Skocz do zawartości
DrKleiner

Na temat serwisu PurePC.pl

Rekomendowane odpowiedzi

hmm można by ogólnie zabronić podawania linków do allegro.... bo to sie na giełdzie sprzedaje a nie na allegro.. Zawsze można podać "możliwość wystawienia na allegro" albo "aukcja na życzenie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemmy

1. Chcesz zebysmy sie stali bezrobotni na forum?

2. Zawsze mozna sie niezle posmiac z takich debili ;]

pracy Wam na pewno nie zabraknie, o to bym się nie martwił.

Mnie to już chce sie bardziej płakać :D a do śmiechawki mamy inny wątek

 

Bardziej chodzi mi ,o ograniczenie zakładania kont na kolanie służących tylko i wyłącznie do zareklamowania towaru na alledrogo.

Jakim sposobem to sie pomyśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu takie ograniczenie - pieprznei "ziomus" 50 aha;zgadzam sie z przedmowca;kopia tekstu z jakiegos faq i pusci linka po trzech tygodniach pobytu na forum do alelola z aukcja starego celerona i fx5600 za 1kPLN...

Chyba lepiej zostawic jak jest - gdy natret staje sie upierdliwy - szybki banik i kosz dla watku/postow.

Chociaz naprawde musi byc kilka raportow zebym zajzal na gielde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

I mamy kolejny konkursik cooling.pl i faser. Bardzo banalny i fajny :) Podziękowania dla władzy [;

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jeżeli Maniakalny znowu wygra to go ukatrupie <_< :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mamy kolejny konkursik cooling.pl i faser. Bardzo banalny i fajny :) Podziękowania dla władzy [;

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jeżeli Maniakalny znowu wygra to go ukatrupie <_< :P
mozesz spac spokojnie Grzesiu :lol: , chyba nie bede brał w nim udzialu bo nie potrzebuje płynu, chociaz z drugiej strony mozna udział wziąc, tak dla sportu :lol: Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurs jest poprawny, sprawdzaliśmy kilkukrotnie odpowiedzi. Jeszcze raz sprawdzę na wszelki wypadek, abym nie rzucał słów na wiatr.

 

Co do mojego odpowiadania w tym temacie od jakiś dwóch miesięcy.

 

Jeśli ktoś chciałby zebrać wszystko co jest do zrobienia i opisane tu a nie poszło od razu pod młotek tak jak RSS, sprawa modów nieaktywnych (nadal zawieszona) i zamieścił w jednym poście to można było zrobić dużo i wiele więcej na raz. Jak widzicie znów opadła ilość newsów na portalu dlatego za 3-5 dni będzie info o naborze newsmanów do pisania w serwisie, oczywiście za PLN lecz nie duże ale na utrzymanie ucznia / dorobek dla studenta bez problemu starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

najwazniejsze ze serwis rozwija sie pelna pare.

 

Na innych portalach jakies badziewne testy nowych prockow intela i amd , kart graficznych od 8800gt zaczynajac a na 3870x3 konczac a na pure pc jest HIT miesiaca -test myszki .

 

TAK TRZYMAC

 

BRAWO DLA REDAKTOROW I ROMKA -tak jak zapowiedzial tak zrobil po tym jak "przejal" serwis od liska . Ten serwis to bylo forum , jest forum i bedzie forum :) I po co bylo robic wode z mozgu ludziom ?

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przeszkadza ci to że mamy forum na wysokim poziomie ?

Odnośnie działania serwisu,testów/newsów to sprawa była wielokrotnie poruszana i od tak nic nie można zrobić .

Jeśli znajdziesz sponsora który wypożyczy sprzęt a Ty masz czas go przetestować i co najważniejsze ubrać to w słowa to bylibyśmy wdzieczni , natomiast jak masz tylko narzekać to nikt cię tu nie trzymać na siłę nie będzie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie konkursu.

