Skocz do zawartości
DrKleiner

Na temat serwisu PurePC.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, to w ekstremalnym powinno byc 6x tyle tematow ;) . Teraz pozostaje kwestia kto jak interpretuje to co napisales wyzej.

Wszystko jest kwestią odpowiedniej, sensownej interpretacji jeśli nie chcemy dążyć do absurdu. Bo absurdalne pomysły przychodzą mi bardzo łatwo. Ot np ekstremalny wynik to taki który jest wyższy od mediany wyników danego sprzętu z HwBot'a plus 2xodchylenie standardowe tychże wyników. Tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeeee chwalmy sie WR sprzetu na jakim prawie nikt nie kreci -> Mega low endowe karty -> Niemiec/MaSell

nie rozumiem do czego pijesz?? nie pamietam kiedy ostatnio marka widzialem na oczy a ty jakies WR wyciagasz na lowendzie. problemy z erekcja czy co?

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam. Działów jest wystarczająco dużo. Rozmowy o podkręcaniu konkretnego sprzętu (czyli w domyśle podkręcaniu nie koniecznie ekstremalnym) świetnie się mieszczą w ramach działów o poszczególnych komponentach lub w niektórych przypadkach w Podstawowych (mamo, mamo, zmieniłem mnożnik).

Tak, to jest prawda, ale zaraz znowu będą wrzuty na KWA (fajny skrót, prawda?), że nikt nie pozwala pisać w ekstremalnym.

 

//

 

Dla mnie ekstremalne to ekstremalne - jeżeli wynik na taktach codziennych - NIE, jeżeli ktoś inny mając 500mhz mniej ma lepszy czas w PI - NIE, jeżeli wynik jest przeciętny - NIE itd. Wynik jest wynik, jeżeli ktoś zrobi coś wykraczającego bardzo ponad przeciętną - może oprócz napisania na "ekstremalnym" NAWET założyć sobie temat. Jeżeli przeciwnicy "kółeczka" dalej maja jakiś problem, to niech sobie przeczytają cały temat o spi - pojawiają się tam wyniki na AC, na niskich taktach, a są pozytywne komentarze ! Bez azotu, bez dużej kasy na sprzęt. Nikt nie karze zakładać NOWEGO TEMATU :| boicie się krytyki? Nikt Was nie skrytykuje za dobry wynik (dobry nie jest równoznaczne ze sprzętem chłodzonym do -100 i zimniej). Jeżeli dalej chcecie pochwalić się swoimi wynikami w nowym temacie, to chyba jednak musicie przekonać Władzę, o utworzeniu nowego subforum/forum/whatever. Dla mnie nie jest to dobry pomysł - są podstawowe, jest temat o hwbot/PI, są tematy o płytach głównych/rodzinach procesorów/kartach graficznych.

 

Rozumiem, że niektórych nie stać na duże wydatki w celu "ekstrim bęszingu", ale to nie powód żeby zakładać temat na forum o EKSTREMALNYM OC. Na forum o tuningu samochodów tez będziecie pisać o swojej seryjnej skodzie, i to w najbardziej "ekstremalnym" dziale? Będziecie się tłumaczyć, że Was nie stać na zmianę silnika, a jak Was okrzyczą to też będziecie ich wyzywać? Rozumiecie aluzje, czy dalej każdy chce mieć swój temat na ekstremalnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym drzewkiem przeglądania postów - imho jest to bardzo bardzo nie wygodne i dużo mniej czytelne. :( do tego połowa tematów wyrzuca mi komunikat:

 

Przepraszamy, niektóre z wymaganych plików zostały utracone. Jeśli zamierzałeś przejrzeć temat(....)

 

a każdy topic otwiera się jak krew z nosa :(

 

już się boję jakiejś rewolucji bo jest dobrze, a pamiętam jak kiedyś przerobili cyberfoto.pl i nowy interfejs skutecznie wyleczył mnie z częstej lekturki..

