Skocz do zawartości
.Melon

Tanie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Piękna afera wynikła w związku z grą Botanicula, na którą zbierali pre-ordery w różnych sklepach, w tym GoG (10% taniej, 9 $), a tu nagle gra pojawiła się w najnowszym Humble Bundle, wraz z innymi tytułami. Wersję DRM-free można kupić nawet za centa, a klucz na Steama za 5 dolarów.

 

Na GoG-u postanowili dodać także darmowe Machinarium i soundtrack, ale to dalej gorsza oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna afera wynikła w związku z grą Botanicula, na którą zbierali pre-ordery w różnych sklepach, w tym GoG (10% taniej, 9 $), a tu nagle gra pojawiła się w najnowszym Humble Bundle, wraz z innymi tytułami. Wersję DRM-free można kupić nawet za centa, a klucz na Steama za 5 dolarów.

 

Na GoG-u postanowili dodać także darmowe Machinarium i soundtrack, ale to dalej gorsza oferta.

 

Oprocz Machinarium daja tez pierwszego Wiedzmina.

 

//edyta:

Save 66% on Monkey Island: Special Edition Bundle on Steam - 5,09€

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indiegala IV ruszyła - link

 

A.R.E.S.: Extinction Agenda

ALIEN SHOOTER

DISCIPLES II: GALLEAN'S RETURN

ALTITUDE

 

+3 dodatkowe gry, których tytuły podane zostaną w najbliższych dniach.

 

Obecna średnia cena za pakiet to 5.31$. Jeśli zapłacicie więcej niż średnia, dostaniecie bonusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mnie te bundle już nudzą. Praktycznie nie ma tygodnia bez jakiegoś bundla. Jeszcze wszyscy się wycwaniają i ustalają średnie ceny dla bonusów (czyli najlepszych gier), czy na Humble Bundle już trzeba dać 5 dolarów żeby dostać klucz na Steama. W wiiększośc tych gier i tak nie gram, to raczej odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No ale ile można? Jakbym miał w nie grać to faktycznie jest sens, ale przeważnie mi sie nie chce, albo odpale, chwile pogram i tyle. Dla mnie to raczej zwiekszanie kolekcji Steamowej, i wspieranie jakiejś tam fundacji. Nie mam obecnie roboty, to odpuszczam, bo zbliżają się gry na które już warto wydać kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tego jest juz za dużo. Bundle tu, bundle tam, co i rusz coś nowego i tych "5$" się robi sporo, a wartość merytoryczna tych bundli często jest mierna. Ja odpuściłem przy chyba trzecim Humble Bundle, nastąpiło zmęczenie materiału, ileż można mieć na koncie indy gierek, w które się nigdy nie zagra?

 

EDIT @Harry - great minds think alike ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie, chyba nie czytacie tego co piszecie (i co piszą inni). Harry podniósł temat EKONOMICZNY - 5$ to "dużo" (argument cokolwiek śmieszny). Teraz z kolei narzekacie na nieciekawe gry - biadolenie jak u przekupek na targu albo w przychodni NFZ-u - to źle, tamto źle, tu boli.

 

Skoro nie będziecie grać w żadną z gier, to ich nie kupujcie - proste! Ale nie rzucajcie argumentami, że 5$ (raptem 16zł!!!) za 4-5 gier indie to dużo! Wartość retail każdego z bundli oscyluje w okolicach 50+ dolarów, a tu macie je za 10x mniej (90% rabatu).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi, Harry

To po co w ogóle kupowaliście te gry? Bo dużo i tanio? Teraz dopiero zdaliście sobie sprawę, że w nie nie gracie?

Tzn. sam wniosek bardzo dobry, nie gram więc nie kupuję, tylko nie rozumiem, czemu dopiero teraz zdaliście sobie z tego sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie, chyba nie czytacie tego co piszecie (i co piszą inni). Harry podniósł temat EKONOMICZNY - 5$ to "dużo" (argument cokolwiek śmieszny). Teraz z kolei narzekacie na nieciekawe gry - biadolenie jak u przekupek na targu albo w przychodni NFZ-u - to źle, tamto źle, tu boli.

 

Skoro nie będziecie grać w żadną z gier, to ich nie kupujcie - proste! Ale nie rzucajcie argumentami, że 5$ (raptem 16zł!!!) za 4-5 gier indie to dużo!