Pytanie drugie brzmi:

 

2. W którym z wymienionych kolorów NIE występują barwniki Feser-view?

Dostepne odpowiedzi:

a)Niebieski

b)Zielony

c)Czarny

d)Zadnym z wyżej wymienionych

 

Na stronie producenta -> http://www.feser-one.com/site/index.php?cPath=69 widac ze barwniiki Feser-view wystepuja w kazdym z wymienionych kolorow! Cos jest chyba nie tak? Jezeli chodzi o odpowiedz d) to powinna ona byc podwójnym zaprzeczeniem aby byla poprawna, np: "Nie nie występują w zadnym z wyżej wymienionych kolorów", lub po prostu: "Wystepują we wszystkich wyżej wymienionych kolorach". Teraz odpowiadajac na postawione pytanie "W którym z wymienionych kolorów NIE wystepują barwniki Feser-view" pelnym zdaniem wykorzystujac odpowiedz d) otrzymujemy: "Barwniki Feser view nie wystepuja w zadnym z wyzej wymienionych kolorow"- co jest stwierdzeniem blednym gdyz wedlug strony producenta wystepują w każdym z wyżej podanych. Czyli wychodzi na to ze na pytanie 2 nie ma poprawnej odpowiedzi :blink:

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jest tylko wystarczy pomyśleć. Może i nie jest dobrze skonstruowane ale jest na to odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że gdyby pytanie potraktować bardzo dosłownie, to w sumie nie pytaja nas o to na jakie kolory BARWIĄ barwniki, lecz jakiego koloru jest sam barwnik. Przyglądając się zdjęciom na stronie prodecenta i na stronie cooling.pl mozna zauważyć że barwnik który BARWI na CZARNO, sam jest koloru CIEMNO-NIEBIESKIEGO(przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach, może to być tylko złudzenie spowodowane tym że pojemnik jest biały i nieco rozjaśnia kolor naszego barwnika-potwierdzić to może tylko osoba która miała ten barwnik), lecz IMO jest to bardzo naciągane i budzi wątpliwości.

Wykluczając ze względu na błędne sformułowanie odpowiedź D) (lub poprawne jej sformułowanie jeśli to faktycznie miała być błędna odpowiedź) najblizsza prawdy byłaby odpowiedź C) Czarny, jednak tak jak napisalem wyżej wyglada mi to na odpowiedz bardzo naciąganą na "poprawną".

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moreno, nie myślisz logicznie, albo się zaplątałeś ;)

To JEST podwójne zaprzeczenie:

 

Pierwsze:

WYSTĘPUJĄ - NIE_WYSTĘPUJĄ

Drugie:

KAŻDYM - ŻADNYM

 

Wynik:

NIE_WYSTĘPUJĄ w ŻADNYM z wyżej wymienionych = WYSTĘPUJĄ w KAŻDYM z wyżej wymienionych

 

Rozumiesz? :)

 

PS.

Nie podpowiadam, bo nie znam poprawnych odpowiedzi (słowo honoru, nie ja układałem test :P) Pomagam tylko z logiki :P

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dobijające drzewo zamiast normalnego wyświetlania postów, gdzie się to wyłącza ???

Przy belce z nazwą topicu wybierasz OPCJE -> przełącz na

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moreno, nie myślisz logicznie, albo się zaplątałeś ;)

To JEST podwójne zaprzeczenie:

 

Pierwsze:

WYSTĘPUJĄ - NIE_WYSTĘPUJĄ

Drugie:

KAŻDYM - ŻADNYM

 

Wynik:

NIE_WYSTĘPUJĄ w ŻADNYM z wyżej wymienionych = WYSTĘPUJĄ w KAŻDYM z wyżej wymienionych

 

Rozumiesz? :)

 

PS.

Nie podpowiadam, bo nie znam poprawnych odpowiedzi (słowo honoru, nie ja układałem test :P) Pomagam tylko z logiki :P

Druhmah zaplątałeś się, to nie tak jak w matematyce :) Tak jak piszesz jest w języku angielskim, w języku polskim jest jednak inaczej.

Wezmy prosty przyklad, 3 osoby zostały przebadane na obecnośc pewnej choroby, wszystkie okazaly sie zdrowe. Lekarz zatem sporządził raport w którym napisał:

"Objawy choroby NIE WYSTAPILY u ZADNEGO pacjenta", według twojej teori oznacza to że Objawy choroby wystąpiły u każdego co jak wiemy jest nieprawdą.

