Skocz do zawartości
krisoo

21" Samsung Syncmaster 215tw

Rekomendowane odpowiedzi

27" to juz wypas totalny. Wracajac do plamki 215TW to imo 0,27mm jest juz spoko. Na 17" LCD jest mniejsza i da sie pracowac bez problemu w natywnej rozdzialce. W panoramach 20" to faktycznie jest troche za mala i wielu bedzie ona przeszkadzac.

Chcialem jeszcze powrocic do watku X360 i 215TW. Jeden koles co testowal taki zestaw napisal, ze po podlaczeniu przez component kolory maja wieksza glebie niz na vga za to obraz nie jest taki ostry jak w przypadku podlaczenia przez kabel vga. Kolory na vga podobno po aktualizacji dash'a sa duzo lepsze (niestety ten koles nie napisal czy robil jakis update w swoim X360).

I jeszcze jedna sprawa. Jak wyglada sprawa z podlaczeniem np. PC'ta i X360 jednoczenie do monitora? Nic sie nie stanie? Nie mam z tym zadnego doswiadczenia, a kiedys wiedza w tym zakresie moze sie przydac. ;)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne PC łączysz do DVI, X-BOX pod analog i wybierasz z menu monitora sygnał . Nic się nie stanie.

Aha, no to spoko. ;)

 

Moglby ktos z posiadaczy 215TW przetestowac ten input lag na analogu i dvi? Byc moze na obydwu wejsciach bedzie to samo, ale nie zaszkodzi sprawdzic. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz go dostaniesz to napisz jak realne odczucia co do tego laga. Sam mam na niego chrapke, a w sumie czasy maniakalnego grania mi juz dawno minely, wiec jesli nie da sie tego specjalne wyczuc podczas pracy w windowsie to nie wydaje mi sie, aby mialo to stanowic jakis problem.

Skoro to jest nawet czas rzedu 50-60ms to powinno to miec znaczenie tylko w przypadku grania w szybkie FPP, gdzie kazda ms sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście tylko jeszcz sam do końca nie jestem przekonany czy to będzie dobry wybór :( po tym co ostanio czytałem na temat tego laga :( i czekam wciąż na jakieś nowe newsy :) aby się do niego przekonać czy za te pieniądze to będzie on dobrym wyborem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście tylko jeszcz sam do końca nie jestem przekonany czy to będzie dobry wybór :( po tym co ostanio czytałem na temat tego laga :( i czekam wciąż na jakieś nowe newsy :) aby się do niego przekonać czy za te pieniądze to będzie on dobrym wyborem :)

Pewnie okaze sie dobrym wyborem. :D

A wracajac do input laga to tak sobie wydedukowalem, ze gdyby on przeszkadzal w normalej pracy w windzie to by juz ktos o tym napisal. Nikt jednak nie napisal, ze ma jakis z tym problem wiec problemu pewnie nie ma. :D

 

EDIT

Link do zdjec 215TW. ;) http://www.only-friends.de/samsung215tw/

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....po tym co ostanio czytałem na temat tego laga :( i czekam wciąż na jakieś nowe newsy :) aby się do niego przekonać czy za te pieniądze to będzie on dobrym wyborem :)

 

Może mały kontekst historyczny Ci pomoże. Ten lag jest demonizowany. Wzięło się to, IMO stąd, że 215TW miał czelność wygrać w francuskim teście z NEC-iem. Więc nasi eksperci najpierw próbowali przypisać Samsungowi inną matrycę, a jak z tym nie wyszło, to wyciągneli tego laga.

 

Jeśli wielkość monitora jest dla Ciebie O.K., to i monitor będzie O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt sulek : " 22' za 2000zl, to calkiem calkiem. szkoda, ze rozdzielczosc nie wieksza i ciekawe, czy HDCP bedzie obslugiwalo "

 

Ale z tego " sulek " LOL .... :lol: właśnie niska rozdzielczość ( taka jak 20 i 21 " ) to największa zaleta tego monitora !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańszy i większy, ciekawe jaka matryca

 

http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=10070

Le AL2216W pour jouer

 

Ce modèle de 22" (56 cm) semble basé sur une dalle de type TN, on retrouve un taux de contraste 700:1 et un temps de réponse de 5 ms. L'angle de vision est tout de même de 170° et une luminosité de 300 cd/m², sa résolution maximale n'est pas annoncée et ne dispose que d'une entrée VGA.

