Skocz do zawartości
letrev

Zboard - Warto / Nie Warto - Wszystkie Modele

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się wczoraj zainstalowałem Zboard MERC i wszystko co trzeba i .....

z początku starsznie tródno było mi się przyzwyczaić do układu klawiszy...

aczkolwiek skończyło się posiedzieniem do 2:00 przed kompem i CS :]

 

PS. Jak będę miał chwilkę to zedytuje posta i naskrobie jakąś mini recenzje :]

W razie pytań walcie postaram się odpowiadać bo tematów o tych klawiaturach bezpośrednich nie ma wcale :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorka za dwa posty pod rząd ale chciałem odświeżyć temat ....

 

Mam już troszkę Zboard'a i co do tematu odpowiedz jak dla mnie brzmi: WARTO.

 

Zacznijmy może od początku.

Magiczny przycisk "Z" w lewej górnej części klawiatury uruchamia coś co producent nazwał ZENGINE

a jest to program sterujący i wygląda tak:

Dołączona grafika

 

 

 

Jak widać sporo ustawień, presetów etc.

Sam program w zasadzie pełni tylko i wyłącznie rolę informacyjną ponieważ oprócz zmiany presetu z poziomu programu nie można zmienić prawie nic :] (oprócz trrzech klawiszy HOT-KEY odpalających dowolnie wybrany program)

 

Klawiatura wykonana jest z plastiku lekko chropowatego ale przyjemnego w dotyku.

Początkowo dopadłęm tylko do opcji gier i przesiedziałęm przed kompem z 5h strzelając w głowy jakiś biednych przechodniów w CS'a...

Natomiast następnego dnia odkryłem inny urok tej klawiatury. Skok klawiatura ma tradycyjny aczkolwiek jak dla mnie idealny.

W zyciu nie spotkałem jeszcze tak przyjemnego "klik" klawiatura jest cicha nie ma zadnego uciążliwego klikania i spokojnie da sie na niej porozmawiać z jakimś zanjomym na gg/skype czy czymkolwiekk innym gdy 2m za plecami śpi nażeczona/żona :]

(niedoświadczonym wyjaśniam że oszczędzamy sobie tym samym uciążliwego zrzędzenia oraz cichych dni w razie obudzenia takowej osobniczki ;) )

 

Zapomniałem jeszcze dodać że kabel w klawiaturze jest "grubaśny" - 4mm oraz dość długi.

 

Pewnego rodzaju wadą wydaje mi się też coś ala "klawiatura numeryczna".

a dokładnie chodzi mi o to:

Dołączona grafika

 

 

Jak widać połączona jest z z przyciskami numerycznymi, end-home-insert-delate-pgdn-pgup oraz dodatkowymi przyciskami ale zamknięcie okna + tradycyjne strzłki.

Takie 3 w jednym tylko o funkcjonalności znikomej i wymagającego wyuczenia który przycisk co robi i to albo z włączonym Num Lock albo bez... (jak dla mnie to wada).

 

 

Klawiatura ma szereg udogodnien takich jak np. informuje nas czerwoną diodą podczas uruchamiania gry że preset ustawiń klawiatury został wykryty do tej gry i załadowany (jeżeli dioda nie świeci to klawiatura posiada standardowe ustawienia)

Sporo przycisków funkcyjnych takich jak przycisk zamykający otwarte okno, przycisk minimalizacji i maksymalizacji, copy, paste.

 

Polecam tą klawiature każdemu zapalonemu graczowi powinien wraz z nią osiągnąć maksymalny poziom zadowolenia podczas grania i chyba to jest największą zaletą tej klawiatury :)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We mnie numeryczna budzi mieszane uczucia ...

z jednej strony klawiatura przez to jest standardowych wymiarów, z drugiej nie wiuem czy przszkadzało by mi 7-10 cm więcej tej klawy ale wygoda użytkowania by wzrosła jeszcze bardziej :]

(no chyba że Zboard zostawia sobie miejsce na poprawienie tego w V2.0 :] )

 

Foto: (aparat nie najwyższych lotów ale przy odkładaniu na wesele ciężko jeszcze wyskrobać 6k na D30 ;) )

Dołączona grafika

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh na tych pierwszych zdjeciach myślałem że to będzie jakiś wypas ale to ostatnie zdjęcie pokazujące tą klawiaturę w rzeczywistości to przypomina mi tracera,a tracera a ja nie lubie tych klawiatur takie byle co.Ale to niby jakie jakie to ma być ułatwienie w tej klawiaturze??.

 

Poprawcie mnie jesli się mylę bo na oczy tej klawiaturki nie widziałem,ale zdjęcie wygląda jak wygląda. dziwi mnie troche szokująca cena na allegro http://allegro.pl/item100960983__klawiatur...gwar_fvat_.html

Ale z tego co widze http://allegro.pl/item100968975__profesjon...do_zboard_.html to zapowiada się hicior!!! Tylko niech to stanieje!!!

Po dokładniejszym zbadaniu SZOK,specjalna nakładka klawiatury do medal of honor!!! http://sklep.benchmark.pl/pelny_20197.html

Edytowane przez H@kowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh na tych pierwszych zdjeciach myślałem że to będzie jakiś wypas ale to ostatnie zdjęcie pokazujące tą klawiaturę w rzeczywistości to przypomina mi tracera,a tracera a ja nie lubie tych klawiatur takie byle co.Ale to niby jakie jakie to ma być ułatwienie w tej klawiaturze??.

