Skocz do zawartości
DrKleiner

Na temat serwisu PurePC.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253076

Spójrzcie na ten temat, na posty forest'a, svende i moje. A także na odpowiedź założyciela. Jakby wątek był [ciach!]A KONKRETNIE zatytułowany (a nie tysiąc 500 sto 900 o nazwie pomocy i problem) to pewnie znalazłby odpowiedź i na swoje pytanie/problem. Może i mnie też czasem wkurza postępowanie forest'a ale ja go też rozumiem i popieram!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Za to posty foresta i grzecha rulezz <_< Jak tak wygląda 3/4 z waszych ponad 5000 i ponad 7500 postów to gratuluję wkładu jaki wnosicie w forum.

np.

po co ten tekst: "Słuchaj sie "speców" ze sklepu a wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle." Nie napisałeś nic o problemie tylko odpisałeś na ostatni post bez jakiegokolwiek uzasadnienia.

 

"mocne icon_smile3.gif nadaje się do topiku śmiechu icon_wink2.gif wymiana procesora, uszkodzony nieradzi sobie w 3d icon_biggrin3.gif" I po co to pisałeś, skoro wiadomo, że tam panują trochę inne zasady? Ty od razu byłeś taki pr0 i wszystko wiedziałeś? No pewnie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Przeciez Grzesiu potrzebuje byl w top10 codziennie bo inaczej samopczucie mu spada :D

Nie patrze na to i nie zależy mi na tym. Ilość postów o niczym nie świadczy, a to że zjawiłem sie z raz czy dwa w tym miesiącu w top10 to dla mnie nie jest istotne.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Najlepiej pozwólmy żeby KAŻDY temat w podstawowych nazywał sie "Problem" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - jak nie widział jak wiedział z czym ma problem co widać po pierwszy poście,, 80% nubów sobie radzi z tytułowaniem tematów,, no po screenie powyżej to by statystyka wynosiła ~3-1 ;]

 

2 - kaaban - cytujesz mnie ale nie bardzo wiesz co i po co ;) to był cytat z tego co powiedział mu serwisant i nie podśmiewałem się akurat z niego,, ten post ma wartość merytoryczną -> to poświadczenie opinii kilku innych osób nt opinii pana ze sklepu

 

3 - jak taki nubek jak mu się zwróci uwagę zamiast zedytować jeszcze dyskutuje.. no ja bym go publicznie naciągnął na pal i cała reszta żyła by w jego cieniu grzecznie

 

poza tym wkurza nie wkurza - raportuje topiki o tematach niezgodnych z regulaminem,, jak 1 na 20 będzie zaraportowany niesłusznie - przejdzie przez filtr moderacji, decyzja nie jest moja,, gorzej że nie widzę wielkiej aktywności w piaskownicy i można tam w praktyce robić wiele,, chyba wszystko poza ofensami chociaż i to by mnie nie zdziwiło

 

więc - nie wiem panie co cie wkurza,, działanie na rzecz przestrzegania regulaminu czy nadgorliwość ? mnie wkurza takie pobłażanie nowym,, nie jestem za zbytnią otwartością na każdego nooba i forum pomocowym gdzie se każdy wpadnie napisze 2 zdania po czym 2 dni będzie odpowiadał na pytania czy sugestie że może warto by jednak podać model płyty głównej,, tego jest w necie pełno i dzieci świetnie się bawia na pclabie forum komputerświata czy pcwk,, od poważnej instytucji wymagałbym trochę powagi. wciąż jestem za zakazem pisania przez i pierwszy miesiąc - każdy zdąży przeczytać regulamin i raczej mu będzie zależało na zachowaniu kultury,, odfiltruje się dzieci, odfiltruje się podjaranych swoim nowym problemem mistrzów klawiatury, forum nie będzie rosło na czas tylko łowiło tych którzy rzeczywiście mają coś do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)wciąż jestem za zakazem pisania przez i pierwszy miesiąc - każdy zdąży przeczytać regulamin i raczej mu będzie zależało na zachowaniu kultury,, odfiltruje się dzieci(...)

Że niby co? Zakłada ktoś konto i przez miesiąc nie może pisać? Nic do Ciebie nie mam, ale zastanów się na tym jeszcze raz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Myślę że chodziło o konkretne działy, niech taki początkujący ma dostęp do Podstawowych, O serwisie, Co kupić i tyle.

