Skocz do zawartości
.Melon

Tanie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Możesz dzwonić do USA i błagać żeby ci dali nowy LIVE access key, ale nawet jak ci dadzą to tylko raz.

 

Jak nie robisz często formatów to szybko limitu nie wyczerpiesz, ale w nieskończoność raczej się nie będzie dało grać.

 

Ponoć developerzy mają możliwość ustawienia przypisywania seriali do gamertagów, ale ponoć nikt z tego nie korzysta. Ma to i wady i zalety. Najlepiej jakby się dało przypisać na stałe do dwóch lub trzech gamertagów.

Na Steamie jednak gra sie przypisuje do jednego konta i jakoś nikt nie narzeka specjalnie na to, więc może było by to lepsze rozwiązanie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saturn w Złotych Tarasach - pudło z przecenionymi grami ze starej kolekcji klasyki - 12zl za grę. Trochę innych przecen.

 

Sporo przeceninych gier wydanych przez City Interactive, kupiłe:

- AMerican Conquest anthology za 5zl (jeden z lepszych RTSów)

- Break Quest za 2zl (ciekawy arkanoid).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. zaczynam myslec ze Techland ma niezłe wyczucie do niezłych, lekkich i przyjemnych gier.

Shadowgrounds Survivor w pomaranczowej serii. ( cena normalna, ale z taniej półki )

i Dark Sector w Saturnie galerii baltyckiej przeceniony o 50 % ( 20 zl ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Sector to akurat chwilę temu już w cda był..

Widział ktoś gdzieś w Warszawie Vice City ze starej kolekcji klasyki ? Przegrzebałem ten kosz, o którym komisarz pisał - oczywiście jest wszystko tylko nie to...zagrałbym chętnie znowu a ta pomarańczowa seria mi nie pasuje do półki z grami ;p

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ta pomarańczowa kolekcja to porażka... przypominają mi się zielone, ohydne i przede wszystkim słabo wyposażone pudełka gier na Xboxa. Ehh jak już płacę to nie chce tylko płyty z grą ale coś więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co niby więcej masz w starej kolekcji klasyki? Ile wogóle gier ma coś więcej niż instrukcje i ew. mape? Nawet premierowe edycje rzadko mają coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A co niby więcej masz w starej kolekcji klasyki? Ile wogóle gier ma coś więcej niż instrukcje i ew. mape? Nawet premierowe edycje rzadko mają coś więcej.

W ogóle ;) Kolekcja klasyki to tania seria więc zawsze było słabo. Mówisz o grach na xboxa czy na PC? Na Xboxie rzeczywiście rzadko zdarza się coś więcej niż słabo wyposażone zielone pudełko. A na PC? Często jest karton do tego płyta z soundtrackiem, poradnik, coś ciekawego do poczytania związanego trochę luźniej z tematem gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Często? Prawie każda gra to pudełko DVD z instrukcją i ew. mapą. I mówie o PC.

 

Więcej dodatków to jest w kolekcjonerkach.

 

A przede wszystkim - praktycznie każda gra jest tak samo wydana na poszczególne platformy. Ostatnia różnica jaką kojarzę to GTA IV, której wydanie PC miała kartonowe pudełko z rozkładówką, oraz booklet z opisem funkcji na PC.

 

Warto za to zauważyć że na PC nie było kolekcjonerki GTA IV.

 

Ciekawe jest że jakoś nikt z graczy konsolowych nie narzeka na wydania gier, a narzekasz ty - gracz pecetowy, antyfan konsol, który gier konsolowych nie kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Patrząc na to co leży mi pod ręką:

 

Tension ( gra za 50zł w dniu premiery)

karton, soundtrack, książeczka z poezją

 

GTR Evo w prawdzie złota edycja ale była to najlepsza możliwość dostanie tej gry w dniu premiery bo wraz z częścią pierwsza kosztowała jedynie 89zł

karton, poradnik, album świata WTCC

 

Pod ręką mam jeszcze wspomniane GTA IV oraz Crysia ale to edycja kolekcjonerska ( za całe 139zł czyli i tak mniej niż gra na konsole)...

 

Z tego co wiem np. taki CoJ więzy krwi w wersji PC ma dodatkowo soundtrack z resztą bogatsze wydania niż jedna kartka instrukcji i łamliwe pudełko zdarzają się częściej niż piszesz.

