Skocz do zawartości
krisoo

21" Samsung Syncmaster 215tw

Rekomendowane odpowiedzi

Topik głównie dla użytkowników tego 21" Samsung SyncMaster 215TW

 

Opinie uwagii sugestie

 

Generalnie wyższość samsunga czy może niższość w stosunku do konkurencji

 

Co są obecnie warte samsungi i jak z ich awaryjnością, głównie drażniące pikselki subpikselki bo to jest głównie przedmiotem sporów gwarancyjnych.

 

Jednym słowem kupować czy czekać na NECa aż wyjdzie z panoramą z "normalnym" pikselkiem (w granicach 0.28)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w 215tw istnieje mozliwosc odpalenia np gry w 800x600 z zachowaniem proporcji ? tzn z pasami po bokach??

na pewno taka mozliwosc jest i jest realizowana przez opcję w sterownikach

ATI: http://img142.imageshack.us/img142/6806/13az1.jpg

Nvidia: http://thaportal.com/upload/files/nvidia_scaling.png http://www.friend.za.pl/nienatywne.htm

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki o to chodzilo mi wlasnie ;)

 

btw orientuje sie ktos gdzie w Catalyst Control Center jest opcja 'scale image to panel size' ??

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz wlasciwosci monitora po lewej i po prawej na dole (trzeba przewinac

paskiem) bedzie odpowiednia funkcja.

 

A jaka jest roznica w stosunku do 216TW :?:

 

Slinie sie za tym panelem od kiedy u nim uslyszalem :wink: jesli cena u nas

spadnie do 2K to bedzie u mnie na pierwszym miejscu listy zyczen B)

 

za gmfriend`em podaje ceny zza Odry klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chetnie bym przeczytal opinie na temat tego monitorka ;).

I jeszcze male pytanko. Jaka ten monitor ma martyce? Na niemieckiej stronie Samsunga jest napisane S-PVA, a na polskiej PVA. Kto wiec ma racie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chetnie bym przeczytal opinie na temat tego monitorka ;).

I jeszcze male pytanko. Jaka ten monitor ma martyce? Na niemieckiej stronie Samsunga jest napisane S-PVA, a na polskiej PVA. Kto wiec ma racie? :blink:

prawdopodobnie SPVA co wynika z fotek kątów:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos czy ten monitor jest juz w dystrybucji w naszym pieknym kraju? Wiem, ze mozna go kupic w sklepach internetrowych tylko czy to nie jest na zasadzie sprowadzania go przez te sklepy z zachodnich hurtowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos czy ten monitor jest juz w dystrybucji w naszym pieknym kraju? Wiem, ze mozna go kupic w sklepach internetrowych tylko czy to nie jest na zasadzie sprowadzania go przez te sklepy z zachodnich hurtowni?

elo, ten monitorek mozna juz kupic: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27383 na stronce namalowali że wysyłają w ciągu 24 godzin więc jest bardziej niż pewne, że mają go na magazynie ;)

 

pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, ten monitorek mozna juz kupic: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27383 na stronce namalowali że wysyłają w ciągu 24 godzin więc jest bardziej niż pewne, że mają go na magazynie ;)

 

pozdro,

W komputroniku to jakies bzdury pisza. Pokazany jest monitor czarny i jest niby zgodny z norma TCO 03, a z tego co mi wiadomo to monitory tylko z jasna obudowa spelniaja ta norme. I tam to nic nie jest pewne ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzicie że 1680 x 1050 piksele to troche mało jak na 21" LCD ??

Chodzi mi o to czy rozmiar pojedyńczego pixela nie jest zbyt wielki i czy go nie widać za bardzo

Wydaje mi sie, ze jest w sam raz :) W zwyklych 19" jest 0,294 mm, a tutaj jest 0,270 mm. Jak chcesz mniejszy to w panoramach 20" jest 0,258 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL !!! mało ???? Za duże piksele dla Ciebie ??? Kurcze dobry jesteś bo ja nie kupiłem 20" LCD tylko z tego powodu że mają piksel właśnie za mały ( za wysoka rozdziałka jak na 20 " ). 21" jako tako obleci ( 0,27 ) ale rozdzielczość 1680x1050 lepiej pasowałaby do 22" ;)

 

ps. jeśli nie chcesz widzieć piksela ale przy rozsądnej wielkości czcionki to piksel musiał by być 0,15 ... kiedyś będzie

wiecie ja tam chowany jestem na CRT, LCD nie bardzo lubie

mam w robocie 19" z 1280x1024 i pixele są duże - dlatego pytam

w moim HM204DT są duuużo mniejsze .. no ale to CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie ja tam chowany jestem na CRT, LCD nie bardzo lubie

mam w robocie 19" z 1280x1024 i pixele są duże - dlatego pytam

w moim HM204DT są duuużo mniejsze .. no ale to CRT

Jaki masz CRT ( " ) i w jakiej rozdziałce pracujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22" 1280x1024 do 1600x1200 (czasem więcej :D)

w 1600x1200 piksel jest ptawie taki sam jak w LCD 21" 1680x1050, nie mówiąc już o 1280x1024 (bardzo dziwna rozdzielczość jak na CRT) wiec nie wiem zabardzo o co ci chodzi z tymi wielkimi pikselami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1600x1200 piksel jest ptawie taki sam jak w LCD 21" 1680x1050, nie mówiąc już o 1280x1024 (bardzo dziwna rozdzielczość jak na CRT) wiec nie wiem zabardzo o co ci chodzi z tymi wielkimi pikselami

 

a co w niej takiego dziwnego ?

a chodzi mi o fizyczny rozmiar piksela

w moim CRT są dużo mniejsze niż w 19" samsungu LCD (1280x1024)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w niej takiego dziwnego ?

a chodzi mi o fizyczny rozmiar piksela

w moim CRT są dużo mniejsze niż w 19" samsungu LCD (1280x1024)

Proporcje kineskopu to 4:3 a Ty włączając 1280x1024 rozciągasz 5:4 na 4:3. Zrób okrąg w paint ( trzymając shift robisz idealny okrąg ) dzięki temu że włączasz 1280x1024 ten okrąg będzie elipsą ( zobaczysz na ekranie elipsę choć tak na prawdę to idealne koło ). Powinieneś pracować w 1280x960.