 

EDIT: Miałem na myśli podstawowe działy. Ale też mam zdanie że temat chybiony.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chodziło o konkretne działy, niech taki początkujący ma dostęp do Podstawowych, O serwisie, Co kupić i tyle.

a początkujący nie może się interesować, grami, overclockingiem, konsolami, czy fotografią ?

totalnie nie trafiony pomysł z ograniczeniami, nie każdy kto się na forum rejestruje po raz pierwszy jest totalnym noob'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli początkujący jest dosyć zaawansowany? Tego nie widać ilu użytkowników nie popełnia błedów w pierwszym okresie swojej egzystencji, widać tylko ilu je robi, bo są tego skutki.

 

Dlaczego zatem mamy normalnym, spokojnym uzytkownikom zamykac droge?

 

Załóżmy, ze dopiero sie zarejestrowales na PurePC. Masz jakis problem, potrafisz go opisać, zatytulowac watek. Chcialbys to zrobic, ale jakis baran ustawił mozliwosc pisania w odpowiednim do zamieszczenia tego problemu dziale na 30 dni po rejestracji lub nabiciu 25 postów. Co robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a początkujący nie może się interesować, grami, overclockingiem, konsolami, czy fotografią ?

totalnie nie trafiony pomysł z ograniczeniami, nie każdy kto się na forum rejestruje po raz pierwszy jest totalnym noob'em.

A ja myślę, że jednak w większości przypadków jest noobem - a jak nie jest, to niech najpierw poczyta, albo udziela sie gdzie trzeba i tyle.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz traktowanie wszystkich jak debili?

 

Dzieki, jakbym trafil na forum z takim ograniczeniem, to bym to pier... i poszedl gdzie indziej, bo za miesiac to sobie pomoc beda mogli w d.. wsadzic, bo bedzie dawno po jablkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jednak w większości przypadków jest noobem - a jak nie jest, to niech najpierw poczyta, albo udziela sie gdzie trzeba i tyle.

Taaa.. zbanuje Ci konto i wprowadzimy takie ograniczenie - bo mniemam. że jesteś już zaawansowany - założysz nowe kont posiedzisz sobie w odpowiednich działach przez miesiąc, później zapytam o wrażenia.

 

Dzieki, jakbym trafil na forum z takim ograniczeniem, to bym to pier... i poszedl gdzie indziej, bo za miesiac to sobie pomoc beda mogli w d.. wsadzic, bo bedzie dawno po jablkach.

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz traktowanie wszystkich jak debili?

Dzieki, jakbym trafil na forum z takim ograniczeniem, to bym to pier... i poszedl gdzie indziej, bo za miesiac to sobie pomoc beda mogli w d.. wsadzic, bo bedzie dawno po jablkach.

Nie napisałem, że jestem za wprowadzeniem takiego ograniczenia, tylko, że większość nowych to 'nooby'.

 

A skoro "Podstawowe zagadnienia" itp miałyby być otwarte. to niby dlaczego dany noob miałby nie uzyskać pomocy?

 

Taaa.. zbanuje Ci konto i wprowadzimy takie ograniczenie - bo mniemam. że jesteś już zaawansowany - założysz nowe kont posiedzisz sobie w odpowiednich działach przez miesiąc, później zapytam o wrażenia.

Dublowanie kont jest niezgodne z regulaminem, a ja jestem grzeczny i regulaminu nie łamię, więc nie banuj ;)

 

W każdym razie, takie ograniczenie nie da zbyt dużo, bo w działach, gdzie spamują nowi użytkownicy, dalej będzie śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może stworzymy dział, w którym będzie możliwość zakładania tematów, w innych działach zablokujemy tworzenie nowych wątków, a każdy temat z tego nowego działu moderator bedzie przenosił do odpowiedniego edytując przy okazji tytuł watku, jesli jest nieregulaminowy? Byloby super, nie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, niektórzy użytkownicy chcieliby stworzyć utopie ;]

Rozumiemy, cieszymy się, też byśmy chcieli - ale z samej definicji jest to nierealne. Dlatego też na te dwa działy przymrużamy oko (lub oczy jak kto woli) a koncentrujemy się na działach "głównych".

Prawdopodobnie zostanie wybrany submoderator do podstawowych to do niego będziecie mogli zanosić skargi i zażalenia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A ja myślę, że jednak w większości przypadków jest noobem - a jak nie jest, to niech najpierw poczyta, albo udziela sie gdzie trzeba i tyle.

Jestem przeciw ograniczeniom, ale przez pierwsze pół roku na tweaku nie pisałem nic właśnie żeby poznać trochę forum a nie rozwalać swoimi przyzwyczajeniami...

 

btw.

