Skocz do zawartości
krisoo

21" Samsung Syncmaster 215tw

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że pisząc "grania" masz na myśli granie przez Internet ? Bo jeśli dobrze zrozumiałem wątek o lagu, to jest to przypadłość ujawniająca się w opóźnieniu reakcji w czasie gier przez Internet.

Troche inaczej ja to zrozumialem. ;) Input lag imo jest to opoznienie wyswietlanego obrazu (generowanego przez grafe) na monitorze podczas obcowania z nim. W grach najbardziej uciazliwy jest podczas rozgrywki online bo nasz przeciwnik widzi nasze ruchy szybciej niz my. Sa to wartosci rzedu kilkudziesciu ms, ktore dla wymiataczy w szybkie FPP maja niewatpliwie wielkie znaczenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche inaczej ja to zrozumialem. ;) ...

 

Ale jesli powyższe zdanie ma być prawdziwe, to chyba powinieneś podać jeszcze przykład niedogodności jakie wywołuje ten konkretny lag, w grze nie przez Internet :wink:

 

P.S. Jak szybkie trzeba mieć łącze, by przeciwnik zobaczył nasz ruch wcześniej niż my ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli powyższe zdanie ma być prawdziwe, to chyba powinieneś podać jeszcze przykład niedogodności jakie wywołuje ten konkretny lag, w grze nie przez Internet :wink:

 

P.S. Jak szybkie trzeba mieć łącze, by przeciwnik zobaczył nasz ruch wcześniej niż my ??

Wszystko zalezy od pingu, przeciez grajac przez net kazdy dostaje "obraz" z zachowaniem przeciwnikow z pewnym opoznieniem, a Ty masz jeszcze opoznienie zwiazane z pozniejszym wyswietlaniem tego obrazu przez monitor. Z pingiem 200ms bez input laga tez sobie nie pograsz. Powiedzmy jak masz ping 40ms to Twoj rywal musi miec 100ms by byly rowne szanse (zakladajac, ze input lag wynosi 60ms). Wszystko sa to rozwazania czysto teoretyczne bo 215TW nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie czyli jak to jest jak ja ruszę myszką aby coś zobaczyć w gierki co jest po prawej to ten obraz z takim solidnym opóźnieniet mi go pokaże ?? i nawet w filmach to widać ?? :( nie to jaki to fajny monitor ....tandeta nie ma ciekawszcyh modeli ?? szybszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie czyli jak to jest jak ja ruszę myszką aby coś zobaczyć w gierki co jest po prawej to ten obraz z takim solidnym opóźnieniet mi go pokaże ?? i nawet w filmach to widać ?? :( nie to jaki to fajny monitor ....tandeta ...

 

To się nazywa przyprawić komuś "gębę" :wink:

 

 

 

Wszystko zalezy od pingu,...

 

Niniejszym odniosłeś sie do P.S. A co z podstawową treścią posta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie czyli jak to jest jak ja ruszę myszką aby coś zobaczyć w gierki co jest po prawej to ten obraz z takim solidnym opóźnieniet mi go pokaże ?? i nawet w filmach to widać ?? :( nie to jaki to fajny monitor ....tandeta nie ma ciekawszcyh modeli ?? szybszych :)

Napisz do kogos co ma ten monitor na priv i zapytaj go czy ten input lag przeszkadza w normalnej pracy. MightyBF ma ten monitor i nie pisal nic o tym, ze podczas normalnej pracy input lag przeszkadza. A w filmach to jak to ma byc widoczne bo nie rozumiem? Dostajemy obraz kilkadziesiat ms pozniej od dzwieku i jest to nie do wychwycenia. Co innego gdyby ta wartosc byla rzedu kilkuset ms. Wydaje mi sie, ze robimy z igly widly.

 

Niniejszym odniosłeś sie do P.S. A co z podstawową treścią posta ?

