Skocz do zawartości
HucK

[pytanie] Czy Można Wsadzić Pentium M

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ze nx6110 z CeleronemM i PentiumM jest ta sama plyta.

Przykaldem ze i915 dziala z procesorami dothan z magistrala 400 jest np FSC Amilo M7440G.To chyba nie jest teoria :lol:

Płyta jest mało istotna, liczy się bios. Jest taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie nie można wsadzić Pentium 4M !!!!!!!!!!- podjęłem się tego wyzwania i co ujrzałem - nie pasują nóżki przy wycięciu procesora 4M pozbawiony jest tylko dwóch. Mój 6110 był na celeronie. Dokładnie opisuje to w najobszerniejszym temacie o tym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie nie można wsadzić Pentium 4M !!!!!!!!!!- podjęłem się tego wyzwania i co ujrzałem - nie pasują nóżki przy wycięciu procesora 4M pozbawiony jest tylko dwóch. Mój 6110 był na celeronie. Dokładnie opisuje to w najobszerniejszym temacie o tym modelu

Coś Ci się pomieszało… nikt tu nie pisze o P4 M czyli poprawnie Pentium 4 Mobile.

Mowa była o zamianie Celerona M na Pentiuma M a to jest możliwe.

Edytowane przez hpx4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomieszało… nikt tu nie pisze o P4 M czyli poprawnie Pentium 4 Mobile.

Mowa była o zamianie Celerona M na Pentiuma M a to jest możliwe.

Według mnie jeśli ktoś kupuje notebooka z zainstalowanym celeronem na pokładzie, to producent umieszcza w notebooku płytę główną, która pracuje wyłącznie z Celeronami. Wątpię aby była możliwa wymiana Celerona na Pentium M. Raczej na 99.9% w takich notebookach montuje się chipset 910 a nie 915. Sam mam model hp nx6110 z procesorem centrino i NIE UWIERZĘ dopuki mi ktoś tego nie udowodni, że w notebooku hp nx6110 z fabrycznie zamontowamym Celeronem, zastosowano płytę z chipsetem 915.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ...

 

Kumpel ma NX na Centrino i ma zupełnie inną płytę - tak pokazuje EverLast

 

 

hpx4000: Co mi miało się pomieszać ? Z tego co się orientuje to właśnie nazwa Pentium był przeznaczona dla seri 4 a teraz jest Centrino I i II - jeżeli tak mówisz to raczej potocznie.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ...

 

Kumpel ma NX na Centrino i ma zupełnie inną płytę - tak pokazuje EverLast

Everlast to marka perfum i odzieży, zapewne miałeś na myśli Everest. :)

Zamieszczam pierwszy dowód na potwierdzenie mojej tezy odnośnie "zastosowań chipsetów":

-screen z mojej konfiguracji sprzętowej

 

Dołączona grafika

 

A teraz drugi dowód.....strona producenta HP opsiująca poszczególne modele z serii nx6110......jakieś wątpliowści ????:)

 

http://www.sklep.hp.com.pl/sklep/template_...20PCs%20catalog

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka ;)

Hp ostatnio musial dodac te informacje na stronce bo wczesniej nie bylo informacji o chipsecie.

 

Troche mnie to zaskoczylo ze sa jednak dwie rozne plyty ale nie neguje jednak takiej mozliwosci.i910 nie wspiera magistrali 533hmz a jednak mozna ja wymusic(tak samo jak na celeronachM).

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=170305&st=60

Niestety nic nie napisali o speedstepie(czy oba chipsety go wspieraja ?).

Pisze o tym bo czytalem o zminie Celeronadesktopowego) na p4m na plcie ktora nie byla przygotowana pod procki mobilne i procek dziala ale bez zmiany taktowania.

 

EDIT:taka mala litrowka ktora zauwazyl kolega nizej ;)

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka ;)

Hp ostatnio musial dodac te informacje na stronce bo wczesniej nie bylo informacji o chipsecie. Troche mnie to zaskoczylo ze sa jednak dwie rozne plyty ale nie neguje jednak takiej mozliwosci.i910 nie wspiera magistrali 400hmz a jednak mozna ja wymusic(tak samo jak na celeronachM).

Powoli, powoli, bo widzę, że robi się tu mała zawierucha.

