Skocz do zawartości
DrKleiner

Na temat serwisu PurePC.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy kiedyś było, ale można by wprowadzić rangi nie tylko dla serwisów, ale też dla użytkowników PPC, bo poza stałymi userami i początkującymi ogólnie nic nie wiadomo o nikim.

 

Trudne to raczej nie jest do wprowadzenia, a na innych forach działa. Tak samo np. punkciki pomógł, które przyznaje autor danego topica wg. uznania zasług i one też mogą zwiększać rangę i kasować procenty.

 

Zobaczcie ja kto działa np. na innym forum

forum.vwgolf.pl

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Tak samo np. punkciki pomógł, które przyznaje autor danego topica wg. uznania zasług i one też mogą zwiększać rangę i kasować procenty.

 

Zobaczcie ja kto działa np. na innym forum

forum.vwgolf.pl

Było, szukaj. ;]]]]]]]]]]]]]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...2&hl=punkty

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...4&hl=punkty

 

I pewnie jeszcze trochę się by znalazło. ;]

 

Pomysł do doopy. Poczytaj sobie o moich doświadczeniach na CDRInfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Nie wiem czy kiedyś było, ale można by wprowadzić rangi nie tylko dla serwisów, ale też dla użytkowników PPC, bo poza stałymi userami i początkującymi ogólnie nic nie wiadomo o nikim.

 

2) punkciki pomógł, które przyznaje autor danego topica wg. uznania zasług i one też mogą zwiększać rangę i kasować procenty.

Ad.1

3K postów - super user

2K postów - niech będzie

1K postów - umie pisać na klawiaturze...

50 postów - noob, nie warto czytać co pisze

Do tego dochodzi kwestia "jakości" pisanych postów. Nie porównasz chyba kogoś kto pisze na oślej do kogoś co pisze na extremalnym ?

 

Ad.2

"Ciebie lubię więc dostaniesz pochwałę, a Ciebie nie to poczekam na opcje nagan....."

 

EDIT:

Jeszcze to dopisze, mój głos jest zdecydowanie na NIE.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

3K postów - super user

2K postów - niech będzie

1K postów - umie pisać na klawiaturze...

50 postów - noob, nie warto czytać co pisze

Do tego dochodzi kwestia "jakości" pisanych postów. Nie porównasz chyba kogoś kto pisze na oślej do kogoś co pisze na extremalnym ?

 

Ad.2

"Ciebie lubię więc dostaniesz pochwałę, a Ciebie nie to poczekam na opcje nagan....."

Nei, postfuckerstwo się rozpęta w celu podbicia rangi.

 

Po cholerę w ogóle to? Ktoś, kto siedzi na forum zna wartościowych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinujecie jak zawsze... choć wszyscy moi znajomi mówią "o jakie dziwne forum, nie ma rang i podpisów"

Ja jakoś tego nie zauważyłem.. Bynajmniej zwykle jest to ostatnia rzecz, na którą zwracam uwagę.

 

Szczerze na Pure podoba mi się najbardziej ład i porządek. Nie ma off-top'u - po pierwsze. Po drugie - nie ma kłótni związanych z wyrażaniem poglądów. Na innych forach zauważyłem wypowiedzi oparte na domysłach/opiniach poszczególnych userów, wyssane z palca i nie znajdujące żadnego potwierdzenia. Tutaj zwykle każdy potrafi poprzeć czymś to, co mówi. Na niektórych forach bywa tak, że jeden powie "Ta płyta główna jest lepsza i koniec", drugi "Nie, bo ta płyta jest lepsza bo tak" - i się zaczyna kłótnia. Tutaj czegoś takiego nie dostrzegam - wszystko jest poparte linkami do testów wydajności i tak dalej. Jeżeli ktoś kwestionuje to też uzasadnia to w odpowiedni sposób.

 

Następna rzecz to zespół moderacyjno-administracyjny. Po pierwsze uczestniczą w tworzeniu forum, nie wynosząc się często ponad zwykłych użytkowników. Z drugiej strony jednak też dbają o to, aby panował porządek. I co najważniejsze - ich decyzje najczęściej nie budzą kontrowersji - w przeciwieństwie do decyzji moderatorów na innych forach - wniosek: decyzje są obiektywne.

 

Czyli jednym słowem pełen szacun ;)

Powiem tak - gdyby mi tu było źle, to już dawno by mnie tu nie było :P

A to, co opisywałem wyżej jest dla mnie najważniejsze - w [gluteus maximus] z detalami - one tu grają najmniejszą rolę ;)

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj innego forum z taką opcją.

Nie zamierzam sie przenosic.

 

Powiem tak - gdyby mi tu było źle, to już dawno by mnie tu nie było :P

A to, co opisywałem wyżej jest dla mnie najważniejsze - w [gluteus maximus] z detalami - one tu grają najmniejszą rolę ;)

Prawda, nie jest to takie wazne, ale zawsze cos tam daje.

 

Nie rozumiem jednak postawy mechl!ka - nie i koniec :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednak postawy mechl!ka - nie i koniec :huh:

Gdybyś mógł zmienić sobie Uczestnika na coś innego to też byś nie rozumiał w czym inni widzą problem.

 

Co nie zmienia faktu, że to większego sensu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu wprowadzania rang, jest to naprawdę zbędne a niektórzy to przyjmą na zasadzie : że mają większą rangę to są lepsi od tego co ma gorszą itp

 

Co do forum PurePC - bardzo mi sie podoba że na tym forum panuje super porządek i dyscyplina, mnie by tutaj nie było jak by sygnaturki były prawie na kilometr i tekstu w poście prawie zero.. albo avatarki jakieś kosmiczne.. Ciesze sie że tego tutaj nie ma. Sama wiedza, w dodatku bardzo wartościowa.

