze (zwłaszcza modele serii 80)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Ceramique świetna pasta mam i bardzo polecam!! :D Albo Arctic Silver 5 tyle że w tej masz już srebro i troche sie niebezpieczniej robi :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie fredus nie robi

 

te pasty nie przewodzą prądu

heh niby piszą na wszystkich stronach że nie przewodzi a niedaj boże jakby sie dostało między paste a układ scalony jakiś farfocel to spięcie gotowe, zawsze pozostaje to ryzyko że coś sie może stać wkońcu ma w sobie srebro nie oszukujmy sie a więc wydaje mi sie że lepiej kupić Arctic Ceramique :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh niby piszą na wszystkich stronach że nie przewodzi a niedaj boże jakby sie dostało między paste a układ scalony jakiś farfocel to spięcie gotowe, zawsze pozostaje to ryzyko że coś sie może stać wkońcu ma w sobie srebro nie oszukujmy sie a więc wydaje mi sie że lepiej kupić Arctic Ceramique :D

A jak nasypię opiłków żelaza do wody, to też będzie przewodziła prąd? W paście są drobinki srebra, ale zawieszone w izolatorze.

 

Problemem z AS5 jest nie to że przewodzi, ale że może się naładować przez indukcję, czyli jeżeli znajdzie się pomiędzy + a -, to zmienia pojemność układu. Tak więc po prostu trzeba uważać, żeby pasta nie znalazła się np. pomiędzy dwoma ścieżkami na płycie głównej. Tyle.

 

While much safer than silver greases engineered for high electrical conductivity, Arctic Silver thermal compound should be kept away from electrical traces, pins, and leads. The compound is slightly capacitive and could cause problems if it bridged two close-proximity electrical paths.

2112741[/snapback]

Witam

 

Jeszcze w sprawie pasty do Freezera to czy ta o której tu piszą jest nie wystarczająca

 

Z moich doświadczeń wynika, że dużo więcej zależy od wentylacji obudowy i grubości warstwy, niż od rodzaju pasty. Ja bym zaczął od firmowej, jak po tych 10 dniach rezultaty nie będą zadowalające, to zmień na AS5.

Edytowane przez rwerp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak już o chłodzeniu jaką pod ten cooler proponujecie paste??:D

Może być np ta ?? http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?mod=st...detail&id=14744

A po co chcesz brac inna paste? Oprocz tego, ze ta mx-1 ma zla konsystencje to z tego, co wiem, to lepiej przewodzi cieplo od ceramiqe. Tak przynajmniej jest w testach (tych, ktore czytalem). A na coolerku masz ja pieknie naniesiona i nie musisz sie meczyc z nakladaniem. Takie jest moje zdanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh niby piszą na wszystkich stronach że nie przewodzi a niedaj boże jakby sie dostało między paste a układ scalony jakiś farfocel to spięcie gotowe, zawsze pozostaje to ryzyko że coś sie może stać wkońcu ma w sobie srebro nie oszukujmy sie a więc wydaje mi sie że lepiej kupić Arctic Ceramique :D

A ja nie polecam ceramique w wysokich temperaturach pasta zasycha na kamień ostatnio ledwo z grafy zeskrobałem nawet alkohol izopropylowy nie chciał dać rady ale w końcu rozpuścił.Ale przewodność jest dobra zaobserwowałem 2 stopnie różnicy miedzy silver 5 a ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A ja nie polecam ceramique w wysokich temperaturach pasta zasycha na kamień ostatnio ledwo z grafy zeskrobałem nawet alkohol izopropylowy nie chciał dać rady ale w końcu rozpuścił.Ale przewodność jest dobra zaobserwowałem 2 stopnie różnicy miedzy silver 5 a ceramique.

To dziwne bo mój brat ma na Duronie 700 takiego Ceramiqa i komputer jest prawie cały czas w stressie, temperatura jaką ostatnio w evereście widziałem to 47*C wczoraj sciągałem mu coolera i pasta ładnie zeszła zmywaczem do paznokci, ale fakt troche było mniej pasty niż świeżo po załorzeniu ale jeśli chodzi o zmywanie to ładnie zeszła, pozatym u mnie na P4 2,5 Ceramiq siedział od lipca 2005 bo wtedy ją nałorzyłem ostatnio coolera sciągałem w styczniu 2006 i było tyle samo pasty ile świeżo po nałorzeniu ponadto normalnie zeszła spirytusem

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo mój brat ma na Duronie 700 takiego Ceramiqa i komputer jest prawie cały czas w stressie, temperatura jaką ostatnio w evereście widziałem to 47*C wczoraj sciągałem mu coolera i pasta ładnie zeszła zmywaczem do paznokci, ale fakt troche było mniej pasty niż świeżo po załorzeniu ale jeśli chodzi o zmywanie to ładnie zeszła, pozatym u mnie na P4 2,5 Ceramiq siedział od lipca 2005 bo wtedy ją nałorzyłem ostatnio coolera sciągałem w styczniu 2006 i było tyle samo pasty ile świeżo po nałorzeniu ponadto normalnie zeszła spirytusem

Pozdro

Może miałem jakąs trefną partie zdarzały sie takie ale już nie kupię na pewno. Silver 5 lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...