Skocz do zawartości
krisoo

21" Samsung Syncmaster 215tw

Rekomendowane odpowiedzi

Dla porownania zmierzylem na 913n i na 215tw, fotka marna troche, poza tym za chiny ludowe program nie chcial sie powiekszyc pomimo ingerencji w opcjach.

Wynik:

215- 0:42:76

913- 0:42:79

Na obu rozdzielczość natywna czy identyczna ( porównaj może tak i tak ). Odświeżanie identyczne ( też porównaj z różnym i identycznym ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik:

215- 0:42:76

913- 0:42:79

to wygląda niezle, widac zabojadom cosik się pomieszało

 

zeby powiększyc program stoper trzeba zmienic typ czcionek na "digital" zamiast "bitmap"

 

:

 

teraz doczytałem ze największy lag jest w natywnej rozdzielczosci 215W, czyli musisz miec 1680x1050 zeby zrobic test,

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki z filmu w wide i 4:3

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I co ciekawe rogi sa faktycznie jasniejsze, ponizej foto, ale wezcie pod uwage ze przy robieniu zdjecia bez lampy naswietlanie jest troszke dluzsze i zdjecie rozjasnione, wiec nie jest to az tak widoczne jak na zdjeciu, ale widac.

 

Dołączona grafika

 

Lagiem zaraz sie zajme.

 

Temat lagu na tym panelu jest chyba troche przesadzony. W rozdzialkach natywnych 1680x1050 i 1280i1024 przy 60Hz roznica jest 0.02

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest aż "taki wypas" że przesiadka z 19stki na panorame 21 jest jak niebo i zmienia? :huh:

Nie spodziewaj sie kosmosu, 21wide jest nizsza o ok. 1cm od 19 5:4, poza tym pixel jest mniejszy wiec nie ma duzej roznicy, wrecz rozciagniecie w poziomie monita daje zludzenie ze jest on znacznie mniejszy od 19 B)

 

Ale z drugiej strony w moim przypadku, gdzie raczej na granie nie mam czasu, do filmow jest poprostu bajka. Tu jest olbrzymia roznica, to jak przesiadka z 14'' na 19''.

 

Co do gier jest maly zonk, z tego co narazie sprawdzilem wiekszosc gier obsluguje co najwyzej rozdzialke 1600x900 i 1680x1024 (brakuje np. 1280x800 - zreszta moze to kwestia sterownikow), wiec na moim sprzecie nie ma juz takich osiagow niestety jak w 1280x1024 (szykuje sie oc procka i mem :D), wiec pozostaje format 4:3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram, Windows + filmy + muza + necik + inne programy - więc jak dla mnie to będzie chyba cudo.

To witam w klubie :lol2:

 

Jak odpalilem pare trailerow filmowych w jakosci 1080p pod hd to mi szczena opadla :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...21wide jest nizsza o ok. 1cm od 19 5:4,...

 

 

 

Trochę mnie to martwi, gdyż sporo pracuję w Offisie. A jak działa pivot - czy wystarczy przysłowiowy jeden ruch ręki, czy jest to bardziej skomplikowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działa pivot - czy wystarczy przysłowiowy jeden ruch ręki, czy jest to bardziej skomplikowane ?

No naszczescie technike rozwineli nieco i majac zainstalowany maly programik, sam przekreca obraz zgodnie z polozeniem ekranu, poza tym katy sa zdecydowanie lepsze wiec i praca w pionie jest przyjemniejsza :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MightyBF: szkoda ze nie zrobiłes zdjęcia podswietlenia z ikonami na pulpicie (na czarnym tle) byłby punkt odniesienia.

 

Co do laga to napisz jakie są subiektywne odczucia podczas grania, czy jakos opoznienie jest wyczuwalne. Dla mnie jest to wazne bo gdyby się potwierdziło owe 50ms to monitor odpada :(

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MightyBF moge cię prosic o podanie dokladnych wymiarow samej matrycy ( wys / szer ) ? chcialbym sobie to zobaczyc o ile jest wieksza sama matryca od mojej 17' lcd :)

Wymiary matrycy 215TW to 453.6mm x 283.5mm, a Twojej to 337.9mm x 270.3mm. Roznica w "dlugosci" jest ogromna ;)

Tutaj znajdziesz wymiary wszystkich matryc :P http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/com...family_cd=LCD07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680x1050 vs 1280x1024

 

Masz nawet troszkę więcej miejsca w pionie ....

