Skocz do zawartości
Mila

plyta ECS K7S5A, ktory BIOS jest lepszy ? HONEYx czy Cheepo?

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jak w topicu, ktory BIOS jest lepszy do tej plytki (ECS K7S5A), Cheepo czy HONEYx ? widzialem, ze kiedys na poczatku grudnia ktos poruszal ten watek, ale nikt nie dal wtedy zadnej konkretnej odpowiedzi.

z gory dzieki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam honeya jest wpozo stabilny systemik kosi ok

 

po zainstalowaniu odnioslem wrazenie ze przyskieszyl kontroler dysku - w porownaniu do jakiegos starego oc biosa ktory mialem z chyba 27marca02 - ale nie testowalem to takie subiektywne

doszly nowe fsb ale i tak nie chce mi stable chodzic na wyzszych

poza fast writy sa no i czasy w biosie ktore to ja wiem co daja to sie ciesze ;-)

 

Honeya polecam tego cheepB nie widzialem nie powiem

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pbecnie ktory bios do k7s5a (nie mam pojecia ktora rewizja ale chyba pierwsza poniewaz to byla pierwsza wersja tej plyty z 2001r) zastanawialem sie nad honeyx ale kilka osob swoimi wypowiedzeniami na jego temat troche mnie zniechecili z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam honeyX na cheepo resetowały mi się ustawienia.

A wiecie o tym że istnieje HRT??

1558733[/snapback]

Cheepobios jest ponoć wydajniejszy, a honeyX stabilniejszy (wziołem to z FAQ dołączonego do HoneyX) Ja tam różnicy nie widzę, jadę na cheepciu bo wgrałem go naj później, komp jest stabilny jak skała, całe oc jakie daje ta płyta wykożystane czego jeszcze chcieć.

 

HRT? Co to jest (namiary na stronkę domową)? I co to daje?

Przydał by się jakiś z indentyfikację procków powyżej 2400+ bo to 2250MHz kiepsko wygląda na starcie i trzeba kumplom tłumaczyć co to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strony producenta za bardzo nie znam możliwe że to jest to: http://ruisch.tk/

 

A bios można stąd pobrać: http://members.home.nl/jsruisch/BIOS%20ROM...ES/K7S5A900.rar

osobiście miałem go wgranego i gdyby się nie restartował tak jak cheepo to bym go zostawił bo nawet ciekawy zawiera większą ilość opcji do konfiguracji ładne logo podczas startu ale co do o/c to wydaje mi się że nie ma różnicy bios działa na każdej wersji płytki obojętnie czy jest z lanem czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom bardzo fajny biosik oparty na HONEYx, dodano parę rzeczy choć ograniczają się głównie do poprawy strony wizualnej, fajne logo AMD, może jak się będę nudził nawet go wgram.

Dla ciekawych lista nowych opcji:

Amiboot’s / Boarnsterskiep’s HRTIBIOS 9.00 for K7S5A/K7S5A Pro update features:

1. Support BIOS logo over 64K (FFFFh) file size.

2. Add full screen BIOS logo feature (you can enable/disable the feature in the “Advanced BIOS Features” section of the AMIBIOS® Setup utility).

3. Update BIOS Setup to a bit newer version and unhide all options that might be useful.

4. Add ACPI sleep state control (note that this option will not work on all configurations).

5. Replace the EPA Energy Star™ 1995 Symbol by a Y2K version.

6. Fix wrong CPU type displayed in “Frequency/Voltage Configuration” section of BIOS Setup.

7. Show PCI clock in “Frequency/Voltage Configuration” section of BIOS Setup.

8. If basic initialization went ok, display “Health OK!” message.

9. Enable option ROM display mode control (keep current mode or force BIOS to switch mode).

10. Ability not to wait for F1 key if an error occurs during POST.

11. Update copyrights to 2004.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...