 

Kiedy szerokość ekranu ( miarka recommended ) w mm podzielisz przez ilość pikseli otrzymasz wielkość piksela .... jaką masz ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koreanski test 216TW (odpowiednik europejskiego 215TW)

 

Link do testu

 

Ocena koncowa 10 na 10, zmierzony kontrast realny to 1023:1

 

 

 

A jak Ty oceniasz ten monitor ?

 

 

 

Ponieważ jest to mój kandydat nr. 1 do kupna, to staram się być ostrożny. Koreański producent, koreański test i j. angielski. Niczego nie twierdzę, lecz rodzi się pytanie czy nie jest to eksportowa wersja testu :o)

 

 

 

P.S. Gdybyś trafił na inne testy tego monitora, to bardzo proszę o info.

 

 

P.S.2 Jak np. oceniasz metodę pomiaru kontrastu ? Jest to dla mnie ważny parametr, a często czytam, że metody pomiaru bywają intencjonalne.

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty oceniasz ten monitor ?

monitora nie widziałem ale zapowiada się dobrze, jest pozytywnie o nim na hardforum jak prad.de czy anandtech

http://www.prad.de/board/thread.php?threadid=25575

na pewno nie będzie tak szybki jak np nec 20wgx2 - wskazują na to fotki

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...=95&p2=969&ph=1

 

tyle co doczytałem:

sPVA osiąga dobry realny kontrast i czern, wazne info to ze monitor nie posiada ditheringu tak jak inne samsungi np 970P,

Monitor ma dobre podswietlenie nieporownywalnie lepsze niz monitory na MVA 20" typu wiewsonik VX2025 (u nas bardziej znana belinea 102035W), czern tez wyraznie lepsza niz na MVA 20" 800:1.

 

 

Co do metody pomiaru kontrastu to jezeli serwis testuje monitory i mierzy to w jednakowy sposób to jest odniesienie wtedy mam pewną skalę porownawczą do starszych monitorów ktore juz widziałem i wiem jakim kontrastem/czernią dysponują. Ten koreanski test z pomiarami nie jest jedyny, rowniez na flatpanels.dk wyszły pomiary kontrastu rzędu 1115:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do metody pomiaru kontrastu to jezeli serwis testuje monitory i mierzy to w jednakowy sposób to jest odniesienie wtedy mam pewną skalę porownawczą do starszych monitorów ktore juz widziałem i wiem jakim kontrastem/czernią dysponują. Ten koreanski test z pomiarami nie jest jedyny, rowniez na flatpanels.dk wyszły pomiary kontrastu rzędu 1115:1.

 

 

 

Jesteś niezawodny ! Dzięki !!

 

 

 

Co do tych fotek prędkości. Zobacz na drugą od góry. Wygladają dokładnie tak samo. O co tu chodzi ?

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...=95&p2=969&ph=1

 

 

 

P.S. Jedną pozycję dalej pokazują litery - Samsung nawet bardziej mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych fotek prędkości. Zobacz na drugą od góry. Wygladają dokładnie tak samo. O co tu chodzi ?

drugie fotki robione są przy dłuzszym czasie naswietlania, gdyby nie dopalacz to było by tam z 4-5 kopii samochodziku a tak jest standardowo 2 z lekkim rozjasnionym od dopalacza konturem trzeciego

 

fotki na hardforum:

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1048273

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy ten monitor bedzie w wersji "black" na naszym rynku? Gdzies czytalem, ze na europe wychodzi tylko "silver", a ona niezbyt mi sie podoba. :?

 

EDIT

Gosciu z hardforum niezle ten monitor wychwala. W ogole wiekszosc opinii jakie czytalem o 215TW jest pozytywna. Napalilem sie na ten monit, tylko na razie kasy brak :mur:.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy ten monitor bedzie w wersji "black" na naszym rynku?

 

 

 

 

 

Pan z info Samsunga - 0-801 801 881- twierdzi, że tylko srebrny.

 

 

 

Nigdy nie miałem czarnej ramki, więc spytam, czy jeśli pominiemy upodobania estetyczne, to w samym odbiorze obrazu są jakoweś różnice, w zależności od koloru obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan z info Samsunga - 0-801 801 881- twierdzi, że tylko srebrny.

To wielka szkoda :cry: .

 

Nigdy nie miałem czarnej ramki, więc spytam, czy jeśli pominiemy upodobania estetyczne, to w samym odbiorze obrazu są jakoweś różnice, w zależności od koloru obudowy ?

Monitory z czarna ramka nie spelniaja normy TCO 2003. Podobno lepiej sie na srebrnym pracuje. Tzn srebrna ramka ponoc w mniejszym stopniu absorbuje nasza uwage niz jej czarny odpowiednik. Nie pracowalem nigdy na czarnym wiec pisze to co wyczytalem. Sam mam srebrna, ale w przypadku tego Samsunga chetnie bym na czarnej popracowal ;). Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...