Dołączona grafika :blink:

 

A co powiecie na dział "Podkręcanie" z subforami:

- benchmarki - zniknie problem z tym gdzie wrzuc temat o jakims benchu! Tu takze moglyby wyladowac tematy o spi, cinebench etc

- ekstremalne podkrecanie - wiadomo

- HWBot - w niezmienonej formie

- pochwal sie swoim oc - czyli mam bartona 2500+@3200+!!!!!!111

- pytania/problemy dotyczace oc - jak zmienic mnoznik w moim duronie...

- vmody i modyfikacje - gdzie znajde vmoda do mojego 2mx help!

 

[; ?

+1

 

Strzelmy jeszcze pierdyliard kolejnych subfor.

Moje propozycje:

- Brandzlomat "podjaraj się swoimi wynikami" z subforami dla każdego benchmarka

- rozbijmy platformy na pojedyncze chipsety. Nie będzie hołota i biedota ze swoimi P31 wchodzić w buty dumnym posiadaczom wypasów o wartości zbliżonej do mojego garnituru ;>

- Karty graficzne j.w.

- Dyski twarde, napędy razem? A gdzie tam! Twarde, miękkie i sadzone. Jak szaleć to szaleć!

 

Błagam. Działów jest wystarczająco dużo. Rozmowy o podkręcaniu konkretnego sprzętu (czyli w domyśle podkręcaniu nie koniecznie ekstremalnym) świetnie się mieszczą w ramach działów o poszczególnych komponentach lub w niektórych przypadkach w Podstawowych (mamo, mamo, zmieniłem mnożnik).

 

I tak problem nie polega na niewystarczającej ilości działów tylko na niewystarczającej spostrzegawczości niektórych użytkowników dla których nawet czerwony napis 28pt z informacją o czym jest ten dział byłby nie wystarczający. A na to niestety prostego lekarstwa nie ma

To po co robiliście subfora na Oślej, które tak naprawdę nie były niezbędne, a przed czymś, co by było naprawdę przydatne się bronicie?

 

 

 

 

 

@MaSell

 

Śmiejesz się z rekordów na Duronie, a sam założyłeś topici o swoich dokonaniach na X300SE czy 6600 które są low-endem, wtf?

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Co do subforów na oślej (zwłaszcza co kupić) jakoś administracja nie może przyznać sie że nie wyszło. Dobra, motoryzacja i kultura wyszła ale co kupić już nie.

 

 

 

A teraz z innej beczki, przeglądam sobie jakiś dział forum, wchodze w każdy temat (powiedzmy do 10 tematów) w którym jest jakiś nowy post, czytam, czasami odpowiadam, po przejrzeniu każdego tematu i ewentualnej odpowiedzi dalej temat jest jako nieprzeczytany. Oczywiście po odświeżeniu. WTF?

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co robiliście subfora na Oślej, które tak naprawdę nie były niezbędne, a przed czymś, co by było naprawdę przydatne się bronicie?

Ja rozumiem, że logiczne myślenie jest ciężkie w szczególności o późnej porze i w czwartki kiedy człowiek zaczyna myśleć jakie bóstwo obdarować, żeby był piątek wieczór, ale litości.

Czy na prawdę nie widać różnicy między podziałem działu z 322 300 postami z działem mającym 28 469?

 

Jeszcze raz podkreślę:

- nie można tworzyć kolejnych for które dublują kompetencje istniejących gdyż powoduje to, że podział jest nieczytelny. Dlatego posty o podkręcaniu konkretnych produktów lecą do wątków o konkretnych produktach w konkretnych działach produktowych. Pytania ogóle mają swoją siedzibę na podstawowych.

- mnożenie działów powoduje spadek ruchu w części z nich gdy nie przekraczają pewnej "masy krytycznej". Nikomu się nie chce śledzić kilkunastu działów

- uważam, że działów tematycznych o sprzęcie komputerowym jest wystarczająco dużo. Jeśli nawet nie za dużo.

 

 

Co do subforów na oślej (zwłaszcza co kupić) jakoś administracja nie może przyznać sie że nie wyszło. Dobra, motoryzacja i kultura wyszła ale co kupić już nie.

