Skocz do zawartości
macin

Problem Z Pentagramem Qvc-120 Cu+

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Na najniższych obrotach (bo wyżej to słychać szum:) słychać grzechoczące łożysko (jak lekko docisnę palcem to cichnie). Niby nic głośnego ale trochę denerwujące bo tylko to słychać w kompie. Czy można to jakoś naprawić lub wymienić wentyl - myślałem żeby go wyjąć i włożyć np. akasę 120. Jak macie jakiekolwiek pomysły to piszcie.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede tak "modowal" swojego zalmana 7700 ale ze wzgledu na szum, nie terkotanie czy cos.

 

Na terkoczacy wentyl nie znam recepty, chyba nawet nie ma.

 

PS. Lepiej wez fandera. Akasie 120mm zdarza sie terkotac ;)

To znaczy jak będziesz modował? Całkowicie wyjmiesz wentyla i założysz inny? Nałożysz go obudową na blachy? Czy może wykombinujesz żeby włożyć do środka? Napisz coś więcej plz to może cosik wykombinujemy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze gdzies mialem stronke z rozparcelowanym 7700. To wyglada tak ze jest takie rusztowanko do ktorego jest przyklejony ten wentyl. To rusztowanie mozna odpiac. Oderwe stary wentyl zalmana. Fandera musze wyciac z tego kwadratowego rusztowania i przykleje na miejsce starego zalmana i juz. Po krzyku. Jak znajde ta stronke to tu napisze.

 

PS. Tu jest fota radiatora bez tego rusztowania http://reviews.pimprig.com/cooling/image.p...alcu-fanoff.jpg Ale to ejszcze nie ta stronka

 

PS2. Zalman z fyrakiem nexus http://users.rcn.com/smirabito/img/ZalmanNexusMod_1.jpg

 

PS3. Widzisz gdyby byla juz nowa seria fandera to juz jutro mialbys dokladna relacje z wymiany wentyla w zalmanie 7700 :)

 

PS4. http://www.sharkacomputers.com/zare12fanfor.html Tu masz np. sam wentylek do 7700 do kupienia jakby ci sie zepsul :)

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pomysł moze wypalic a moze nie (to jest tylko pomysł) wex nasmaruj go albo oliwa albo WD-40. wd 40 jest do samorwania przeznaczony moze włąsnie bedzie działało

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie uzywaj oliwy kuchennej przypadkiem.

 

Hmm. Swoja droga ciekawe jakby sie spisywal zalman z fanderem 92mm zamiast 120. 92 jest cichszy. Oj trzeba pomyslec :D

 

PS. Znalazlem! http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...6lr%3D%26sa%3DG troszke zjedz na dol i tam jest wentyl na tym rusztowaniu

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie thx instektcc. O to łaziło!!! Decyzja zapadła do środka ląduje akasa bo mam a jak będzie fander to go ciach i na plajstry, taśmy hmm jasne że na delikatuśny kleik na to rusztowanko lub bezpośrednio na sprasowane listki bo przecież (jakie to teraz jasne) wieje tylko na blaszki zewnętrzne. Oj chłopie czasami najprostrze rozwiązanie jest w najciemniejszej ulicy :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz :) Mysle ze pentki maja tak samo jak zalman. Tylko widzisz wentylek zalmana ma takie 2 "uszka"ktore trzymaja na srubach. Wiec trzeba bedzie jakis patent zrobic na mocowanie fandera/akasy zeby sie mocno trzymalo ale zeby mozna bylo ew. kiedys jeszcze zdjac :)

Jesli cos wymyslisz to sie podziel z nami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pentagram ma calkiem inne mocowanie niż zalman. (wentyla oczywiście)

 

W zalmanie jest to prostsze bo wentylator ma swój własny stelaż, w pentagramie wiatrak jest przykręcony dwiem śrubkami tak "od góry patrząc" to je widać. Będziesz musiał nowego wentylka przykleić/ przypiąć bezpośrednio na blaszki.

Ale to chyba nie stanowi problemu, trochę silikonu i mamy kolejną izolacje drgań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają chińczycy ANO!! Zastąpić wentyl w pentagramie żaden problem. Najlepszy patent jaki już wypróbowałem w (uwaga off top) mondeo z osłoną pod zderzakiem to przykleić na silikon akwariowy - diabelsko mocny i potwornie elastyczny = zero drgań i extra trzymanie. Jeden - trzeba poczekać ok 24h do pełnego związania w zależności od grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to pozniej usunac?

Żeby go usunąć nie ma najmniejszego problemu. Nie wiem jak oni go robią ale jeżeli nie jest drapany, zrywany to trzyma jak cement (troszkę przesada:) ale jeżeli zacząć zdrapywać to zchodzi jak złoto. Ten silikon trzyma i 1000 litrowe akwaria przy łączeniach na kantach, ale słaby jest jako łączenie punktowe. Tzn im większa powierzchnie tym mocniej trzyma. Naprawdę zdrapać go żaden problem. W byle akwarystycznym kup i wyciśnij trochę na szkło lub inną płaską powierzchnię (czyli sprasowane listki lub plastik wentyla) zdrapiesz jak gumę ale jak dasz odpowiednią powierzchnie do sklejenia, czystą to taki wentyl (bo mała pow. klejenia) w 100% wytrzyma.

Tylko warunek,że 24h musi schnąć jak byk!

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ja miałem styczność z akwarystycznym i tylko dlatego napisałem o nim. BTW a co za różnica jaki, chodzi tylko i wyłącznie o sposób zamontowania, żeby było mocne i elastyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niedługo będę zmieniał smigło ale w Pentagrmie 100Cu+, po roku chodzenia zaczał głośno chodzić :/ Planuję starego fana odkręcić, nowy wentylator pozbawić tej obwódki i go jakoś przykręcić :) zobaczymy jak to wyjdzie :)

Chyba, że lepiej je go sprzedać i kupić Arctic Freezer? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niedługo będę zmieniał smigło ale w Pentagrmie 100Cu+, po roku chodzenia zaczał głośno chodzić :/ Planuję starego fana odkręcić, nowy wentylator pozbawić tej obwódki i go jakoś przykręcić :) zobaczymy jak to wyjdzie :)

Chyba, że lepiej je go sprzedać i kupić Arctic Freezer? :D

Lepiej sprzedać, dołożyc to co na nowy wentyl + to co na fryzjera i kupić ninje :D

 

Oj chyba zmieniam platformę na sempa 939 i asrocka 939dual co po sprzedaniu mojego wyniesie mnie ok 350 zl. i biore ninje:))

 

Insektcc: dla pewności podłącz go przez byle jaki zasilacz 12v przyklejonego do czegoś płaskiego chropowatego (jeżeli myślisz o silikonie) i zostaw na kilka h.

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wydajność to nie wiem co się stało bo akasa ma mniejsze obroty (795 do 805rpm) a temp proca po oc wynosi 25 stopni w evereście a było przeważnie ok 32-33. Ja jestem poprostu najszczęśliwszym człowiekiem... no nie licząc żony i synka:

))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc:

po torturach w prime95 przy obrotach 796rpm temp. 43 a przy obrotach 1455 40 stopni. Trochę mała różnica ale mnie to jeszcze bardziej cieszy bo będzie chodził na min obrotach i ciszaaaaaa, ciiiiiiiiiiiiiiiii.

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...