Skocz do zawartości
krisoo

21" Samsung Syncmaster 215tw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zapytam w tym temacie, jakie duze macie czarne paski w filamch, jaki w zwyklych divxach, a jakz DVD, bo u mnie maja w divixach tak po 5cm ...

No właśnie o to pytałem (prosiłem o zdjęcia) w poprzednim swoim poście. Chyba nie wyraziłem się jednak dość jasno o co mi chodzi.

Postaram się jeszcze raz.

 

Czy ktoś z posiadaczy samsunga 215tw mógłby zrobić fotki filmu divx puszczonego np. w subedit playerze w trybie pełnoekranowym. Tylko żeby właśnie go nie rozciągać (nie skalować), a monitor żeby pracował w swojej natywnej rozdzielczości czyli 1680 x 1050.

 

Najlepiej by jeden film divx miał proporcje 4:3 czyli przykładowo rozdzielczość 512x384, a drugi 640x272 czyli jakiś panoramiczny.

 

Jeszcze raz przypominam o nie rozciąganiu filmu. Chce właśnie zobaczyć jak wyglądają te czarne pasy po bokach bezpośrednio po otwarciu w playerze.

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MightyBF mam pytanie odnosnie tego laga czy przy szybkich ruchach myszka w fps na prawo i lewo 'czuc' duze spoznienie monitora wzgledem myszki ?? czy jest ono raczej akceptowalne ? i pytanie nr2 czy czuc ten lag np w samochodowkach: nfs, lfs, toca, czy cokolwiek w czym sie jezdzi :)

No niestety bez vsync'a wlaczonego jest nie przyjemne uczucie rwania, z wlaczonym znacznie lepiej. Jesli chodzi o opoznienie to jest zauwazalne od razu, ale po chwili juz tak sie nie zwraca uwagi, w moim przypadku wazniejsze jest zachwycanie sie piekna grafa w max rozdzielczosci (np. hl2).

Jutro zainstaluje Toce i przetestuje na padzie. Generalnie pierwsze wrazenie jest kiepskie, potem troche lepiej.

 

zapytam w tym temacie, jakie duze macie czarne paski w filamch, jaki w zwyklych divxach, a jakz DVD, bo u mnie maja w divixach tak po 5cm co mnie troche irytuje, ale moze to po prostu wada rozdzielczosci bo jak mam jakiks plik w wysokiej rozdzielczosci to juz jest super i maja moze z 1cm

Trudno generalizowac, rozne releasy divxow maja rozne rozdzielczosci, rozne ratio, mozna temu zaradzic tak jak to mowil Sarkazz, albo przez wlaczenie PanScanu. Zalezy tez jaki masz monitor 5:4 czy 16:10.

 

Czy ktoś z posiadaczy samsunga 215tw mógłby zrobić fotki filmu divx puszczonego np. w subedit playerze w trybie pełnoekranowym. Tylko żeby właśnie go nie rozciągać (nie skalować), a monitor żeby pracował w swojej natywnej rozdzielczości czyli 1680 x 1050.

 

Najlepiej by jeden film divx miał proporcje 4:3 czyli przykładowo rozdzielczość 512x384, a drugi 640x272 czyli jakiś panoramiczny.

 

Jeszcze raz przypominam o nie rozciąganiu filmu. Chce właśnie zobaczyć jak wyglądają te czarne pasy po bokach bezpośrednio po otwarciu w playerze.