 

 

 

Raczej więcej informacji, bo miejsca to mniej ;o)

 

 

 

Każdy ma swoje preferencje. Ja na mojej 19-ce CRT mam ustawioną rozdziałkę 1024x768 i siedzę ok. 105 cm od ekranu. Bardzo mi z tym komfortowo. :+)

 

 

 

Zainteresowałem się 215TW ponieważ jako 21-no calowiec ma natywną rozdziałkę jak 20-tki. A to już coś. Chociaż i tak w edytorze tekstu bym eksperymentował z nienatywnymi rozdzielczościami.

 

 

 

Ma sie ukazać 22-u calowy Acer też o tej samej rozdziałce :

 

 

 

22” Wide-AL2216W-0.282-1680x1050- 5ms typical-700:1-300-170°/160°

 

 

 

Plamka 0,28. tez dobrze. Niestety nie wiem jaką ma matrycę. Czy te kąty nie są podejrzane ??

 

I ten czas 5ms typical, to jeszcze bardziej podejrzany :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acery są syfiaste :rolleyes: Moim skromnym zdaniem oczywiście :wink:

Mam podobne zdanie, oczywiscie tez skromne. :P

 

@MightyBF

Pisales, ze w grach nie mozna ustawic rozdzialki 1280x800. Niektore gry ja na pewno obsluguja (gralem w takiej w COD2 i HL2 na lapku kolegi). Moze to wina sterow, ktore nie posiadaja takiej rozdzialki. Moze trzeba zamiksowac z sterami i wszystko bedzie hulac jak nalezy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisales, ze w grach nie mozna ustawic rozdzialki 1280x800. Niektore gry ja na pewno obsluguja (gralem w takiej w COD2 i HL2 na lapku kolegi). Moze to wina sterow, ktore nie posiadaja takiej rozdzialki. Moze trzeba zamiksowac z sterami i wszystko bedzie hulac jak nalezy. :D

No mi niestety jak narazie jeszcze zadna gra obsluguje :lol2:, a na lapku grales bo pewnie taka jest rozdziala natywna. Np w HL2 obluguje w formacie 16:10 tylko 1680x1050 i (sic!) 768x1024 bueheheheh (nie na odwrót), gdzie po wybraniu jej następuje crash :D

 

Ale mam niestety złą wiadomość dla wielbicieli szybkich shooterów, lag występuje i to dość spory, przy czym powstaje nieprecyzyjność gry myszką i widzoczne rwanie ekranu bez VSync'a :huh: Na szczęście można się przyzwyczaić nawet szybko. Ale niestety dla maniaków bf2, q4, ct i całej reszty odradzam ten monit.

 

Link do mojego filmiku na Rapidzie w HL2 1680x1050

 

Z drugiej strony odwzorowanie kolorów jest znacznie lepsze niż na mojej poprzedniej TN'ce, jasność, kontrast - bajka.

Edytowane przez MightyBF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi niestety jak narazie jeszcze zadna gra obsluguje :lol2:, a na lapku grales bo pewnie taka jest rozdziala natywna. Np w HL2 obluguje w formacie 16:10 tylko 1680x1050 i (sic!) 768x1024 bueheheheh (nie na odwrót), gdzie po wybraniu jej następuje crash :D

 

Ale mam niestety złą wiadomość dla wielbicieli szybkich shooterów, lag występuje i to dość spory, przy czym powstaje nieprecyzyjność gry myszką i widzoczne rwanie ekranu bez VSync'a :huh: Na szczęście można się przyzwyczaić nawet szybko. Ale niestety dla maniaków bf2, q4, ct i całej reszty odradzam ten monit.

 

Link do mojego filmiku na Rapidzie w HL2 1680x1050

 

Z drugiej strony odwzorowanie kolorów jest znacznie lepsze niż na mojej poprzedniej TN'ce, jasność, kontrast - bajka.

