Skocz do zawartości
piotrek

Dwa Komputery

Rekomendowane odpowiedzi

w jednym kompie mam dwie karty sieciowe - jedna sluzy do laczenia z internetem a druga do laczenia z kolejnym komputerem.

 

niestety po polaczeniu dwoch komputerow ze soba kablem cross-over na jednym i na drugim pojawia sie napis, ostrzezenie ze kabel sieciowy jest zozlaczony.

sadzilem ze to tak ma byc ale konfiguraacja sieci nic nie daje i komputery siebie nie widza.

 

sprawdzalem na roznych sieciowkach i nadla jest to samo.

 

co moze byc przyczyna czegos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem czy jest zle czy dobrze bo ja go kupilem w sklepie.

 

koles co prawda robil go na miejscu no wiec mogl cos zle zrobic

 

czy moge to sam w domu naprawic ? i czy jest jakies inne wytlumaczenie ?

 

czy mimo ze lacze ze soba dwa komputery to powinno byc napisane w windowsie ze kabel sieciowy jest podlaczony ?

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz źle zaciśnięte końcówki, lub co gorsza gdzieś kabel przerwany winda zawsze zaraportuje, że kabel jest odłączony. Możesz to naprawić pod warunkiem, że masz zaciskarkę i wtyczki ;)

 

Kabel croosover dla 8 przewodów łączy się tak:

 

Wtyczka pierwsza (norma EIA/TIA 568B):

biało-pomarańczowy

pomarańczowy

biało-zielony

niebieski

biało-niebieski

zielony

biało-brązowy

brązowy

 

Wtyczka druga (norma EIA/TIA 568A):

biało-zielony

zielony

biało-pomarańczowy

niebieski

biało-niebieski

pomarańczowy

biało-brązowy

brązowy

 

Kolory przy ułożeniu wtyczki "kablem do siebie, zatrzaskiem do dołu"

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a sprawdz czy tak masz przewody jak napisał Qrak69. Jak nie to idz jeszcze raz do sklepu :] Kolo poprawi. Może mu jedna żyła nie doszła i lipton :) Jak masz w domu wtyczki to możesz samemu zrobic kabel.

 

Plaski śrubokręt i jazda :] Tylko musi miec w miare cienki czubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja w mam podobny problem...

tez przez jakis czas mialem problemy z polaczeniem dwoch kompow (udostepnianie sieci).. kabel zacisnalem kolejny raz... niby wszystko wporzo.. net chodzi.. ale co 30 sekund miga "kabel sieciowy odlaczony" po czym znika i znow net jest:) moze ktos mial tez taki problem i zna odpowiedz na moje pytanie??? z gory dzieki za odpowiedz.. pozdr B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zasilaniem to miales na mysli minimalne/normalne pobieranie energi? to nic nie daje.. jesli chodzi o koncowki to dociskanie nic nie daje.. nawet obcialem koncowki i zacisnalem na nowo zaciskarka.. a nie srobokretem i niestety dalej cos nie tak.. moze to wina ... tego firewalla sprzetowego co jest w epoxach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie oto obawiam... szlag go trafil a idzie przez pol mieszkania podpodlaga i ciezko bedzie go wymienic.. moze znacie jakies programiki do sprawdzania czy sygnal przechodzi w 100%?? jak narazie wszystko chodzi.. tylko co 30 sekund 5 sekundowa przerwa w dostawie netu :angry: oszaaalec mozna <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować zmniejszyć prędkość w kartach ze 100Mb/s na 10Mb/s Jeśli kabel jest kiepski, to może czasem pomóc. Miałem taką sytuację nie jeden raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W karcie Zaawansowane karty sieciowej w Menedżerze Urządzeń. Tam masz listę ustawień, wybierasz to, które ma w nazwie speed, duplex, itp. z rozwijalnej listy wybierasz 10 Mb FullDuplex lub HalfDuplex.

Edytowane przez MBX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W karcie Zaawansowane karty sieciowej w Menedżerze Urządzeń. Tam masz listę ustawień, wybierasz to, które ma w nazwie speed, duplex, itp. z rozwijalnej listy wybierasz 10 Mb FullDuplex lub HalfDuplex.

dzieki serdeczne :) FORCE 100halfduplex i smiga elegancko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10 działało, bo w zasadzie do pracy na tej prędkości wystarczą podobno nawet 2 żyły, czyli jedna para. Mi udało się uruchomić 10 na 2 parach. Setka potrzebuje już całego kompletu i stąd te problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...