 

No tak bo jak ktoś powie cokolwiek złego na jakąś konsole to już jest od razu fanatykiem PC i antyfanem konsol ;]

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo jak ktoś powie cokolwiek złego na jakąś konsole to już jest od razu fanatykiem PC i antyfanem konsol ;]

Chyba zaczne walic % za takie teksty jako za zwykle trollowanie...

 

Co do wydan - GTAIV na X360 mialo w komplecie przewodnik po Liberty City i rozkladana mape...

 

A wydania na PC byly takie bogate kiedys, jak euro bylo tanie. Zmiana kursu euro dala mocno po tylko branzy poligraficznej i takie bogate wydania, jak kiedys robil CDP raczej predko nie wroca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chyba zaczne walic % za takie teksty jako za zwykle trollowanie...

 

Co do wydan - GTAIV na X360 mialo w komplecie przewodnik po Liberty City i rozkladana mape...

 

A wydania na PC byly takie bogate kiedys, jak euro bylo tanie. Zmiana kursu euro dala mocno po tylko branzy poligraficznej i takie bogate wydania, jak kiedys robil CDP raczej predko nie wroca.

Nie rozumiem...mam wersje pctowa, zwykla jaka w sklepie mozna kupic i...mam to samo co w tym super wydaniu na X360. Gigantyczna mapa, przewodnik i inne duperele, ktorych nawet nie sprawdzalem.

 

Wydania na PC nadal sa bogate, kwestia tego jaka gre/tytul bierzesz. Sprawdz sobie Batmana z Batarangiem. Wiadomo, ze do klasyki za 20 zl nic nie wloza, tak samo jak i do wydan np. EA za 80 czy gierek w DVD boxach jak np. Risen. Plyta, instrukcja, 80 zl i koniec dobroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Obecnie GTA IV jest sprzedawane już bez tej kartonowej rozkładówki.

 

chronicsmoke - wszystkie gry, które podałeś nie mają odpowiedników konsolowych, z wyjątkiem CoJ. Nie wiem jak ta gra jest wydana, być może masz racje.

Jak pisałem prawie wszystkie gry wychodzące i na konsole i na PC mają takie same wydania.

 

Jedna kartka instrukcji? Póki co się nie spotkałem. Bezpośrednio jak na razie mogłem porównać GTA IV, Far Cry 2 i GUN.

 

Pamiętam w 2005 San Andreas na PC było wydane z ładną grubą książką w twardej oprawie, tyle że wtedy ta gra kosztowała ponad 200 zł. Pamiętam bo miałem pre-ordera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem...mam wersje pctowa, zwykla jaka w sklepie mozna kupic i...mam to samo co w tym super wydaniu na X360. Gigantyczna mapa, przewodnik i inne duperele, ktorych nawet nie sprawdzalem.

Ale to nie bylo zadne "super wydanie", tylko standardowa edycja.

 

Wydania na PC nadal sa bogate, kwestia tego jaka gre/tytul bierzesz. Sprawdz sobie Batmana z Batarangiem.

Nie mieszajmy do dyskusji wydan kolekcjonerskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Obecnie GTA IV jest sprzedawane już bez tej kartonowej rozkładówki.

 

chronicsmoke - wszystkie gry, które podałeś nie mają odpowiedników konsolowych, z wyjątkiem CoJ. Nie wiem jak ta gra jest wydana, być może masz racje.

Jak pisałem prawie wszystkie gry wychodzące i na konsole i na PC mają takie same wydania.

 

Jedna kartka instrukcji? Póki co się nie spotkałem. Bezpośrednio jak na razie mogłem porównać GTA IV, Far Cry 2 i GUN.

 

Pamiętam w 2005 San Andreas na PC było wydane z ładną grubą książką w twardej oprawie, tyle że wtedy ta gra kosztowała ponad 200 zł. Pamiętam bo miałem pre-ordera.

 

Gta IV wszędzie wyglądało tak samo bo R* narzucał dystrybutorom swoje wydanie ( to ze skrzydełkowym pudełkiem i mapkami itd). Ja kupiłem w Anglii i wygląda identycznie jak polska wersja którą ma mój kolega.

