Skocz do zawartości
kenfollet

Athlon 64 3200+ Oem I Jaka Płyta Do Tego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam stać się szczęśliwym nabywcą Atlhlona 64 3200+ i wacham się co do płyty głównej. Najbardziej zależy mi mi na szybkości pracy systemu. Myślałem o Asrock 939Dual-SATA2 ULi s.939 ale jestem otwarty na propozycje. Jaka jest waszym zdaniem najlepsza płyta pod ten procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Napisałeś że chcesz najlepszej płyty pod athlona 64 i wyskakujesz z Asrockiem. Trochę mija się z celem taka decyzja. Asrock jest stabilny dobrze działa, ale jak chcesz "najlepszej" płyty to coś pokroju Gigabyte, Asus, Dfi, itp.

Ale jak nie zamierzasz kręcić, i nie szukasz w chipsecie dodatkowych mhz na procu i super szybkiego sprzęta to możesz postawić na Asrocku. On ma chyba i pci-e i agp. Spox

heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie zamierzasz kręcić, i nie szukasz w chipsecie dodatkowych mhz na procu i super szybkiego sprzęta to możesz postawić na Asrocku. On ma chyba i pci-e i agp. Spox

Na tym asrocku oc szczególnie po vmodzie jest bardzo przywoite, bez vmoda tez nie jest źle. Nie napisałes ile masz kasy. Jak nie za duzo to asrocka jak troche wiecej to weź epoxa 9npa+ ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie napisałem ceny żeby usłyszeć co naprawde polecacie. W moim budżecie mieści się np. Gigabyte GA-K8N51PVMT-9 s939 GF6150 (w proline.pl http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8N51PVMT-9 ) Co o niej powiecie? Czy za tą cenę dostanę lepszą kartę. Chciałbym się zmieścić w około 300 zł ale jak np. dużo lepsza płyta jest 50 zł droższa to sie na nią szarpnę. Oceńcie, doradźcie.

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj oj...

Troche sie zagalopowałem.

Mam karte pod AGP i nie da rady jej na razie wymienić więc karta która ja sobie wymysliłem i którą radził Venice się zdyskwalifikowały.

Ale gafa...

Więc z grafą pod AGP (Gigabayte r9550 256 Mb) pozostaje mi w zasadzie tylko Asrock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wypadku tylko Asrock wchodzi w grę, bo narazie masz grafę pod AGP, którą i tak w niedługim czasie pewnie wymienisz na mocniejszą, napewno na PCI-E. Kupując Asrocka oszczędzisz sobie w przyszłości kosztów związanych z wymianą mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny udany Asrock, który chodzi naprawdę dobrze. Ma AGP i PCI-E. Można też na nim trochę podkręcić procka. Tak więc na początek spokojnie starczy, a potem można kupić coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pająk a ile płyt ASrock miałęś w rękach że mówisz że to jedyny udany model ? ? ?

Bo ja znam jeszcze przynajmniej 5 udanych modeli tylko zależy do czego to ma służyć ...

 

Co do mobo to ewentualnie możesz jeszcze kupić coś ze zinegrowaną grafą X200/6100/6150, sprzedać tego 9550 i kupić od razu albo po miesiącu coś na PCI-E i bedziesz miał spokój na pare lat :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

Polecam mojego Asusa A8N-E lub Epoxa 9NPA+ Ultra (ewentualnie bez "+").

a ten asus jest dobry?? bo ja chyba tez bede spowrotem wendrował na AMD :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ten Asus niezły jest można go brać ewentualnie epoxa jakiegoś bo to bardzo dobre płytki, a może też Gigabyta K8NF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

dla mnie by bylo najlepiej ten gigabyte k8nf-9:) i athlon 3000+ cena~ 750zl:) zbieramy kase...Pozdro

Edytowane przez Polak_1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie zamierzam się bawić w kręcenie więs wezmę tego Asrocka. Na siłę kasy nie będę wydawał... Za jakieś pół roku pomyślę o karcie graficznej. Może x1600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie zamierzam się bawić w kręcenie więs wezmę tego Asrocka. Na siłę kasy nie będę wydawał... Za jakieś pół roku pomyślę o karcie graficznej. Może x1600...

Za pół roku to może już być ósma generacja GeForce'ów ;)

BTW - X1600 jest droższy, a mniej wydajny od GF6600 (non-gt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten asus jest dobry?? bo ja chyba tez bede spowrotem wendrował na AMD :lol: :lol:

Mam obecnie tego Asusa. Zły to on nie jest. Wytrzymuje HT na poziomie 320 MHz.

Epoxa również miałem i powiem, że nie ma nawet porównania z Asusem.

Można ją jedynie porównać do DFI, ponieważ niewiele jej ustępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...