Skocz do zawartości
_kuba

Optymalizacja Windows Xp Pod Super Pi

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie tutaj swoje pomysły i rady na optymalizacje windowsa aby mozliwe było urywanie kolejnych sekund w SPI

 

od siebie dodam kilka porad

 

1. Mój Komputer>Właściwości>Zaawansowane>Wydajność>Ustawienia>Dopasuj do uzyskania najlepszej wydajności

 

 

2. Mój Komputer>Właściwości>Zaawansowane>Wydajność>Ustawienia>Zaawansowane:

 

Planowane użycie procesora - Programy

 

Użycie pamięci - Bufor systemu

 

Pamięć wirtualna>Zmień>Rozmiar niestandardowy - ja u siebie rozłożyłem to na wszystkie partycje których jest tylko dwie <_< i mam

 

C: Rozmiar początkowy 1000MB, końcowy 1000MB

 

D: Rozmiar początkowy 500MB, końcowy 500MB

 

3. Teraz mozemy pogrzebac troche w MSCONFIG, uruchamiamy narzędzie konfiguracji systemu, wybierając start>uruchom>msconfig i tutaj w zakladce ogólne wybieramy uruchamianie diagnostyczne.

 

 

4. Następnym korkiem jest wyłączenie zbędnych procesów i programów działających w tle. (CTRL+ALT+DEL) > Procesy i wyłączamy tyle ile nam sie uda.

 

5. Nasz system obsługując programy najpierw wykorzystuje pamięć ram, gdy zurzycie przekracza 80% zaczyna korzystac z pamięci wirtualnej, dlatego użytkownicy wolniejszych dysków tak jak ja (Seagate U5 :angry: ) podczas przeliczania próbki w SPI mogą usłyszec/zawuważyć "chromotanie" dysku tak jak np. kopiujemy duże pliki

 

Jak wiemy obliczając jakąkolwiek liczbę PI obciązenie wzrasta do 100%, w tym momencie 20% spada na dysk 80% wykorzystywane jest przez pamięć ram

 

Jednak tą wrtość mozemy zmienic ingerując w rejestr systemowy:

 

start>uruchom> wpisujemy regedit

 

ukazuje nam sie edytor rejestru

 

teraz mozemy odszukac interesujący nas wpis, przechodzimy przez: hkey_local_machine>system>current control set>control> session manager> memory management> otwieramy wpis NonPagedPoolSize, następnie ustawiamy system wpisu na dziesiętny> w miejscu Dane wartości wpisujemy liczbę % która ma odpowiadac za użycie pamięci u mnie w przypadku 512MB ustawiłem 95% czyli wpisałem 498073, możemy wstawic dowolną liczbę % jednak nie zaleca sie większej niż 95% ponieważ pamięc wirtualna też jest potrzebna gdy np. mamy mało pamięci RAM np. 256MB

 

uzycie pamięci w % mozemy obliczyc ze wzoru (u mnie to było tak) 0.95 (liczba %) * x (czyli liczba pamięci RAM którą posiadamy u mnie 512MB) czyli wpisalem 498073 (przypominam że mnożąc jakiś % przez liczbę pamięci podstawiamy liczbę w podaną w kb a nie w mb) (ta porada zaczerpnięta z KŚ Ekspert 2/2006)

 

Jak cos mi sie jeszcze przypomni to napewno dodam tutaj, wszyscy którzy mają jakies nowe pomysły, sposoby, rady itp niech zamieszczają je w tym temacie.