 

Dzięki i pozdrawiam

Zobaczymy co da sie zrobic ;) a na poprzedniej stronie dla ciekawostki dalem screena z filmu w rozdzialce 1020p, tyle ze pasow nie widac bo ciemno B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co da sie zrobic ;) a na poprzedniej stronie dla ciekawostki dalem screena z filmu w rozdzialce 1020p, tyle ze pasow nie widac bo ciemno B)

Chciałeś napisać 1080p ( zapewne pełne wypełnienie 16:9 - nie letter box dla klatki i tylko lekkie paseczki na dole i górze wyni8kające z różnicy między 16:9 a 16:10 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś napisać 1080p ( zapewne pełne wypełnienie 16:9 - nie letter box dla klatki i tylko lekkie paseczki na dole i górze wyni8kające z różnicy między 16:9 a 16:10 )

Tak właśnie chciałem napisać B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to wskazuje na matrycę Best TN III samsunga .... może jeszcze jakaś firma robi martryce 22"

 

Masz jakieś info, że Samsung będzie robił tę matrycę o wielkości 22", i o rozdz. 1680 x 1050 ?

 

Naprawdę bym się zdziwił, gdybym zakupił monitor na TN-ie :o)

ps. czemu piszesz tak rozlaźle ??

Wiesz, początkujący , uczy się wolno - dobrze, że wogle, bo to daje jakąś nadzieję na przyszłość :o))

 

 

 

Znalazłem takie info:

 

http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...M1/LTM220M1.htm

 

Ciekawe, czy to okaże się tym czego szukałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

 

Kategoryczne stwierdzenie :o)

 

Podoba mi sie jak kogoś stać na jednoznaczny osąd. Niemniej jednak przydałoby się kilka konkretnych informacji. Pewnie wszyscy tu widzieliśmy rysuneczki obrazujące różnice w działaniu poszczególnych typów matryc. Wynikało z nich, że TN z założenia jest gorszy od dwu pozostałych. Co zmieniło się w III-ciej generacji, że jakość obrazu została poprawiona, a prędkość nie spadła ?

 

Drugą sprawą jest kwestia zdrowia, a konkretnie wzroku. Dla mnie ważna. Czy występują tu jakieś różnice pomiędzy różnymi typami matryc ?

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą sprawą jest kwestia zdrowia, a konkretnie wzroku. Dla mnie ważna. Czy występują tu jakieś różnice pomiędzy różnymi typami matryc ?

Nie występują różnice pod wzgl. szkodliwości .... choć moim zdaniem zdrowsze byłyby matryce typu X3.

 

ps. co do rysunków odnośnie ułożenia kryształów itp. to trzeba szukać tylko u Samsunga .... ja jak na razie nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisałem zapytanie do Samsunga Polska jaką matrycę zastosowano w tym monitorze. Poniżej zamieszczam odpowiedź i otrzymane zdjęcie. Chyba jednak jest w nim S-PVA. Tym razem mnie dosyć przekonali. Szczególnie, że prosiłem o rzetelną odpowiedź po tym co okazało się odnośnie modelu 940FN.

Szanowny Kliencie

 

Serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

W załaczniku przesyłam zdjęcie tyłu matrycy w monitorze 215TW.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem

 

Konsultant : Michał , Królak

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0 801 801 881

Fax: 0 (22) 607 44 48

Witryna: www.samsung.pl

Dołączona grafika

 

 

Aha jeszcze link do specyfikacji matrycy LTM210M2

http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...M2/LTM210M2.htm

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze, ze sie wreszcie wyjasnila sprawa z matryca. ;) Brawo dla Samsunga za szybka i rzetelna odpowiedz.

Btw w tym teacie mozna poczytac o input lagu http://hardforum.com/showthread.php?t=1007...highlight=215tw.

Podobno input lag na matrycach >20" jest norma.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze, ze sie wreszcie wyjasnila sprawa z matryca. ;) Brawo dla Samsunga za szybka i rzetelna odpowiedz.

Btw w tym teacie mozna poczytac o input lagu http://hardforum.com/showthread.php?t=1007...highlight=215tw.

Podobno input lag na matrycach >20" jest norma.

Dziwne jest że input lag występuje na matrycach 21" skoro nie ma go na modelach 20" ( ilość pikseli taka sama ). Wydaje mi się że input lag nie jest wynikiem zastosowanej wielkości matrycy a elektroniki ( zwłaszcza jeśli rozdzielczości są identyczne ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

O co chodzi najbardziej widoczny jest ten lag akurat w tym modelu ??

