Skocz do zawartości
feluś

Pralka Mi Się Zepsuła , Bęben Się Nie Kręci

Rekomendowane odpowiedzi

ok... panowie widze że sprawa jest poważna ...

 

 

 

feluś. : uważaj bo będzie jak najbardziej poważnie :

 

sprawdź czy pralka działa na "defaultowych" ustawieniach tzn. pranie 45*C, wirowanie <bez opcji dodatkowych>, sprawdź everestem taktowanie i timingi pamięci, do tego radzę sprawdzić czy chłodzenie engine'u wyrabia bo niektóre pralki tak mają, że niestety, ale chłoedze nie zawodzi .. nie uzywaj programu calgon.exe bo będzie beton ...lepiej zamiast avasta użyj vizira bo on przynajmniej wykrywa malware i ad-ware na tej platformie .. poza tym polecam do obsługi takiego sprzetu użyć linuxa bo znane są konflikty sprzetowe pomiedzy CPU, grzałką i filtrem w przypadku używania produktów MS... serio ... one chodzą na tej samej IRQ i po prostu system nie jest wydolny .... .poza tym polecam zapytać Pana Zenka co od 25 lat naprawia pralki... tyle ze on poleci ci antywira pt. calgon.exe a to akurat odradzam .. serio .. naprawiam pralki 5 lat dłużej niz p. Zenek i wiem że czasami calgon.exe powoduje błąd w module 0x00bf235g05 w pliku wymiany, a vizir.bin czy vizir.exe jeszcze nie spowodował takiego bledu ... jeżeli to pralka electrolux to powinien pomóc update biosu na nowszy niż ver. 2.666.43 a jeśli to polar to na pewno firmware który daje mało przy praniu jeansów .. serio... jeans jest niekompatybilny z polarem i dlatego mogły pojawić się artefakty w postaci "frędzli" na filtrze TCP/IP.... nie chcę cię martwić ale może okazać się, że jedynym rozwiązaniem będzie oddanie sprzętu do serwisu który na pewno coś poradzi ... pod warunkiem że nie zerwałes plomby z komponentów ... poza tym ... jak wiesz overclocking .. nawet pralki niesie ze sobą pewne ryzyko, które może niestety doprowadzić do uszkodzeń niewspółmiernycjh z zyskiem ..

 

 

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw tam kompa [; a moja babcia ma kosiarke z silnika od pralki ktora zdaje sie dziadek dawno temu zrobil :D

 

sprecyzuj pytanie czy chcez ja uruchomic czy zamienic na cos pozytecznego:>

Kiedyś wujek wyciągnął silnik od frani, przykręcił do stołu w warsztacie zamocował tarczę i ma szlifierkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wujek wyciągnął silnik od frani, przykręcił do stołu w warsztacie zamocował tarczę i ma szlifierkę :D

Wiesz, że to nie jest wcale taki głupi pomysł.

Niepotrzebną franię mam a szlifierkę to już nie bardzo. Chyba czas to zmienić :]

 

A co do tematu, to rozumiem iż jest to temat, gdzie oficjalnie (za zgodą mod/adm) moża gadać o d... marynie?

Pytam, bo temat zamiast być zamknięty, to jest przyklejony.. :blink:

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...