Skocz do zawartości
lucjan1948

Toshiba A100-528 [recenzja Tygodnika Komputerowego + Opinia Użytkownika I Innych ]

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem kartę WiFi firmy EdiMax EW-7305PG opartej na chipsecie Atherosa 2414A, czytana jest jako Atheros 5005GS-opis w załączniku.

Oceniam jako dobrą i jest najtańszym rozwiązaniem w przypadku Toshib nie posiadajacych własnych WiFi (cena około 100zł)

Co dotyczy modingu laptopa to polecam folie diament i metalik:

http://www.alkor-deco.de/englisch/klespe_dia_e.html

http://www.alkor-deco.de/englisch/klespe_met_e.html

Ponieważ kolega Mor1 przez drut- moda zrobił z Celerona M 1,6 GHz- Pentiuma M 2,12GHz a co zwiększyło wydajnosć około 30% tego notebooka i przytym zwiększyło atrakcyjnosć tego modelu dla użytkowników jak i potencjalnych nabywców.

Atheros_Wireless_LAN__2_4_5_GHz__802_11a_b_g__802_11b_g__Radio_on_a_Chip__Overview__WLAN__Networking__Products_and_Technology.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO większość recenzji z forum prezwyższa tą recenzję z Tygodnika Komputerowego.

Witaj

 

Mam w związku z tym pytanie: czego w naszych recenzjach brakuje? O czym jeszcze powinniśmy pisać?

 

Liczę na konkretne uwagi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Mam w związku z tym pytanie: czego w naszych recenzjach brakuje? O czym jeszcze powinniśmy pisać?

 

Liczę na konkretne uwagi :)

 

Pozdrawiam

Cytujesz nie moje słowa-więc zwróć sie do autora tego tekstu.

Bo moja opinia o recenzjach w Tygodniku Komputerowym jest pozytywna o czym dałem wyraz na samym początku i powołując się na w/w recenzję, żeby nie stworzyć plagiatu.

A skoro został wywołany temt to może bym życzył: wiecej szczegółów technicznych np. dysk 40GB i dokladnie opisane parametry(bo, że to jest dysk to się dowiemy na stronie sprzedawcy), oceny końcowe są raczej dyplomatyczne-generalnie wszystkie wychodzą na dobre chociaż wewnątrz recenzji jest kilka lub kilkanascie stwierdzeń negatywnych, testy robić w popularnych programach.

Ja za recenzje dla Tygodnika Komputerowe jestem wdzięczny, że nie kupiłem Asusa A6R- a wybrałem Toszibę A100 (chociaż w dniu mego zakupu nie było jeszcze recenzji tego modelu) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro został wywołany temt to może bym życzył: wiecej szczegółów technicznych np. dysk 40GB i dokladnie opisane parametry(bo, że to jest dysk to się dowiemy na stronie sprzedawcy),

Dobra uwaga - zasugeruje ją FX'owi i postaram się by w kolejnych recenzjach były dokłądniejsze informacje na temat poszczególnych urządzeń.

 

oceny końcowe są raczej dyplomatyczne-generalnie wszystkie wychodzą na dobre chociaż wewnątrz recenzji jest kilka lub kilkanascie stwierdzeń negatywnych,

Tego punktu właśnie nie rozumiałem :)

Weźmy na warsztat Twoją toshibę :)

Mobilność; daliśmy 6-7/10 - wymiary są dość dobre jak na tą wielkość matrycy, również waga jest dość niska, bateria trzyma dość dobrze - wydaje się mi, że taka ocena jest właściwa

Wydajność grafiki - jest nieco wyższa od GMA 900, któremu dajemy 3/10 - więc dostał 4/10

Wydajność obliczeniowa: Celeron 1600 MHz to procesor ze średniej półki - i taką też ocenę dostał

ocena końcowa 8/10 - w tej cenie jest to dość dobra propozycja choć ma swoje wady (gwarancja oraz brak WiFi).