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania wychodzi na to że lekarz powinien napisać: "Objawy choroby nie wystąpiły u KAŻDEGO pacjenta"(z czego może wynikać ze objawy wystąpiły np tylko u 1 pacjenta(gdzy nie wystąpiły u kazdego, czyli np 1 jest chory a reszta nie), z czego wynika ze takie sformułowanie zdania jest błędne.

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania można wywnioskowac że lekarz powinien napisać: "Objawy choroby WYSTĄPIŁY u ZADNEGO pacjenta" czego nie trzeba komentowac.

Idąc jeszcze dalej Twoim tokiem rozumowania lekarz mógłby napisać "Zaden pacjent jest chory" czego takze nie trzeba komentować. Oczywiście zdanie powinno brzmieć: "Zaden pacjent nie jest chory" co nie oznacza przecież ze "Wszyscy pacjenci są chorzy"(jak wynika z przedstawionego przez Ciebie toku rozumowania) tylko że wszyscy są zdrowi.

 

Tak jak mówisz jest natomiast w języku angielskim(choć też nie do końca ;)) gdzie można powiedzieć:

"No one lives here" jednak po polsku nie powiemy "Nikt tu mieszka" lecz "Nikt tu nie mieszka" (co wedlug Twojego toku rozumowania oznaczaloby ze wszyscy tu mieszkają).

 

W ten prosty sposób pokazalismy że język polski rządzi sie troche innymi prawami niż matematyka i "NIE_WYSTĘPUJĄ w ŻADNYM z wyżej wymienionych " nie oznacza że "WYSTĘPUJĄ w KAŻDYM z wyżej wymienionych" , a wręcz na odwrót.

 

Teraz juz wiem która odpowiedź należy zaznaczyć w konkursie, jednak jest ona błednie sformułowana i tak naprawde oznacza dokładnie odwrotnie to co powinna, z czego wynika ze na pytanie 2 w konkursie nie ma poprawnej odpowiedzi.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście moje porównanie jest językowo błędne, ale logicznie rzecz biorąc można przyjąć za poprawne. Nasz język kryje mnóstwo "kruczków" ;)

Sprawa dla prof. Miodka :P

 

Jesteś pewien, którą odpowiedź zaznaczyć? :> Jak okaże się błędna, to pretensje nie do mnie :P Możesz jedynie wierzyć, że autor pytań myślał podobnie do mnie :)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście moje porównanie jest językowo błędne, ale logicznie rzecz biorąc można przyjąć za poprawne. Nasz język kryje mnóstwo "kruczków" ;)

Sprawa dla prof. Miodka :P

 

Jesteś pewien, którą odpowiedź zaznaczyć? :> Jak okaże się błędna, to pretensje nie do mnie :P Możesz jedynie wierzyć, że autor pytań myślał podobnie do mnie :)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie!

Tak jak pisalem w poście wyżej isnieje jeszcze jedno lecz bardzo mgliste i naciągane rozwiązanie problemu, cytuje:

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że gdyby pytanie potraktować bardzo dosłownie, to w sumie nie pytaja nas o to na jakie kolory BARWIĄ barwniki, lecz jakiego koloru jest sam barwnik. Przyglądając się zdjęciom na stronie prodecenta i na stronie cooling.pl mozna zauważyć że barwnik który BARWI na CZARNO, sam jest koloru CIEMNO-NIEBIESKIEGO(przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach, może to być tylko złudzenie spowodowane tym że pojemnik jest biały i nieco rozjaśnia kolor naszego barwnika-potwierdzić to może tylko osoba która miała ten barwnik), lecz IMO jest to odpowiedź bardzo naciągana na "poprawną" i budzi wątpliwości.

Pozdrawiam

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem. Ale ja Ci w podjęciu decyzji nie pomogę, bo nie mogę :) Generalnie w takich konkursach spraw się chyba raczej nie komplikuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...