No właśnie miałem zapyatać o to samo. Czy ktoś porównywał ten model do np. fujitsu - siemens P19-2? Jak w LCD 19" o proporcjach 4:3 wypada test input laga.

Może widział ktoś takie testy porównawcze wykonane na te samej karcie grafiki i w odniesieniu do tego samego CRT?

Pozdrawiam

Edytowane przez felis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No właśnie miałem zapyatać o to samo. Czy ktoś porównywał ten model do np. fujitsu - siemens P19-2? Jak w LCD 19" o proporcjach 4:3 wypada test input laga.

Może widział ktoś takie testy porównawcze wykonane na te samej karcie grafiki i w odniesieniu do tego samego CRT?

Pozdrawiam

Wiem że to drobiazg ale nie ma monitorów LCD 19" 4:3 tylko 5:4 i ew. 16:10 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że to drobiazg ale nie ma monitorów LCD 19" 4:3 tylko 5:4 i ew. 16:10 .

Samsung dla matrycy LTM190EX (19") podaje Aspect Ratio jako 4:3.

Ale nie ma co dalej dyskutować nad proporcjami.

Dokładnie chodziło mi o różnice input lagu miedzy 215TW, a 19" monitorami nie panoramicznymi. Szczególnie wykonanymi w technologii PVA lub MVA.

Czy, rzeczywiście 21" panorama na ich tle wypada, aż tak tragicznie. I czy w praktyce te różnice pomiarowe da się zauważyć podczas pracy. A jeśli tak to w jakich typach aplikacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Samsung dla matrycy LTM190EX (19") podaje Aspect Ratio jako 4:3.

Ale nie ma co dalej dyskutować nad proporcjami.

Dokładnie chodziło mi o różnice input lagu miedzy 215TW, a 19" monitorami nie panoramicznymi. Szczególnie wykonanymi w technologii PVA lub MVA.

Czy, rzeczywiście 21" panorama na ich tle wypada, aż tak tragicznie. I czy w praktyce te różnice pomiarowe da się zauważyć podczas pracy. A jeśli tak to w jakich typach aplikacji.

Pozdrawiam

http://www.intelligentlcd.com/models/Samsu...e_LTM190EX.html

 

http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...EX/LTM190EX.htm

 

Ona też ma proporcje 5:4 ( patrz obszar aktywny ) .

 

Input lag można dostrzec kiedy Cię bardziej fragują :P . NAjlepszy test to 2 monitory ( CRT i LCD ) i włączone zegary.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko w sprawie input laga. ;) Oprocz gier FPS przeszkadza on w ogole w jakis sposob podczas pracy. Chodzi o opoznienia myszki w windzie czy cos w ten desen. Bo jak nie to mam ten input lag w [gluteus maximus]. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

NAjlepszy test to 2 monitory ( CRT i LCD ) i włączone zegary.

Rozumiem, że to najlepszy test, ale dowodzi jedynie tego, że LCD i pod tym względem są gorsze od CRT.

Jak wiadomo mają też gorszy czas reakcji matrycy, gorsze kąty widzenia, gorsze odzwierciedlenie barw.

Te wszystkie wady w porównaniu z CRT póki co nie dyskwalifikują modelu 215TW w odniesienie do innych LCD.

Dlatego szukam testów porównawczych z innymi LCD na matrycach PVA. Jeżeli w stosunku do takich monitorów 215TW wypadnie tragicznie wtedy można mówić o jego wadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niejeden najnowszy LCD ma lepszą reprodukcję barw niż niejeden CRT ( nieprawdopodobne a jednak ). Kąty widzenia taka matryca IPS też ma lepsze niż większość CRT - tych nadlewanych ( :lol: ).

Człowieku nie fantazjuj.