Zgadza sie, ze laptop mial taka natywna. A mozesz w ogole ustawic pulpit z rozdzialka 1280x800? Jak nie to dodaj taka rozdzielczosc za pomoca np. PowerStrip'a i wtedy sprobuj odpalic gre w tej rozdzialce.

 

Co do "rwania" ekranu to na 20WGX2 tez to wystepuje jezeli nie wlaczy sie synchronizacji pionowej.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ze laptop mial taka natywna. A mozesz w ogole ustawic pulpit z rozdzialka 1280x800? Jak nie to dodaj taka rozdzielczosc za pomoca np. PowerStrip'a i wtedy sprobuj odpalic gre w tej rozdzialce.

 

Co do "rwania" ekranu to na 20WGX2 tez to wystepuje jezeli nie wlaczy sie synchronizacji pionowej.

Wczesniej nie sprawdzalem i to byl blad :) Dodalem z poziomu sterownikow rozdzialke recznie i teraz wszystko ja obsluguje!

Dzieki za rade :D

 

A co myslisz na temat lagu? Po wypieciu 913 i po pol godziny grania jakos mi to juz nie przeszkadza. Martwi slaba precyzja myszki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslisz na temat lagu? Po wypieciu 913 i po pol godziny grania jakos mi to juz nie przeszkadza. Martwi slaba precyzja myszki :/

Pewnie dla zapalonego gracza sieciowego w szybkie FPP ten problem ma istotne znaczenie. Ja do nich sie nie zaliczam wiec mi to "loto". ;) Bardziej ciekawi mnie jak ten monitorek sie sprawuje z X360 ;)

A z gier na PC'ta interesuje mnie jak wypada na nim PES. Jak masz ta gre to moglbys sprawdzic i zdac krotka relacje. :)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla zapalonego gracza sieciowego w szybkie FPP ten problem ma istotne znaczenie. Ja do nich sie nie zaliczam wiec mi to "loto". ;) Bardziej ciekawi mnie jak ten monitorek sie sprawuje z X360 ;)

A z gier na PC'ta interesuje mnie jak wypada na nim PES. Jak masz to gre to moglbys sprawdzic i zdac krotka relacje. :)

Dołączam sie do wypowiedzi kolegi , jak ktos ma mozliwosc to niech powie jak ten monitorek pracuje z X360 i czy smuzenie na PESie jest bardzo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sie ukazać 22-u calowy Acer też o tej samej rozdziałce :

22” Wide-AL2216W-0.282-1680x1050- 5ms typical-700:1-300-170°/160°

Plamka 0,28. tez dobrze. Niestety nie wiem jaką ma matrycę. Czy te kąty nie są podejrzane ??

I ten czas 5ms typical, to jeszcze bardziej podejrzany :-(

Piksel 0,282 , czas 5 ms 22" - to wskazuje na matrycę Best TN III samsunga ( kąty 1:10 160/160, kontrast 1000:1 , 16,7 mln kol. - Acer podaje nieco inne .... może jeszcze jakaś firma robi martryce 22" ). Jeśli chodzi o odwzorowanie barw to nie będzie ustępował MVA/PVA.

 

ps. czemu piszesz tak rozlaźle ??

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do wypowiedzi kolegi , jak ktos ma mozliwosc to niech powie jak ten monitorek pracuje z X360 i czy smuzenie na PESie jest bardzo widoczne.

Niestety nie mam tego i tego :/

 

ps. czemu piszesz tak rozlaźle ??

Też mnie to ciekawi hehe :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MightyBF mam pytanie odnosnie tego laga czy przy szybkich ruchach myszka w fps na prawo i lewo 'czuc' duze spoznienie monitora wzgledem myszki ?? czy jest ono raczej akceptowalne ? i pytanie nr2 czy czuc ten lag np w samochodowkach: nfs, lfs, toca, czy cokolwiek w czym sie jezdzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam w tym temacie, jakie duze macie czarne paski w filamch, jaki w zwyklych divxach, a jakz DVD, bo u mnie maja w divixach tak po 5cm co mnie troche irytuje, ale moze to po prostu wada rozdzielczosci bo jak mam jakiks plik w wysokiej rozdzielczosci to juz jest super i maja moze z 1cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...