 

Poza CoJem chociażby jeszcze Mass Effect i Alone in The Dark był ładniej wydany. Takich przykładów jest więcej a do tego dochodzą jeszcze ładnie wydawane gry które wychodzą tylko na PC. Jakby nie patrzeć na PC coś więcej poza pudełkiem i instrukcją zdarza się częściej niż na konsolach. Chyba się z tym zgodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wydania na PC byly takie bogate kiedys, jak euro bylo tanie. Zmiana kursu euro dala mocno po tylko branzy poligraficznej i takie bogate wydania, jak kiedys robil CDP raczej predko nie wroca.

Wow, czy ja tu widzę tyłkÓÓÓÓ? Przez Ó? Masakra! A myślałem, że "tu dzież" nic nie przebije.

 

W temacie "biednych" wersji na PC:

- drakensang - mapa, dukowana instrukcja, jakies inne duprele

 

Stalker: zew prypeci

1. Zestaw 5 stylizowanych zdjęć z ZONY! Ten ekskluzywny, kolekcjonerski dodatek dostępny jest tylko na polski rynek!

2. Wyjątkową mapę ZONY!

3. Pełną, polską instrukcję gry!"

 

M&B: ogniem i mieczem

"64 stronicowy poradnik Dobre rady Pana Ojca pióra Jacka Komudy"

 

Nie mówiąc o tym, że edycje kolekcjonerskie na PC (które nie wiadomo dlaczego moderator chcialby wykluczyc z dyskusji) sa tansze niz zwykle edycje na konsole, więc jak najbardziej można i trzeba to porównywać.

 

 

Inna sprawa to to, że nie wiem co te wszystkie dywagacje robią w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Carrefourze na Turzynie widziałem starą Kolekcję Klasyki za 7.90, ale to chyba jakieś ostatnie sztuki (mimo, że było ich całkiem sporo), bo dla siebie nic raczej nie widziałem. Z tego co zapamiętałem, to były: Myth antologia, Prey, Dungeon Siege, bodajze jakiś Hidden&Dangerous..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Carrefourze na Turzynie widziałem starą Kolekcję Klasyki za 7.90, ale to chyba jakieś ostatnie sztuki (mimo, że było ich całkiem sporo), bo dla siebie nic raczej nie widziałem. Z tego co zapamiętałem, to były: Myth antologia, Prey, Dungeon Siege, bodajze jakiś Hidden&Dangerous..

Dungeon Siege, akurat kupilem :)

byl jeszcze Thief, Twierdza 2, Max Payne, i jeszcze jakies 3 tytuly. Moze jednak sie jeszcze nie skonczyly, bo bym wciagnal jeszcze Maxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie nie widziałem Thiefa ani Maxa, a Twierdzy to może z jeden egzemplarz mi mignął na półce. Ogólnie to one w koszu były ułożone, ale na półce też było kilkanaście sztuk.

 

Za każdym razem się zastanawiam nad tym Dungeonem i chyba w końcu go kupie ;)

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu pasuje.. na fińskim EA store jest Dragon Age Origins Deluxe Ed za 4,90€, oczywiście wersja digital język do wyboru :)

Tylko, że tego w legalny sposób nie da się zakupić. ;)

Więc to tak, jakby mieć pirata. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tego w legalny sposób nie da się zakupić. ;)

Więc to tak, jakby mieć pirata. :D

Dobre. Z taką "małą" różnicą, że:

1. zapłaciłeś

2. grę masz dodaną do swojego konta ea store...

Edytowane przez knrdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac Windowsa wyciagnietego z zestawu od np. Della tez zaplaciles, nawet fakture mozesz dostac, aktywujesz bez problemu, ale i tak legalne to nie jest i z punktu widzenia prawa i licencji masz pirata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Z taką "małą" różnicą, że:

1. zapłaciłeś

2. grę masz dodaną do swojego konta ea store...

Tylko oni mogą bez problemu sprawdzić, że kupowałeś nie z tego państwa w którym masz zarejestrowane konto i zbanować.

 

---

 

Btw ostatnio na allegro jest wysyp Dirt 2, kodów na steam z kart ati.

Ludzie wstawiają nawet obrazki tych kart, w których jest wyraźnie napisane "not for resale", zgłaszałem do allegro, ale oni chyba mają to w d... bo te aukcje nie znikają, tylko pojawiają się ciągle nowe. ;)

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...