 

Nie mam pomysłu o co może dokładnie chodzić :) Proszę wyjaśnij mi to :)

 

testy robić w popularnych programach.

Masz na myśli 3dmarki oraz superpi? :)

NIE MA MOWY! :)

robimy testy w rzeczywystych aplikacjach, których się używa na codzień - ZERO syntetyków (jedynie hdtach, bo zrobienie real-testu byłoby bardzo, ale to bardzo kłopotliwe). Testy są zawsze takie same co umożliwia porównanie urządzeń

 

Ja za recenzje dla Tygodnika Komputerowe jestem wdzięczny, że nie kupiłem Asusa A6R- a wybrałem Toszibę A100 (chociaż w dniu mego zakupu nie było jeszcze recenzji tego modelu) :D

Cieszę się, że udaje się nam pomagać w wyborze odpowiedniego dla siebie urządzenia. Jednak nie zawsze wszystko się udaje i czasem możemy nie spełniać oczekiwań - dlatego też zawsze pytam dokładnie o wszelkie uwagi :)

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego punktu właśnie nie rozumiałem :)

Weźmy na warsztat Twoją toshibę :)

Mobilność; daliśmy 6-7/10 - wymiary są dość dobre jak na tą wielkość matrycy, również waga jest dość niska, bateria trzyma dość dobrze - wydaje się mi, że taka ocena jest właściwa

Wydajność grafiki - jest nieco wyższa od GMA 900, któremu dajemy 3/10 - więc dostał 4/10

Wydajność obliczeniowa: Celeron 1600 MHz to procesor ze średniej półki - i taką też ocenę dostał

ocena końcowa 8/10 - w tej cenie jest to dość dobra propozycja choć ma swoje wady (gwarancja oraz brak WiFi).

 

Nie mam pomysłu o co może dokładnie chodzić :) Proszę wyjaśnij mi to :)

Co do oceny tego modelu nie mam zastrzeżeń-dostał tyle na co zasługuje. Są modele przez Was recenzowne, które wg. mnie nie powinny w ogóle znależdż się na naszym rynku (proszę nie rządać, żebym wskazał palcem bo na forach to się samo werefikuje).

Przy ocenie cena-jakosć proszę nie brać ceny produktu dostawcy sprzętu do testu ale najniższą cenę na np.Skąpcu

Rozumię, że stworzyliscie swoją skale ocen od do pewnie tak trzeba bo inaczej się nie da.

Co jeszcze brakuje może informacji o serwisach w kraju, które obsługują dany sprzęt(firma, lokalizacja i kontakt) bez oceny jakosci usług oferowanych przez dany serwis(wiadomo dla czego).

 

 

 

Masz na myśli 3dmarki oraz superpi? :)

NIE MA MOWY! :)

robimy testy w rzeczywystych aplikacjach, których się używa na codzień - ZERO syntetyków (jedynie hdtach, bo zrobienie real-testu byłoby bardzo, ale to bardzo kłopotliwe). Testy są zawsze takie same co umożliwia porównanie urządzeń

Mi osobiscie nie zależy na 3Dmarkach (wystarczy informacja z testów z programów, które robicie) to raczej by uszczęsliwiło graczy a co za tym idzie wydajnosć kart graficznych w grach. Ja osbiscie korzystam z lżejszych benchmarków niż 3D (CrystalMark więcej powie o wszystkich detalach)

 

 

 

Cieszę się, że udaje się nam pomagać w wyborze odpowiedniego dla siebie urządzenia. Jednak nie zawsze wszystko się udaje i czasem możemy nie spełniać oczekiwań - dlatego też zawsze pytam dokładnie o wszelkie uwagi :)

Wasze recenzje na pewno nie jednemu pomogły w wyborze zakupu sprzętu (chociaż co niektórzy psioczą).

