Skocz do zawartości
orlontko

Chłodzenie Do Mojego Confing-a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki

poszukuje chłodzenia do mojego kompa(komp jak w podpise) zeby było (praktycznie bezgłosne) co byscie polecili ??

chodzi mi głownie o zmianie chłdzenia proca bo mam boxowa suszarke

zgóry dziex za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. Jesli masz wentyl w "podlodze" zasilacza nad CPU to fryzjer lub katana na pasywie powinny ladnie leciec. Jesli nie masz w zasilce tak wentylka to wyciag z tylu budy by cie tez urzadzal (ktory tacz czy siak jest wskazany). Wiec katana albo fryzjer i wyciag z tylu lub zasilka imho. Jesli masz w zasilce wentyl tak jak ja w moim neotecu maximus to mozesz zrobic taki tunelik miedzy freezerem a wentylem w zasilce ze ten wentyl bedzie zasysal powietrze ktore bedzie musialo przejsc przez zeberka fryzjera. Jesli nie mozesz sobie wyobrazic o cym pisze to ci to narysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze mnie długo nie było :D

tylko ja chce zeby był chłodzony tez chipset (bo BOX chłodzi ) wiec potrzebowałbym jeszcze zeby wiało na chipset mysle ze najlpesyzm dla mnie roziwazaniem było by załozenie jakiegos (jako wentyla 92X92 lub 120X120) fander lub akasa ale teraz znowu wynikł problem chłodznienia wiec prosze znowu was o pomoc !!

zgóry dziex za odp.

PS : mysle ze da sie to przeczytac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha fajne propozycje ale zapomniałem dodac ze Teg Thermalrighta nie zmieszcze :/ a ten AC Freezer 7 to nie mój socket ja mam 478 !!

Edit :

Jakie sa wasze nastepne propozycje ??

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@insektcc

 

ja teraz kombinuje cos takiego :

 

http://img404.imageshack.us/img404/6735/tunel0tl.jpg

:)

 

/I co ten post wnosc do tematu? :evil:

Orgiusz

 

odp - to ze koledze nie wypalił link do obrazka :) poprawiłem :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat do mnie przemawia pod jednym warunkiem :arrow: Montujecie w zasilce jakas delte o przeplywie cos kolo 220 cfm... 65db nikogo jeszcze nie zabilo [; ;] [; ;]

Do tego sonic tower na cpu i niebieski zalman na chipset. Czyli przerost forum nad trescia :P

 

SilentTower za ok 100PLN na procka, pod zasilacz cicha 80 ( chyba ze masz bude na 92mm ) i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze powiedzmy "kanal jest szczelny " to nei trzeba poterznej delty

 

zastanawam sie nad takim motywem :

 

z przodu 120 --> hdd ( w rurze na gumkach ) rura leci do proca w miedzy czasie jest otwor ( szczelny ) na chipset ... pozniej katana .... ( potrzebna redukcja no coz ) a pozneij z katany do zasilki ...

 

wszystko szczelne , czyli przeplyw potezny nei potrzebny bo powietrze i nie ma przez co uciec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzioł bym to SilentTower ale wyszukałem cos lepszego(http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=1905 ) dlatego ze ten silent podobno bardzo hałasuje a jak mówiłem chce cos cichego a ten proc nie jest wysillony , ale che cos co bedzie wiało na CHIP SET wiec nie wiem czy to chłodzenie bedzie wiało na chipset :/ wiec co proponujecie

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzioł bym to SilentTower ale wyszukałem cos lepszego(http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=1905 ) dlatego ze ten silent podobno bardzo hałasuje a jak mówiłem chce cos cichego a ten proc nie jest wysillony , ale che cos co bedzie wiało na CHIP SET wiec nie wiem czy to chłodzenie bedzie wiało na chipset :/ wiec co proponujecie

czegoś nie rozumiem, piszesz że wyszukałeś coś lepszego od Silenttower i dajesz do niego linka?

Silent nie hałasuje raczej chodzi w pasywie, więc jest bezgłośny (nazwa coś musi oznaczać) no chyba że komuś przeszkadza gaz przepływający w rurkach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry mój bład :/ zaduzo siedzenia przed kompem :D :P

bo myslałem ze chodzi wam o Sleita tego z wiatrakiem a słysząłem o nim nie najlepsze opinie:d

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze thermalright XP-90C - mniejszy niz SI-120, a takze wydajny - napewno lepszy od tego silent towera. Wezmiesz sobie do tego fander i po problemie..

Eentualnie masz tu jeszcze XP-90 w baardzo dobrej cenie!

tylko czy to chłodzonko bedzie chłodzniło CHPset??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...