Skocz do zawartości
DrKleiner

Na temat serwisu PurePC.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat podstawy są bardzo dobrze na forum opisane.

Taa :lol2: I co jeden dzien pytanie, dlaczego Riva Tuner nie pozwala mi dalej krecic :lol:

 

Co do faq - no juz widze jak ktos z czolowki sie lapie za pisanie.

 

Nie po to czytalem przez iles tam czasu, probowalem roznych kombinacji, aby teraz to komus podac na tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś kto szukał czytał sprawdzał przez kilkadziesiąt godzin i wyrobił sobie doświadczenie ucząc się po kawałku ma wam to wszystko napisać, bo Wam sie nie chce tego robić? Sorry, ale nie na tym polega "ekstrim" żeby optymalizować z jakiegoś poradnika :lol:

 

Jeszcze się avatarami dobraliście....

Dobra, nie chcecie nic mówić to nie. Narzeka się ze słaba scena OC ze brak wyników, ale na tym forum nie ma czego szukać czy czytać, a jak się zapyta o coś to w najlepszym wypadku ktoś da Ci linka do XS. A co wtedy jak nie znam tak dobrze angielskiego?

 

Nie musi to byc poradnik, w którym będzie napisane co robi czołówka aby osiągnąć swoje wyniki. Mogło by to być po prostu coś w stylu, co jest do czego, co czemu służy, gdzie tego szukać. A każdy chętny już sobie posprawdza jakie ustawienia są najlepsze czy pokombinuje.

 

I co do wuja pana ma do tego mój avatar? :mur:

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek, ja zmieniam avatar co 1,5 miesiąca i wg. ciebie to, że mam teraz av żołnierza oznacza że jestem żołnierzem ? Czy to że będe miał logo intela to znaczy, że tam pracuję? Jeżeli tak to odbierasz to już tego nie skomentuje.

Napiałem tylko, że macie podobna avatary, a nie że uważam, że jesteś rurą.

 

Poza tym czy ja mówiłem o extreme ? Poradnik zazwyczaj opisuje PODSTAWY i nikt nie mówił o poradniku opisującym indywidualne optymalizacje.

Podstawy były już opisane wiele razy, kiedyś przy jakiejś okazji Bachus napisał o podstawowych tweakach do pi.

 

edit:

 

Dobra, nie chcecie nic mówić to nie. Narzeka się ze słaba scena OC ze brak wyników, ale na tym forum nie ma czego szukać czy czytać, a jak się zapyta o coś to w najlepszym wypadku ktoś da Ci linka do XS. A co wtedy jak nie znam tak dobrze angielskiego?

Ludzie dochodzili do tego samemu, uczą się cały czas i poświęcają wolne chwile aby dopracować kolejnego tweaka, ale Wy poświęcić czasu nie możecie, łatwiej zapytać żeby mi napisali, bo po co mam robić coś co już ktoś zrobił, tak? śmieszne.....

 

I co do wuja pana ma do tego mój avatar? :mur:

Następny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to czytalem przez iles tam czasu, probowalem roznych kombinacji, aby teraz to komus podac na tacy.

 

Dołączona grafika

 

my preciousssssss

 

:lol:

 

To chyba logiczne, ze po to sie zdobywa doswidczenie, zeby sie nim podzielic, moze ktos ma jeszcze Ci za to zaplacic ? Chyba niektorzy za bardzo biora do siebie ta cala zabawe w o/c, zamiast traktowc to jako hobby i dobra zabawe. Moze znajdzie sie ktos bardziej 'otwarty' na te sprawy i zrobi jakis art z prawdziwego zdarzenia (moze ktos z redakcji, Masell widze, ze raczej jest na nie, moze ryba jest mniej pazerny na swoje sekreciki :] ), nie mam tutaj na mysli siebie, bo w o/c bawie sie od swieta, ale ogolnie ta cala sytuacja wydaje sie po prostu zabawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, doskonaliliście to kupe czasu i wiem ze to nie jest takie proste, ale poprostu nie rozumiem tego że jakoś na XS mogą być opisane różne tweaki a u nas na najlepszym forum OC w polsce wszyscy się zasłaniają że siedzieli nad tym tyle czasu. O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, doskonaliliście to kupe czasu i wiem ze to nie jest takie proste, ale poprostu nie rozumiem tego że jakoś na XS mogą być opisane różne tweaki a u nas na najlepszym forum OC w polsce wszyscy się zasłaniają że siedzieli nad tym tyle czasu. O co w tym chodzi?