Jeszcze jedna sprawa-proszę o zdięcja w kolorze z matrycy pod róznymi kątami przy uruchomionym obrazie z ładnym kolorowym widokiem, żeby było można ocenić jakosć matrycy przez zainteresowanego. :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oceny tego modelu nie mam zastrzeżeń-dostał tyle na co zasługuje. Są modele przez Was recenzowne, które wg. mnie nie powinny w ogóle znależdż się na naszym rynku (proszę nie rządać, żebym wskazał palcem bo na forach to się samo werefikuje).

Taka informacja byłaby bardzo cenna, gdyż może pomogłoby to nam w "wykrywaniu" takich urządzeń.

 

Przy ocenie cena-jakosć proszę nie brać ceny produktu dostawcy sprzętu do testu ale najniższą cenę na np.Skąpcu

Praktycznie zawsze bierzemy cenę z serwisów porównujących cenę, ale nigdy nie jest to ta najniższa - przeciętnie jest to około 50 - 100 złotych więcej niż przynajmniej 2 - 3 najtańsze sklepy. Najniższej brać nie mogę z tego względu, że czesto ona jest fikcyjna o czym doskonale wiesz.

 

Co jeszcze brakuje może informacji o serwisach w kraju, które obsługują dany sprzęt(firma, lokalizacja i kontakt) bez oceny jakosci usług oferowanych przez dany serwis(wiadomo dla czego).

informacje gdzie jest realizowany serwis takiego notebooka możemy zamieścić, ale trudno jest nam pisać o jego jakości, gdyż po pierwsze nie możemy generalizować faktu, ze dwie osoby się zawiodły, bo tak samo znajdą się 3 kolejne, które są zadowolone, a po drugie np. taki Acer jeszcze do niedawna mocno sie nie wyrabiał z serwisowaniem, ale teraz się to poprawiło. Więc to się zmienia. Choć jak mówię - informację kto i gdzie serwisuje postaramy się zamieszczać.

 

Mi osobiscie nie zależy na 3Dmarkach (wystarczy informacja z testów z programów, które robicie) to raczej by uszczęsliwiło graczy a co za tym idzie wydajnosć kart graficznych w grach. Ja osbiscie korzystam z lżejszych benchmarków niż 3D (CrystalMark więcej powie o wszystkich detalach)

No ale testy w grach są :) :blink: więc nie rozumiem :)

 

Wasze recenzje na pewno nie jednemu pomogły w wyborze zakupu sprzętu (chociaż co niektórzy psioczą).

gdybym tylko wiedział na co "psioczą" :(

 

Jeszcze jedna sprawa-proszę o zdięcja w kolorze z matrycy pod róznymi kątami przy uruchomionym obrazie z ładnym kolorowym widokiem, żeby było można ocenić jakosć matrycy przez zainteresowanego. :D

od niedawna badamy matryce specjalistycznym urządzeniem - kolorymetrem, postaramy się również badać dokładniej kąty widzenia.

 

Dziękuję za uwagi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladnalem pobierznie te testy i mam jedna prosbe/sugestie.

Przy zbiorczych tabelkach podawajcie a nawiasach dane sprzetu ktory odgrywa tam role np. przy testach gier nx6110(intel GMA900) L10(Intel EG2) itd ... przy superPI nx6110(CeleronM 1,5Ghz) itd !

 

Zabieram sie teraz za przeglad celego waszego serwisu i mam nadzieje ze trafie jeszcze na jakies notebooki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja byłaby bardzo cenna, gdyż może pomogłoby to nam w "wykrywaniu" takich urządzeń.

Wystarczy popatrzeć na forach.

 

 

 

Praktycznie zawsze bierzemy cenę z serwisów porównujących cenę, ale nigdy nie jest to ta najniższa - przeciętnie jest to około 50 - 100 złotych więcej niż przynajmniej 2 - 3 najtańsze sklepy. Najniższej brać nie mogę z tego względu, że czesto ona jest fikcyjna o czym doskonale wiesz.

