Skocz do zawartości
kenfollet

Zasilacze Liteon Do Acera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Dodali do mojego laptopa zasilacz liteon, który nagrzewa się jak opętany. Dokładnych pomiarów nie robiłem ale myśle, że 60-70 stopni może wyciągać jak ładuje laptopa i w tym samym czasie go używam. Troche to dla mnei za dużo bo jak go położe na kanapie to odcisk widać jeszcze 3 dni. Miał ktoś może podobny problem i wie jak na to reaguje serwis? Nie mam ochoty oddać im na kilka tygodni głupi zasilacz i patrzeć w rozładowanego laptopa... Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej Toshiby L20-183 też dostałem zasilacz LiteONa. Gdy pobór prądu jest duży - ładowanie baterii, jakaś gierka, itp. to jest

bardzo gorący, natomiast jak pobór jest mały - Internet, edycja tesktu, itp. - jest chłodniejszy, ale nadal ciepły.

Podobna sytuacja jest z laptopem rodziców - Acer TM2355, też się grzeje.

 

Myślę, więc że to przypadłość zasilaczy tej firmy i, że tak ma być.

Edytowane przez MBX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Dodali do mojego laptopa zasilacz liteon, który nagrzewa się jak opętany. Dokładnych pomiarów nie robiłem ale myśle, że 60-70 stopni może wyciągać jak ładuje laptopa i w tym samym czasie go używam. Troche to dla mnei za dużo bo jak go położe na kanapie to odcisk widać jeszcze 3 dni. Miał ktoś może podobny problem i wie jak na to reaguje serwis? Nie mam ochoty oddać im na kilka tygodni głupi zasilacz i patrzeć w rozładowanego laptopa... Z góry dzięki za odpowiedzi!

Zasilacz w normie. Nietylko acer go uzywa ze swoimi lapkami i dziala, wiec nie ma bolu. Zmienilbym raczej kanape, bo na jakas licha wyglada ;)

 

PS. Masz jakis inny model as5024, czy moze tylko blad w sygnaturce (ML-32 -> ML-34)

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie machnąłem się z sygnaturką...:) Skoro wszystkie sie az tak grzeją to trudno. Kanapa pocierpi. Myślałem, że mój cierpi na taką przypadłość bo np. niedawno w poscie "acer kontra reszta świata" ktoś pisał coś że kupił Acera i Asusa oba z liteon i jak zgłosił przegrzewanie to mu acer wymienił a Asus nie. Myślałem, że mój Acer cierpi na podobną przypadłość. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim aspire 1694 jakies HIPRO 8O ktos ma takie cos?

Ja też mam HIPRO i uważam że to bardzo dobry zasilacz. Prawie wcale się nie grzeje nawet podczas ładowania z włączonym systemem.

 

A teraz najważniejsze:

 

Już pisałem to w jakimś poście ale pasuje do tematu. Szwagier kupił sobie Acera Extensa 3002 Wlmi a jego brat pięknego niby niezawodnego ASUSA. Oba lapki miały zasilacze Liteon który strasznie się grzał szwagier bał się nawet że małe dziecko się poparzy nim. Więc zadzwonił do serwisu Acera oczywiście w Niemczech. Oddał lapka w MediaMarkt do naprawy ale sam zasilacz. A w MediaMarkt kupił zasilacz na czas wymiany Liteona. Kiedy dostał nowy zasilacz wraz z przeprosinami oddał zakupiony w MediaMarkt zasilacz i powiedział że nie spełnia jego oczekiwań bez gadania wzięli. Teraz ma zasilacz który się nie grzeje i jest bezpieczny (nie wiem jaka firma). Kiedy dowadział się o tym jego brat (właściciel Asusa) postanowił zadzwonić do serwisu i zapytać czy wymienią mu zasilacz. Ci odpowiedzieli że po co, skoro lapek działa poprawnie. Pewnego pięknego dnia coś zśmierdziało patrzy wącha a z tyłu kopci się zasilek liteonek. Więc dzwoni do serwisu że mu się zasilacz spaliił. Oni mówi a że ma całego lapka spakować (razem z myszką i torbą). On mówi po co jeżeli cały komp działa bo sprawdzał na innym zasilaczu. Jak go wysłał tak 21 dni go robili. Tzn. nic nie robili w lapku tylko inny zasilacz dali i to trwało 21 dni.