Przede wszystkim, to nie zrozumiałeś zupełnie postu Harry'ego. Kiedyś było tak, że gry z bundla aktywowałeś na Steamie, choćbyś zapłacił centa. A jeśli dałeś więcej, niż aktualna średnia, to dochodziły bonusy - soundtracki do ściągnięcia itp. A teraz? Zapłać $5, to dostaniesz Steam. Argument, że to niby dużo, podniosłeś Ty, zupełnie nie wiadomo czemu - Harry napisał jedynie, że się wycwanili i ustalili minimum dla klucza Steam (którego kiedyś nie było), a Ty wkładasz mu w usta swoje słowa i jeszcze na niego za to wskakujesz...

Tekst o biadoleniu to jakaś dziecinada - co to, mamy wszyscy podskakiwać och i ach jakie to wspaniałe?

 

Wartość retail każdego z bundli oscyluje w okolicach 50+ dolarów, a tu macie je za 10x mniej (90% rabatu).

 

Co do wartości retail, to jest ona bardzo złudna i, rzekłbym, wyjęta z tego samego tyłka co szacowanie strat od piractwa. Wartość retail HB jest dokładnie taka, jak cena, jaką ktoś za bundla zapłaci ;) Machinarium to już dawno do gazet dołączali (na GOG czy Steamie 10 dolarów, 5 za wersję na iPada), Samorost 2 to 5 dolarów, a Botaniculi już nikt nie kupi (o tym zaraz), a kosztuje ona 10 dolarów. To mamy 25 dolarów - a gdzie reszta do 50?

 

A z Botaniculą chryja była taka, że przed bundlem była ona dostępna normalnie w sprzedaży, za chyba 15 dolców. Możesz sobie wyobrazić radość klientów, jak zobaczyli ją w Humble Bundle. ;) Teraz kosztuje dolarów 10, a sądzę, że po HB się już nie bardzo będzie sprzedawać. A nauczeni doświadczeniem kupujący, zanim kupią jakąkolwiek grę indie, poczekają czy aby najpierw w bundlu nie będzie. Developerzy już się cieszą ;)

 

To po co w ogóle kupowaliście te gry? Bo dużo i tanio? Teraz dopiero zdaliście sobie sprawę, że w nie nie gracie?

Kupiłem, bo interesowała mnie jedna, a była taniej niż na Steam. Po pograniu w dwie-trzy takie gierki stwierdzam, że to jednak strata czasu i więcej bundla nie kupię. Simple, no? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po co kupowałem te bundle już napisałem, i nie będę powtarzał, wystarczy przeczytać.

 

Tak, 5 $ to jest dużo, bo jak mam co tydzień wydać 5 $, to szybciutko się uzbiera kwota na jakąś świetną grę AAA, w którą będę grał masę godzin i faktycznie się tym graniem cieszył. Choćby BioShocka niedawno kupiłem za 45 zł (na konsole), i gra okazała się cudowna, aż nie wierzę że do tej pory w nią nie grałem.

Na wszystkie bundle wydałem więcej niż te 45 zł, a nie było tam jednej gry w którą grałbym wiecej niż godzinę.

 

Od tej pory bundle będę kupował tylko jak będzie klucz Steam za dolara, lub gdy w bundlu będa jakieś bardziej ciekawe gry jak Hard Reset czy Nuclear Dawn. Jak znajde stałą robotę to może też się to zmieni, choć wątpię. Dolara za popierdółki moge dać, więcej raczej mały sens.

 

 

Zresztą to w czym w ogóle jest problem? To już ponarzekać sobie nie można? Forum dyskusyjne, a nie można pisać tego o czym się myśli, tylko trzeba pisać to co ludzie chcą słyszeć. Fantastyczna społeczność. Zostańcie politykami, głosujcie za ograniczeniem wolności słowa i po problemie. Za prawo do ponarzekania na coś będziemy wam płacić stówe od łebka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to w czym w ogóle jest problem? To już ponarzekać sobie nie można? Forum dyskusyjne, a nie można pisać tego o czym się myśli, tylko trzeba pisać to co ludzie chcą słyszeć. Fantastyczna społeczność. Zostańcie politykami, głosujcie za ograniczeniem wolności słowa i po problemie. Za prawo do ponarzekania na coś będziemy wam płacić stówe od łebka.

 

To już na wasze narzekania odpowiedzieć nie można?