No nie zawsze-raz sprawdziłem i cena była ceną dostawcy i to znacznie wyższa od sredniej a czy fikcyjna tego bym nie powiedział (jest duża konkurencja i ceny spadają-sam swego czasu siedziałem w tej branży i wiem jak to się odbywa).

 

 

informacje gdzie jest realizowany serwis takiego notebooka możemy zamieścić, ale trudno jest nam pisać o jego jakości, gdyż po pierwsze nie możemy generalizować faktu, ze dwie osoby się zawiodły, bo tak samo znajdą się 3 kolejne, które są zadowolone, a po drugie np. taki Acer jeszcze do niedawna mocno sie nie wyrabiał z serwisowaniem, ale teraz się to poprawiło. Więc to się zmienia. Choć jak mówię - informację kto i gdzie serwisuje postaramy się zamieszczać.

Ja nie napisałem, żeby umieszczać informację o jakosci usług przez poszczególne serwisy bo to i nie wypada a szczególnie dla Tygodnika, który recenzuje (użytkownicy na forach załatwią ten temat)

 

 

No ale testy w grach są :) :blink: więc nie rozumiem :)

Może się żle wyraziłem i tu raczej jest potrzebna informacja jakie gry dana karta obsługuje i na jakich detalach (dla gracza jest łatwiejsze do zapamiętania niż słupki)

 

 

 

gdybym tylko wiedział na co "psioczą" :(

Może nie tak bardzo ale są takie przpadki ludzi zawiedzionych (chyba raczej z tego, że wszystko im doskwiera).

 

od niedawna badamy matryce specjalistycznym urządzeniem - kolorymetrem, postaramy się również badać dokładniej kąty widzenia

Tak to jest przydatna.informacja. Tylko na ile wiargodna-daje przkład mojego modelu:

-pomiar u Was jasnosć 130cd/m2

-pomiar na zchodnim portalu 109cd/m2- który jest wiarygodny? B)

Dla lepszego poglądu daje porównanie Asus A6U 212cd/m2 -Toshiba A100 powiedzmy, że 130cd/m2 w porównaniu wzrokowym efekt wizualny jest lepszy na Toshibie. ? :D

I tu chyba dobre zdięcja dużo pomogą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ocenie cena-jakosć proszę nie brać ceny produktu dostawcy sprzętu do testu ale najniższą cenę na np.Skąpcu

nigdy w życiu nie weszłem na tą strone i nie zamierzam, wole dopłacić do laptopa 200-300zł i ujrzeć go zanim za niego zapłace niż dostać go kurierem, już jeden tak zrobił i dostał klawiature z nalepkami - ale tak to jest jak polak liczy kazdy grosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego biosa poprawily mi sie osiagi podkreconego do 2.12 GHz Celerona. Wyprzedzil wreszcie Pentiuma M 2.13 GHz :-)

 

Poprzednie wyniki w nawiasach:

Dhrystone ALU : 6948 (6912) MIPS

Whetstone iSSE2 : 5188 (5160) MFLOPS

Integer x4 iSSE : 19861 (19766) it/s

Float x4 iSSE2 : 22458 (22349) it/s

 

Lepsze o 0,5%, zawsze to cos. Wyniki pamięci pozostaly bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego biosa poprawily mi sie osiagi podkreconego do 2.12 GHz Celerona. Wyprzedzil wreszcie Pentiuma M 2.13 GHz :-)

 

Poprzednie wyniki w nawiasach:

Dhrystone ALU : 6948 (6912) MIPS

Whetstone iSSE2 : 5188 (5160) MFLOPS

Integer x4 iSSE : 19861 (19766) it/s

Float x4 iSSE2 : 22458 (22349) it/s

 

Lepsze o 0,5%, zawsze to cos. Wyniki pamięci pozostaly bez zmian.

A czy zauważyłes, że wentylator inaczej pracuje(ciszej choć był cichy i w innych cyklach).

W nocy spróbuję dokładniej okreslić kiedy będzie ciszej. :D Szkoda, że brak cyfrowego kontrolera obrotu wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nowego w tym Biosie?

