Skocz do zawartości
Smash

Problem Z Uruchamiaiem, Samoistne Restarty Itp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otoz od pewnego czasu mam pewien problem.

Od czasu do czasu nastepowały samoistne restarty, nieco czesciej były problemy z uruchamianiem. NIe ładował sie nawet bios.

Przewaznie, rozkrecałem obudowe sprawdzalem wiatrak na procesorze, sprawdzałem czy pamieci dobrze sa wpięte w banki , zasilanie dysków itp.

Przewaznie pomagało

 

Dzis jest gorzej. Wyglada jakby komp zdechł. Sprawdzalem juz wszystko z 5 razy. Przekładalem pamieci do roznch bankow, odpinałem kolejne napedy i stacje dysków, nic nie pomaga.

Wykluczam zasilacz, poniewaz przełozyłem go do innego komputera i wszystko działa.

 

Sam juz nie wiem co sie spieprzyło.

Możecie jakoś doradzić co jeszcze moge sprawdzić , na co zwrocic uwage. Moze gdzies nastąpiło jakieś zwarcie?

 

pozdrawiam

 

komp

#Soltek SL-86SPE-L

#Intel Pentium 4HT 2400MHz Northwood

#2x256MB 400Mhz DDR Dual

#Seagate Barracuda 80GB 7200

#Gaindward GeForce FX 5200 128Mb

#Lite-On 48x24x48

#Pioneer DVDROM

#LG Flatron L1510S

#Logitech DualOptic

#Logitech Z-640

#HP DeskJet 710C

Edytowane przez Smash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jakis badziew za 50zł 350W , ale wydaje mi sie ze to nie jest wina zasiłki. Bo przelozylem go na obecnego kompa( P III Celeron 900)

fahny procek p3 celeron :lol:

to ze ciagnie ten sprzet nie znaczy ze z tamtym radzi sobie dobrze

 

uruchamiaja sie wogole wiatraki?

 

sprawdz jakie on daje napiecia, miernikiem!

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z p3 my mistake;)

W kadzym razie, elektronikiem nie jestem ale wydaje mi sie ze najwieksze napiecie jest potrzebne przy rozruchu, tak wiec po odpieciu wszystkich napedow powinno jakos sie uruchomić. Nie wiem czy prawie herezje , tak na chłopski rozum wywnioskowałem.

 

Miernika do napiecia nie mam niestety.

Edytowane przez Smash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z p3 my mistake;)

W kadzym razie, elektronikiem nie jestem ale wydaje mi sie ze najwieksze napiecie jest potrzebne przy rozruchu, tak wiec po odpieciu wszystkich napedow powinno jakos sie uruchomić. Nie wiem czy prawie herezje , tak na chłopski rozum wywnioskowałem.

 

Miernika do napiecia nie mam niestety.

tak masz racje, najwięcej prądu komputer pobiera w momencie kiedy wciskasz guzik P-ON, i tak jak mówisz odłącz wszystko co nie jest koniecznie do startu systemu i sprawdź czy problem ustąpi lub będzie występował z mniejszą intensywnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłaczylem wszystko, nie ruszył.

Wrzucilem słabsza zasiłke 300W (jakis noname) , ciagle nic.

Zaczynam podejrzewać ze zdechła płyta główna, ale wole nawet nie myslec o tym.

W kazdym razie mozna jakos sprawdzić mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0) Zapamiętaj, jak podpięte są kabelki z obudowy do płyty.

1) Wyciągnij wszystko z budy.

2) Przeczyść sprężonym powietrzem lub miękkim pędzelkiem.

3) Złóż "pajączka" na stole (proc, płyta, zasilacz, grafika, pamięci i monitor).

4) Odpal śrubokrętem - styk w miejcu, gdzie podpina się przycisk zasilania (oznaczenie: POWER, PWR-SW itp) i módl się, aby ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Wogole cos sie wlacza ? Slychac cos? Dysk czy w ogole COŚ?To by dało Nam troche szerszy horyzont...Jeśli nic sie nie wlacza i dalej nie bedze na lepszej zasilce to musisz sprawdzac wszystko po kolei tzn grafe do innego pc, procek do innego pc. Jak wszystko bedzie grac to spalone mobo...Mi sie juz jedno mobo spalilo tak ze wlaczalem pc , krecil sie wiatrak ale nic na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mowilem elektronikiem nie jestem ale, zawsze gdy jest odłaczony monitor to na ekranie pojawia sie napis "no signal" , gdyby zdechła karta graf to nie wysyłała by zadnego sygnału i pewnie pojawiłby sie napis.

to takie moje proste rozumowanie, nie wiem czy słuszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mowilem elektronikiem nie jestem ale, zawsze gdy jest odłaczony monitor to na ekranie pojawia sie napis "no signal" , gdyby zdechła karta graf to nie wysyłała by zadnego sygnału i pewnie pojawiłby sie napis.

to takie moje proste rozumowanie, nie wiem czy słuszne

Jak jest odłączony całkiem to faktycznie pokazuje 'No signal', ale nawet jak jest grafa uwalona to może być po prostu czarno :P (np. kiedyś na MSI ze zintegrowaną kartą graf. i osobną włożoną na AGP, pomimo, że podłączyłem monitor do całkowicie nieaktywnej karty zintegrowanej monitor był czarny - a sygnałów na pewno nie dostawał :D) Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Jak jest zwalona karta to pokaże "no signal" bo przecież nie karta informuje monitor o tym czy daje sygnał czy nie, jak chcesz sprawdzic to pójdz do kumpla i włóż mu swojąkarte to nie bedzie watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od tego grzebania w kompie gdzieś na MOBO pękło Ci lutowanie i stąd ten cyrk. Trzeba wymrozić płytkę sprejem i poszukać na MOBO, szczególnie przy tych gniazdach które mocno "eksploatowałeś" zimnego lutu i poprawić. Jak będziesz miał szczęście to uda się to naprawić. Czasami pekają łączenia wewnątrz laminatu, ale to już się nie da naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...