 

Chipset 910:

-wspiera wyłącznie magistralę 400MHz

-nie wspiera technologii speedstep

-można wymusić magistralę 533MHz (poprzez moda, jak już wiadomo,)

 

Chipset 915:

-wspiera magistralę 400MHz oraz 533MHz

-wspiera technologię speedstep oraz umiejętnego oszczędzania energii (zapewne jest to jedno i to samo)

 

Reasumując, nie wiem czy można wsadzić Pentiuma M do płyt z chipsetem 910 bo jeśli nawet się da, to trzeba wykonać moda, który nie zawsze się sprawdza, może doprowadzić do niestabilnego zachowania, a w konsekwencji uszkodzenia sprzętu. Ponadto procesor będzie działał cały czas z tą samą częstotliwośćią. zapewne maxymalną możliwą i tego typu rozwiązanie nie jest wcale przyjemne. W takim wypadku nie ma sensu pakować , jeśli jest to fizycznie możliwe, procesora Pentium M do takiego notebooka. Lepiej....kupić nowszego Celka.

 

A jednak sprawdziłem na stronie intela. Jak najbardziej obydwa procesory są takie same pod względem rozmieszczenia pinów, tzn będą pasowały do obydwu chipsetów. Jednak Celeroma M wsadzimy do 910 i 915 ale Pentium M w chipsecie 910 bez odpowiedniego moda nie uruchomi się. Cała reszta (czyli to co wcześniej napisałem) jest aktualna.

post-23594-1149008257_thumb.jpgpost-23594-1149008553_thumb.jpg

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset 915:

-wspiera magistralę 400MHz oraz 533MHz

Nie jest to prawda niestety.. tez mozna sie naciac !

 

i915gms -->tylko 400mhz zawiera GMA900,nie wspiera Dual Channel

i915GM -->tez 533hmz,zawiera GMA900,dual channel

i915PM-->tez 533,bez GMA900,dual channel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ...

 

Kumpel ma NX na Centrino i ma zupełnie inną płytę - tak pokazuje EverLast

hpx4000: Co mi miało się pomieszać ? Z tego co się orientuje to właśnie nazwa Pentium był przeznaczona dla seri 4 a teraz jest Centrino I i II - jeżeli tak mówisz to raczej potocznie.

Stary, powiedz, że robisz sobie z nas jaja... :-|

 

http://www.intel.com/cd/products/services/.../pol/138843.htm

 

... :?

 

PS. Fotki obudowy z logotypem Pentium M już sobie pewnie sam na google.com znajdziesz.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawda niestety.. tez mozna sie naciac !

 

i915gms -->tylko 400mhz zawiera GMA900,nie wspiera Dual Channel

i915GM -->tez 533hmz,zawiera GMA900,dual channel

i915PM-->tez 533,bez GMA900,dual channel

Masz rację, to kolejna zależność, a raczej uniedogodnienie jakie serwuje nam Intel. :)

 

Wracając jednak do pytania czyli całego sensu naszej dyskusji. Jeśli nie przeszkadza Ci majsterkowanie przy sockecie i nie przejmujesz się brakiem speedstepu to MOŻNA, choć zapewne nie w każdym przypadku, zastosować model procesora Pentium M. Ja uważam to za totalny bezsens. Bateria przy takim taktowaniu padnie po półtorej godzinie bądź szybciej.;)

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak obawiam sie ze kolega nie zartuje ...

Trzeba tez uwazac na roznice CeleronM a Celeron mobilny

A tych co interesuje p4 w wersji mobilnej musza uwazac bo byly 2:

-Mobile Pentium 4(533hmz)

-Mobile Pentium 4m(400hmz 1,4-2,6Ghz)

 

To tak przy okazji wpadki Burnsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak obawiam sie ze kolega nie zartuje ...

Trzeba tez uwazac na roznice CeleronM a Celeron mobilny

A tych co interesuje p4 w wersji mobilnej musza uwazac bo byly 2:

-Mobile Pentium 4(533hmz)

-Mobile Pentium 4m(400hmz 1,4-2,6Ghz)

 

To tak przy okazji wpadki Burnsa

Dokładnie, wszystkie wymienione procki już nie są prodkuowane od jakiegoś czasu.oprócz mobile petnium 4, ale wciąż wprowadzają zamęt wśród użytkowników. U AMD tego nie ma, wszystko jest bardziej klarowne:)

 

 

A nie przepraszam "Mobile Pentium 4" już też nie, w zamian za niego wlazł "Mobile Intel Pentium 4" hehee ale niuans... :)

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baxxio i Lgolebio …

Dzięki za wyrozumiałość.

