Skocz do zawartości
windi

Jak Wystartowac Z Slackware ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po wielu zachetach postanowilem zaczac od Slackware i "zalatwic" sobie jakiegos starego kompa jak to robi wiele osob ;). Slackawe juz sciagam (slackware-10.2-install-d2.iso - czym to sie rozni od d1? jest tez do tego plik .asc.. czy nie bedzie problemow z wypaleniem tego? nero, alcohol?) oraz komp, ktorego mam jednak tylko "testowo" - nie moge nic z niego skasowac, ani nic tam zepsuc, chociaz jest stary i nie mam takze monitora... Co do monitora to gdzies juz czytalem, ze mozna bez problemu przelaczac sobie kabel od monitora miedzy dwoma WLACZONYMI komputerami? Zadnego zwarcia a ni nic nie bedzie? ;) Chodzi mi o to, ze jakbym czegos nie umial to sie spytac kogos ;) Bede korzystal z tego opisu instalacji: http://www.slackstuff.net/index.php?id=inc...&active=article

dobry jest, czy zmienic?

Troche go juz przeczytalem, ale nie ma tam o tym co jesli dysk jest juz troche zajety i bez mozliwosci usuniecia tego... Co mam robic, zeby nie skasowac zawartosci dysku? Oczywiscie Windows 98 tez tam musi zostac.

Kolejna sprawa to internet.. jesli mi sie uda zainstalowac to bedzie juz tam z tego co wyczytalem Firefox, ale jak z obsluga sieci? Bedzie to przy instalacji? Jestem w sieci lokalnej, kablowka, ip kazdy swoje...

 

ps. ile mi zajmie instalacja?

 

 

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zycze szczęscia w uruchomieniu instalacji bez pierwszej płyty...

2. Nie będzie problemów z wypaleniem

3. Jezeli nie mozes nic skasowac to nie zainstalujesz systemu...

4. Mozna przełaczac monitor.

5. Opis. Nie wiem, nie korzytałem z zadnego opisu przy instalacji...

6. Patrz punkt 3

7. Internet musisz sobie skonfigurowac.

8. zajmuje tyle ile chcesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zycze szczęscia w uruchomieniu instalacji bez pierwszej płyty...

2. Nie będzie problemów z wypaleniem

3. Jezeli nie mozes nic skasowac to nie zainstalujesz systemu...

4. Mozna przełaczac monitor.

5. Opis. Nie wiem, nie korzytałem z zadnego opisu przy instalacji...

6. Patrz punkt 3

7. Internet musisz sobie skonfigurowac.

8. zajmuje tyle ile chcesz....

1. lol, wstyd :mur:

3. ale dysk nie jest zapelniony do konca, tylko troche jest zajete i tego nie moge skasowac

5. Dobry jestes ;)

7. Ale jest to przy instalacji, czy jak?

8. A tobie ile zajelo ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Slackware nie zmienił się dużo od czasu, gdy go pierwszy raz widziałem, to zalecałbym na początek jakiś łatwiejszy systemik - np. Knoppix lub Lycoris bootowalny z CD. Możesz też sprawdzić ReactOS - projekt w fazie tworzenia, połączenie Windows i Linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważnie bedziesz czytał to co instalator wypisuje ci na ekranie monitora, to dasz radę postawić systemiik, bez destrukcji czegokolwiek ;)

Wbrew pozorom, instalacja jest bardzo łatwa i przyjemna.

Sciągnij sobie pierwszy dysk instalacyjny !:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zycze szczęscia w uruchomieniu instalacji bez pierwszej płyty...

2. Nie będzie problemów z wypaleniem

3. Jezeli nie mozes nic skasowac to nie zainstalujesz systemu...

4. Mozna przełaczac monitor.

5. Opis. Nie wiem, nie korzytałem z zadnego opisu przy instalacji...

6. Patrz punkt 3

7. Internet musisz sobie skonfigurowac.

8. zajmuje tyle ile chcesz....

1. Ściągnij oba obrazy

7. Możesz mieć cholerny problem, zależy od sieciówki i linuxowego wtajemniczenia

Podsumowując: nie bierz się za coś o czym nie masz zielonego pojęcia, zanim zainstalowalem slacka wiele się naczytałem jak już zainstalowałem to nie miałem sieci i znowu czytanie... Slackware to nie zabawka dla gimnazialistów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi sie uda zainstalowac to chcialbym od razu podlaczyc neta i miec firefoksa, zeby dalej sobie czytac, a nie uczyc sie na pamiec ;), wiec jak to zrobic? bedzie przy instalalacji?

 

no i co z tym dyskiem? jak mam zrobic, zeby nie kasowac jego zawartosci i zostawic wina98?

 

z gory dzieki

Edytowane przez windi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tym dyskiem? jak mam zrobic, zeby nie kasowac jego zawartosci i zostawic wina98?

kupic nowy dysk :D <zart>

 

 

Musisz wygospodarowac miejsce na nowa partycję (w sumie to dwie).

Nie pytaj juz jak to zrobić, tylko poszukaj, choćby na tym forum.

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupic nowy dysk :D <zart>

Musisz wygospodarowac miejsce na nowa partycję (w sumie to dwie).

Nie pytaj juz jak to zrobić, tylko poszukaj, choćby na tym forum.

a czy ten dysk musi byc calkowicie pusty? sa tam dyski C i D i wlasnie na D jest troche danych, ktore musza tam zostac, a na C jest win98, wiec wystarczy ze na D jest kilka GB wolnego miejsca i potem przy instalacji tak jak to jest w opisie uda sie to zrobic, czy musze wczesniej np Partition Magiciem?

 

i co z tym netem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem, ze na poczatku po instalalcji w konfiguracji jest, wiec sobie raczej poradze :P

 

a jak z tym dyskiem? musze miec jeden caly pusty, zeby go potem skasowac przy instalacji i zrobic na nowo? :P chyba, zebym wyciagnac z dysku D to wolne miejsce Partition Magiciem i zrobil dysk e? hmm.. a PM ruszy na win98 chociaz? :P

 

 

ehhh pm jest platny :( bedzie sie to dalo zrobic przy instalacji cfdisciem? tylko jak? :(

Edytowane przez windi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezli podczas instalacji nie poradzisz sobie z konfigurowaniem neta to mozesz to pominac i potem z pod consoli wydac polecenie # netconfig.

Co do partycji to lepiej zebys przygotowal je sobie wczesniej... Z dysku D musisz wydzielic kilka GB i na nich zrobic partycje reiserfs i swap. Przy czym swap powinien miec 2 razy wiecej niz ilosc twojego ramu, np. przy 512MB ram swap powinien miec 1GB.

 

btw. Slackware to troszke trudny linux. Na poczatek moglbys sprobowac suse czy inny linux z instalacja graficzna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

btw. Slackware to troszke trudny linux. Na poczatek moglbys sprobowac suse czy inny linux z instalacja graficzna :)

Dlaczego graficzna? Powiedz mi co jest takiego trudnego w instalacji slackware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o sama instalacje (graficzna napewno jest latwiejsza), ale rowniez pozniejsze uzytkowanie systemu. Slackware ktore nie jest opatrozne w jakies specjalne konfiguratory moze zniechecic poczatkujacego uzytkownika linuxa - moim zdaniem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o sama instalacje (graficzna napewno jest latwiejsza), ale rowniez pozniejsze uzytkowanie systemu. Slackware ktore nie jest opatrozne w jakies specjalne konfiguratory moze zniechecic poczatkujacego uzytkownika linuxa - moim zdaniem ;]

Powiedz to mojej dziewczynie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...