Edytowane przez _zzzkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wirtualna>Zmień>Rozmiar niestandardowy - ja u siebie rozłożyłem to na wszystkie partycje których jest tylko dwie <_< i mam

 

C: Rozmiar początkowy 1000MB, końcowy 1000MB

 

D: Rozmiar początkowy 500MB, końcowy 500MB

To akurat nie będzie optymalizacja tylko da efekt odwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... jak mialem standardowo ustawione te wartosci to gdy w tle chodzilo kupe programów p2p itp. to jakos strasznie mi wszystko muliło, jak chcialem wejsc na partycje którąkolwiek to dlugo czekalem :/ pracowalo sie na kompie wtedy jak na jakims celku 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka drobiazgów w rejestrze:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]

"AlwaysUnloadDll"="1" {usuwa z pamięci biblioteki .DLL używane przez dany program od razu po jego zakończeniu}

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]

"DisablePagingExecutive"=dword:00000001 (zapobiega przenoszeniu wykonywalnych elementów systemu do pamięci wirtualnej}

"IoPageLockLimit"=dword:00002000 {bufor I/O dysku/napedów innych, wartość można modyfikować do woli}

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters]

"EnablePrefetcher"=dword:00000000 {wyłącza mechanizm Prefetch}

 

punkt 4. wymaga sprecyzowania, a mianowicie nie należy wyłączać (przy pomocy Menadżera zadań) procesów co do których przeznaczenia nie ma się całkowitej pewności, może to doprowadzić do przymusowego restartu najalepiej powyłączać co nie potrzebne z poziomu programu: services.msc oraz programy z autostart przy pomocy: msconfig

niektóre procesy są usługami lub serwerami usług wiec mają przypisane procedury postępowania w przypadki nagłego wyłączenia, wszystkie usługi oprócz jednej: Zdalne wywoływanie procedur (RPC) (RpcSs)), można wyłączyć bez szkody dla systemu, ucierpi jedynie komfort i funkcjonalność

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
sc config wuauserv start= disabledsc config spooler start= disabledsc config wscsvc start= disabledsc config ClipSrv start= disabledsc config NetDDEdsdm start= disabledsc config Schedule start= disabledsc config upnphost start= disabledsc config MSIServer start= demandsc config WmiApSrv start= demandsc config Dhcp start= demandsc config TrkWks start= disabledsc config Themes start= disabledsc config WZCSVC start= disabledsc config VSS start= demandsc config seclogon start= disabledsc config NtmsSvc start= demandsc config RasAuto start= demandsc config dmserver start= demandsc config RasMan start= disabledsc config RDSessMgr start= demandsc config SwPrv start= demandsc config mnmsrvc start= demandsc config helpsvc start= disabledsc config RSVP start= demandsc config RemoteRegistry start= disabledsc config RemoteAccess start= disabledsc config Nla start= disabledsc config Wmi start= demandsc config TapiSrv start= disabledsc config TlntSvr start= disabledsc config dmadmin start= demandsc config ALG start= disabledsc config ImapiService start= disabledsc config W32Time start= disabledsc config xmlprov start= demandsc config CiSvc start= disabledsc config BITS start= demandsc config WmdmPmSN start= demandsc config SSDPSRV start= disabledsc config srservice start= disabledsc config ERSvc start= disabledsc config PolicyAgent start= demandsc config CryptSvc start= demandsc config TermService start= disabledsc config WebClient start= disabledsc config stisvc start= disabledsc config FastUserSwitchingCompatibility start= disabledsc config Serial start= disabledsc config LmHosts start= demandsc config ShellHWDetection start= disabled
Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TinyXP .,.. po co się męczyć Master Warez Cię wyręczy .. to tak a propo's optymalizacji .. ten XP faktycznie zabira dużo mniej ... musze sobie zadać trudu trochę i zrobić kilka sterowników do skopiowania ibędzie gotowy do liczenia SPI.. może sięuda wycisnąć coś z mojego rzęchacza :P

 

SGJ ... co do siga ... prawie, robi wielką różnicę :P

 

-p.Jan K. uzywam Firefoxa i jestem zadowolony

-p.Janina P. uzywając Opery jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się, aby na mój komputer trafiły progamy typu Ad-Ware

-p.Timoty L. IE wpędził mnie w alkoholizm i uzależnił od narkotyków .. poza tym cały czas mam stany lękowe przed trojanami więc zapisałem się do grupy terapeutycznej AMSU*

 

*Anonymous MicroSoft Users

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie. Zabicie jednego z svchostów skonczy się fajnym okienkiem odliczania i restartem :)

Jest na to sposób :P

 

"%windir%\system32\shutdown.exe -a" ABORT SHUTDOWN

 

Mozna sobie zrobic taki skrót na pulpicie.

