Skocz do zawartości
feluś

Pralka Mi Się Zepsuła , Bęben Się Nie Kręci

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Cześć. Mam następujący problem z pralką. Nie kręci się bęben pralka wydaje odgłosy normalne , no wiecie jakby działała, ale bęben się nie kręci . Czy ktoś z was ma jakieś pojęcie o pralkach i pomoże mi w wytypowaniu problemu? . Troszeczkę się już za problemem rozglądałem mam 4 typy

 

1. Pasek klinowy czy co tam jest napędzający bęben się zerwał

2. Silniczek wysiadł (chociaż pralka wydaję odgłosy pracy więc to chyba nie to)

3. . Poszedł chyba programator , ale jakoś obstawiam nr1

4. A tak naprawdę nie mam pojęcia i licze na waszą pomoc. Pewnie powiecie wezwij fachowca , ale ja się liczę z każdym groszem jestem majsterkowiczem i liczę , że w przypadku gdy ktoś postawi diagnozę będe w stanie ją sam naprawić. Pozatym wiecie jak jest z fachowcami (vide usterka) i skasują mnie zapewne solidnie. Filtr jest czyściutki, calgonu nie używam. Jak ktoś ma jakieś pojęcie będe wdzięczny za pomoc. pzdr tam gdzie jest filtr stoi woda , ale to chyba przez to , że skoro bęben nie działą to pralka nie odwirowuje nie odsysa wody.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu hmm musze dogłębnie przeanalizowac to z kumplami jak przyjda na mecz. Wiesz na picie to ja zawsze mam :D a z tyłu to ja mam śruby i żadnej klapki nie mam tył jest jednolicie zabudowany z anal lizowałem pralkę i klapki nie mam z tyłu jakąs dziurę tylko hihihih tzn żeby się dobrać do silnika musiałbym odsuwac pralkę cięzk idostęp i ją rozkręcic bo tył jest zabudowany blachą więc możę ktoś na podstawie objaw jest w stanie określić usterkę . pozdro

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie punkt 1 na 90% (pozostale 10% to ze pasek spadl z 1 zebatki)

Muszisz sciagnac obudowe i nalozyc poprostu pasek.

W przypadku gdy pasek jest pekniety/zbyt rozciagniety musisz kupic nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywam sie Zenon i od 40 lat naprawiam pralki :mrgreen: IMHO pasek sie zerwał, ale bez dokladnych ogledzin nie dam sobie za to glowy uciac ;) (Wiem, ze nic tym postem nie wnioslem, ale nie moglem sie powstrzymac :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta nazywam sie Don Corelone i od 30 lat piorę brudy , fajnie , młodziezowo widze jest nastrojowo normalnie , leżę i kwiczę :lol2: ale jak na razie mi za bardzo nie pomogliście. Wiecie mi nie jest do śmiechu pranie ręczne wcale nie jest fajne

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciąz wierze , że znajdzie się tu Pan , który od 25 lat naprawia pralki , . dzięki waszej pomocy (skromnej bo skromnej , w końcu pralek nie naprawiacie) dochodzę do wniosku , że się pasek klinowy , czy jak mu tam pomiędzy silnikiem a bębnem uległ uszkodzeniu przewidywalny koszt od 25 do 30zł. Tylko kurcze czy to to?

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostaje Ci tylko prastara metoda oceny "na oko": rozkrec pralke i sprawdz.

 

Bo poki co to mozemy Ci radzic jak komus, kto ma problem z kompem i nie podal konfigu. Jest skonczona liczba rozwiazan, ktore mozna podac na slepo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, rozkręć pralkę i podaj config. Pralka była jak mniemam mocno kręcona? :>

 

Kurde, przyklejam ten temat ^^

Będzie ciekawie jak inni moderzy też zaczną po pijaku tematy przyklejać... :D

 

 

Jak mocno kręciłeś, to zrób V-Moda, może jej napiecia brakuje. Albo nowszy firmware wgraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wylacz ja, otworz i wyjdz z lazienki na chwile, moze ruszy.