Pozdrawiam

 

Oooo :!: skydiver . Kopę lat.

 

A tak na poważnie to w tej chwili trudno mi jest powiedzieć (za duże temperatury na zewnątrz i jest ciężkie myslenie).

 

Na pewno w zakładkach biosu nic nowego nie zauważyłem ( bo i po co skoro jest w systemie i programach narzędziowych).

 

Ten nowy program to jest do czytnika linii papilarnych jeżeli ktos ma takowy wbudowany lub można sobie zafundować na USB (ponieważ mój angielski jest słaby więc może się mylę ale dla Ciebie będzie to przysłowiowa pestka).

 

Znajdż więcej czasu na uczestnictwo w Tym Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy ja kupowałem tzn. 4 miesiące wstecz też pisano, ze tj. combo a fizycznie jest montowane DVD-RW.

 

Szkopuł w tym, że dostarczone oprogramowanie Record Now jest wersją podstawową, która nie obsługuje DVD-RW.

 

Wystarczy postarać się np. o Nero lub inne darmowe oprogramowanie i wszystko będzie funcjonowało na full.

 

Zauważ, że na Skąpcu sklepy również różnie piszą (w specyfikacji producenta jest combo) więc potraktuj to jako prezent od firmy Toshiba (zamiast torby i myszki jak to robi Asus). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super w takim razie kupuje go, abym tylko niemiał problemu z dostaniem go. 529 juz od dawna niema

Dzieki ze mi rozjasniles pod kopułką :D

 

Jeszcze jedno pytanie związane z napędem. Mógl bys podac dokladny opis tego napendu?

Chcialbym porownac go z modelem A100-220

Powodem jest cena http://rodan.net/eSklep/prod?id=toshiba+a100-220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super w takim razie kupuje go, abym tylko niemiał problemu z dostaniem go. 529 juz od dawna niema

Dzieki ze mi rozjasniles pod kopułką :D

 

Jeszcze jedno pytanie związane z napędem. Mógl bys podac dokladny opis tego napendu?

Chcialbym porownac go z modelem A100-220

Powodem jest cena http://rodan.net/eSklep/prod?id=toshiba+a100-220

 

Co dotyczy A100-220 tj. trudno na dzień dzisiejszy powiedzieć co faktycznie ma (combo lub dvd).

 

Jezeli się nie odezwie bezposrednio nabywca tego modelu to będzie to trudne do ustalenia bo sprzedawcy na tak zadane pytanie od razu chcą się łaczyć przez internet i odpowiedzą to o czym wiedzą już zainteresowani.

 

 

 

A teraz smutna wiadomosć dla potencjalnych nabywców co nie których modeli Toshiby a mianowice została wstrzymana produkcja ;

 

_L20-181, 182, 183

 

-A100-528, 529 (na ich miejsce są A100-220, A100-232)

 

M-70 na M100

 

Seria P na P100

 

itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nowe modele wchodzą, a stare lądują na kartach historii... B-)

 

W wypadku modeli A100-528 i 529 jest zbyt krótka historia.

 

Prawdopodobnie będzie taka syuacja , że kiedy startował model A100-220 miał cenę wyższą od a100-528 o 200zł. teraz ma cenę o 200zł. niższą od A100-528. Jak wysprzedadzą model 528 to cena 220 nabierze wigoru (jeżeli ma ukryty w sobie napęd DVD a nie COMBO).

Nie mniej modele A100-528 i 529 pozwoliły Toshibie uszlachetnić bios, który również obsługuje takie modele:

 

-Eguium A100 (PSAA4)

 

-Satelite A100 (PSAA 2)

 

-Pro Satel. A100 (PSAA3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie firma Toshiba podaje już znacznie dokładniejsze specyfikacje techniczne swoich modeli.