Dzieki temu mozna powyłączac inne svhosty które powodują wyłączenie kompa.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek tomekmak tez nieźle zjechał z procesami http://free.polbox.pl/t/tomekmak/lole/9%20procesow.jpg

no to juz można osiągnąc "domowymi sposobami", prze wyłączenie wszystkich usług (oprócz jednej)

po restarcie dało by się jeszcze odchudzić o 2-3 procesy :D

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wmiprvse.exe i kolejny proces ubity ... to chyba sieciowa usługa jest no nie ?? czyli można sobie odpuścić jak się tylko sieć wyłączy przed liczeniem PI :P

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wmiprvse.exe to usługa lokalna o nazwie: Instrumentacja zarządzania Windows, nie musi pracować bez przerwy jeżeli będzie potrzeba (jakiś program zarządza danych) usługa zostanie włączona

 

tak jak mówiłem, da się zejść do 9 procesów bez żadnych specjalnych zabiegów, po tych ekscesach nie był konieczny restart systemu, trzeba było jedynie włączyć to co się wyłączyło

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie. Zabicie jednego z svchostów skonczy się fajnym okienkiem odliczania i restartem :)

Można temu zapobiedz tak:

 

Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Usługi > prawoklik na Zdalne wywoływanie procedur (RPC) i wybieramy właściwości > zakładka Odzyskiwania > no i reszta chyba oczywista :)

 

sgj - napisz jak tego dokonałeś :D

 

BTW - Czy można mieć 2 xp'eki na osobnych partycjach? Wiem że można kombinowac np. xp + 2003, ale nie wiem czy tak samo jest z dwoma takimi samymi systemami :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - Czy można mieć 2 xp'eki na osobnych partycjach? Wiem że można kombinowac np. xp + 2003, ale nie wiem czy tak samo jest z dwoma takimi samymi systemami :)

można mieć tyle systemów ile się chce no i ile jest miejsca na dysku-ach (nawet tych samych)

można mieć również takie coś jak Virtual PC lub VMWare :wink:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj - napisz jak tego dokonałeś :D

Wyłaczone wszystkie usługi, które dals ię wyłaczyc(zostało chyba ze 4). Procesy podobijane w Process Explorer.

 

 

Ale nie polecam schodzic ponizej 7 procesów(tyle da sie zrobic normalnie w windows), bo są problemy z dzialaniem systemu. Przy zejsciu do 4 nie bardzo da sie juz cos zrobic w systemie. Sa nawet problemy z uruchamianiem programów.

 

I trzeba jeszcze szybko wpisywac polecenia, bo na 2 procesach chce restartowac system :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SuperPI działa na pamięciach, dysku i procesorze. Te 3 rzeczy akurat w przypadku VMWare, Virtual PC i podobnych emulatorów zostają prawie te same, co w fizycznym kompie. Mówię prawie, bo jest pewien patent, który można by sprawdzić. Osobiście nie sprawdzałem, bo troche mało ramu mam, ale:

Tworzymy RAM DISK, tworzymy wirtualną maszynę, z dużą ilością pamięci i dyskiem, który znajduje się na RD. Instalujemy maksymalnie obciętą wersję dowolnego systemu i uruchamiamy SuperPI. Jak by nie patrzeć, to mamy: procka, pamięć + dysk i plik wymiany, który wymiata z prędkością pamięci RAM. Na 1 GB RAM można by już chyba próbować z tymi pierwszymi testami z SPI.

 

Jedynym minusem tego patentu jest, że "w tle" mamy działający drugi system oraz sam emulator.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...