Kto wie czy nie ma firmwaru od malomietkiego...

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie przegrzewa? Bo podejrzewam że niezłą grzałke tam masz w środku. Zrób reset biosu + avast + adaware. Zainstaluj najnowsze sterowniki, jak to nie pomoże to wymień zasilacz. Zobacz tez w szufladce, czy nie występują żadne konflikty z którymś z proszków do prania. Mogą to też być problemy z przerwaniami na starych gaciach. Jeśli dalej będą występować problemy, to kup bejzbola i skontaktuj się ze sprzedawcą.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluś, ja po głębokiej analizie proponuje Ci moda.

 

Dorób sobie korbe, wrzuć pranie, wsyp prochu, no i włącz pralkę ale kręć sam. Masz wtedy :

 

1) zaoszczędzoną kase na naprawę i prąd

2) poprawioną sprawność dłoni.

 

Pozatym każdy Ci pozazadrości !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluś, ja po głębokiej analizie proponuje Ci moda.

 

Dorób sobie korbe, wrzuć pranie, wsyp prochu, no i włącz pralkę ale kręć sam. Masz wtedy :

 

1) zaoszczędzoną kase na naprawę i prąd

2) poprawioną sprawność dłoni.

 

Pozatym każdy Ci pozazadrości !

Zapomniałeś dodać że podciągnie skilla w praniu ręcznym :lol2: :lol2:

 

Nie moge poprostu... :lol:

 

A tak bardziej serio to ją rozkręć i sprawdż co się stało, bo tak to...

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 20 lat naprawiam pralkę automatyczną! Własną!

Ostatnia sesja trwała ponad miesiąc, z powodu braku części :(

To było tak:

Najpierw Najwyższa Władza Domowa (żona) zameldowała: "cos cieknie w łazience"

olałem, znam ciekawsze zajęcia niż szukanie "cosia" :P

Potem NWD stwierdziła że: "pralka brudzi!!!!!"

oooo ... tego już nie mogłem uczcić minutą ciszy :(

Sprawdziłem - faktycznie jakieś smugi ma MOJEJ koszuli, i "farfocle" niewiadomego pochodzenia w filtrze :?

Rozebrałem złoma (dwa dni roboty ... z przerwami, przecież się nie przemęczę!). Fuck ... cieknie pod łożyskiem :( mocno cieknie :mur:

rozbieram dalej (w sumie już tydziń, ale co mi tam)

Łożyska do wywalenia ... może dlatego że nie miałem sciągacza i waliłem młotem 5 kilowym? Eeee nie, poprzednio wytrzymały ... musiały być tandetne!

Fuck ... silnik też podlany wodą, w dodatku "nierozbieralny" - rozebrałem, szukam szczotek ... znalałem! (kolejny tydzień)

Rozebrałem resztę ! co za baran to naprawiał poprzednio?! Kretyn! Wsadził koszulkę wysmarowaną wazeliną zamiast v-ringa i nie założył jednej uszczelki na wałek!! (pewnie nie miał, trick z koszulką / szmatą to znany mumer "fachowców" - działa czasem nawet rok). Szukam v-ringa i uszczelki (kolejny tydzień, mnie się nie śpieszy ... w domu jest druga pralka).

Składam ... dalej składam ... chyba musze jednak załatwić sobie ten ściągacz (wbrew pozorom służy nie tylko do demontażu łożysk) --- trzy dni ;)

Złożyłem!

Działa! (... a to juz pewien ewenement, nie powinna)

Cała rodzina uważa mnie za Bohatera :)

 

 

100% autentyk, kto mnie zna ten widział zwłoki pralki ... nie dało się nie zauważyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno spadl pasek. wystarczy zalozyc, ale najlepiej kupic nowy bo stary jest juz rozciagniety i jak raz spadl to teraz bedzie spadal czesto.

 

peknac to raczej nie peknie musial bys ze 100kg na nim powiesic zeby sie zerwal [;

 

@ZgredeK ja tez naprawiam pralke w domu [; bo ojca nigdy nie ma:>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...