Zacytuje co napisal MightyBF - "Ale mam niestety złą wiadomość dla wielbicieli szybkich shooterów, lag występuje i to dość spory, przy czym powstaje nieprecyzyjność gry myszką i widzoczne rwanie ekranu bez VSync'a Na szczęście można się przyzwyczaić nawet szybko. Ale niestety dla maniaków bf2, q4, ct i całej reszty odradzam ten monit."

 

Link do jego filmiku z HL2. http://rapidshare.de/files/23034026/P1000289.MOV.html

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie mi jeszcze jedno na wcześniejsze pytanie czy ten Philipsa 200W6CS albo Neca 20WGX2 też są dobre ?? i przede wszytkim szybsze ??

a jak nie to poczekam parę miesięcy może coś fajniejszego wyjdzie :):)

Tak dobre sa. Phillips jest chyba najlepsza panorama 20" jezeli wezmiemy pod uwage stosunek jakosci do ceny. W temacie o monitorach 20" podawalem linka do tematu na forum PCLab traktujacym o tym monitorze. Ludzie sa bardzo zadowoleni z jego kupna. Nec natomiast jest najszybsza panorama 20" na rynku i niewatpliwie jedna z najlepszych. Do tej dwojki nalezy dodac jeszcze Belinea'e 102035W (troche za droga) i ViewSonic'a VX2025WM. Innymi modelami bym sie nie interesowal poza jeszcze tytulowym 215TW, ktory do dnia dzisiejszego jest moim faworytem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faworytem ...mówisz ale chyba do gierek sie nie nadaję za wolny (niby strasznie wolny) szkoda

Jako monitor typowy do gier 215TW odpada. Matryca ma dobry czas reakcji bo tylko Nec 20wgx2 ma szybsza tylko ten input lag moze troche przeszkadzac o czym wielokrotnie byla juz mowa w tym topiku. Jezeli szukasz monitora uniwersalnego (net, filmy, gry, programy) to imo 215TW jest dobrym wyborem. A jak wiekszosc czasu podczas uzytkowania kompa bedziesz spedzal na graniu to 20wgx2 jest spox. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie spędzam większości czasu ale jak załapięto lubię sobie w gierki pograć ....tylko że nie wiem co to znacza takie opźnienie to znaczy nie wiem jak to wygląda i czy to denerwuje :( nie wiecie moze czy gdzieś we wrocławiu można takiego obejżeć w akcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie spędzam większości czasu ale jak załapięto lubię sobie w gierki pograć ....tylko że nie wiem co to znacza takie opźnienie to znaczy nie wiem jak to wygląda i czy to denerwuje :( nie wiecie moze czy gdzieś we wrocławiu można takiego obejżeć w akcji :)

rozwiązanie problemu "inputlagu" ???:

 

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...p;postcount=132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największy piksel ma panorama 27" i długo oczekiwany dell 2707WFP 1920x1200 piksel 0,303 :) 3000:1 6ms

-to jest monitor mioch marzeń :lol2: :lol2: :lol2:

No tak... matryca coraz bliżej i Samsung zmienił kontrast z 3000:1 na bardziej realny 1000:1 ... czyli trochę się zawiodłem ....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś z posiadaczy tego monitora sprawdzić, czy sposób zwalczania input lagu z linka podanego wyżej przez gmfrienda działa. Tzn. w sterownikach ATI Catalyst odznaczenie opcji:

- Reduce DVI frequency on high-resolution displayes (zmniejsz częstoliwość DVI w (wyświetlaczach o) wysokich rozdzielczościach)

- Alternate DVI operational mode (inny sposób działania DVI)

oraz

- (...) in to the OSD of the monitor and select the name of the input as "Game" (zmienić w OSD monitora w zakładce dotyczącej sygnału wejściowego odpowiednią opcję na "Game")

 

Myślę, że to jest sprawa kluczowa dla graczy przy decyzji czy brać pod uwagę ten monitor więc bardzo proszę o poświęcenie chwili... :) Żeby go tak ściągnąć chociaż do poziomów prezentowanych przez ww. konkurentów :rolleyes:

Cierpi co prawda jeszcze ten monitor podobno na "colors bending" czyli chyba występowanie pionowych pasów oddzielających poszczególne odcienie danego koloru, ale nikt tutaj na to nie narzeka w grach więc jak rozumiem, nie sprawia to kłopotu?