Moderatorzy i Adminowie odwalają kawał dobrej roboty, oby tak dalej panowie :)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu wprowadzania rang, jest to naprawdę zbędne a niektórzy to przyjmą na zasadzie : że mają większą rangę to są lepsi od tego co ma gorszą itp

 

Co do forum PurePC - bardzo mi sie podoba że na tym forum panuje super porządek i dyscyplina, mnie by tutaj nie było jak by sygnaturki były prawie na kilometr i tekstu w poście prawie zero.. albo avatarki jakieś kosmiczne.. Ciesze sie że tego tutaj nie ma. Sama wiedza, w dodatku bardzo wartościowa.

Moderatorzy i Adminowie odwalają kawał dobrej roboty, oby tak dalej panowie :)

podlizuch :D

 

ps

xacti ja w twoim pomyśle nie widzę żadnych pozytywów, sorry, ale takie jest moje zdanie :-P - olej temat

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlizuch :D

 

ps

xacti ja w twoim pomyśle nie widzę żadnych pozytywów, sorry, ale takie jest moje zdanie :-P - olej temat

 

 

Ja Ci dam podlizuch :-P Doceniam po prostu prace Adminów i Moderatorów, ponieważ forum jest nie małe a z głupotą walczyć ciężko ;) Także szacun dla nich (moderatorów :P bo admini to od technicznych spraw ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam podlizuch :-P Doceniam po prostu prace Adminów i Moderatorów, ponieważ forum jest nie małe a z głupotą walczyć ciężko ;) Także szacun dla nich (moderatorów :P bo admini to od technicznych spraw ;) )

W sumie z tego co zdążyłem zauważyć forum Purepc na innych forach ma właśnie taką stereotypową opinię forum strasznie sztywnego ze względu na bezwzględnie nietolerujących off-top'u (itp.) moheratorów :P - jednak korzystając z tego forum już od jakiegośtam czasu widzę, że owy stereotypowy sztywny obraz w praktyce ma dużo bardziej "ludzkie" (nazwijmy to) oblicze, tj. moderatorzy są nietolerancyjni wobec off-top'u, ale nie sprawia to, że forum jest sztywne, a to, że po prostu jako tako nie jest jednym wielkim śmietnikiem.

 

No i może nie "z głupotą walczyć ciężko", ale trzeba chcieć i się starać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednak postawy mechl!ka - nie i koniec :huh:

Sprawa poruszana entynascie razy wiec owszem - nie i koniec..

 

Gdybyś mógł zmienić sobie Uczestnika na coś innego to też byś nie rozumiał w czym inni widzą problem.

A widzisz, nie mogę - jedynie Admini mają taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami odczuwam wrażenie że niektórzy ludzie uważają zespół moderatorów jako bezwzględnych "policjantów" którzy karają za byle i przy tym są nie mili i chamscy, a procenty lecą bezpodstawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami odczuwam wrażenie że niektórzy ludzie uważają zespół moderatorów jako bezwzględnych "policjantów" którzy karają za byle i przy tym są nie mili i chamscy, a procenty lecą bezpodstawnie.

A tak nie jest? :-P

 

Jezeli jest jeszcze ktos kto tak nie uważa to trzeba to zmienić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rangi...

Wiele razy już było to poruszane i na szczęście nikt tej bzdury nie wprowadził. To właśnie dzięki temu, między innymi, udaje się powstrzymać lawinę offtopu. Mam nadzieję, że ta kwestia się nigdy nie zmieni. Ja sam już z 2 lata korzystam z tego forum (dawniej Tweak ;) ) a mam tylko dwieście ileś postów. Mam się z tego powodu czuć gorszy od jakiegoś małolata co w tydzień mnie przegoni pisząc totalne brednie? Na forum nie zaglądam i nie pisze po to aby się dowartościować, że jestem ElO i pRo, ale aby sięczegoś dowiedzieć.

 

God bless You

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ktoś nie czyta regulaminu to potem pisze, że dostał procent za nic, a w 99% nie ma racji... I potem wychodzi, że moderacja jest a fe :mur:

Zgadzam sie w 100%

 

A tak nie jest? :-P

 

Jezeli jest jeszcze ktos kto tak nie uważa to trzeba to zmienić :D

Jest ;) :P

 

Niestety, większość ludzi uważa regulamin za coś co nie jest warte zachodu i nie widzi potrzeby aby sie z nim zapoznać, nie przestrzega go i potem robi awanturę (zresztą Lanc to napisał :) )

 

Ja już od dawna czytam te forum, i moja wiedza o kompach właśnie z tego forum sie wzięła. I tak jest cały czas, uczę sie czegoś nowego ;]

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami odczuwam wrażenie że niektórzy ludzie uważają zespół moderatorów jako bezwzględnych "policjantów" którzy karają za byle i przy tym są nie mili i chamscy, a procenty lecą bezpodstawnie.

Tak, bo moderator (zwłaszcza taki jeden) potrafi za jedno słowo dać bana.

Poza tym moderatorzy są niesprawidliwi, bo jednym za OT wlepia %, a innym już nie... Przynajmniej tak twierdzą poszkodowani. Zresztą nie ma co się dziwić, taki poszkodowany wie lepiej czy ktoś inny oprócz niej dostał %, bo przecież każdy user widzi kto ile ma %. :lol2:

 

Regulamin trudny nie jest. Wystarczy zachowywać się porządnie, bez chamstwa i prostactwa, a to że niektórzy nie potrafią się zachować i w przypadku otrzymania jakiegoś ZPP/ZKU, na który zasłużyli, grożą później moderatorom... No ale to może jacyś fanatycy (f)PiS(d)u. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...