O nawet pierwszego posta napisałem w październiku a rejestrowałem się w kwietniu :D

 

 

Jak dla mnie to wszyscy szukacie dziury w całym, jak wkurzają was ludzie w "podstawowych" to po co tam zaglądacie? Wiedza jaką stamtąd sie czerpie jest dość nikła, co was tam ciągnie? Musicie mieć XYZ postów? Bo na to wychodzi :blink:

 

Prawdopodobnie zostanie wybrany submoderator do podstawowych to do niego będziecie mogli zanosić skargi i zażalenia ;]

Już mu współczuję, byle nie tych dwóch głównych krzykaczy tutaj ;] Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram pomysłu z ograniczeniami ale może przydało by się trochę zaostrzyć moderowanie działów co kupić i podstawowe ? Wiele osób które dopiero się zarejestrowały zakładają tematy w stylu mam problem,pomóżcie mi wszyscy a ja nawet nie podam konfiguracji komputera.Lub też w co kupić gdzie kilkanaście osób mówi jedno a autor na samym końcu się obraża i mówi że i tak sam wybierze lepsze podzespoły.

Aleeeee nie nam tu się wtrącać,wszystko w rękach administracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszyscy szukacie dziury w całym, jak wkurzają was ludzie w "podstawowych" to po co tam zaglądacie?

Spróbuj tam coś znaleźć... Wyobraź sobie jakiś prosty problem i znajdź rozwiązanie... cholera mnie wzięła, zdecydowałem sie na google, które w pierwszym wyniku znalazło rozwiązanie na pclabie, a tam zawsze był burdel nieziemski, coś w tym jest, prawda?

 

Prawdopodobnie zostanie wybrany submoderator do podstawowych to do niego będziecie mogli zanosić skargi i zażalenia ;]

Wybór musi być ciężki, wśród całego tłumu samobójców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tak psioczycie na podstawowe że, oho, nubek źle nazwał temat, nie opisał kompa, podaje gg i pisze "POMUSZCIE PLIX" a ja tam nei widzę jasnej informacji (w postaci przyklejonego topiku czy ogloszenia czy co tam) w której to jasno byłoby określone co musi zawierać temat: poprawna nazwa tematu, dokładny opis kompa i problemu, na wstępie podawanie temperatur i napięć i blablabla (ofc wiadomo o jakie tematy chodzi).

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne zdanie niz wiekszosc. ;] Duzo osob odnosi sie do podstawowych i zle zatytulowanych tematow lub powielania istniejacych watkow. Kazdy z nas mial jakis start na tym forum, czasem lepszy czasem gorszy, a teraz jak juz mamy status usera powazanego to najlepiej pododawac blokady i temu podobne [ciach!]ly dla nowych uzytkownikow. :blink: Problem w duzej czesci lezy tez po naszej stronie tak zwanych starych wyjadaczy co juz sa takimi mastami co potrafia tylko napisac 'przeczytaj regulamin', 'lol roku', i tego typu bzdety bez zadnej wartosci merytorycznej. Otoz ilu z Was napisalo PM'ke do takiego zoltodzioba by rozjasnic mu co w swoim temacie zle zatytulowal i jak powinien on poprawnie brzmiec lub podac mu linki w prywatnej korespondencji do tematow gdzie problem byl juz poruszany? Pewnie jakis promil uzytkownikow by sie znalazl, ktory w ten sposob postepuje lecz zdecydowana wiekszosc woli nabijac posty w takich tematach i podnosic go do gory uruchamiajac w ten sposob lawine nowych wpisow i takim oto sposobem tworzy sie maly burdel (przepraszam za okreslenie) na forum. Ponadto mozna przy okazji zaraportowac temat bez zbednego wpisu 'poszedl raport', czyz nie? Troche krytyki dla siebie i wlasnego postepowania tez sie czasem przydaje by spojrzec na istniejacy problem z nieco szerszej perspektywy. ;]

Mam nadzieje, ze wszyscy zrozumieli mnie, ostatnio dopadla mnie bezsennosc i zmeczenie siega zenitu wiec moze byc troche nieskladnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Semtex

a ja mam takie pytanie. czy ktos weryfikuje to co robia moderatorzy? czy od ich widzimisie zalezy to czy ktos dostanie bana, czy ostrzezenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

czy od ich widzimisie zalezy to czy ktos dostanie bana, czy ostrzezenie?

Tak. Zdjęcie bana rozpatruje administracja. Jeżeli masz problem z moderatorem/jego pracą piszesz do administratora na PW. Tylko admin weryfikuje prace moda ale nie weryfikuje kto/za co/dlaczego dostaje % i bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...