Pisałem szybko i przedstawić chciałem to co przetestowałem na żywym organizmie.

 

Podsumowując można się naciąć i to ostro bo diabeł tkwi w szczegółach – a ich u Intela nie brakuje.

 

Ja naciąłem się 2 razy – nx to właśnie 2 przygoda.

 

Tak czy siak czy od P4 to nadal podstawka 478? Bo jakoś nie widzę żeby nazywała się inaczej a piny nie pasują.

 

Baxxio…

 

A teraz pierwsza przygoda - całe szczęście z firmowym

 

Czasami wychodzą laptopy na zwykłych procesorach (Actina Tytan4pro).

 

Pomijając parametry techniczne dochodzi problem fizyczny – inna obudowa – czyli różnica kilku milimetrów między Prockiem a radiatorem– nie uzupełnisz tej przerwy pastą.

 

Wyszlifowałem płytkę z miedzi – przerwy uzupełniłem dobrą pastą – notek wyłączał się po kilku minutach pracy z przegrzania.

 

Dlatego denerwuje mnie takie teoretyczne gdybanie innych, że się da a nikt nie miał odwagi tego przetestować.

 

3 raz nie spróbuję – niech się inni męczą. :-)

 

I jeszcze jedno w d... mam naklejki Intela i ich nazwy http://www.intel.com/products/processor_nu...x_view_core.htm

 

bo robią to specjalnie dla forsy czy jak kto woli braku kompatybilności - ot taki marketing - już nie jeden artykuł o tym napisano.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns intel czasem miesza ale nie w przypadku PM a P4 tutaj do dzis na forum byla to sprawa oczywista,ze to rozne procki teraz trzeba uwazac.

 

http://processorfinder.intel.com/scripts/default.asp

W tym linku mozna dowiedziec sie konkretnie o kazdym procku z kazdej rodziny prockow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak fajnie:

Celeron M:

SL7LS 1.40 GHz 400 MHz 90 nm B1 1 MB 478 pin

SL7LR 1.40 GHz 400 MHz 90 nm B1 1 MB 479 pin

 

taki psikus gdyby nie on pewnie odpali ten, którego jestem posiadaczem

P4M:

SL6CK 1.90 GHz 400 MHz 0.13 micron B0 512 KB 478 pin

SL6DE 1.90 GHz 400 MHz 0.13 micron B0 512 KB 478 pin

SL6V8 1.90 GHz 400 MHz 0.13 micron D1 512 KB 478 pin

SL6FJ 1.90 GHz 400 MHz 0.13 micron C1 512 KB 478 pin

 

Swoją drogą ciekawe kto z Was ma nx z Celeronem 478?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, nie wiem czy można wsadzić Pentiuma M do płyt z chipsetem 910 bo jeśli nawet się da, to trzeba wykonać moda, który nie zawsze się sprawdza, może doprowadzić do niestabilnego zachowania.

Nie trzeba robić moda… najpierw poczytaj co on powoduje i czemu a dopiero później pisz te mądrości.

Niestabilne zachowanie (plotka puszczona przez osoby które tego nie robiły) nie jest wynikiem zwiększenie prędkości FSB tylko ewentualnie procesora któremu może nie zaakceptować podkręcenia o 33%.

Zapamiętaj, mod o którym mowa niczego nie wymusza bo działa tylko z chipsetem który wspiera domyślnie FSB 133MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba robić moda… najpierw poczytaj co on powoduje i czemu a dopiero później pisz te mądrości.

Niestabilne zachowanie (plotka puszczona przez osoby które tego nie robiły) nie jest wynikiem zwiększenie prędkości FSB tylko ewentualnie procesora któremu może nie zaakceptować podkręcenia o 33%.

Zapamiętaj, mod o którym mowa niczego nie wymusza bo działa tylko z chipsetem który wspiera domyślnie FSB 133MHz.

Tylko, że my mówimy tylko i wyłacznie o chipsetach stosowanych w hp nx6110, w których nie możliwości osadzenia Pentium M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...