 

Poprawcie mnie jesli się mylę bo na oczy tej klawiaturki nie widziałem,ale zdjęcie wygląda jak wygląda. dziwi mnie troche szokująca cena na allegro http://allegro.pl/item100960983__klawiatur...gwar_fvat_.html

Ale z tego co widze http://allegro.pl/item100968975__profesjon...do_zboard_.html to zapowiada się hicior!!! Tylko niech to stanieje!!!

Po dokładniejszym zbadaniu SZOK,specjalna nakładka klawiatury do medal of honor!!! http://sklep.benchmark.pl/pelny_20197.html

co ty wogule piszesz te nakladki sa do tego

Dołączona grafika

 

 

zboarda ;)

letrev a uzywales normalnego zboarda bo niewiem czy oplaca mi sie przesiadac ;/ w sumie juz przyzwyczailem sie do pisania bezwzrokowego na takim rozstawieniu troche mi brakuje 6 i 8 po lewej stronie jako leniwy cs player B)

OT

[ fUnc + MS IntelliMouse Explorer 3.0a + Zboard MERC + Icemat Siberia ]

widze ze wiesz co dobre , tylko ta syberie na steelsouna 5H bym wymienil ;) (nielubie statycznych mikrofonow)

EOT

Edytowane przez mR4ZI3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fUnc'a to chyba miałem jako pierwszy w polsce :] (sprowadzałem z niemiec po 38euro + cło SICK ! )

MS Explorera mam już chyba z 8 lat już i jakoś nie spieszno mi do zmiany.

Co do Icemat to w życi bym ich na steelsounda nie wymienił :]

po primo steel jest DUŻO DROŻSZY a prócz troszkę lepszego mikrofonu nie daje nic więcej... steel są ważą więcej co mi osobiście przeszkadza, pozatym Icemat są jak dla mnie wygodniejsze :]

 

Zboard'a "nakładkowego" nie miałem...

 

Co do tandetnego wyglądu to ja was jakoś nie rozumiem...

Bo moge powiedzieć o tej klawie że ma beznadziejnie rozwiązana klawiaturę numeryczną, albo że didy mogły by świecić jakoś delikatniej a strzałki umieszczone "osobno" ale że jest tandetna/wygląda tandetnie ZUPEŁNIE NIE.

Plastyk z jakiego jest wykonana jest dobry, miły w dotyku, nic nie trzeszczy, spasowana jest bardzo dobrze więc nie rozumiem po czym ludzie to wnoszą ?

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

dokładnie :]

Jest wytarta "pod kciukiem" i LPM od "fire" mniej więcej na szerokość 1cm :)

ale jestem tak do niej przyzwyczajony że nie idzie mi jej zmiana :|

Waga / kształt / precyzja tej myszki tak mi odpowiada że ciężko mi znaleźć "lepszą"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba stwierdzić, że układ klawiszy do gier świetnie się sprawdza.

Tak patrzę na tego Merca i zastanawiam się czy bym zamienił swojego Zboarda na niego ? Ale chyba nie, bo po zmianie nakładki mam do dyspozycji typową klawiaturę ze standartowym układem klawiszy, no i hub usb.

Recenzja

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harryt widze ze mamy ta sama klawiature , moim zdaniem jezeli tak bardszo ci sie podoba rozstaw to poczekaj na premiera najnowszego pada Zboarda ;)

Edytowane przez mR4ZI3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Fang'a ? To raczej przystawka do klawiatury a nie pad. Pozostanę przy Dual Shock'u.

ehh oczywiscie ze chodzi mi o FAnga i wcale niezamierzam nim grac w gry pokroju tonego poprostupierwotny zboard ma wade w postaci zamalej ilosci klaiwszow numerycznych na wsda ,

btw zamowilem sobie wersje WOW'a gaming seta B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana recenzja, mały poślizg, bo czasu nie miałem...

RECENZJA: Zboard MERC

 

Specyfika MERC-a („gadżetowość”) sprawia, że nie mam zamiaru nikogo namawiać do jego zakupu. Każdy sam musi we własnym zakresie zadecydować, czy taki patent rzeczywiście jest w stanie mu pomóc. Większość miłośników gier, tak sądzę, wypowie się pozytywnie na ten temat, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że wprowadzenie gamepada niesie za sobą pewne... ograniczenia. Te przeszkody to głównie skrócenie dwóch tradycyjnych prawych paneli do jednego wspólnego. Przyznam, że mam problemy czasem z obsługą kursorów (kilkunastoletnie przyzwyczajenie do autonomicznego modelu), irytująca bywa aktywacja/dezaktywacja funkcji numerycznych. To w zasadzie największa wada najnowszego Zboarda. Niektórym może przeszkadzać mały Enter, wysokie klawisze (!) itd. Są to jednak kwestie znane już przed kupnem, zatem MERC-a wybiorą osoby, którym to nie przeszkadza.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i czasem mi sie zdaża popracować w domu i numeruczna jest wtedy niezbędna ...

 

Pozatym zgodził bym się niemal w pełni z treścią artykułu :)

Zamiast "miękki" klik - Super Przyjemny Klik :)

ale to oczywiście subiektywne uczucie...

 

W sumie to korzystam z 3 kompów z 3 różnymi klawiaturami i może mam o tyle szczęście że każda mi odpowiada i wydaje się być świetnie dobrana do funkcji jakei ma pełnić ...

I tak praca : MS Office Keyboard

Dom\Fun\Granie: Zboard MERC

Notebook: "low-click" zajmuje mało miejsca :D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...