Na XS ludzie dzielą się doświadczeniami i dyskutują, tutaj jest "napiszcie artykuł".... Widzisz pewną różnicę, czy wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba logiczne, ze po to sie zdobywa doswidczenie, zeby sie nim podzielic,

Ja tam zdobywam wiedzę i doświadczenie by samemu z niego korzystać i mieć z tego wymierne korzyści. I nie chodzi tu tylko o oc.

 

poprostu nie rozumiem tego że jakoś na XS mogą być opisane różne tweaki a u nas na najlepszym forum OC w polsce wszyscy się zasłaniają że siedzieli nad tym tyle czasu. O co w tym chodzi?

O to w tym chodzi, że nawet nie czytasz XS a wiesz jak tam jest. Najlepsi nie dzielą się swoimi tłikami, często nie podają konkretnych ustawień a nawet konfiguracji. Podstawowe tłiki są tam znane przez wszystkich, dlatego ich wszyscy używają i o nich rozmawiają - jednak jest to poziom standardowy i nie wzbudza żadnych emocji.

 

Studiowałem tygodniami i miesiącami wiele różnych ustawień, studiowałem nieraz linijkę po linijce zapisy rejestru i ich wpływ na wydajność przy konkretnych konfiguracjach oraz ustawieniach.

 

Niejednokrotnie jeden tweak ma wpływ na drugi, nie można ich np stosować razem. Jedne dadzą ci boosta jak masz 2gb ramcu, gdy przy 1gb system w ogóle nie będzie chciał pracować. Konkretne tweaki stosuje sie np pod konkretne procesory, bo np legendarny maxmem działa zupełnie inaczej na jądrze P4 prescott 19x200 przy 256kB i 2MB L2. Nawet powiedziałbym, że raz pogarsza a za drugim razem można urwać ok 1s w spi1m (przy czasach rzędu 30s). Sprawdzałem.

 

Nie muszę chyba wspominać o tym, ze jeden benchmark reaguje tak, a drugi inaczej na podane triki ;) ? Nawet przy odpowiednim ustawieniu systemu można zrobić tak, że spi 2m będzie miało kopa, a 8m za Chiny Ludowe nie przejdzie (komp 100% stabilny) ;) .

 

Jakbym miał wszystkie te tweaki, zależności od platform, systemów (tak, inaczej reagują windowsy), ustawień itp itd opisać, to bym chyba musiał skoczyć do PWN żeby nowa encyklopedie drukowali :D

 

Ps A z 3D jest dwa razy tyle zabawy i problemów ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiałem tylko, że macie podobna avatary, a nie że uważam, że jesteś rurą.

:lol: :lol:

 

 

IMO dyskusja jest zbędna-jak ktoś jest pasjonatem to poszuka w odpowiednich miejscach, ew myślę że nasi ocerzy odpowiedzą na jakieś pojedyńcze pytania na PW i wymienią się doświadczeniem ;) (mogę się mylić). MaSell chyba za bardzo dosłownie potraktowałeś posty wyżej ;) Nikt nie wymaga żebyś opisywał studiowanie rejestru (omg-kto jeszcze tak robi? :D) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze hipokryzja w czystej postaci - najpierw narzekanie, ze nie da sie o tweakach pogadac, i ze forum schodzi na psy bo sie ludzi na XS odsyla, a potem przy propozycji napisania czegos na ten temat od razu pozycja "moje zabawki! nie dam!" :?