 

Piszę to bo to jest przypadek autentyczny. W niemczech serwis acera działa bardzo dobrze tylko u nas w Polsce Blasc miesza.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. W zasadzie mam znajomego który mógłby oddać mój zasilacz w Niemczech bo Acer dał coś takiego jak "gwarancja europejska" ale czy ktoś wie dokładniej jak to działa i czy przyjmą go skoro to raczej nagły wypadek nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja w Acerze 1694 mam Delta Electronics ciply, ale nie da sie nic na nim ugotowac ;) (ok 40-45 stopni)

Same here. Co do temperatury to nie wiem dokladnie - ale trzebaby trzymac na nim reke dlugo, zeby poczuc dyskomfort, jest ledwo cieply. Laptop chodzi na AC 24/dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ciągłej pracy na zasialczu LiteON jest on owszem ciepły, ale nie gorący. Swoje pazurki pokazuje przy ładowaniu baterii i jednoczesnej pracy komputera, wtedy pracuje jak mały grzejnik. Podobnie jest przy samym ładowaniu baterii.

 

Dodam, że od wydzielanego ciepła przez zasilacz , stopił się klej naklejki zakazującej wyrzucąc go na śmietnik. Poprostu odkleja się :)

Edytowane przez MBX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model podobny co tequila: lieon PA-1650-02

 

podczas 24h pracy ciepły; chwilami chłodniejszy

 

podczas ładowana już ciepły/gorący

 

edit:

dzisiaj już po 15h pracy temp. na zasiłce to 36*

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swój... Przy pracy w systemie i ładowaniu (1,5 godz ładowania) 73 stopnie... Musze pomyśleć o jakimś zastosowaniu tego ciepła... Podgrzewacz do herbaty? Pierwsza prawdziwa "herbata z prądem" powstanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swój... Przy pracy w systemie i ładowaniu (1,5 godz ładowania) 73 stopnie... Musze pomyśleć o jakimś zastosowaniu tego ciepła... Podgrzewacz do herbaty? Pierwsza prawdziwa "herbata z prądem" powstanie...

A nie ma takich podgrzewarek do kawy na USB? Postaw sobie kolo lapa i masz swoja za free, ew. jako termofor:)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby nie stosował podgrzewarek USB, bo mu port USB na płycie głównej padnie. A tym termoforem to dobry pomysł :D :D :D

Edytowane przez MBX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z termoforem spoko, gorzej będzie jak coś się zepesuje i go lekko popieści :D:D:D:D W moim IBM-ie grzeje sie lekko, ale w toshibie laski masakra, jajka można gotować :D

Edytowane przez najdmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gotowaniem jajek to wogóle nie są żarty. Gdzies ostatntio był link do artykułu naukowego, który stwierdzał, że mężczyźnie używający laptopa trzymając go na kolanach mają o 60% mniejsze szanse spłodzić potomstwo... Ja profilaktycznie postawiłem na stół:)

Co do temofora sprytne, sprytne nie powiem ale to dziwne uczucie jak ci coś brzęczy przy ciele... To coś ma ponoć 230V więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja w Acerze 1694 mam Delta Electronics ciply, ale nie da sie nic na nim ugotowac ;) (ok 40-45 stopni)

 

ja rowniez mam takie cos, dosc duzy w porownaniu do Liteona dziewczyny, moj jest 2 razy wiekszy:)

ale jej za slaby do mojego, niestety, bo planowalem podmianke;) hihi

 

 

a moj tez sie grzeje, ale tylko jak na lozku lezy, jak na podlodze to lekko cieply jedynie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie i piszecie o tych temperaturach :D

 

Jak pisałem wcześniej i nie tylko ja Delta Electronics nie bardzo się grzeje lecz postanowiłem go troche rozruszać. Rozładowałem Lapka podłączyłem ładowanie i zapuściłem ripa z dvd, zasilacz po około 30 minutach pracy osiągnął 70C może troszkę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie znalazłem doskonałe zastosowanie dla swojego gorącego zasilacza: podgrzewacz do stóp! Wymiary 16,5cmx8cmx4cm i temperatura +>50'C. MIODZIO!!! Acer dba o klienta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, mój LITEON (Model: PA-1650-02) też wytwarza wokół siebie mikroklimat gorący... :lol2: Teraz, kiedy temperatura otoczenia rośnie staje się to dokuczliwe... Ciekawe co będzie jak zaczną się upały ??? :blink: Jak myślicie, można by to reklamować... Chyba trzeba skrobnąć maila do serwisu - skoro tak wiele jest uwag dot. zasilaczy... Chociaż znając życie i firmę Acer, oraz BLASC :mur: to nic z tego... Pozostaje Centrum Serwisowe w Brnie... Jest tylko jeden zonk :huh: Lapek bez zasilacza będzie martwy...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...