 

Forum dyskusyjne, a nie można pisać tego o czym się myśli, tylko trzeba pisać to co ludzie chcą słyszeć. Fantastyczna społeczność. Zostańcie politykami, głosujcie za ograniczeniem wolności słowa i po problemie. Za prawo do ponarzekania na coś będziemy wam płacić stówe od łebka.

 

 

;P

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak Harry czy costi. Na początku kupowałem bundle bo były naprawdę fajne gry za grosze : Super Meat Boy, Shank, Machinarium czy Osmos a teraz ? Wydaje mi się że coraz częściej próbuje nam się wcisnąć chłam pod osłoną zbiórki dobroczynnej. Jeszcze te ciągłe podbijanie ceny minimalnej.

Neoheresy piszesz że 5$ za kilka gier to nie dużu, ale oceniając ich wartość to znacznie lepszym wyjściem jest np kupić dziś Dead Space za 2,5€ , za kilka dni kolejną tego typu produkcje za śmieszną cenę i mamy już sporo godzin naprawdę dobrej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to nie zrozumiałeś zupełnie postu Harry'ego. Kiedyś było tak, że gry z bundla aktywowałeś na Steamie, choćbyś zapłacił centa. A jeśli dałeś więcej, niż aktualna średnia, to dochodziły bonusy - soundtracki do ściągnięcia itp. A teraz? Zapłać $5, to dostaniesz Steam. Argument, że to niby dużo, podniosłeś Ty, zupełnie nie wiadomo czemu - Harry napisał jedynie, że się wycwanili i ustalili minimum dla klucza Steam (którego kiedyś nie było), a Ty wkładasz mu w usta swoje słowa i jeszcze na niego za to wskakujesz...

Tekst o biadoleniu to jakaś dziecinada - co to, mamy wszyscy podskakiwać och i ach jakie to wspaniałe?

My bad, faktycznie przeczytałem co innego niż było napisane. Biję się nieniejszym w pierś. Tyle że jeśli chodzi o biadolenie to nadal potrzymuję to co napisałem i uważam, że wymaganie sprzedaży gier za cenę 1 dołka czy niżej (i to za kilka gier!) to gruba przesada. Od dzisiaj gry komputerowe się same robią, czy jak?

 

Co do wartości retail, to jest ona bardzo złudna i, rzekłbym, wyjęta z tego samego tyłka co szacowanie strat od piractwa. Wartość retail HB jest dokładnie taka, jak cena, jaką ktoś za bundla zapłaci ;) Machinarium to już dawno do gazet dołączali (na GOG czy Steamie 10 dolarów, 5 za wersję na iPada), Samorost 2 to 5 dolarów, a Botaniculi już nikt nie kupi (o tym zaraz), a kosztuje ona 10 dolarów. To mamy 25 dolarów - a gdzie reszta do 50?

W typ przypadku racja. Ale spójrz sobie na aktualną Indie Gala, o której pisałem wczoraj. Nie wspomnę juz, że zarzut padł o dawanie klucza Steam dopiero za wpłatę 5$ (80% zniżki względem wartości retail!). Znajdziesz taką (regularną i dotyczącą kilku produktów naraz!) zniżkę na książkę, film, telewizor, buty?

 

To jest w ogóle jakaś chora mentalność, wymagac od ludzi, by efekty swojej pracy sprzedawali za bezcen i jeszcze przy okazji psioczyć, bo nie jest za darmo. Może ja jestem nieco stronniczy, bo tak się składa, że pracujew branży gier, ale ludzie kochani, to jest podobne do tego, jakbyście wymagali od producenta samochodów, wydawcy książki czy sprzedawcy RTV, by dał wam obniżkę 80 czy więcej 90, "bo tak chcę". A jak nie da, to jest on już <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ianym sprzedawcą bo za pół-darmo swoich produktów nie chce rozdawać. Sorry, coś z tym tokiem myślenia jest nie tak.