Niby czemu "nie wyszło". Nie przypominam sobie, żebyśmy zakładali jakieś kwantyfikowane cele dla tego działu, nie słyszałem do tej pory też jakiś specjalnych narzekań nań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

66 tematów	1 625 odpowiedzi
Taka jest statystyka tego działu. To jest 0.04 posta na temat. Warto było? Byłem sceptyczny/na nie. I dalej uważam że tamten dział jest całkowicie zbedny, tam praktycznie jedyna dyskusja jest o wyborze golarki do gęby. Teraz niech jeszcze sie wypowie kilku użytkowników w tym temacie (co sądzą o tym dziale), a potem proszę o odpowiedź władze. Mam nadzieje że tak sie da ;)

 

EDIT: Stfu, pomyłka, 24.62 posta. Nie ma to jak jednym okiem zerkać na monitor i liczyć a drugim robić coś innego.

 

P.S. A dziękuję za herbatkę, zaraz będę pił [;

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

66 tematów	1 625 odpowiedzi
To jest 0.04 posta na temat.

To dosyć ciekawy wynik. Wiele mówiący.

Sugeruje herbatkę.

 

22 posty na temat to dosyć sycące nasycenie treścią ;) (tj nie odbiegające w szczególny sposób od normy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy załóżmy Celeron Coppermine 128 633MHz @ 1,500MHz @ WC to ekstrim? (czyli kosmiczne FSB i bla bla)

Może to przemówi bardziej niektórym ludziom.

Jesli do osiagniecia tego zalozyles wc, podniosles vcore i zmieniles fsb w biosie to dla mnie nie :) . To jest wtedy conajwyzej ekstremalny procek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do osiagniecia tego zalozyles wc, podniosles vcore i zmieniles fsb w biosie to dla mnie nie :) . To jest wtedy conajwyzej ekstremalny procek :)

:lol:

 

to ja juz nie wiem co nalezy zrobić zeby było ixtrim :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

to ja juz nie wiem co nalezy zrobić zeby było ixtrim :unsure:

xtrim są za to zapewne wr na x300se i 6600 na powietrzu :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do osiagniecia tego zalozyles wc, podniosles vcore i zmieniles fsb w biosie to dla mnie nie :) . To jest wtedy conajwyzej ekstremalny procek :)

No to lepiej znalezc jakas padake, zapodac b.duze napiecie, zalatwiac di / fc i krecic o ~200MHz ?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Bo 200MHz wiecej z tego procka to by byl maksymalny max.. ?

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze sprostowales, bo moje pierwsze skojarzenie bylo z Public Relations ;)

 

EDIT: a tak wlasciwie, to niedawno zapierales sie rekami i nogami, ze wynik w ekstrim OC nie jest wazny - to jak w koncu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze sprostowales, bo moje pierwsze skojarzenie bylo z Public Relations ;)

 

EDIT: a tak wlasciwie, to niedawno zapierales sie rekami i nogami, ze wynik w ekstrim OC nie jest wazny - to jak w koncu? ;)

to chyba jeszcze zalezy w co sie bawisz, bo np 3dmarkow, spi, max cpuz czy cos z ramem nie wrzucasz do jednego worka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wprowadzić ZPP dla początkujących użytkowników na giełdzie ?Tak jak to jest na innych ceniących się forach.Już mnie do szału doprowadzają te allegrololki :D

Np.dziś taki allegrolol ma karte do sprzedania to jełopo zakłada konto pod nickiem "dobrakarta" :blink: ,za tydzień lub jutro też się zarejestruje pod nickiem "zajebistamobo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to rozwiązanie, jest jedno "ale" w nim - taki typek na stuka sobie pierw postów(np. na oślej ).. a potem będzie wystawiał na giełdzie ;]

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to rozwiązanie, jest jedno "ale" w nim - taki typek na stuka sobie pierw postów(np. na oślej ).. a potem będzie wystawiał na giełdzie ;]

może między czasie dostanie bana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...