Skocz do zawartości
cinucha1

Chyba Troche Za Goraco?

Rekomendowane odpowiedzi

czy temp w stresie dochodzaca do 55st. na napieciu tylko 1.6V na setupie slk-947-u + fander 92mm na maksa to normalka? w budzie 3 wentyle 80mm (1 przod, 2 tyl) puszczone na 5V. fakt ze buda stoi w szawce i tylko z przodu nie jest zaslonieta, ale chyba temp jest nieco za wysoka? co sadzicie? radiator 2 razy montowany - temp bez zmian. pasta arctic ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka temperatura w srodku budy? Powiedz tak na czujke i podaj tez odczyt z HDD. Moze jednak wyciag nie spisuje sie.

wlozylem domowy termometr do obudowy :D i polozylem go na napedzie cdrom, w gornej czesci obudowy. po godzinie meczenia kompa temp w obudowie 32st. natomiast odczyt z dysku 35st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a ile *C roznicy przy fanderku na 12V?

 

Moze jednak kaloryfer za slabo dokrecony, albo pasta jakas lipna.

 

A przy otwartym boku i wyciagnietym piecu ile masz stopni? (pewnie tyle samo patrzac na temperature otoczenia)

 

Jakie masz wentyle w budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a ile *C roznicy przy fanderku na 12V?

 

Moze jednak kaloryfer za slabo dokrecony, albo pasta jakas lipna.

 

A przy otwartym boku i wyciagnietym piecu ile masz stopni? (pewnie tyle samo patrzac na temperature otoczenia)

 

Jakie masz wentyle w budzie?

radiator przykrecony na maksa, z podkladkami az gwint sie konczy na wkretach. pasta arctic ceramique wiec chyba nienajgorsza... kupiona z 2,5 roku temu. moze minal termin waznosci :unsure: :lol: . budy latwo wyciagnac nie moge, ale przy otwartej obudowie temp spada na procu do ok. 48 w stresie. wentyle w budzie jak w podpisie - taniocha evercoola. na 12V w miare wydajna ale na 5V wydaje sie, ze wieje dosc mizernie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... to wiesz ze nie wiem. Ten cooler nie jest mi znany tak bardzo. Moze on taki jest mniej wydajny ;) Ja bym sie pobawil w rozginanie jego zeberek i zrobil taki kwiatek zeby powietrze moglo je swobodniej owiewac. No chyba ze ci go szkoda albo chcesz reklamowac (mozna?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ogladales proca po tak mocnym dokreceniu?

byc moze sie troszke ukruszyl <_<

 

a poza tym dotknij radiatora (czujniki moga oszukiwac)

jezeli bedzie chlodny, oznacza to ze radiator nie przylega do calego jadra

a ok 55 stopni to juz dosc cieplo wiec napewno to wyczujesz

 

wazna rowniez sprawa jest czy czujnik podaje ci temperature z diody czy z socetu

u mnie wlasnie SuperPI liczy juz sobie od 15 minut i temp z socetu mam 42 (w wiekszosci plyt podawana jest tylko ta temperatura) a diody 51

 

jeszcze cos dodam ;)

radiatory wykonane w calosci z miedzi potrzebuja sporego nadmuchu, nie wspominajac juz o miedziakach z tak gesto umieszczonymi 'listkami', sam zrezygnowalem z termaltake miedzianego, ktory mial identycznie jak twoj radiator gesto rozmieszczone blaszki. moj radiatorek z podpisu + fander byl (jest :P ) duzo wydajniejszy

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ogladales proca po tak mocnym dokreceniu?

byc moze sie troszke ukruszyl <_<

jestem pewien, ze nie.

 

a poza tym dotknij radiatora (czujniki moga oszukiwac)

jezeli bedzie chlodny, oznacza to ze radiator nie przylega do calego jadra

a ok 55 stopni to juz dosc cieplo wiec napewno to wyczujesz

radiator jest zdecydowanie cieply.

 

wazna rowniez sprawa jest czy czujnik podaje ci temperature z diody czy z socetu

u mnie wlasnie SuperPI liczy juz sobie od 15 minut i temp z socetu mam 42 (w wiekszosci plyt podawana jest tylko ta temperatura) a diody 51

temp z socetu.

 

jeszcze cos dodam ;)

radiatory wykonane w calosci z miedzi potrzebuja sporego nadmuchu, nie wspominajac juz o miedziakach z tak gesto umieszczonymi 'listkami', sam zrezygnowalem z termaltake miedzianego, ktory mial identycznie jak twoj radiator gesto rozmieszczone blaszki. moj radiatorek z podpisu + fander byl (jest :P ) duzo wydajniejszy

fander na maksa ma 35CFM. przegladalem testy na necie i przy takim przeplywie temp powinna byc duzo nizsza :-|

Edytowane przez cinucha1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...