 

Przykładem jest Toshiba A100-528. :D

 

Opcje zgodne z danym produktem Usługi dostosowane do portzeb produktu Gdzie można kupić Dołączona grafika Wersja do druku Ekran Rozmiar : 15.4 "

Typ : wyświetlacz TFT WXGA Toshiba TruBrite

Rozdzielczość wewnętrzna : 1280 x 800

Wielkość plamki (poziomo x pionowo) : 0,25875 x 0,25875 mm

Typowy współczynnik kontrastu : 300:1

Czas reakcji (zapalenie/gaszenie) : 25/25 ms

Rozbudowa 2 x gniazda pamięci (jedno dostępne do skonfigurowania)

Typ : gniazdo PC Card przeznaczone na jedną kartę typu II

Dysk twardy Pojemność : 40 GB

Certyfikat : SMART

Wysokość : 9.5 mm

Obrót napędu : 5,400 obr./min

Liczba dysków : 1

Liczba głowic : 2

Interfejs : Serial ATA

Rozmiar buforu : 8 MB

Komputer stacjonarny czy przenośny? : komputer przenośny

Klawiatura Liczba klawiszy : 86

Liczba klawiszy systemu Windows : 2

Liczba klawiszy funkcyjnych : 13

Klawisz EURO : Tak

Rozstaw klawiszy : 19.05 mm

Naciśnięcie klawisza : 2.7 mm

Klawisze dostępu : 1

Warunki otoczenia (przechowywanie i transport) Temperatura : -20-65°C

Maksymalny gradient temperatury : 20°C/godz.

Wilgotność względna : 10–90% (bez kondensacji)

Wysokość : od -60 do 10 000 m

Wysokość nad poziomem morza : od -61 do 9144 m

Wstrząsy przy zainstalowanej stacji dysków CD-ROM (bez zainstalowanej stacji dysków CD-ROM) : 60 G (60 G)

Drgania przy zainstalowanej stacji dysków CD-ROM (bez zainstalowanej stacji dysków CD-ROM) : 1 G (1 G)

Warunki otoczenia (praca) Temperatura : 5-35°C

Maksymalny gradient temperatury : 15°C/godz.

Wilgotność względna : 20–80% (bez kondensacji)

Wysokość : od -60 do 3000 m

Wstrząsy przy zainstalowanej stacji dysków CD-ROM (bez zainstalowanej stacji dysków CD-ROM) : 1,5 G (7 G)

Drgania przy zainstalowanej stacji dysków CD-ROM (bez zainstalowanej stacji dysków CD-ROM) : 0,2 G (0,25 G)

Pamięć systemowa Standardowa : 256 MB

Możliwość rozszerzenia do : 2,048 MB

Technologia : DDR2 RAM (533 MHz)

Rozmiary modułów rozszerzeń : 256, 512, 1024 MB

Interfejsy 1 x wejście zasilające (prąd stały)

1 x wyjście monitora zewnętrznego

1 x RJ-11

1 x RJ-45

1 x wyjście TV (S-Video)

1 x i.LINK® (IEEE 1394)

1 x wejście mikrofonu zewnętrznego

1 x wyjście słuchawkowe (stereofoniczne)

4 x USB 2.0

Urządzenie wskazujące Typ : płytka dotykowa Touch Pad

Procesor Producent : Intel®

Typ : Intel® Celeron® M 380

Częstotliwość taktowania : 1.6 GHz

Zewnętrzna częstotliwość taktowania : 400 MHz

Pamięć podręczna pierwszego poziomu : 32 KB

Pamięć podręczna drugiego poziomu : 1 MB

Napięcie rdzenia (prąd przemienny) : 1.260 V

Koprocesor : zintegrowany z procesorem

Zasilacz prądu przemiennego Napięcie wejściowe : zasilacz prądu przemiennego z funkcją automatycznego wykrywania napięcia zasilania (100/240 V), do użytku na całym świecie

Częstotliwość : 50-60 Hz

Napięcie wyjściowe : 19 V

Prąd wyjściowy : 3.42 A

Strata mocy : 65 W

Ciężar : 250 g

Akumulator Typ : główny

Technologia : litowo-jonowy

Wydajność : 10,8 V x 4000 mAh

Maksymalny czas pracy : do 2,7 (Mobile Mark™) godz.

