Skocz do zawartości
kaki

Tracer Do Kosza!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecny mój zasilacz to tracer mgb - 400 ATX (wiem, wiem wstyd się przyznać :oops: ) i zamierzam go wymienić na jakąś porządniejszą zasilke. Co byście radzili?

 

mój konfig:

Athlon 64 3000+ box, epox 9npa3 ultra, 1 GB ramu, dysk sata 160 gb, geforce 6600 gt, karta satelitarna SkyStar 2, soun blaster x-fi

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam że koło 3 miechów ;)

 

mój kumpel też miał tracera. co chwila komp się restartował lub nawet nie chciał włączyć. teraz wymienił na inny sziterski zasilacz i gdy jest tąpnięcie prądu to zalicza zwieche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP

Dołączona grafika

 

 

 

 

HK

Dołączona grafika

 

 

 

Jak ladnie widac TP ma 264W na +12V, HK ma 216W na +12v. Nadto moc szczytowa dla TP to 450W, a HK ma 400W.

 

Wiec pytam: o co chodzi?

 

Ps.

Nie wspomne juz o mocniejszej linii 5v.

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz, ale topowera masz 350-tkę i więcej od niego nie wymagaj.

 

Jeśli nie wierzysz to trudno, ja sięz tobą kłócił nie bedę.

 

Powiem ci tylko że na targach taki HK chodził prze parę minut obciążony mocą 500W zanim zginął, Topower 350W takich rzeczy nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie kloce, ja stwierdzam fakt. Dla Ciebie HK moze i byc 600W'owym zasilaczem ale w/g wszytkich danych i opinii z innych potrali jest tym czym jest i niczym wiecej - to nie 8-my cud swiata. A AP jest od niego po prostu lepszy i tyle.

 

A co zrobi TP to ciekawe skad wiesz skoro nikt go nie obciazal 500, szczegolnie ze ma w szczycie blizej od 450 do 500 niz HK od 400 - i jeszcze w ogole co to za porwnanie kiedy sie zasilacz spala. Mnie nie interesuje kiedy sie spala, mnei interesuje kiedy dziala. BTW: dlaczego ten HK sie nie wylaczyl przy takim obciazeniu, przeciez powinien.

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Poke

Benito raczej zna się na rzeczy więc lepiej przyjmij za aksjomat to co mówi jeżeli nie testowałeś obydwu modeli sam i tak jak powinno to być zrobione.

 

Ja na codzień w pracy spotykam się z pytaniami czy dany zasilacz jest "REAL" czy "LABEL" i tak oto na polskim rynku są zasilacze 270W LABEL 350W albo nawet i 400W i są takie jak HUNTKEY który z niewiadomych mi przyczyn ma wersje REAL 400W LABEL 350W ...

 

Tak więc:

Topower = REAL 350W (label 350W)

Huntkey = REAL 400W (label 350W)

jak myślisz dlaczego HK jest lepszy ?

 

PS. Apropo tabliczek znamionowych to popatrz na to co ma wypisane np. Codegen, Tracer etc...

Skoro ich tabliczki nie kłamią to dlaczego padają po 4 miechach jak wspomniał kolega wyżej ... ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP

Dołączona grafika

 

 

 

HK

Dołączona grafika

 

Jak ladnie widac TP ma 264W na +12V, HK ma 216W na +12v. Nadto moc szczytowa dla TP to 450W, a HK ma 400W.

 

Wiec pytam: o co chodzi?

 

Ps.

Nie wspomne juz o mocniejszej linii 5v.

A wg. tej tabliczki Q-tec jest najlepszy :lol: Baa na 12V ma 300 W :lol: Poke patrz dalej na tabliczki... :lol:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg. tej tabliczki Q-tec jest najlepszy :lol: Baa na 12V ma 300 W :lol: Poke patrz dalej na tabliczki... :lol:

2105517[/snapback]

Czy ten Huntkey pozostawi mi troche zapasu w razie gdybym chciał coś jeszcze upchnąć do mojego sprzęta?

Oba pozostawia, ale HK ma znacznie mniejszy zapas mocy. Dla mnei osobiscie jest w ogole humorystyka aby dawac dwie linie gdy i tak laczna moc nie moze przekroczyc tych 216W, gdy TP na *jednej* ma 264W.

 

PS.

Nadal czekam na odpowiedz czemu HK sie spalil przy duzym obciazeniu zamiast sie po prostu wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i TP. BTW: rozumiem ze teraz zaczynaja tabliczki znamionowe klamac?

No dodaj jeszcze "argument" z Feelem lub Megabajtem i tylko pogratulowac demagogii stosowanej.

PS.

Nadal czekam na odpowiedz czemu HK sie spalil przy duzym obciazeniu zamiast sie po prostu wylaczyc.

Rozumiem że jak TY powołujesz się na dane z tabliczki to jest ona wiarygodna, a jak ja wkleję kilka obrazków to będzie fake?

:lol2:

Każdy zasilacz można spalić przy odpowiednim doborze obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dodaj jeszcze "argument" z Feelem lub Megabajtem i tylko pogratulowac demagogii stosowanej.

Oba pozostawia, ale HK ma znacznie mniejszy zapas mocy. Dla mnei osobiscie jest w ogole humorystyka aby dawac dwie linie gdy i tak laczna moc nie moze przekroczyc tych 216W, gdy TP na *jednej* ma 264W.

 

PS.

Nadal czekam na odpowiedz czemu HK sie spalil przy duzym obciazeniu zamiast sie po prostu wylaczyc.

 

noooo jeżeli ma mały zapas mocy, to ten HK raczej by nie pociągnął p4@6,7GHz, to jest identyczny zasilacz co jego rówieśnik HK 400W. Więc patrzenie na tabliczki i ocenianie w ten sposób zasilacz, nie testując go jest co najmiej smieszne.

 

Coś mi sie wydaje że Poke kupił tego Topowera, i chce za wszelką cene udowodnić jaki to jest super zasilacz :).

Edytowane przez jauhis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...