 

A z Botaniculą chryja była taka, że przed bundlem była ona dostępna normalnie w sprzedaży, za chyba 15 dolców. Możesz sobie wyobrazić radość klientów, jak zobaczyli ją w Humble Bundle. ;) Teraz kosztuje dolarów 10, a sądzę, że po HB się już nie bardzo będzie sprzedawać. A nauczeni doświadczeniem kupujący, zanim kupią jakąkolwiek grę indie, poczekają czy aby najpierw w bundlu nie będzie. Developerzy już się cieszą ;)

Wiesz jaki procent od każdej sprzedanej gry (np. przy typowym zakupi gry via Steam za ojrosy albo w sklepie) wpływa na konto jej producentów? Ja akurat wiem. Zauważ, że w przypadku bundli nie masz nigdzie po drodze wydawcy, który przeżera kolosalną część ceny retail produktu. Wiesz, że kasa, którą płacisz, trafia do właściwych osób (możesz sobie nawet suwaczkami wybrać kto ile dostanie).

 

Kupiłem, bo interesowała mnie jedna, a była taniej niż na Steam. Po pograniu w dwie-trzy takie gierki stwierdzam, że to jednak strata czasu i więcej bundla nie kupię. Simple, no? ;)

Ja mam trochę łatwiej - zona, dziecko etc. Jest komu grać. Ale nawet gdy mnie interesuje jedna gram albo nawet żadna, i tak kupuję bundla, bo wiem, że wspieram bezpośrednio gęby, które przyłożyły ręce do stworzenia tych gier, a nie jakichs buców siedzących za biurkami i zarabiających na forwardowaniu maili.

 

Tak, 5 $ to jest dużo, bo jak mam co tydzień wydać 5 $, to szybciutko się uzbiera kwota na jakąś świetną grę AAA, w którą będę grał masę godzin i faktycznie się tym graniem cieszył. Choćby BioShocka niedawno kupiłem za 45 zł (na konsole), i gra okazała się cudowna, aż nie wierzę że do tej pory w nią nie grałem.

No więc nie kupujesz bundla, proste. Ale naprawdę robienie rabanu o te 5$ wygląda średnio.

 

Od tej pory bundle będę kupował tylko jak będzie klucz Steam za dolara, lub gdy w bundlu będa jakieś bardziej ciekawe gry jak Hard Reset czy Nuclear Dawn. Jak znajde stałą robotę to może też się to zmieni, choć wątpię. Dolara za popierdółki moge dać, więcej raczej mały sens.

Nie wiem jakie plany mają goście od HB czy Indie Gala. Pewnie czymś zaskoczą, ale czym i kiedy, tego nikt nie wie poza nimi samymi. Jak masz problem z danym bundlem to zawsze możesz dogadać się z kimś, z kim się na niego zrzucisz. Ty sobie weźmiesz klucz do gry X, on do Y i po problemie.

 

Zresztą to w czym w ogóle jest problem? To już ponarzekać sobie nie można? Forum dyskusyjne, a nie można pisać tego o czym się myśli, tylko trzeba pisać to co ludzie chcą słyszeć. Fantastyczna społeczność. Zostańcie politykami, głosujcie za ograniczeniem wolności słowa i po problemie. Za prawo do ponarzekania na coś będziemy wam płacić stówe od łebka.

Można można, po to są fora. Byleby nie psioczyć jak pewna baba z Samoobrony swego czasu, która zapytana o to czemu startuje w wyborach samorządowych odpowiedziała: "A bo żebym mogła z kimś porozmawiać o tym co mnie boli, o moich chorobach...". xD

 

Różnica jest taka, że ja komentuje jakiś przedmiot, a nie czyjąś opinię.

Ja zwyczajowo też tak czynię, ale staram się jednak zwracać uwagę ludziom, gdy ich opinie miejscami mijaja się z obiektywnie stwierdzalną rzeczywistością.

 

Ja mam tak jak Harry czy costi. Na początku kupowałem bundle bo były naprawdę fajne gry za grosze : Super Meat Boy, Shank, Machinarium czy Osmos a teraz ? Wydaje mi się że coraz częściej próbuje nam się wcisnąć chłam pod osłoną zbiórki dobroczynnej. Jeszcze te ciągłe podbijanie ceny minimalnej.

Neoheresy piszesz że 5$ za kilka gier to nie dużu, ale oceniając ich wartość to znacznie lepszym wyjściem jest np kupić dziś Dead Space za 2,5€ , za kilka dni kolejną tego typu produkcje za śmieszną cenę i mamy już sporo godzin naprawdę dobrej zabawy.

Cenę podbijają klienci (my), którzy kupują bundla, obwinianie za to autorów inicjatywy HB czy innego bundla to strzał kulą w płot. A mnie tak naprawdę to podbijanie cieszy (oczywiście w rozsądnych granicach). Po tym widać, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią docenić czyjąś pracę.