Włączone zasilanie : do 12,00 godz.

Wyłączone zasilanie : do 4,00 godz.

Karta graficzna Producent : ATI

Typ : ATI Radeon® Xpress 200M

Ilość pamięci : do 128 MB

Typ pamięci : DDR2 RAM

System BIOS Producent : Phoenix

ACPI : 1.0b

BIOS zarządzania systemem : 2.3

Pamięć ROM typu flash : CMOS Flash EPROM

Zaawansowane zarządzanie energią : 1.2

Obsługa standardu DPMS : Tak

Obsługa standardu VESA : Tak

Obsługa standardu DCC : Tak

Obsługa standardu Plug and Play : Tak

Wymiary fizyczne Szer. x dł. x wys. : 360 x 267 x 29,8 (przód)/36,8 (tył) mm

Ciężar : 2.72 kg

System dźwiękowy Producent : Toshiba Bass Enhanced Sound System

Obsługiwany format audio : stereo 16 bitów

Głośniki : wbudowane głośniki stereofoniczne

Typ : Realtek ALC861

Maksymalna częstotliwość próbkowania : 48 kHz

Obsługa pełnego dupleksu : Tak

Dźwięk bezpośredni : Tak

Dźwięk Direct3D : Tak

Pokrętło regulacji głośności : Tak

Stacja dysków CD-RW/DVD-ROM Typ : stacja dysków CD-RW/DVD-ROM

Maksymalna szybkość : odczyt: 24-krotna (CD-ROM), 8-krotna (DVD-ROM); zapis: 24-krotna (CD-R), 4-krotna (CD-RW), 10-krotna (HS CD-RW), 24-krotna (US CD-RW)

Rozmiar buforu : 2 MB

Ciężar : 200 g

Interfejs : ATAPI

Szybkość chwilowego transferu danych (burst) — Ultra DMA : 33,3 (tryb 2) MB/s

Wewnętrzne tryby wideo Obsługiwane są następujące wewnętrzne tryby wideo:

Rozdzielczość:800 x 600 , Maksymalna liczba kolorów:4.3 mld, Maksymalna częstotliwość odświeżania (bez przeplotu) : 100 Hz

Rozdzielczość:1024 x 768 , Maksymalna liczba kolorów:4.3 mld, Maksymalna częstotliwość odświeżania (bez przeplotu) : 100 Hz

Rozdzielczość:1280 x 1024 , Maksymalna liczba kolorów:4.3 mld, Maksymalna częstotliwość odświeżania (bez przeplotu) : 100 Hz

Rozdzielczość:1600 x 1200 , Maksymalna liczba kolorów:4.3 mld, Maksymalna częstotliwość odświeżania (bez przeplotu) : 100 Hz

Rozdzielczość:1920 x 1440 , Maksymalna liczba kolorów:4.3 mld, Maksymalna częstotliwość odświeżania (bez przeplotu) : 75 Hz

Rozdzielczość:2048 x 1536 , Maksymalna liczba kolorów:4.3 mld, Maksymalna częstotliwość odświeżania (bez przeplotu) : 60 Hz

Rozdzielczość : 1280 x 800 , Maksymalna liczba kolorów:4.3 mld, Maksymalna liczba kolorów : 16.7 mln

System operacyjny Windows® XP Home Edition

Komunikacja przewodowa Topologia : Ethernet LAN

Szybkość : 10/100 Base-TX

Złącze : RJ-45

Producent : Agere

Typ : modem programowy Scopio1 Agere Azalia

Topologia : międzynarodowy modem V.90 (przystosowany do standardu V.92)

Szybkość : 56 Kb/s (dane, V.90) i 14,4 Kb/s (faks, V.34)

