Skocz do zawartości
Grinch

A Czy Ty Masz Orginalny Produkt Neca? :d

Rekomendowane odpowiedzi

Piraci skopiowali całą firmę

Chińscy piraci komputerowi poszli o krok dalej i skopiowali nie tylko produkty ale całość operacji japońskiego koncernu NEC. Ambitni przedsiębiorcy założyli nawet fabrykę, magazyny oraz biura i rozpoczęli jakiś czas temu produkcję urządzeń, oznaczonych symbolem tej znanej marki. Przez dłuższy czas uchodziło im to na sucho, ze względu na brak regulacji prawnych w Państwie Środka, dotyczących procederów piractwa.

Szefostwo japońskiego koncernu zaniepokojone spadkiem dochodów ze swych chińskich oddziałów, postanowiło rozpocząć własne śledztwo i wykryło sprawcę. Skala zjawiska zaskoczyła nawet przedstawicieli NECa, gdyż okazało się że pomysłowi piraci handlowali z blisko 50 fabrykami elektroniki z Chin, Hong Kongu oraz Tajwanu.

Niestety nie podano informacji, jak odróżnić oryginalne produkty NEC od tych skopiowanych.

 

Źródło: benchmark.pl

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem o tym w programie "moje logo news" na itv. Mowili tam ze nawet ludzie z NECa maja problem w odroznieniu oryginalu od podrubki. Jak rownieze ze owe podrobki nie odbiegaja jakascia od oryginalow a nawet sa lepsze. A koncer rozpoczol sledzstwo gdy zaczal dostawac pochwaly od urzytkownikow co do produktow Ktorych nie produkowal oryginalny NEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he. Podrobili NEC'a. :blink: Jeśli chodzi o mój monitor to mam pewność, że jest oryginalny. Pochodzi z 1999 ma 15" i działa do dziś bez zarzutów bo na nim nadal pracuję :rolleyes:

Edytowane przez Tommi_bydg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem telewizor NECa, ale to bardzo stary

Działał 18 lat, japońska solidność

Mam nagrywarke i DVD-ROM NECa, mam nadzieje że są oryginalne (pare lat mają)

Ogólnie to rotfl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...