Zdecydujcie sie: albo nie rozmawiamy i nie narzekamy na brak dyskusji, albo rozmawiamy - ale to bedzie wymagalo uchylenia rabka tajemnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwijcie mnie chamem i burakiem... a i tak nic nie powiem :)

Hehs.. i zabierz tą jakże wielką tajemnicę do grobu.. będzie można o Tobie filmy kręcić a Dan Brown znajdzie kolejny pomysł na ksiązke.. :lol:

Na prawdę nie wiem o czym chcecie rozmawiać skoro macie takie podejście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec - nie ma czasu, bo pewnie rejestr studiuje. :]

Zarabiam :D

 

A rejestru nie widziałem jeszcze w tym roku... nie wspominając o jego studiowaniu ;)

 

edit

Normalnie aż zaraz sobie regedit wklepie :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wgrał na ostatnim zlocie Tweaka ( ;) ) nagrody za ok 1500zł w konkursie oc, czy zobaczył zaksięgowany przelew na koncie tylko dlatego, że umiesz pogrzebać przy windzie i w biosie to byś inaczej gadał... panie od nie rejestru ;)

 

Przyjemne z pożytecznym :)

 

ps i nie wklepałem regedita :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wgrał na ostatnim zlocie Tweaka ( ;) ) nagrody za ok 1500zł w konkursie oc, czy zobaczył zaksięgowany przelew na koncie tylko dlatego, że umiesz pogrzebać przy windzie i w biosie to byś inaczej gadał... panie od nie rejestru ;)

 

Przyjemne z pożytecznym :)

 

ps i nie wklepałem regedita :P

Chcesz powiedzieć że wszyscy z XS i czołówka z ppc studiuje rejestr w celu poprawienia wyników? :huh: :lol: I ile Ci to daje?

Wiadomo że każdy chciałby za takie rzeczy dostawać $ ale grzebanie w rejestrze? Litości :P

 

Nie odbieraj tego jako zazdrość, ale to tak jak by zawodowy piłkarz uczył się jakieś el0 sztuczki która mu się w meczu i tak i tak nie przyda (a uczy się tego tak o) :P

 

 

czyżby redaktor MaSell złamał regulamin?

[...]maksymalna wielkość czcionki to czcionka domyślna (2)[...]

U Ciebie w sigu jest chyba jednak trochę większa :legal: :kijem: :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szczerze mówiąc nie rozumiem tego chowania tajemnic w szufladzie z napisem"wyp... bo to moje. nie oddam", właśnie z powodu braku tego nauka i technika idzie do przodu, ale ja poniekąd jako człowiek nauki tego nie rozumiem, a powiem wam tyle że jakby kiedyś jeden z tych wielkich odkrywców (Newton, Edison, Lorentz, Einstein lub inny) zachował swoje tajemnice dla siebie to do tej pory byście wszyscy siedzieli przy świeczkach, ba nawet przy ognisku kłucąc się kto dzisiaj ma wyruszyć upolować dziczyznę na kolacje. HOWK

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że wszyscy z XS i czołówka z ppc studiuje rejestr w celu poprawienia wyników? :huh: :lol: I ile Ci to daje?

Wiadomo że każdy chciałby za takie rzeczy dostawać $ ale grzebanie w rejestrze? Litości :P

 

Nie odbieraj tego jako zazdrość, ale to tak jak by zawodowy piłkarz uczył się jakieś el0 sztuczki która mu się w meczu i tak i tak nie przyda (a uczy się tego tak o) :P

 

czyżby redaktor MaSell złamał regulamin?

U Ciebie w sigu jest chyba jednak trochę większa :legal: :kijem: :ploom:

Grzebanie w rejestrze jest bardzo trudne i uciażliwe. Mam 2-3 pliki wykonawcze, podwójny klik i mam dokonany szereg (20-30) zmian dajacy to i owo. DEVILKU nie rozumiem, widziałem z rok temu (ttk) na dysku Oc team właśnie taki pliczek zmieniający sporo w rejestrze ;)

 

Hmm widziałeś triki piłkarzy typu Zidane, Ronaldhinio, Davids, Ibrahimovic itp? Imho oni sa pr0 a wielu dobrze opanowanych sztuczek na meczu nigdy nie użyli.

 

Bawiłem się trochę sigiem i nie zauważyłem drobnego błędu :)

 

 

Swoją drogą to zabawa z rejestrem to tylko wierzchołek góry lodowej z możliwych "trików" . Z niektórych sam się śmieję, są takie.... niepozorne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tutaj taka jedna mala zaleznosc - Ci ktorza tweakowac nie umieja czepiaja sie tych ktorzy paredziesiat benchow na dobrym poziomie maja juz za soba, za to ze nie chca pokazac jak oni to robia B-) . Polska mentalnosc podaj na tacy i jeszcze wytlumacz dokladnie, sorx, ale nikt za was roboty odwalal nie bedzie.