Funkcje : wzbudzanie dzwonkiem

Złącze : RJ-11

Maks. parametry zewnętrznych trybów wideo Maks. rozdzielczość : 2048 x 1536

Maks. liczba kolorów : 4.3 mld

Maks. częstotliwość odświeżania : 100 Hz

Rozdzielczość bez przeplotu przy maks. częstotliwości odświeżania : 1600 x 1200

Urządzenia w pakiecie Zasilacz prądu przemiennego

Kabel prądu przemiennego

Oprogramowanie w pakiecie Narzędzia i sterowniki firmy Toshiba

Elektroniczny podręcznik użytkownika i instrukcja obsługi modemu

Toshiba Console

ConfigFree™

Connectivity Doctor

Microsoft® Office OneNote ™ 2003

Sonic¿ Record Now!

Pakiet Norton Internet Security™ 2005 (90-dniowa bezpłatna wersja próbna)

Toshiba Summit

Obudowa Poliwęglan i tworzywo ABS

Certyfikat Oznakowanie CE

Energy star

Producent oświadcza, że ten produkt jest zgodny z następującymi dyrektywami i przepisami związanymi z oznakowaniem CE. Jednostką odpowiedzialną za znakowanie CE jest firma Toshiba Europe GmbH, Hammfelddam 8, 41460 Neuss, Niemcy.

TÜV / GS Mark

FCC część 15, klasa B

UL1950

CSA950

Industry Canada

FCC Part68

UL/cUL

R&TTE

Funkcje zabezpieczeń główny dysk twardy (śruba zabezpieczająca)

Blokada klawiatury

pamięć główna (śruba zabezpieczająca)

Hasło systemu BIOS

Gniazdo na blokadę kablową Kensington

Przełącznik bezprzewodowej sieci LAN

Hasło zabezpieczenia systemu

Funkcje specjalne Zgodny z SM BIOS

Klawiatura odporna na zalanie

Obsługa audio w formacie HD

Gwarancja Jednoroczna gwarancja międzynarodowa. Możliwość rozszerzenia gwarancji standardowej za pomocą oferowanych przez firmę Toshiba pakietów przedłużających i rozszerzających i obejmujących wszystkie rodzaje ryzyka. UWAGA: W Rosji gwarancja standardowa wynosi dwa lata.

Dołączona grafikaDisclaimers and legal information

Dołączona grafika Wersja do druku

 

Copyright © 2006 Toshiba Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

post-134788-1154793882_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Compatybilne pamięci dla notebooków Toshiba serii A100-220,232,528,529 i innych.

 

Oznakowanie firmowe KTT533D2/512, PA3412U-2M51 takich firm jak: Samsung, Micron, Hynix, Infineon, Twin MOS, Adata, Transcend, Apacer.

 

Sprzedawcy dodatkowych kosci pamięci chcąc uzyskać wyższą cenę za kosć piszą jako dedykowane ale to jest tylko pic wszystkie pamięci w/w firm będą compatybilne z notebookami Toshiba.

 

post-134788-1155398745_thumb.jpg

 

 

 

Niektórzy są zainteresowani większymi dyskami przy notebookach i ze względów ekonomicznych radzilbym kupić dyski 3,5" SATA 7200 8MB lub 16MB (są tańsze od 2,5" i obudowy do tych dysków mają własne zasilanie koszt obudowy około 130 zł. w zależnosci od producenta).

 

Ja wykorzystałem jeden z dysków z PC-ta Maxtor 80GB SATA 7200 8MB , koszt: dysk 200zł + obudowa 130zł=330 zł (dysk kupiony 2 lata wstecz obecnie można kupić za te pieniądze dysk 160 GB wraz z obudową).

 

A tu test tego dysku pod USB może nie jest imponujący ale wystarczający do normalnej pracy.

 

post-134788-1155399853_thumb.jpg post-134788-1155399999_thumb.jpg

 

W innych kombinacjach za 400zł można mieć dysk 250 GB lub za 500zł. 320GB SATA2 16MB cache (koszty wraz z obudową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...