Czyli lipa. :?

 

Tutaj pisza, ze ten Acer nie bedzie mial DVI. http://www.trustedreviews.com/article.aspx?art=3030

 

A strona Acera w pewnym stopniu to potwierdza, przy DVI* jest umieszczony wymowny tekst.

 

* Please contact your local Acer office to confirm availability of DVI on Value Line models.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta nowa matryca Samsunga Best TN III to nie jest lipa ( reprodukcja kolorów jak w PVA ). Ale jeśli chodzi o DVI to bezwzględnie musi być ... bo jeśli nie to dyskwalifikacja <_<

 

DVI jest przereklamowane. U kumpla sprawdzaliśmy dsub/dvi i różnicy w obrazie nie było... Tyle że na dsub trzeba było ustawić i tyle.

To fajnie :wink: ja też sprawdzałem z kumplem i różnica była :rolleyes:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o DVI to bezwzględnie musi być ... bo jeśli nie to dyskwalifikacja <_<

"Jestem przekonany, że znacząca większość z Was nie zauważy róznicy na monitorze podłączonym przez DVI oraz VGA. Przekonaniu temu towarzyszy praktyka. Wielokrotnie pokazywałem różnym osobom dwa takie same monitory jednocześnie podłączone przez dwa różne źródła sygnału. Może jedna osoba na dziesięć potrafiła bez zgadywania prawidłowo wskazać monitor podłączony przez DVI podczas gdy mnie juz dzisiaj drażnią monitory podłaczone analogowo."

 

Mva.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta nowa matryca Samsunga Best TN III to nie jest lipa ( reprodukcja kolorów jak w PVA ).

Pewnie jest to ta matryca, katy widzenia 170/160 i kontrast 700:1 na to wskazuje. Przynajmniej nie sciemniaja z kontrastem jak LG i nie pisza 1400:1. ;) Wielkosc plamki tego monitora to 0.282mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to ta matryca, ...

 

Dwa parametry się nie zgadzają. Jasność i kontrast. Dla przypomnienia dane matrycy Samsunga:

 

LTM220M1

 

Size 22.0"

 

Resolution WSXGA+

 

Number of Pixels 1,680 x 1,050

 

Active Area(mm) 473.8 x 296.1

 

Pixel Pitch(mm) 0.282

 

Mode B-TN III

 

Number of Colors 16.7M

 

Color Gamut(%) 72

 

Contrast Ratio(typ.) 1,000:1

 

Brightness(cd/m2) 280

 

Response Time(ms at 25°C) 5

 

Viewing Angle(U/D/L/R) 80/80/80/80

 

Interface LVDS (2Ch)

 

Outline Dimension(mm) 493.7 x 320.1 x 17.0

 

Weight(g) 2,800

 

Production 2Q,'06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE JESZCZE NIE :D mam nadzieję że nie będę żałował tego zakupu bo boję się tego laga jak on "wygląda"

 

cytat z forum o 215TW:

 

"mine says it's made in Slovakia May 2006, so it's pretty dam new off the factory line, is'nt it the overdrive on these panels that cause the input lag, surely samsung could change that by updating the firmware and lowering the overdrive to improve the input lag, I'd put up with 16ms response time if the lag was improved enough, is there not any kind of hidden engineering menu on the 215TW, this input lag is so bad through the DVI that even on the desktop it's a chore to hit click on the right stuff with precision , I'm warning anyone now who is contemplating buying this screen ****DON'T****, they look really nice on the outside and 21"'s is just right but they just can't perform."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie ma dla mnie żadnego monitora który by spełniał moje oczekiwania .....20 21 cale cena do 2600 dobra matryca solidne wykonanie (aby nadawał sie też do oglądania filmów i grania nie tylko przeglądania stron internetowych)

jeden się nie nadaje do tego drugi do tego :(:( fatalnie chyba nie kupię nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aby nadawał sie też do oglądania filmów i grania ....

 

Rozumiem, że pisząc "grania" masz na myśli granie przez Internet ? Bo jeśli dobrze zrozumiałem wątek o lagu, to jest to przypadłość ujawniająca się w opóźnieniu reakcji w czasie gier przez Internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...