 

Z Dead Space sprawa prosta - nie grałeś, to bierz - świetny tytuł w rewelacyjnej cenie, jak zauważyłeś.

Edytowane przez Neoheresy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mnie tu mało obchodzi retailowa cena. Kolejny raz muszę pisać po co te bundle kupowałem? Zagranie w te gry jest u mnie na ostatnim miejscu powodów.

 

Jaki też raban? Napisałem jak to wyglądało na początku (raz na pare miesięcy bundle, klucz na Steama za dolara) i jak to wygląda teraz (co chwile bundle, i za klucze na Steama trzeba dawac coraz więcej).

 

W przypadku Humble Bundle także nie można się zrzucić, bo jest jeden klucz na wszystkie gry.

 

Docenić mogę, jak jest co. Był Hard Reset, dałem średnią, był Nuclear Dawn (choć też nie wiem czy zagram, ale jednak to nie popierdółka), dałem średnią.

Botanicula? Pooglądałem filmiki, zupełnie nie mam ciśnienia na tą grę. Samorost 2 i Machinarium już mam, bo już były w bundlu kiedyś, a nie mógłbym ich nikomu przekazać. Za jedną grę w którą zagram kilka minut, lub nie zagram wcale mam dać 5 $? A może powinienem dac jeszcze 4 $ wiecej żeby przebić średnią i dostać dodatkowe gry w które nie zagram.

 

 

I gdzie ja krytykuję kogokolwiek? Napisałem dlaczego mnie te bundle już nudzą, i dlaczego ich nie kupię gdyż nie spełniają one moich założeń jeśli chodzi o kupowanie bundli. Dlatego też skoro nie moge dać dolara za Steamowe klucze do gier w które nie zagram, lub zagram max godzinke, to wole zbierać na gre AAA w którą będę grał masę czasu. Po prostu stwierdzam fakty. To chyba podsumowuje moją wypowiedź.

 

 

 

Jak ktoś chce, to sie moge wymienić za klucz do Botaniculi dajac Indie Gala 2 (Critical Mass, Fortix 2, Bunch Of Heroes, Hacker Evolution).

 

 

EDIT.

 

Mam też do oddania kupon -75% na EVE Online na Steamie, czyli miesiąc (łącznie z trialem chyba 50 dni) gry za 5 euro, tylko na nowych kontach.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Indie Gala ma fajną zaletę - happy hour, czyli dodatkowe gifty za cenę jednego.

 

Tak więc chętnie się wymienię giftem z Indie Gala 4 (z wszystkimi bonusami) w zamian za obecny Humble Bundle (o wartości 5 $ z kluczem Steam). Za pełny Humble Bundle ze wszystkimi grami mogę dać IG4 plus IG2 o którym wspominałem wcześniej.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na GamersGate Empire & Napoleon Total War - Game of the Year Edition po £4.99, obie gry podpinają się pod steama

 

oprócz tego są też inne promocje - cała oferta tu

lista gier podpinanych pod steama: http://taniegry.tk/gry-podpinane-do-steama/gamersgate/

Edytowane przez Jami
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na GMG dziś:

Cities in Motion: Collection 9,99$

King Arthur Collection $7.49

 

oba pakiety podpinają się do steama,

przypominam, że nowe osoby na GMG po wydaniu 2$ otrzymują gratis 2$

 

a na GamersGate są też dlc ale tylko 50% taniej:

Renegade Ops Reinforcement Pack 0.9 funta

Renegade Ops Coldstrike Campaign 1.5 funta

podpinają się do steama

Edytowane przez Jami
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na gamersgate - -75% na Total War: Shogun 2 - 7.49 GBP (w .com trochę drożej - 9.99€). Oczywiście rejestruje się na Steamie. DLC (z wyjątkiem Fall of the Samurai) przez cały tydzień przecenione o -50%, na Steamie niedawno były taniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gamersgate Batman Weekend - Batman Arkham City za 7.98£, Batman: Arkham Asylum Game of the Year Edition za 2.49£ i LEGO Batman: The Videogame za 5.08£, oprócz tego Need for Speed SHIFT 2 Unleashed za 4.99£. Ten ostatni aktywuje się na Originie, pozostałe gry zabezpieczone są Securomem.

Edytowane przez knrdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...