 

Przytaczam specyfikację NEC SpectraView Reference 21 - Sugerowana cena detaliczna netto: 24313zł nawet nie liczę ile brutto.

- Ilość kolorów: Max użyteczna paleta kolorów: 1 mld = 30 bit (a tanie karty graficzne od dawna wyświetlają 32 bit kolorów)

ale brawo aż 1 mld, tańsze modele np. te w granicach 5000 zł wyświetlają zaledwie 16,77 mln.

A to dla porównania fragment instrukcji CRT samsunga. Takiego za jakieś 500zł z VAT

- cytuję: "Kolor obrazu - Nieograniczona liczba kolorów" - to zdaje się trochę więcej.

 

Kąty widzenia w CRT? Ich nawet się nie podaje. W każdą stronę 180. Do chwili ukazania się LCD nikt nie miał pojęcia, że taki parametr jest ważny. A jednak wystarczy spojrzeć od dołu lub z góry na najlepsze matryce. Przykładowo zdjęcia 215TW opartego o S-PVA. Nie mówię już oglądaniu po przekątnej bo wtedy zupełna tragedia. Najzabawniej w takich przypadkach prezentuje się czerń.

 

Nie przeczę LCD mają zalety, ale nie dajmy się ogłupić, bo mają jeszcze bardzo wiele wad.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Głupoty piszesz.

Dobra masz rację!!! LCD to rewelacyjne produkty pozbawione wszelkich wad. No może poza czasem reakcji matrycy, który nawet Ty raczyłeś dostrzec. Wszystko inne jest super. Przekonałeś mnie.

Rozumiem teraz, że wszelkie niedociągnięcia technologii jakie zauważyłem gołym okiem porównując kilkanaście LCD z kilkuletnim CRT Nec 770 wartym teraz tak z 80 zł musiały być wyimaginowane i wynikać z upośledzenia moich zmysłów. Aha te szyby na LCD to już w ogóle są super. Nie dość, że masz ciut lepszą czerń to jeszcze przy okazji lusterko gratis.

Czy mógłbyś mi jeszcze wskazać tak rzeczowo i konkretnie, które z monitorów LCD są takie rewelacyjne i bez wspominanych wyżej wad? Wtedy nie będę musiał się dłużej zastanawiać przy wyborze. Myślę, że i inni chętnie skorzystają z Twojej opinii.

To mój ostatni post w tej dyskusji bo odchodzimy od tematu 215TW.

Pozdrawiam

Edytowane przez felis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozumiem, że to najlepszy test, ale dowodzi jedynie tego, że LCD i pod tym względem są gorsze od CRT.

Jak wiadomo mają też gorszy czas reakcji matrycy, gorsze kąty widzenia, gorsze odzwierciedlenie barw.

Te wszystkie wady w porównaniu z CRT póki co nie dyskwalifikują modelu 215TW w odniesienie do innych LCD.

Dlatego szukam testów porównawczych z innymi LCD na matrycach PVA. Jeżeli w stosunku do takich monitorów 215TW wypadnie tragicznie wtedy można mówić o jego wadach.

 

Niejeden najnowszy LCD ma lepszą reprodukcję barw niż niejeden CRT ( nieprawdopodobne a jednak ). Kąty widzenia taka matryca IPS też ma lepsze niż większość CRT - tych nadlewanych ( :lol: ). Narazie CRT wygrywa czasem reakcji ( realnie rzecz biorąc to CRT powinno mieć jakiej 1-2 ms - bo widać poświatę np. kursora na czarnym tle w ciemnym pokoju )

 

Witam

Człowieku nie fantazjuj.

 

Przytaczam specyfikację NEC SpectraView Reference 21 - Sugerowana cena detaliczna netto: 24313zł nawet nie liczę ile brutto.

- Ilość kolorów: Max użyteczna paleta kolorów: 1 mld = 30 bit (a tanie karty graficzne od dawna wyświetlają 32 bit kolorów)

ale brawo aż 1 mld, tańsze modele np. te w granicach 5000 zł wyświetlają zaledwie 16,77 mln.