 

Dzielenie sie w imie wspolnego dobra? buahahahahahahaha..... misie moje to sa zawody a nie kolko wzajemnej pomocy i adoracji. Chcesz tweakowac zrob cos sam, nie chce Ci sie to wlecz sie z tylu, lenistwo nie poplaca :P :P

 

Pewnie teraz posypia sie na mnie slowa krytyki za to ze pisalem ze na forum brakuje tweakow chociazby, a sam nic napisac nie chce, od razu uprzedzam ze nie chodzilo mi o zadne guide itp., ino chocby o taki sposob w jaki tweaki pochowane sa w przeroznych zakatkach XS lub OCX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wpadnie ktoś z zasobnym portfelem, przeczyta mega guide by gemmy, ent, devilek, yotomeczek itd i strzeli wszystkie rekordy. Nie o to w tym chodzi. Ktoś, kto naprawdę chce się w to bawić poradzi sobie z takimi tweakami, sam dojdzie do odpowiednich ustawień. Ja też zaczynałem od zera osiągając wyniki o których mogę powiedzieć tylko : :lol:

 

Właśnie sobie tak pomyślałem, że Oc teamowi może słabo iść spi właśnie przez brak zabaw np z rejestrem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tutaj taka jedna mala zaleznosc - Ci ktorza tweakowac nie umieja czepiaja sie tych ktorzy paredziesiat benchow na dobrym poziomie maja juz za soba, za to ze nie chca pokazac jak oni to robia B-)

A ja widzę tu jedną osobę udzielającą i zapierającą się że nie odda co moje a oprócz tego nie widziałem żadnego konkretniejszego bencha z jej/jego strony (jej/jego dodałem aby trudniej było zgadnąć o kogo chodzi :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W siga ciężko kliknać. Widać, że mało wiesz o scenie OC z roku 2005 i 2006 ;) . Dodam, że wielu wyników nie publikowałem na PPC/Tweaku (chociażby podium na ORBie z R9700pro). Zapewne o moich zabawach z DI w wakacje 2006 i jesień 2006 ani o wynikach z nimi zwiazanych nie słyszałeś? To że do dziś trzymam potrójne rekordy Polski na 6200, 6600GT i wspomnianym wczesniej R9700 też nie wiesz (no i sławny X300 :lol: ) ;) . Zajrzyj też do zawodów w spi 16m i porównaj wyniki na Venice 3.1-3.2GHz ;)

 

Nie trzeba mieć choroby serca by być dobrym kardiologiem.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze tak spytam dlaczego?

1. Za czasów Tweaka nie lubiłem tego forum. Bardzo.

2. Zazwyczaj delikatnie wspominałem o tym w konkretnych tematach (np o GF6200), nie zakładałem nowych. Przejrzyj np ostatnie strony tematu o wynikach oc ddr2.

3. Zawsze liczyłem, że jeszcze poprawię dany wynik

4. Trochę leniwy jestem ;)

 

Wyników na topowym sprzęcie nigdy nie miałem, bo szkoda mi było kasy/nie było mnie stać na taki... szczególnie mówię o grafikach. Mógłbym teraz pośmigać na C2D @5GHz bo mobo do tego mam, ram także, kaskada robiona dla mnie stoi u Luke'a... tylko jak mam wydać 1000zł na cpu to mnie ściska od środka :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze tak spytam dlaczego?

Na XS widać od screena płacą 2$ per sztuka a to dla niektórych tu już argument nie do przejścia.

Koniec dyskusji z mojej strony bo nie mogę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie już spokój :kijem:. Jak napisałem wyżej-jak komuś zależy to sam sobie poradzi. Popieram enta i MaSella co do "dzielenia się" bo t przesada.

 

EDIT

Zanim napisałem tego posta to odp się pojawiła ;)

Ale skoro są takie wyniki z Twojej strony to mógłbyś się chwalić tak jak np BTL :D

 

 

I nie chodziło mi o pliczki zmieniające to i owo tylko:

Studiowałem tygodniami i miesiącami wiele różnych ustawień, studiowałem nieraz linijkę po linijce zapisy rejestru i ich wpływ na wydajność przy konkretnych konfiguracjach oraz ustawieniach.

Chyba, że sam takowy pliczek robiłeś (od A do Z) ;). Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...