A jak wygląda kwestia podobno kiepskiej detaliczności ciemnych scenerii (sugerowałoby to chyba zlewanie ciemnych odcieni)?

 

BTW. Czy w sterownikach nVidii też są podobne opcje, czy też tylko posiadacze Radeonów mają szansę pokonać input laga :?

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze monitorek jest super ale w tej cenie mozna juz kupic TV LCD hd ready 28-32"

musze cos kupic, teraz w kompie mam 173p+ i chce zmienic na cos wiekszego

21" to juz niezla rzecz

powiedzcie mi czy to jest panorama bo nie doczytalem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam topic, i prosze kogos kto posiada ten monitor o sprawdzenie czy faktycznie zmiana ustawien div karty graficznej pomaga choc troszke z imput lagiem

Witam!

 

Troszke mnie tu nie bylo wiec postanowilem zagladnac.

 

Uzywam 215tki juz ponad dwa miesiace i musze przyznac, ze zupelnie zapomnialem do lagu. Nie jestem jakos strasznie drobiazgowy, wiec widocznie moje oczy przyzwyczaily sie do lekkiego opoznienia, jakie bylo widoczne zaraz po przesiadce z 913tki.

 

Dlatego chce uspokoic nieco mniej wymagajacych graczy, ze po niedlugim czasie nie zwraca sie uwagi juz na lag. Wiem co mowie bo od tamtego czasu skonczylem pare FPS'w (HL2:ep1, Sin:ep1 i Prey).

 

Co do magicznych trikow w sterownikach ATI to sie nie wypowiem bo dzialam na NV.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już miał jakś problem z matrycą Samsunga 215 TW ... jakieś bad pixelki lub sub czy inne dziwadła i nieprawidłowości w wyświetlaniu ...

 

jak coś to przy okazji piszcie jak sie na to zapatruje serwis ...

 

chyba go sobie kupie jak sie tylko pojawi na komputroniku ...

ewentualnie gdzie kto kupował i jest zadowolony i może polecić ...???

 

Pozdrooofka :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Ja juz zglupialem - czy naprawde nie ma na rynku monitora bez wad? Juz bylem pewien ze wezme Samsunga, a tu ten cholerny input lag. Przydaloby sie sprawdzic u kogos (?), czy zmiany w sterach ATI cos na to pomagaja. NEC ma denerwujaca szybe, Dell 2007 color banding...

 

Interesujaca wyglada Gateway FPD2185W - recki tez ma bdb, ale ciezko zdobyc jakiekolwiek opinie ze strony uzytkownikow na jego temat. Myslalem ze Gateway robi same crappy products, a tu jednak wyjatek... Ale pewnie sie nie dowiem jak sie sprawuje - na zywo wyglada super.

 

Przylaczam sie jednak do prosby wyzej, aby ktorys z posiadaczy 215TW & ATi, sprawdzil metode zaprezentowana wyzej, bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Ja juz zglupialem - czy naprawde nie ma na rynku monitora bez wad?

W łaśnie w tym problem. Zawsze coś nie tak ( dla mnie ) ..... jak nie wielkość piksela to proporcje , jak nie proporcje to matryca ( FRC itd. ) ....... nie ma obecnie na rynku dobrej propozycji .... a była by nią np.

 

- 20" MVA/PVA ~6-8 ms 1440x900 .... oczywiście z DVI i pełne 16,7 mln kol. ( brak FRC ) w cenie do 1,5 kPLN ( 19" to na obecne czasy jednak już za mało )

 

..... generalnie mało jest 21" i zupełnie nie ma 23" 1680x1050 na xVA ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...