A to dla porównania fragment instrukcji CRT samsunga. Takiego za jakieś 500zł z VAT

- cytuję: "Kolor obrazu - Nieograniczona liczba kolorów" - to zdaje się trochę więcej.

 

Kąty widzenia w CRT? Ich nawet się nie podaje. W każdą stronę 180. Do chwili ukazania się LCD nikt nie miał pojęcia, że taki parametr jest ważny. A jednak wystarczy spojrzeć od dołu lub z góry na najlepsze matryce. Przykładowo zdjęcia 215TW opartego o S-PVA. Nie mówię już oglądaniu po przekątnej bo wtedy zupełna tragedia. Najzabawniej w takich przypadkach prezentuje się czerń.

 

Nie przeczę LCD mają zalety, ale nie dajmy się ogłupić, bo mają jeszcze bardzo wiele wad.

Pozdrawiam

 

Nie prawda bo:

1. Liczy się ilość bit na kanał w przetworniku DAC ew. transmitedze TMDS a nie literki ustawione w windowsie :lol: - myślisz że twój CRT wyświetla teraz nieograniczoną ilość kolorów/lub 32 bit ? ... myśl tak dalej :D - teoria w tym przypadku nie = praktyka z tym " nieograniczona ilość kol. "

ps1. przy mniejszej liczbie kolorów może być też większe rozciągnięcie w przestrzeni barw

2. Kąty widzenia .... pisałem że CRT nadlewane mają gorsze niż nowe LCD IPS ( pomijasz zdania/wyrazy jak czytasz czy co ? ) ... o bańkach nie wspominam .... zresztą po co komu kąty typu 179 st ??? z takiego kąta nie patrzysz na monitor ( patrzysz ? )

ps. i jeszcze piszesz "W każdą stronę 180" chciałbym zobaczyć te 180

3. Co do czerni ... po zastosowaniu szyby czerń na takim IPS jest naprawdę świetna, bez szyby czerń też potrafi być równie dobra jak na CRT ( widziałem sporo CRT które naprawdę czerń miały beznadzieją ) ... i weź pod uwagę wysoki punkt jasności koloru 255 255 255 LCD kontra CRT, porównaj kontrast jeszcze z CRT. Porównaj czerń przy ustawieniu takiej jasności ( jeśli to możliwe ) jak na LCD a zobaczysz żę CRT już tak dobrze nie wypada . Nie jest problemem zjechać w CRT z jasnością tak że filmy wyglądają jak ... black screen i chwalić się że mamy super czerń

 

.... i ja fantazjuję ?????? może dam przykład fantazji Twojego postu :

- Kąty widzenia w CRT? Ich nawet się nie podaje. W każdą stronę 180.

 

Tu porównanie reprodukcji kolorów byle Belinea 20" 16:10 VA kontra CRT Pillips

 

2197113[/snapback]

Witam

 

Dobra masz rację!!! LCD to rewelacyjne produkty pozbawione wszelkich wad. No może poza czasem reakcji matrycy, który nawet Ty raczyłeś dostrzec. Wszystko inne jest super. Przekonałeś mnie.

Rozumiem teraz, że wszelkie niedociągnięcia technologii jakie zauważyłem gołym okiem porównując kilkanaście LCD z kilkuletnim CRT Nec 770 wartym teraz tak z 80 zł musiały być wyimaginowane i wynikać z upośledzenia moich zmysłów. Aha te szyby na LCD to już w ogóle są super. Nie dość, że masz ciut lepszą czerń to jeszcze przy okazji lusterko gratis.

Czy mógłbyś mi jeszcze wskazać tak rzeczowo i konkretnie, które z monitorów LCD są takie rewelacyjne i bez wspominanych wyżej wad? Wtedy nie będę musiał się dłużej zastanawiać przy wyborze. Myślę, że i inni chętnie skorzystają z Twojej opinii.

To mój ostatni post w tej dyskusji bo odchodzimy od tematu 215TW.

Pozdrawiam

 

Popadasz w skrajności cyt: "LCD to rewelacyjne produkty pozbawione wszelkich wad" tego niegdy nie napisałem ! Co do szyb i czerni .... widziałem EIZO 20" bez szyby i czerń była bardzo dobra. W CRT też masz szyby ( lusterko ). Są wady każdego rozwiązania i zalety.

 

No dobra .... jeśli chodzi o tego Samsunga .... to z wad mogę wymienić :

 

- za mały piksel ( 0,27 to nadal jest nieoptymalna wielkość )

- za duży czas reakcji ( wyraźnie wolniejszy panel niż w NEC GX2 20" )

- input lag ( ? - podobno jest spory )

- no i jednak wysoka cena ( ~2450 to zdecydowana przesada za monitor o 2,5 cm większy od Philips 20" VA wartego 1650 PLN )

 

LCD się zaczyna od PVA z antyrefleksem... TN i szyby... Suuuuperrrr :mur:

 

???

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca masz racje, ja mam CRT Samsung 997MB i przy jasności 0 i maxymalnym kontraście mogę bez problemów wypalać oczy, a czerń nadal jest nieporównywalnie lepsza niż na lcd. Kolory to samo. Kąty widzenia to samo. Żre dużo prądu i nie ma idealnej geometrii - innych wad dobre CRT nie ma.

 

EDIT

 

ważne, zrezygnowałem z zakupu 215tw. Teraz kombinuje, czy 19 cali normalne, P19-2, czy 20 cali panorama - np. ten philips za 1,6k. Nie gram w gry więc mnie czas reakcji nie obchodzi, interesuje mnie normalne używanie i filmy - tylko czy wysokość panoram 20 cali nie sprawi że będę się czuł jakbym wtopił kase? Wymienie 19CRT na 19LCD - i jest ok, mam to samo... A panorama to mniejsza wysokość Ajj... a 24 panoramy troszkę za drogie ^^

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się piksela 0,258 ? Może czekaj na 22" Samsunga ( 1680x1050 0,282 ) .... sam nie wiem

Średnio na jeża, wzrok mam dobry. Dlatego 19" 5:4 jest taka asekuracyjna... I mam wrażenie że dopiero od 24 cali się zaczynają panoramy. A granica 2k zł jest granicą opłacalności

 

Panorama 20 cali - 1600

Panorama 21 cali - 2400

Panorama 24 cale - 3500

 

Niestety... Na dobre i tanie panoramy poczekamy do 2008. I mam wrażenie że ten Samsung jest ciutke za drogi w stosunku do reszty rynku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio na jeża, wzrok mam dobry. Dlatego 19" 5:4 jest taka asekuracyjna... I mam wrażenie że dopiero od 24 cali się zaczynają panoramy. A granica 2k zł jest granicą opłacalności

 

Panorama 20 cali - 1600

Panorama 21 cali - 2400

Panorama 24 cale - 3500

 

Niestety... Na dobre i tanie panoramy poczekamy do 2008. I mam wrażenie że ten Samsung jest ciutke za drogi w stosunku do reszty rynku :wink:

Te ceny ( poza philipem za 1600 ) są podbijane przez ten euro-podatek .... do czasu aż zaczną je składać w eu .

 

cyt: I mam wrażenie że dopiero od 24 cali się zaczynają panoramy - myślisz że dopiero 24" nie będzie wyglądało że małe ? :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największy piksel ma panorama 27" i długo oczekiwany dell 2707WFP 1920x1200 piksel 0,303 :) 3000:1 6ms

-to jest monitor mioch marzeń :lol2: :lol2: :lol2:

Moich też :)

 

ps. tak wysoką stopę kontrastu osiągnęli pewnie przez 500 candelowe lampki

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...